Fórum - Zobrazit téma - Trocha praxe - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Trocha praxe
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Trocha praxe
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 8:16 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:

reiki 3ku nemám, ale myslím že poslat někoho (příhodně) do prdele mi nesníží vibrace ale naopak:D (ať mám r3 či nikoliv:D)


To se pleteš. Přečti si bibli, zvlášť pasáže o Ježíšovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 8:42 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:


Podle mě je přirozené projevit svůj hněv, a je i v pořádku ho vyjádřit.


Svůj hněv často vyjadřují vrazi a vojáci , ti například vůči jinému národu, či etniku (u nás v evropě před nedávnem například etnické čistky na balkáně). Že to není zrovna nejšťastnější způsob ventilace svých vnitřních problémů dokazuje fakt, že dochází k řetězení problémů a plodí to jen další zlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 9:28 pm    Předmět: x Citovat

Ježíš neměl emoce? Ty ho pamatuješ osobně, že to tak víš?
Tuším si zrovna vzpomínám na pasáž o tom, jak se rozčílil a vyhnal jakési kupce z chrámu.
Ten druhý příspěvek je bez komentáře - manipulativní a zavádějící.

Emoce, pokud je máme a nuceně potlačíme, se časem projeví jinde,
na fyzické úrovni, takže mi připadá zbytečné si shromažďovat v těle bloky. A po letech zase ty bloky složitě odstraňovat.

Kolik z nás emeoce nemá? Mimochodem i radost je emoce. A je málo lidí (aspoň v našich zeměpisných šířkách), kteří by si frčeli na pernamentní radosti nebo už byli bez emocí. A k životu nakonec patří obě stránky: ta co se nám líbí i ta druhá. Spíš si myslím, že se během života mění naše prožívání stejných situací různým způsobem, zpracovávání emocí a jejich vyjadřování.

Mimochodem, třeba o panu Tomášovi, našem snad nejvýznamnějším mystikovi bylo známo, že dokázal svoji věhlasnou ženu též jadrně
poslat do p....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 11:35 pm    Předmět: Citovat

Samanko,
to,co ja hledam v Bibli a co jsem mel na mysli jsou veci ohledne nastavovani druhe tvare. O emocich a jejich absenci u Jezise jsem nepsal. Pokud se chces na vec divat jednostrane, pak muzes muj prispevek povazovat za manipulativni, ale to same ja muzu rict o tvem. Vsechno na svete ma dve strany mince a vy mluvite jen o te jedne. To ze nekoho posles kamsi, nic neresi.
Naopak, to prohlubuje utrpeni mezi obema lidmi. Ja kdyz se takto zachovam, tak me to pak mrzi a mam vycitky svedomi a jsem si i 100% jist, ze to nic prijemneho neprinese ani me manzelce ani komukoliv jinemu. A od toho mi tady nejsme. Vis proc tady jsme? O cem je zivot Jezisuv, o cem je jeho odkaz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 11:40 pm    Předmět: Citovat

Tak už nám to prozraď !!! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 12:21 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
zeto napsal:


Podle mě je přirozené projevit svůj hněv, a je i v pořádku ho vyjádřit.


Svůj hněv často vyjadřují vrazi a vojáci , ti například vůči jinému národu, či etniku (u nás v evropě před nedávnem například etnické čistky na balkáně). Že to není zrovna nejšťastnější způsob ventilace svých vnitřních problémů dokazuje fakt, že dochází k řetězení problémů a plodí to jen další zlo.


Krabasi, pleteš do toho ale úplně jiný hněv než který jsem myslel. Navíc to co zmiňuješ je válka která s vnitřním hněvem nemá co dočinění.

Mluvím u o projevení (ne ventilaci) vlastních emocí (hněvu), uvědomování si jejich síly.

Krabasi, zmiňuješ
Citace:
dochází k řetězení problémů a plodí to jen další zlo.

Co to je podle tebe Krabasi zlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 9:33 am    Předmět: Citovat

Vím, že na zlo se dá dívat z různých úhlů pohledu a může se tak zdát relativní. Proto bych to tedy rozvedl na definice jako - násilí, neštěstí, nenávist, znásilňování, vraždění atd.

Člověk má mít své emoce pod kontrolou a ventilovat je jiným způsobem, než na druhé osoby. To je první fáze. Druhá fáze nastává, když člověk začně pracovat na odstranění vnitřních příčin svého hněvu, to jest, aby se u něj návaly hněvu již v dalších situacích nevyskytovali.
Když bude ale nacista nadále číst Mein Kampf, tak se návalům svého hněvu nikdy nezbaví. Byť četba této knihy není příčinou jeho hněvu, ale první fází jeho projevu - projevu vnitřního traumatu.

V poslední době můžeme z médií zaznamenat jeden neblahý fenomém. A to ten, jak řidiči ventilují svůj hněv na ostatní účastníky silničního provozu. Fuckovákem přes okénko počínaje, vytlačením ze silnice až po střelbu z pistole konče.
Opravdu je důležité pro svůj dobrý pocit někoho posílat do konečníku? (není snad lepší říct si pro sebe:"mám tě rád takového jaký jsi" a jít si svojí cestou?) Nedáváš snad tím sobě příležitost, jak si způsobit pořádný malér? Co když ten na druhé straně je ve větší psychycké nepohodě a v kapse má odjištěnou devítku? A co když jen čeká na impulz?

Nechci říct, že bych vám to přál, ale pak by jste si možná mnohé uvědomili. Takže prostě bacha na to, kam a koho posíláš a co si tím "zvyšováním" svých vibrací můžeš přivodit.

Ber to tak že mnoho času jsem strávil na ulici, byl mezi různými skupinami lidí a tak vím, co je vhodné a co se sluší. Ne nadarmo děti ulice ve státech jednají podle základního pravidla přežití: "Respekt všem".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 9:51 am    Předmět: Citovat

Citace:
Člověk má mít své emoce pod kontrolou a ventilovat je jiným způsobem, než na druhé osoby.

Tvá víra

Citace:
To je první fáze. Druhá fáze nastává, když člověk začně pracovat na odstranění vnitřních příčin svého hněvu, to jest, aby se u něj návaly hněvu již v dalších situacích nevyskytovali.

Tvá zkušenost

Citace:
Když bude ale nacista nadále číst Mein Kampf, tak se návalům svého hněvu nikdy nezbaví. Byť četba této knihy není příčinou jeho hněvu, ale první fází jeho projevu - projevu vnitřního traumatu.

Otázkou je proč hněv spojuješ s válkou a hitlerem

Citace:
Opravdu je důležité pro svůj dobrý pocit někoho posílat do konečníku?

Mnoho gayů by souhlasilo.

Citace:
Nechci říct, že bych vám to přál, ale pak by jste si možná mnohé uvědomili. Takže prostě bacha na to, kam a koho posíláš a co si tím "zvyšováním" svých vibrací můžeš přivodit.


Nebylo to myšleno tak, že bych si tím, že projevím svůj hněv zvyšoval své vibrace. To tvrdíš až Ty. Napsal jsem: "Mluvím u o projevení (ne ventilaci) vlastních emocí (hněvu), uvědomování si jejich síly. "

Citace:
Ber to tak že mnoho času jsem strávil na ulici, byl mezi různými skupinami lidí a tak vím, co je vhodné a co se sluší. Ne nadarmo děti ulice ve státech jednají podle základního pravidla přežití: "Respekt všem".

Nemám zkušenost jako Ty, proto každý mluvíme o jiném hněvu. Tvůj hněv je o přežití, můj hněv je o jeho uvědomění si a projevení tak abych ho znal a věděl kdy ho můžu / nemůžu použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:13 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Mluvím u o projevení (ne ventilaci) vlastních emocí (hněvu), uvědomování si jejich síly. "


Zeto, jak vnímáš rozdíl mezi "projevením" a "ventilací"?




Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:26 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Babrle napsal:
To si taky myslím,že se nemá nechávat ten hněv v sobě.Jenže dokud jsem neměla 3 reki,tak mne to tak nedělalo,tak nevím.Prostě to mám vyzkoušené,že je lépe jít někam do přírody a vyzuřit se,nebo vykřičet a je mi fajn,-ale když jdu do střetu s nějakým člověkem,tak mě to opravdu nějak setne,nejspíš ,né ,že mne něco trestá,ale slyšela jsem,že když se zlobíš u reiki.(dnes se nerozčiluj jedno stěch pravidel)tak si snižuješ osobní vibrace a jseš více přístupný temným sílam,taky když třeba mluvíš vulgátrně a podobně.Tak nevím ,jestli to tak je,ale opravdu mám pocit,že mne to nutí ,nějak více ovládat své emoce,jinak se necítím dobře.
Tím myslím po fyzické stránce,unavená píchá mne v koruní čakře a třetím oku a podobně. Confused Embarassed


reiki 3ku nemám, ale myslím že poslat někoho (příhodně) do prdele mi nesníží vibrace ale naopak:D (ať mám r3 či nikoliv:D)


Zeto Zeto, jde to s tebou z kopce kamaráde. Už ani nevíš, co jsi říkal "včera".

Tak mluvil jsi o zvyšování vibrací posláním někoho do řiti nebo si to zlej Krabas vymyslel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:43 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
zeto napsal:
Mluvím u o projevení (ne ventilaci) vlastních emocí (hněvu), uvědomování si jejich síly. "


Zeto, jak vnímáš rozdíl mezi "projevením" a "ventilací"?
Smile

projevení = vědomé uvědomování si vlastního hněvu
ventilace = náhodný projev hněvu, výbuch nekontrolovaný, nevědomé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:53 am    Předmět: Citovat

Citace:
Citace:
reiki 3ku nemám, ale myslím že poslat někoho (příhodně) do prdele mi nesníží vibrace ale naopak:D (ať mám r3 či nikoliv:D)


Zeto Zeto, jde to s tebou z kopce kamaráde. Už ani nevíš, co jsi říkal "včera".

Tak mluvil jsi o zvyšování vibrací posláním někoho do řiti nebo si to zlej Krabas vymyslel?

Zlej :)Krabásek mě chytá za slovíčka a nevidí tu nadsázku a hlubší smysl mezi řádky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:31 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
......... a nevidí tu nadsázku a hlubší smysl mezi řádky Very Happy


Tak ti přeju, aby tam hlavně byl Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 2:54 pm    Předmět: x Citovat

Krabas: myslíš, že když emoce potlačíš a přetřeš na růžovo, případně to okořeníš omíláním frází, jak ti vůbec, ale fakt vůbec, nevadí, tak ony se jen tak vypaří?
Jo tak přesně takhle vypadají ti jedinci, kteří mají na obličeji
namalovaný úsměv od ucha k uchu, mluví rovnou v ezoterických nebo duchovních frázích, všechny milují a objímají, ale zevnitř čiší potlačená zloba, závist, nesnášenlivost. Hlavně, že navenek vypadají hooooodně duchovně, protože nevhodné (viz tzv. negativní) emoce se nenosí.
A vibrace, ještě je třeba mít ty správné vibrace!!!

šamanka
PS: s emocemi se musí pracovat ne dělat, že nejsou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 4:07 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Krabas: myslíš, že když emoce potlačíš a přetřeš na růžovo, případně to okořeníš omíláním frází, jak ti vůbec, ale fakt vůbec, nevadí, tak ony se jen tak vypaří?
Jo tak přesně takhle vypadají ti jedinci, kteří mají na obličeji
namalovaný úsměv od ucha k uchu, mluví rovnou v ezoterických nebo duchovních frázích, všechny milují a objímají, ale zevnitř čiší potlačená zloba, závist, nesnášenlivost. Hlavně, že navenek vypadají hooooodně duchovně, protože nevhodné (viz tzv. negativní) emoce se nenosí.
A vibrace, ještě je třeba mít ty správné vibrace!!!

šamanka
PS: s emocemi se musí pracovat ne dělat, že nejsou

Krabáska neznám osobně, někdy to působí tak jak píšeš šamanko, ale věřím tomu, že i on věří, že jeho víra a konání jsou správné.

Poslední dobou vnímám kolem sebe ostatní a jejich rozdílné vnímání světa, dobra, zla, jejich představách o životě apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund