Fórum - Zobrazit téma - Trocha praxe - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Trocha praxe
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Trocha praxe
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 4:47 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Krabas: myslíš, že když emoce potlačíš a přetřeš na růžovo, případně to okořeníš omíláním frází, jak ti vůbec, ale fakt vůbec, nevadí, tak ony se jen tak vypaří?."

Krabas napsal:
Člověk má mít své emoce pod kontrolou a ventilovat je jiným způsobem, než na druhé osoby. To je první fáze."


*****

samanka napsal:
s emocemi se musí pracovat ne dělat, že nejsou

Krabas napsal:
Druhá fáze nastává, když člověk začně pracovat na odstranění vnitřních příčin svého hněvu, to jest, aby se u něj návaly hněvu již v dalších situacích nevyskytovali.


*****

Nevím, kde by kdo psal cosi ve smyslu o přetírání na růžovo, a vůbec nevidím velký rozdíl mezi zrovna těmito názory.

Tož v čem je tedy jaký problém?

Smile


P.S.
Nevidím různici, ačkoli osobně nesouhlasím s Krabasem v tom, co je první a další fáze (s jím nastíněnou posloupostí), ale s podstatou sdělení ano, ta je myslím jasná.
Vidno, že téma "emoce" je zde evergreen, proč asi...? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 5:03 pm    Předmět: Citovat

Ještěže jsem se zeptala, Zeto.

zeto napsal:

projevení = vědomé uvědomování si vlastního hněvu
ventilace = náhodný projev hněvu, výbuch nekontrolovaný, nevědomé


Projevení a uvědomování jsou dva odlišné pojmy.
Nejdříve se musí něco projevit, aby bylo možno si to vůbec uvědomit.

Slovo "projevení" má svůj význam a to, co píšeš, tedy vědomé uvědomování (bezvědomé jde blbě) je vědomé "pozorování" projevu (jakéhokoli). Tedy neprojevení je opakem projevení, a to projevení v jakékoli rovině a formě - tj. myšlenky, pocitu, emoce, nebo činu (ventilace).

Obash pojmu projev a ventilace je tedy dosti podobný, jen ta ventilace je až tou poslední fází projevu, tedy to, co skutečně udělám (na základě probíhajícího vnitřního hnutí a daného naprogramování), to, co potom mohu vidět nejen já, ale kdokoli z přítomných.

Ujasnit si pojmy je Zeto tedy někdy opravdu třeba.

Smile


Naposledy upravil toora dne po září 27, 2010 6:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 5:58 pm    Předmět: Re: x Citovat

zeto napsal:
samanka napsal:
Krabas: myslíš, že když emoce potlačíš a přetřeš na růžovo, případně to okořeníš omíláním frází, jak ti vůbec, ale fakt vůbec, nevadí, tak ony se jen tak vypaří?
Jo tak přesně takhle vypadají ti jedinci, kteří mají na obličeji
namalovaný úsměv od ucha k uchu, mluví rovnou v ezoterických nebo duchovních frázích, všechny milují a objímají, ale zevnitř čiší potlačená zloba, závist, nesnášenlivost. Hlavně, že navenek vypadají hooooodně duchovně, protože nevhodné (viz tzv. negativní) emoce se nenosí.
A vibrace, ještě je třeba mít ty správné vibrace!!!

šamanka
PS: s emocemi se musí pracovat ne dělat, že nejsou

Krabáska neznám osobně, někdy to působí tak jak píšeš šamanko, ale věřím tomu, že i on věří, že jeho víra a konání jsou správné.

Poslední dobou vnímám kolem sebe ostatní a jejich rozdílné vnímání světa, dobra, zla, jejich představách o životě apod.


Všechno je v pořádku přátelé. Ničím z toho se netrapte.

Navíc děkuji Tooře že díky ní nemusím šamance odpovídat.
Evidentně šamanka nečte mé příspěvky - pak ale nevím, na co reaguje a nebo je chápe úplně jiným pro mě nepochopitelným způsobem. Ale budu to respektovat.

Láska totiž za nás vyřeší vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 6:09 pm    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:

Nevidím různici, ačkoli osobně nesouhlasím s Krabasem v tom, co je první a další fáze (s jím nastíněnou posloupostí), ale s podstatou sdělení ano, ta je myslím jasná.
Vidno, že téma "emoce" je zde evergreen, proč asi...? Wink


Souhlasím, Katko,
není důležité, co je první fáze a co druhá. Možná jsem ji určil jenom proto, že mi šly myšlenky v této posloupnosti.

Důležité je to dělat a že to funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 6:17 pm    Předmět: Re: x Citovat

Krabas napsal:
Důležité je to dělat a že to funguje.

Přesně tak, Josefe. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 9:45 pm    Předmět: Citovat

Krabas, toora: Chci se optat jak vy tedy řešíte, když přijde negativní emoce (hněv) ? Jak je ventilujete (jakým náhradním způsobem) ? Jak se zbavujete toho napětí, které nutně vzniká, když ponecháte ten nevybouřený hněv v sobě ? Nebo už jste ve stavu, že vám negativní emoce ani nepřicházejí ? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

mě by to taky zajímalo, páč já mám v sobě hněv na události i desel a více let staré. Mám problém s odpouštěním křivd. Tu beru (obrazně řečeno) jako když do mě někdo vrazí dýku, kterou nejdřím musím vytáhnout (vyříkat si to s těmi lidmi), abych mohl vyléčit ránu (člověku odpustit). Zní to logicky?

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Babrle
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.9. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:02 pm    Předmět: Citovat

Confused Sad Vážení kdyby věděla kolik emocí můj dotaz spůsobí,tak jsem ho readějí nevyslovila.Víte zučastňují se často na různých forech,ale nikde není tak často přepisované to co kdo napsal nežli odpoví a to mne nějak zdržuje ve čtení.Možná to opakujete z důvodu,aby ostatní věděli očem byla řeč,ale myslím si ,že kdo bude mít zájem přispěvek si vyhledá.Zdá se mi to nepraktické.Bylo by možná lepší místo hádáni se jakou myšlenku kdo vyslovil,dodat svou zkušenost ,nebo radu.Omlouvám se ,že jako nová tady radím,ale možná by to bylo by to hezčí a veselejší?

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:21 pm    Předmět: Citovat

Babrle napsal:
nikde není tak často přepisované to co kdo napsal nežli odpoví a to mne nějak zdržuje ve čtení.

Starýho psa novým kouskům nenaučíš... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:22 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem již dříve psal v Negativních emocích, všechno to, o čem tady píšete, si můžete vyřešit velice jednoduše pomocí metody RUŠ. Je to opravdu jednoduchá, dokonalá a vědomá metoda na vyčištění všech svých negativních emocí, nefunkčních vztahů, starých vzorců chování, různých křivd a jiných zatížení minulostí... , ale i budoucnosti...

Pak už si opravdu nebudete přitahovat žádné negativní emoce a bude se vám dařit už jen dobře Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:32 pm    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
mě by to taky zajímalo, páč já mám v sobě hněv na události i desel a více let staré....

Beppe napsal:
Krabas, toora: Chci se optat jak vy tedy řešíte, když přijde negativní emoce (hněv) ?...


Petře a Beppe,
dikutovalo se zde na toto téma nesčetněkrát. Tak si dovolím třeba poukázat na tuto zdejší diskusi:
http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=77&postdays=0&postorder=asc&highlight=emoce&start=0

A protože ohledně vlastní praxe jsem tam ledascos naznačila,
opíšu takový jakýsi fundus, který jsem v té diskusi napsala:

"K samotným emocím - jejich pozorování v těle (jak zmíniňuje Renata výše), je potřeba si je nejdřív uvědomit, což bylo obsahem sdělení "být si vědom, co se v té zrovna teď v téhle „soustavě“ (těla a mysli) děje", bez toho to nelze. Pokud emoci nevnímáme jako něco nežádoucího, nebrání nám to ponořit se přímo do ní, sledovat průběh tohoto „děje“ (stejně jako toho na filmovém plátně) - proč vzniká, odkud vlastně pramení…atd..., a takto prozkoumat celý mechanismus jejího vznikání a zánikání.
Jestliže tímto způsobem jednou nazřeme, co to emoce vlastně je, uvidíme ji ve zcela jiné perspektivě než tomu bylo dosud. Je to vlastně jistý předpoklad, aby nám postupně emoce přestaly vládnout.
Za poměrně zlomové v celém procesu považuju důsledné zkoumání vlastních motivací, v první řadě všude tam, kde mě „to bolí“.

Pokud vezmeme např. knížku, kterou tu zmiňuje Aika, tj. „Když to bolí, není to láska“, potom už jen ten samotný název - mít jeho obsah neustále na zřeteli, skutečně a do hloubky ho „nasát“ do svého celého žití, přivedl by nás k osvobození. Ego ale vždy hledá jakousi „snazší“ cestu.

Nejde tedy o to, aby emoce vůbec nevznikaly, ale abychom jim jejich jasným nasvícením postupně ubírali potřebný "kyslík“ v možnosti nás ovládnout."
***
Pokud by něco nebylo úplně srozumitelné, můžeme si o tom povědět ještě trochu konkrétněji.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:38 pm    Předmět: Citovat

toora: Díky za vysvělení i za odkaz na starší diskuzi. Srozumitelné to celkem je, horší je to s reálnou proveditelností Laughing alespoň tedy pro mě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:49 pm    Předmět: Citovat

Babrle napsal:
...nikde není tak často přepisované to co kdo napsal nežli odpoví...

Pokud by existovaly diskuse (nevím o takové), kde jsou lidé věcní a skutečně diskutují, tj. reagují na to, co jim který z účastníků sděluje, jistě by citace předbesedníků nezbytné nebyly.
V opačném případě, jak je vidět, mizí možnost sledování, kdo na jaké sdělení vlastně reaguje, o nějaké kontinuitě tématu diskuse už ani nemluvě.

Faktem však je, že někomu o "téma", jako takové vlastně ani nejde, jen si přišel trochu poplkat, zahnat nudu, a pak mu je samozřejmě nějaká návaznost šuma fuk, takže vlastně ani není potřeba, aby se zdržoval čtením jakýchkoli citací, nebo dokonce na něco z řečeného chtěl doopravdy svým příspěvkem navázat.

Dobré tedy je, že v nečtení čehokoliv co nám nevyhovuje, máme naštěstí všichni svobodnou volbu.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 3:13 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Krabas, toora: Chci se optat jak vy tedy řešíte, když přijde negativní emoce (hněv) ? Jak je ventilujete (jakým náhradním způsobem) ? Jak se zbavujete toho napětí, které nutně vzniká, když ponecháte ten nevybouřený hněv v sobě ? Nebo už jste ve stavu, že vám negativní emoce ani nepřicházejí ? Smile


Ja jsem vzhledem k vyvoji na tomhle pracoval za pomoci ruznych postupu, ktere ke me postupne prichazeli. To co momentalne pouzivam, co ke me dorazilo a co povazuji za uzasnou metodu je Hooponopono. Ve svych terapiich ji pouzivam soucasne s Reconection a s Shambalou 1024. Diky teto metode jsem se posunul dal ve svem vyvoji a jsem za to vdecny.

Neni to rychlokvaska, je to sice kouzelny proutek ale musi se snim stale mavat. Bez neustale prace se clovek nikam nedostane. Proto je i toho casu na jine blbiny cim dal tim mene Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
niki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.12. 2009
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 5:24 am    Předmět: Citovat

Ahoj Babrle, Barunko Razz

po přečtení Tvého prvního příspěvku, kde popisuješ to, jak Tě odrovná, pokud vyjádříš vztek vůči někomu a pak ho v sobě nezpracuješ se mi tááák ulevilo... Razz
Víš, mám s tím docela dost podobné zkušenosti a to dlouhodobě, že mě to už tak "štvalo", že jsem pátrala a pátrala co s tím, až jsem na to pro sebe snad i přišla...
U mě je to tak, že jsem se třeba v rozhovoru s někým, s kým jsem v častém, každodenním kontaktu dostala k bodu, kdy i přes to, že jinak si s ním dobře rozumím a mám k němu úctu jako ke každému člověku, mi jeho názor nebo postoj prostě zrovna nevoněl a já v tu chvíli projevila svobodnou vůli a "poslala ho do háje" a bylo mi při tom tak dobře... Jenže, když se hladina emocí jaksi uklidnila, tak mi začaly před očima vyvstávat různé duchovní poučky a pravidla, včetně těch z Reiki a byl konec... Začla jsem pochybovat o sobě, o své schopnosti komunikovat, o své laskavosti, dobrotě, i se začala nenávidět za to, že jsem byla "zlá" a nosoucitná, že jsem nedokázala udržet pohodu a komunikovat klidně a bylo mi špatně i fyzicky - hrozná ztráta energie, bolest hlavy, příšerná únava. Problém nebyl v těch pravidlech, která jsou naopak moudrá, ale byl a pokud se ještě občas projevuje, tak jedině v mé hlavě a v představách, které jsem si vymyslela o tom, jaký má nebo nemá být duchovní člověk...

Ale tak co s tím, že? Postupně jsem sama pro sebe přišla na to, že mě blokovalo to, že jsem se moc uvázala a zaměřila na duchovní moudra a to, jaký má být - v mých představách správný člověk... Ten blok byl tak silný, že i dnes mě dokáže občas polechtat a poškádlit, ale víceméně už vím, že je to jen má hloupá utkvělá představa...
V praxi to je tak, že když dojde ke konfliktu mezi mnou a jiným člověkem, tak se snažím o klidnou dohodu, jak jen to jde. Ale pokud to už nejde, tak druhého odkážu do patřičných mezí bez jakýchkoli předsudků. Může se stát, že po čase vnímám situaci přece jen jinak, tak jdu a omluvím se. Jak bude reagovat on, to už je jeho věc. Důležité a podstatné vnímám to, že se cítím dobře já v každou konkrétní chvíli... a uvnitř cítím úctu a lásku k jakékoli jiné bytosti, která je ode mě oddělená... Pak nemám problém vyjádřit i nesouhlasný názor. Je to pro mě hodně o uvědomění si sebe sama a o sebevědomí...
Když si jen představím, že bych nikdy nesměla vyjádřit svůj hněv, zlobu, vztek, už jen ta pouhá představa mě svazuje a "ničí" předem... Razz TAkže pro mě platí v tuto chvíli, že je výborné být jak laskavá, milá soucitná, chápající, tak protivná, vzteklá, nesouhlasná... A pak se zas můžu uvolnit, pohlédnout na věc jinýma očima, uznat svou chybu, omluvit se nebo neomluvit a trvat na svém... Prostě jednat autenticky, v každém okamžiku přítomnosti... a být tak uvolněná, že mě život netíží, ale spíš rozesmává...
I dobře míněná a platná duchovní moudra a pravidla Reiki mohou nadělat velikou paseku, když je jimi někdo tak "posedlý", jako jsem byla já a mohou vést místo k uvolnění a poznání k docela velké křeči...
Ale když o tom tak teď píšu, tak je mi úlevně jasné, že tento ve mně vyvolaný konflikt byl pro mé dobro a nakopl mě, jasně to cítím Razz , na dobrou cestu... Laughing
Měj se krásně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund