Fórum - Zobrazit téma - Trocha praxe - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Trocha praxe
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Trocha praxe
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 10:50 pm    Předmět: Trocha praxe Citovat

Výrazně mi tu chybí jedno důležité až nejdůležitější téma.
Pořád se tu mluví a shání nové a silnější systémy a kdo ví jaké novinky, ale o čem se tu nikdy nediskutuje je to nejpodstatnější (i s přihlédnutím
k tomu, že každému sedí něco jiného). Ale proč se vzájemně nepodělit
o zkušenosti?

CO SE VÁM V OSOBNÍ PRAXI NEJVÍC OSVĚDČILO, S ČÍM SE VÁM
NEJLÍP PRACUJE A NEJVÍC DAŘÍ?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 7:35 am    Předmět: Re: Trocha praxe Citovat

samanka napsal:
Ale proč se vzájemně nepodělit
o zkušenosti?


Šamanko,
na to existuje jednoduchá odpověď. Pokud se tu mluví o Reiki, je všechno O.K.
Pokud se začne hovořit o jiné energii, je sice také všechno O.K., ale jenom na chvíli. V nejlepším případě je diskutující umlčen různými argumenty, například tím, že nejprve má vyléčit sám sebe a pak se starat o druhé. Pak třeba jednoho přejde chuť o něco se s někým dělit.

Proto tady to téma chybí, i když vzpomínám, že jednou jsem založila téma ,, Praktické zkušenosti s Reiki" - nebo tak nějak...

Ahoj E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 9:49 am    Předmět: Citovat

Abych taky přispěl svou troškou do mlýna....
Nejdřív začnu zeširoka, tím jak jsem začínal, protože to souvisí ze stylem mojí práce. Už když jsem prošel zasvěcením do Reiki, tak jsem si s kamarádkou vytvořil takový termín NONSTOP REIKI. Proč nonstop? Většina učitelů říká, že před každým použítím reki se má požádat a pak poděkovat. Já jsem to dělal tak, že jsem vždy požádal ráno a pak v průběhu dne jsem porád myslel na to, že enegie mnou neustále proudí aniž se vypíná. Ze začátku jsem ztrácel cítění energie v rukách a tak jsem i v průběhu dne o ní žádal. Večer před spaním jsem pak pěkně poděkoval a zase znova požádal, aby mnou proudila celo noc. Ráno zas znova. Postupem času jsem si udělal další zasvěcení, R3, Shambalu, Merkabu atd. a vždy jsem postupoval stejně. Ráno požádal o všechny jednotlivé energie, přes den přikrmoval myšlenkou, večer poděkoval a znova nastartoval. Samozřejmě i během dne jsem vyjadřoval vděčnost, že mnou všechny tyto energie neustále proudí. U tohoto procesu je důležíté dost dobře zvládat svoje myšlenky (neříkám, že tomu u mně tak je, jen to zdůrazňuji), protože energie všechno zesilují. Nejen to pozitivní ale i to negativní.

A teď k práci, já tomu říkám harmonizace. když někoho harmonizuji, tak neurčuji jaká energie se má použít ani co se má stát. Neříkám, aby se řešil konkrétní problém, se kterým člověk za mnou přišel. Pouze toho člověka odevzdám do rukou Božích. Dělám to většinou v meditativním stavu. V tom okamžiku cítím jak začnou ve zvýšené míře mnou proudit energie. Proces je ukončen až vnitřně cítím, že je konec.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 3:34 pm    Předmět: x Citovat

Evi, je na tobě a tvém rozhodnutí jestli přispěješ nebo ne, jestli půjdeš
s kůží na trh. Pořád se cítíš ublíženě, že tě někdo někdy setnul. No a co?
Tak se třeba pohádám, ale žiju. Příště mě zase někdo pochválí nebo
bude s mými názory v souladu a mě to udělá radost.
Dneska jsme zase všichni někde jinde než před rokem, dvěma.

Myslím, že zdravé riziko patří k životu a bez něj se nepohneme.
Moje důležitá lekce od života byla, že když se budu pořád strachovat, jestli se neztrapním, budu za hlupáka se svými názory, někdo se mnou nebude souhlasit nebo mě napálí co to píšu za blbosti, tak nikdy
nenapíšu ani řádku.
A mě psaní baví a dělá radost.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 9:54 pm    Předmět: Re: Trocha praxe Citovat

Mílo, mluvím obecně a ne jen o sobě. S kůží na trh chodím poměrně často a řekla bych, že jsem otevřenější, než kdokoliv jiný. Ani ublíženě se necítím, bejvávalo.


samanka napsal:

CO SE VÁM V OSOBNÍ PRAXI NEJVÍC OSVĚDČILO, S ČÍM SE VÁM
NEJLÍP PRACUJE A NEJVÍC DAŘÍ?



Možná, že bys na to mohla hned zkusit odpovědět.

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá září 24, 2010 6:46 pm    Předmět: Citovat

Sám pro sebe bych si to rozdělil do dvou témat: výrazně obohacující zkušenosti a pak to, co dělám denně, z čeho se skládá můj život. A jelikož je tato diskuse pojata hodně volně, mohu zde psát asi o obojím. O tom co mě nadchlo a možná bych měl psát i o tom, co mě nenadchlo. Abych namaloval celý obraz.
Život se skládá z velkých a malých věcí. Většina dne se skládá z oněch malých kroků. A tak o nich bych se rád zmínil.
Když už mám za sebou ten krásnej úvod, kterej mě tak bavilo psát, blížím se k tomu, napsat to, co mám celou dobu na jazyku. A co jsem zde už mnohokrát řekl.
Mohl bych to oblíct do nových slov.
Nebo říct staré pro nové.

Možná bych tedy měl, pohovořit o těch Velkých věcech. Které se nestávají každý den. Určitě jsou součástí praxe. Konec konců, co není? To co nevolíme vědomě?

Ne ne.
Popohovořím o těch malých věcech.
Je to vlatně hodně o energii. Čím dál víc se zas a znovu přesvědčuji, jak mně hodně ovlivňuje to s kým jsem, co jím, nad čím přemýším, co čtu. To, čemu věnuji pozornost. Ano. To jsou ty malé kroky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 24, 2010 6:59 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
To, čemu věnuji pozornost.


Nevím o ničem podstatnějším, resp. podstatněji utvářejícím život, než je právě tohle směřování pozornosti.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Babrle
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.9. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá září 24, 2010 10:53 pm    Předmět: Citovat

Já jsem tu nová jak víte,tak se osmělím ,taky něco přidat.Já mám hodně zážitku a zkušeností,jak dobrých i těch špatných,to je právě to,že se píše jen o dobrých,ale duchovní růst ,nese i špatné zkušeností,abychom i pomoci určitého chybování ,se mohli posunout dál.
Příklad:dost často se mi stává a to po 3 reiki ,že když se rozčílim,nebo se na někoho zlobím a nezpracují to a nechám to dojít ke konfliktu,tak mne to opravdu setne.Dolova a do pismene.Jsem neskutečně unavená a mám nepříjené pocity.Tak že ,vím,že díky tomu ,že jsem svůj hněv neovládla a nezpracovala ,jsem si snížila vybrace a je mi dost zle.No tak hledám nějaký recept,jak stím naložit.Tak s ptám,zda mate stím taky nějaké zkušenosti a jak případně svůj hněv odbourávate.Díky Bára.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 24, 2010 11:07 pm    Předmět: Citovat

Babrle napsal:
Jsem neskutečně unavená a mám nepříjené pocity.Tak že ,vím,že díky tomu ,že jsem svůj hněv neovládla a nezpracovala ,jsem si snížila vybrace a je mi dost zle.No tak hledám nějaký recept,jak stím naložit.Tak s ptám,zda mate stím taky nějaké zkušenosti a jak případně svůj hněv odbourávate.Díky Bára.


Otázkou je, zda to že máš tyto nepříjemné stavy jsou způsobeny tím, že by Tě někdo trestal za to, že jsi projevila svůj hněv............... a nebo tím že se vnitřně trestáš za to, že jsi projevila svůj hněv?

Podle mě je přirozené projevit svůj hněv, a je i v pořádku ho vyjádřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Babrle
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.9. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá září 24, 2010 11:58 pm    Předmět: Citovat

To si taky myslím,že se nemá nechávat ten hněv v sobě.Jenže dokud jsem neměla 3 reki,tak mne to tak nedělalo,tak nevím.Prostě to mám vyzkoušené,že je lépe jít někam do přírody a vyzuřit se,nebo vykřičet a je mi fajn,-ale když jdu do střetu s nějakým člověkem,tak mě to opravdu nějak setne,nejspíš ,né ,že mne něco trestá,ale slyšela jsem,že když se zlobíš u reiki.(dnes se nerozčiluj jedno stěch pravidel)tak si snižuješ osobní vibrace a jseš více přístupný temným sílam,taky když třeba mluvíš vulgátrně a podobně.Tak nevím ,jestli to tak je,ale opravdu mám pocit,že mne to nutí ,nějak více ovládat své emoce,jinak se necítím dobře.
Tím myslím po fyzické stránce,unavená píchá mne v koruní čakře a třetím oku a podobně. Confused Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so září 25, 2010 12:05 am    Předmět: Citovat

Babrle napsal:
To si taky myslím,že se nemá nechávat ten hněv v sobě.Jenže dokud jsem neměla 3 reki,tak mne to tak nedělalo,tak nevím.Prostě to mám vyzkoušené,že je lépe jít někam do přírody a vyzuřit se,nebo vykřičet a je mi fajn,-ale když jdu do střetu s nějakým člověkem,tak mě to opravdu nějak setne,nejspíš ,né ,že mne něco trestá,ale slyšela jsem,že když se zlobíš u reiki.(dnes se nerozčiluj jedno stěch pravidel)tak si snižuješ osobní vibrace a jseš více přístupný temným sílam,taky když třeba mluvíš vulgátrně a podobně.Tak nevím ,jestli to tak je,ale opravdu mám pocit,že mne to nutí ,nějak více ovládat své emoce,jinak se necítím dobře.
Tím myslím po fyzické stránce,unavená píchá mne v koruní čakře a třetím oku a podobně. Confused Embarassed


reiki 3ku nemám, ale myslím že poslat někoho (příhodně) do prdele mi nesníží vibrace ale naopak:D (ať mám r3 či nikoliv:D)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Babrle
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.9. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so září 25, 2010 9:09 pm    Předmět: Citovat

Laughing Very Happy no nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so září 25, 2010 9:42 pm    Předmět: VYSOKÉ DUCHOVNO A JEHO MOZNÉ NÁSLEDKY Citovat

Babrle napsal:
Tím myslím po fyzické stránce,unavená píchá mne v koruní čakře a třetím oku a podobně. Confused Embarassed

Ještěže se nedá vypíchnout...to třetí oko. Wink

Mě tak právě napadlo, jestli mezi takhle mezi sebou např. mluvěj nějací zdravotníci, jako že ho píchá perikard, bolí kefale, chytil ho tusis a otec je již deset let exitus. Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so září 25, 2010 9:43 pm    Předmět: Citovat

Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

Babrle napsal:

Příklad:dost často se mi stává a to po 3 reiki ,že když se rozčílim,nebo se na někoho zlobím a nezpracují to a nechám to dojít ke konfliktu,tak mne to opravdu setne.Dolova a do pismene.Jsem neskutečně unavená a mám nepříjené pocity.

Ahoj.

Říká se : emoce - nemoce.

Není nic špatného se pohádat na správném místě, se správným člověkem o správnou věc. Vyčistí se atmosféra, spor se vyřeší a jede se dál.

Citace:
Tak že ,vím,že díky tomu ,že jsem svůj hněv neovládla a nezpracovala ,jsem si snížila vybrace a je mi dost zle.No tak hledám nějaký recept,jak stím naložit.Tak s ptám,zda mate stím taky nějaké zkušenosti a jak případně svůj hněv odbourávate.


Když neovládnu svůj hněv, je jasné, že se to hned projeví na tělesné úrovni.
Např. bolest hlavy, bušení srdce a podobně.
Ať už svůj hněv ovládnu a nebo neovládnu, vždycky si musím uvědomit, že zodpovědnost za svůj hněv mám já. Ne osoba, na kterou se hněvám. Je to vždy MOJE. Já mám problém a JÁ ho musím řešit, zpracovat, čistit.

Pokusím se najít příčinu svého hněvu. Většinou přijdu na to, že příčinou bývá úplně jiná situace, se kterou si nevím rady. Mám proto vztek na sebe, ale svůj hněv ve skutečnosti projevím někomu jinému.

Další příčinou našeho hněvu může být i neschopnost komunikovat. Kdybych řekla na rovinu co chci a co očekávám, nebo co nechci, nemusela by se situace vyhrotit hádkou nebo hněvem.

Zeto napsal :
Citace:
myslím že poslat někoho (příhodně) do prdele mi nesníží vibrace ale naopak:D (ať mám r3 či nikoliv:D)

To je sice hezké, co píšeš, ale pokud si ten spor ,,nevyčistíš ", zůstane ti v podvědomí a může se projevit časem na tělesné úrovni.


Citace:
Prostě to mám vyzkoušené,že je lépe jít někam do přírody a vyzuřit se,nebo vykřičet a je mi fajn,-ale když jdu do střetu s nějakým člověkem,tak mě to opravdu nějak setne,nejspíš ,né ,že mne něco trestá,ale slyšela jsem,že když se zlobíš u reiki.(dnes se nerozčiluj jedno stěch pravidel)tak si snižuješ osobní vibrace a jseš více přístupný temným sílam,taky když třeba mluvíš vulgátrně a podobně.

Pokud znáš Ho oponopono, funguje to jako taková úžasná prevence proti tomu, aby ses do podobných situací, kdy nejsi s to ovládnout své agresivní emoce, dostávala co nejméně.
Opravdu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund