Fórum - Zobrazit téma - Co je to vlastně vyléčení? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co je to vlastně vyléčení?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co je to vlastně vyléčení?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 9:45 pm    Předmět: Co je to vlastně vyléčení? Citovat

Šamanka napsala:
Citace:
Dobrá, tedy k věci: léčí Shamballa všechno?


Chtěla jsem se Šamanko zeptat, co tím myslíš? Jak všechno?

Řekla bych, že léčení energií nebo přenosem světla a informace, léčí člověka na všech úrovních. Ale především na duchovní úrovni. Tím se uzdravuje i tělo.
Každý člověk, který to ,,připustí", může být vyléčen. Ale jsou i tací, kteří na uzdravení připraveni nejsou a nechtějí se uzdravit. Ale to je jejich volba.

Medicína dá dohromady tělo, opraví ho , aby bylo ,,provozuschopné". Ale pokud má někdo fungující tělo a nemocnou duši a žádnou vůli k životu, tak bych řekla, že člověk uzdravený není.


Proto mi přijde divné, že se na to ptáš Rolling Eyes.

Eva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 10:11 pm    Předmět: x Citovat

Eviku, sorry, to byla taková ironická reakce na prohlášení, že si reiki neumí poradit s viry a bacily a bylo by potřeba těch tzv. silnějších energii. Takže jsem se chtěla dozvědět, jestli tedy shambala je viro a bacilo bijce.
Ale to by byla hloupá debata, protože všichni víme, že všechno je jinak.
Však to víš sama nejlíp.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st září 29, 2010 10:53 am    Předmět: Citovat

Eviku pouze můj názor.Zdravím tě jinak a vás všechny. Co je to za léčivou energii která zabijí.Někoho,kdo je tady na zemi déle než my lidé.Bacily,viry. Né léčivá energie má podpořit imunitu,nebo prohloubit nemoc abychom něco pochopili.Jsem Bůh abych řekl stan se.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st září 29, 2010 11:12 am    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Co je to za léčivou energii která zabijí.Někoho,kdo je tady na zemi déle než my lidé.Bacily,viry.
Proč by je měla hned zabíjet? Já se s nimi naopak domluvím, aby se změnili a "pracovali pro mě" Smile

clovek napsal:
Né léčivá energie má podpořit imunitu
No a když se s nimi dohodnu, tak naopak o to lépe podpoří i tu imunitu. Je třeba využívat místních zdrojů, znalých prostředí Smile.
Nejlepším policajtem je bývalý zloděj, nejlepší chůva bývalá kurtizána, nejlepším lékem přeškolený bacil Wink
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 29, 2010 12:15 pm    Předmět: Re: Co je to vlastně vyléčení? Citovat

Evik napsal:
Ale jsou i tací, kteří na uzdravení připraveni nejsou a nechtějí se uzdravit. Ale to je jejich volba.


Evi, dovolím si jen doplnit to "je to jejich volba".
Volbou je zpravidla míněno vědomé rozhodnutí.
V tomto případě je to jisté naprogramování, neboli neuvědomovaná volba, chceš li.
To jen pro úplnost, protože mám za to, že právě tohle jsi tím měla na mysli.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st září 29, 2010 4:26 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Co je to za léčivou energii která zabijí.

Šamane, nic takového tu NIKDO netvrdí Wink .
Citace:
Né léčivá energie má podpořit imunitu,nebo prohloubit nemoc abychom něco pochopili.

Souhlasím. Když tu nemoc nejdříve přijmu, (jako dar, nebo jako poselství ), potom když jí pochopím ( co mi chtěla sdělit ) a nakonec když nalezenou příčinu zpracuju, mohu se uzdravit.

Já osobně do toho léčivé energii nekecám, co má dělat, i když bych někdy chtěla Very Happy . Ale každý to máme nastavený jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st září 29, 2010 4:51 pm    Předmět: Re: Co je to vlastně vyléčení? Citovat

toora napsal:
Evik napsal:
Ale jsou i tací, kteří na uzdravení připraveni nejsou a nechtějí se uzdravit. Ale to je jejich volba.


Evi, dovolím si jen doplnit to "je to jejich volba".
Volbou je zpravidla míněno vědomé rozhodnutí.
V tomto případě je to jisté naprogramování, neboli neuvědomovaná volba, chceš li.
To jen pro úplnost, protože mám za to, že právě tohle jsi tím měla na mysli.



Smile

No ano. Někdy se člověk nechce uzdravit, protože v sobě ( v podvědomí ) má naprogramováno, že má tzv. nevyléčitelnou nemoc. Že když na to zemřela jeho babička, že on na to musí zemřít také. Kdyby tento chybný vzorec, neboli takovou blbost, někam ,,zahodil", rozhodně by měl šanci na uzdravení. To je tedy ta neuvědomovaná volba - jak říkáš. Mimochodem i tady jde krásně a úspěšně použít ta zmiňovaná metoda Ho oponopono.

Potom je tady ale ta vědomá volba.
I vědomě totiž člověk nemusí chtít se uzdravit.
Ano je to tak. Setkala jsem se s případem, kdy člověk měl dobře našlápnuto se uzdravit, ale najednou nechtěl. Ten člověk byl asi 10 let v invalidním důchodu a bral antidepresiva. Nejdříve spolupracoval, ale když se dozvěděl, že je docela možné, že se zbaví antidepresiv, začal mít strach.
Protože je v produktivním věku, začal se úplně normálně bát o svůj invalidní důchod a o to, že by přišel o jakousi ,,jistotu ". Nedivím se, že to tak měl. Ono najít si práci a po deseti letech se zapojit do nějakého pracovního procesu, jít ,,mezi lidi" , určitě není jednoduché. Proto v tomto případě zapojil svůj rozum a dál tělo huntuje nějakými dryjáky.

Ale je určitě mnoho dalších případů, kdy se člověk vědomě rozhodne neuzdravit se Rolling Eyes .

Proto ta zodpovědnost za uzdravení patří především pacientovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 29, 2010 5:07 pm    Předmět: Citovat

Tak nějak to bude, Evi.

Ony právě tyhle naše různé strachy vůbec dělají divy. Crying or Very sad Smile
Na druhou stranu jsme stavěni přesně do situací, které jsme si kdesi vybrali jakožto ideální milník v možnosti pokročení, tedy i v tom od viděných i skrytých strachů směrem ke svobodě.
Od nevědomého žití k vědomému bytí...
A že to občas nezvládneme, jako ten pán, o kterém píšeš, tak to taky je.
No, tak holt přijdou další kola, a jedenkráte....to jistojistě ustojíme. Vesmír má dost času, už jen protože s ním sám nepočítá.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá říjen 01, 2010 10:45 am    Předmět: Citovat

Mám to tak, že za uzdravení pokládám, když člověk pochopí v čem jeho životní postoje způsobily ty problémy (zdravotní ale nejen ty), které měl na počátku terapie. Za vyléčeného považuju člověka, který takového poznání využil k trvalé změně svých životních postojů.
Příklad - vážné onemocnění ženy, která v dětství trpěla tím, že si připadala přehlížená. Jakmile se naladila na to, že prožívá s láskou, pravdou a krásou svůj život a tyto afirmace později v rámci relaxace a meditací vědomě šířila ke každé buňce svého těla - byla uzdravena (pro tento okamžik).
Jakmile se její zdravotní stav zlepšil natolik, že se vrátila do práce, sklouzla do starých vyjetých kolejí: povýšené jednání s lidmi, nelaskavost, sebestřednost.... není vyléčena!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá říjen 01, 2010 1:10 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Příklad - vážné onemocnění ženy, která v dětství trpěla tím, že si připadala přehlížená. Jakmile se naladila na to, že prožívá s láskou, pravdou a krásou svůj život a tyto afirmace později v rámci relaxace a meditací vědomě šířila ke každé buňce svého těla - byla uzdravena (pro tento okamžik).
Jakmile se její zdravotní stav zlepšil natolik, že se vrátila do práce, sklouzla do starých vyjetých kolejí: povýšené jednání s lidmi, nelaskavost, sebestřednost.... není vyléčena!


Damao, jak do toho zase může znovu spadnout? Co se stalo, že nedokázala být vyléčena napořád? Bylo to nedostatkem pokory?
Přeci to nebyla jenom maska...to na všechno zapomněla? Je to velká škoda. Ale asi její další lekce, viď?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá říjen 01, 2010 2:34 pm    Předmět: Citovat

Evi, tak jak jsem popsal v příkladu - i když nalezla vzor, který vedl k onemocnění (kotníku = pýcha), přesto, že věděla, že chce-li být zdravá, musí změnit to, jak žije, byla touha dominovat nad ostatními - ukázat jim.... - silnější. Také já (a myslím, že většina či dokonce snad každý) máme v sobě "furianta", který potřebuje stále něco sobě či ostatním "dokazovat". Když je tohle pro nás důležitější nežli radost ze života, nedokážeme se ze začarovaného kruhu, v němž chodíme, vymanit.
Tím příkladem jsem také chtěl říct, že cesta k vyléčení nemusí být rovná ani krátká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 8:31 am    Předmět: x Citovat

Jak tak pozoruju, tak co člověk to individuální důvod pro problémy.
A za jedním stejným můžou být desítky naprosto odlišných. Je hodně
zajímavé a taky těžké rozklíčovat, co je za tou kulisou.

Dá se říct, že na zvracení v těhotenství není nic příjemného. Ale pozoruju,
jak nejen běžná změna nastavení těla, ale i hysteričtější povaha může lecos ovlivnit. Pozorovala jsem, jak jedné ženě okolí nevěřilo, že je těhotná a jak se najednou potíže silně zhoršily. Nebo téma: koukej chlape, jak pro tebe trpím, starej se o mě, konečně se zapoj do domácnosti, konečně buď aktivní...atd.
Bohužel člověk takové věci vidí spíš u druhých, protože jsou pro nás viditelnější a čitelnější, než sám u sebe. Ale poučné to je i tak.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 5:26 pm    Předmět: Citovat

Ano, Mílo, krom umění ztotožňovat se s nemocí umíme bravurně skrze svůj zdravotní stav citově vydírat a manipulovat své milující bližní. Snad se s touto schopností už rodíme. Nepochybuji o tom, že se především máme naučit se takového jednání vystříhat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 5:41 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Nepochybuji o tom, že se především máme naučit se takového jednání vystříhat.


Taky nepochybuji, Damao.
Jen k tomu doplním jednu "praktickou věcnou", tj. že pokud začneme poctivě zkoumat své myšlenky, pocity a emoce, a především s nimi spojené vlastní doopravdické motivace, rozjasní se nám natolik, že i když naše mysl i tělo ještě jedná po staru, zároveň už dobře vidíme tohle "proč" , už jen tímhle správným nasvícením se ty starý mechanizmy počnou samy kroutit a rozpadat.
Nesnesou totiž, jak dobře je na ně najednou vidět.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 7:46 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Damao napsal:
Nepochybuji o tom, že se především máme naučit se takového jednání vystříhat.


Taky nepochybuji, Damao.
Jen k tomu doplním jednu "praktickou věcnou", tj. že pokud začneme poctivě zkoumat své myšlenky, pocity a emoce, a především s nimi spojené vlastní doopravdické motivace, rozjasní se nám natolik, že i když naše mysl i tělo ještě jedná po staru, zároveň už dobře vidíme tohle "proč" , už jen tímhle správným nasvícením se ty starý mechanizmy počnou samy kroutit a rozpadat.
Nesnesou totiž, jak dobře je na ně najednou vidět.


Smile



Teda, k tomuhle můžu říct jediné: AMEN...................... Moc hezky jsi to, Tooro, napsala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund