Fórum - Zobrazit téma - Trocha praxe - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Trocha praxe
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Trocha praxe
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 10:05 am    Předmět: x Citovat

Babrle: vidíš, každý jsme jiný - mě zase naopak pomáhá když nemusím pořád hledat odkaz na tu část, na kterou diskutující reaguje. Naopak se mi nelíbí přeslazené disneyovské obrázky, které zbytečně natahují diskuzní texty a jejichž smysl občas nechápu. Ale jak říkám, každý to máme jinak.

toora: já myslím, že vracet se ke starým tématům není vůbec zbytečné.
Něco se od té doby přece jenom změnilo, jsou tu noví lidé a nové nápady, inspirace.

Moc se mi líbil příspěvek od niki. Pochopitelně, když má někdo potřebu čehokoliv jiného, nic proti tomu. Já osobně dávám přednost přirozenosti, být sám sebou. Nepotlačovat se a tvářit se jako "svatý za dědinú" jen proto, že by se to tak mělo a abych náhodou nevypadala málo dokonale.
Slovo, které použila niki "křeč" přesně vyjadřuje to, co mám na mysli.
A setkala jsem se s tím v poslední době právě ve spojitosti s módní
vlnou hoopono. Myslím si, že hoopono a další podobné metody jsou hodně
o autentičnosti. Pokud mi to sedí, jsem s tím v souladu pak je to dobré.
Pokud je to jen o omílání jedné fráze, které vnitřně nevěřím, tak nevím, kam se s tím dá dojít. Není žádný univerzální postup pro všechny.
Pozor, aby nedošlo k omylu - znovu zdůrazňuji: neříkám, že to je špatná metoda.
Ale holt jak pro koho. Nám živějším vyhovují živější metody...

Light: jak jsi to myslel s tou budoucností?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 10:48 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
já myslím, že vracet se ke starým tématům není vůbec zbytečné.
Něco se od té doby přece jenom změnilo, jsou tu noví lidé a nové nápady, inspirace.

Souhlasím Šamanko, vždycky je třeba vracet se k čemukoli, v čem není zcela jasno.

Jen prostě ten skutečný zájem měnit sebe sama bývá poměrně vzácný.
Z historie diskuse a reakce-nereakce některých diskutujících je to více než patrno.

Možný přínos Hooponopono (dále jen HP) vidím především v tom, že aby člověk mohl cokoli udělat, musí si svůj "právě-stav" nejprve uvědomit.
Je-li si člověk tímto být stále častěji plně vědom, co se v něm právě v tuto chvíli děje, potom taky může sám ze sebe vyskočit a takto vzniklého "nadhledu" se tyhle různé vzteklinky řeší samosebou.
Takže cvičení a schopnost uplatnit zákony HP mohou vést blíže k přítomnému okamžiku, tedy k sobě sama, av tom vidím jeho možný přínos.
Pokud ale bude někdo HP drmlá podobně jako svíčková bába, která zaříkává nadmutou krávu, tak je to vskutku k ničemu.

K opravdové transformaci dochází ale až po zjištění skutečných motivací a prohlédnutí vlastních obranných mechanismů - příčin, a k tomuto HP sama o sobě nestačí.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 10:59 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Ještěže jsem se zeptala, Zeto.

zeto napsal:

projevení = vědomé uvědomování si vlastního hněvu
ventilace = náhodný projev hněvu, výbuch nekontrolovaný, nevědomé


Projevení a uvědomování jsou dva odlišné pojmy.
Nejdříve se musí něco projevit, aby bylo možno si to vůbec uvědomit.

Slovo "projevení" má svůj význam a to, co píšeš, tedy vědomé uvědomování (bezvědomé jde blbě) je vědomé "pozorování" projevu (jakéhokoli). Tedy neprojevení je opakem projevení, a to projevení v jakékoli rovině a formě - tj. myšlenky, pocitu, emoce, nebo činu (ventilace).

Obash pojmu projev a ventilace je tedy dosti podobný, jen ta ventilace je až tou poslední fází projevu, tedy to, co skutečně udělám (na základě probíhajícího vnitřního hnutí a daného naprogramování), to, co potom mohu vidět nejen já, ale kdokoli z přítomných.

Ujasnit si pojmy je Zeto tedy někdy opravdu třeba.

Smile


To že vnímám a používám slova jinak než Ty Tooro neznamená že to dělám špatně. Raději jsem si toto cos psala přečetl 2x s odstupem noci a na mém vyjáření si trvám.

Bohužel to co děláš Ty je slovíčkaření a tím že jsem nerozepsal definice slov dle tvého vědomí si je pochopila svým způsobem. Každopádně s tím cos napsala nejsem v rozporu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 11:49 am    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
mě by to taky zajímalo, páč já mám v sobě hněv na události i desel a více let staré. Mám problém s odpouštěním křivd. Tu beru (obrazně řečeno) jako když do mě někdo vrazí dýku, kterou nejdřím musím vytáhnout (vyříkat si to s těmi lidmi), abych mohl vyléčit ránu (člověku odpustit). Zní to logicky?

Petr

Jo, zní to hodně logicky a moc ti rozumím. Chci se podělit o vlastní zkušenost, ale potřebuji k tomu víc času, abych si to nějak utřídila.
Beppe napsal:
Citace:
horší je to s reálnou proveditelností Laughing alespoň tedy pro mě

Beppe, jsem od přírody spíš líný člověk. S politováním na sebe musím prásknout, že k tomu, abych konečně ze sebou něco začala dělat, mě přiměl až můj fyzický zdravotní problém. A to potom byl fofr...!!! Rolling Eyes .
Výsledek stál ovšem za to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 12:39 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Raději jsem si toto cos psala přečetl 2x s odstupem noci a na mém vyjáření si trvám.

Zeto,
píšeš, že si trváš si na tom, co jsi napsal, tedy na tvrzení, tj. že: „projevení = vědomé uvědomování si vlastního hněvu“, protože ti chybí praxe ve smyslu vědomého „pozorování“ podobných mechanismů, jen jím se totiž dá přijít na to, jak to doopravdy je.
Pak je celkem jasné, že projevení a uvědomování není a nemůže být totéž, protože teprve až cokoli projeveného stává se objektem možného samotného uvědomování. A zároveň ne každý projev (vše projevené-viditelné) je taky automaticky uvědomován.
Tedy je zde vždy "uvědomování si" a nějaký objekt tohoto uvědomování.

Všechno, co píšu si můžeš ověřit na vlastní kůži.
Jestli Ti je jedno, že ačkoliv jdou hodinky natahovat podobně jako holinky, nejsou tím samým, je to tvoje věc. Pokud ale píšeš do diskuse, je třeba si průběžně ujasnit, kdo co pod jakým slovem rozumí, jinak není vůbec možné se domluvit. Chápu, že není dvakrát pohodlné vracet se a zkoumat co a jak jsi vlastně některým výrokem mysleli, a tak třeba nastoupí ta jednoduchá fráze o slovíčkaření.

Prostě, slova z praxe všedního dne (nic abstraktního) mají své logické a opodstatněné významy, na kterých se shodli lidé dávno před námi a věděli proč.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 1:07 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
zeto napsal:
Raději jsem si toto cos psala přečetl 2x s odstupem noci a na mém vyjáření si trvám.

Zeto,
píšeš, že si trváš si na tom, co jsi napsal, tedy na tvrzení, tj. že: „projevení = vědomé uvědomování si vlastního hněvu“, protože ti chybí praxe ve smyslu vědomého „pozorování“ podobných mechanismů, jen jím se totiž dá přijít na to, jak to doopravdy je.
Pak je celkem jasné, že projevení a uvědomování není a nemůže být totéž, protože teprve až cokoli projeveného stává se objektem možného samotného uvědomování. A zároveň ne každý projev (vše projevené-viditelné) je taky automaticky uvědomován.
Tedy je zde vždy "uvědomování si" a nějaký objekt tohoto uvědomování.

Všechno, co píšu si můžeš ověřit na vlastní kůži.
Jestli Ti je jedno, že ačkoliv jdou hodinky natahovat podobně jako holinky, nejsou tím samým, je to tvoje věc. Pokud ale píšeš do diskuse, je třeba si průběžně ujasnit, kdo co pod jakým slovem rozumí, jinak není vůbec možné se domluvit. Chápu, že není dvakrát pohodlné vracet se a zkoumat co a jak jsi vlastně některým výrokem mysleli, a tak třeba nastoupí ta jednoduchá fráze o slovíčkaření.

Prostě, slova z praxe všedního dne (nic abstraktního) mají své logické a opodstatněné významy, na kterých se shodli lidé dávno před námi a věděli proč.

Smile


Promiň Toooro ale to co píšeš je tvá konstrukce. Nenapsal jsem nic v rozporu s tím co jsi popsala Ty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 1:27 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Nám živějším vyhovují živější metody...



Já sebe považuji za dost živého, nebo máš jiný pocit šamanko?

Proto bych to do této roviny nestavěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 1:30 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Beppe, jsem od přírody spíš líný člověk. S politováním na sebe musím prásknout, že k tomu, abych konečně ze sebou něco začala dělat, mě přiměl až můj fyzický zdravotní problém. A to potom byl fofr...!!! Rolling Eyes . Výsledek stál ovšem za to.


Já to mám podobné, dokud to trochu jde, tak mám tendenci setrvat ve starých "jistých" kolejích, byť to třeba funguje už hodně špatně. Ten odpor ke změně je u mě značný. Je to hodně o jistotě resp. strachu z nejistoty a také té Tebou zmíněné lenosti Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 1:33 pm    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:

Pokud ale bude někdo HP drmlá podobně jako svíčková bába, která zaříkává nadmutou krávu, tak je to vskutku k ničemu.


Dovolím si vyseknout jednu tvou myšlenku Katko.

Ano, právě o tom HP není. Je to o práci s příčinami našich problémů. Je to o neustálém uvědomování své 100% zodpovědnosti za vše.

Pokud tam není uvědomění s čím teď konkrétně pomocí HP pracuju, tak to možná opravdu nemusí tak dobře fungovat. To ale nemám vyzkoušené. Pracuji poctivě Smile.

Přirovnání k reiki. Tomu bude šmanaka rozumět. Pro někoho je reiki zaříkávání nadmuté krávy, mumlání nějakých manter a kreslení divných obrazců až do zblbnutí. Ale jak vnímáme reiki my? My reikisti? Určitě hlouběji, nemám pravdu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 1:44 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Promiň Toooro ale to co píšeš je tvá konstrukce. Nenapsal jsem nic v rozporu s tím co jsi popsala Ty.

Zeto, konstrukce se neopírá o fakta a zpravidla je ani dvakrát v potaz nebere.
Tohle Tvoje tvrzení zde prostě existuje, a ochota se tím vlastním tvrzením zabývat trochu hlouběji tady taky, a to coby prostý fakt.
Píšeš, že: "Nenapsal jsem nic v rozporu s tím co jsi popsala Ty." Když jeden z nás říká, že je to černý a druhý že je to červený, potom jaksi nelze dost dobře trvdit, že nic z toho, co říkáme není ve vzájemném rozporu.

Kdybys ale hned na začátku řekl cosi jako: "já tomu tak říkám, tak to tak je a basta fidli a jak je to doopravdy mně nezajímá" , mohla jsem si tak moje upozornění na jistou rozporuplnost ve Tvém tvrzení odpustit.

Beru Zeto vědomí, že prostě nechceš, nebo snad ani nemůžeš.
Nic ve zlém.
Ahoj.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 1:51 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Já to mám podobné, dokud to trochu jde, tak mám tendenci setrvat ve starých "jistých" kolejích, byť to třeba funguje už hodně špatně. Ten odpor ke změně je u mě značný. Je to hodně o jistotě resp. strachu z nejistoty a také té Tebou zmíněné lenosti Razz


Pepo,
tohle je opravdovost, prostě si přiznat jak na tom jsem.
Je to tak, jak to právě je, a kdoví jak to bude zítra.
Navíc tohle "přiznání si" je vlastně tím základním předpokladem k možné změně.

Pěkný


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 3:03 pm    Předmět: x Citovat

Krabasi, ty taky myslím nečteš moje příspěvky pozorně. Já o koze, ty
o voze. Co do toho montuješ reiki?
Já psala o vnitřním pocitu a použití a ne jak co vypadá zvenku.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 4:12 pm    Předmět: Citovat

Citace:

Beru Zeto vědomí, že prostě nechceš, nebo snad ani nemůžeš.

Stejně tak jako Ty nemůžeš ani nechceš přistoupit na můj způsob vnímání světa.

Já jsem přeci potvrdil to, že to o čem tu píšeš Ty je v pořádku. Jestli toužíš po tom abych napsal že já vnímám ona zmiňovaná slova jinak než Ty, budiž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 5:29 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Stejně tak jako Ty nemůžeš ani nechceš přistoupit na můj způsob vnímání světa..

zeto napsal:
Jestli toužíš po tom abych napsal že já vnímám ona zmiňovaná slova jinak než Ty, budiž.


Zetiku,
tady nejde vůbec o nějaké pochopení a nepochopení něčího vnímání světa.
Někdo dokonce může mít celkem objektivní pohed, ale když o něm bude chtít vypovědět nesrozumitelnými pojmy, nikdo mu neporozumí.
Každý z nás vnímá svět trochu jinak, pak si o tom třeba tady povídáme, to ale neznamená, že když vezmu na vědomí, že někdo říká nosu pata, tak že mu taky odkývu ať to tak klidně vidí dál, protože vlastně vůbec o nic nejde. Když dál chceš nazývat věci mimo obecně platné významy slov, protože je to Tvoje vnímání světa (i když jsem se Ti snažila naznačit, jaký je mezi tím rozdíl z pohledu obecně platné pojmologie), a máš za to, že Tě nechápu, pak, nezlob se Zeto, je to asi jako řeč s malým Jardou v jeho "ne, nece!" Crying or Very sad období. Smile
Chtěla jsem Ti tedy naznačit, že ačkoli chápu, že to vnímáš, jak to právě vnímáš, že ve skutečnosti tomu tak není, a toto se dá vlastní praxí celkem lehce ověřit. Což Ty v potaz nebereš, a já to respektuji. V jistém období můžeme chtít a cítit, že např. v kabelu proud neteče, tvrdit to třeba celému světu, jen si nějak netroufneme ten červený drátek odstřihnout.

Takže i když vím proč máš právě tento svůj obraz světa, a proč právě takto reaguješ, tak už snad jeden názorný příklad na závěr...

Když budu zamýšlet odjet do Indie, koupím si letenku do Indie a ne do USA, v případě, že ale budu chtít poznat indiány, nepocestuji za nimi do Indie, jen protože to tenkrát bylo Kryštofovo vnímání světa. To mi ovšem nebrání, abych chápala samotného Kolumba, jeho možnosti, a taky to, že tenkrát nebylo na světě nikoho, kdo by ho na ten jeho obraz světa upozornil.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 8:02 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Krabasi, ty taky myslím nečteš moje příspěvky pozorně. Já o koze, ty
o voze. Co do toho montuješ reiki?
Já psala o vnitřním pocitu a použití a ne jak co vypadá zvenku.

šamanka


Jenže já nereagoval na tvé věty ale na Katky - viz citace použitá v mém příspěvku. Vím, že jsem tam pak použil jako příklad tebe u reiki, a to tě asi zmátlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund