Fórum - Zobrazit téma - Reiki 3 - prosím o radu - zkušenost s učitelem. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki 3 - prosím o radu - zkušenost s učitelem.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki 3 - prosím o radu - zkušenost s učitelem.

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Reikinka
Nováček
Nováček


Registrace: 18.9. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so září 18, 2010 11:59 am    Předmět: Reiki 3 - prosím o radu - zkušenost s učitelem. Citovat

Dobrý den,

s kamarádkou jsme absolvovaly kurz Reiki 1 a Reiki 2 u p.Hodka v Bratislavě. Zasvěcení a vše bylo o.k., už po jedničce, jsme cítili to krásné teplo v dlaních a brnění ve středu dlaní. Vše funguje tak jak má, obě reikujeme rodinu a známé, ale ž to pro nás není dostačující a moc by jsme chtěli reikovat i jiné lidi. Jelikož do toho děláme i jiné ezoterické praktiky (výklad karet, kyvadlo, krystaloterapie), rozhodli jsme se udělat si Reiki 3, aby nám to pomohlo ještě více " otevřít oči " pro tuto krásnou energii, kterou bezesporu Reiki je. Psali jsme proto p. Hodkovi, že by nás zajímal jeho názor, jestli si myslí, že jsme připravené absolvovat tento třetí stupeň (jen mistrovský,ne učitelský!) a jestli on, jako velmistr cítí, že by jsme měli na to, poskytovat tuto energii i ostatním lidem a mít to vlastně jako takový koníček a povolání v jednom.

Po měsíci!! mi odpověděla jeho zástupkyně, která se zabývá emailovou komunikací a tam mi sdělila - v kostce že, p.Hodek Hodek nikomu neříká, zda má jít dál, jen čas od času zastaví někoho, kdo na další postup nemá. Vy chcete reiki 3, tak se na to přihlaste. Mistr Vás buď zasvětí nebo ne. Tím mistr následně vyjádří svůj souhlas či odmítnutí, ale Mistr nikdy nepřijde za žákem s tím, že má jít žák dál....

Trochu zklamání, doteď jsem si myslela, že p.Hodek je opravdu ten kdo toto dělá srdcem a chce, aby jeho žáci byli ti správní a nej. Ale když mi není schopen ani odepsat, natož když se dozvím, že když chci Reiki 3, ať se přihlásím, zaplatím a ON se pak rozhodne, jestli mě zasvětí nebo ne, tak to už m i připadá fakt moc... Sad....

Takže ikdyž se pořád ještě rozhodujeme, že si Reiki 3 uděláme, rozhodly jsme se, že u p. Hodka to už nebude. Navíc jsem někde narazila na to, že byl vyloučen z R.A.I. a že nemá vůbec právo zasvěcovat mistry, natož učitele. Tak teď už tomu vůbec nerozumím Sad.... Snad nám tedy aspoň ten stupeň 1 a 2 platí Sad....

No nicméně bych ráda znala Váš názor, všude v knihách se dočítám, že Váš Učitel by si své Mistry měl vybírat, radit jim a ne že se ozve, prostřednictvím své zástupkyně, emailem za měsíc a v něm se stejně nic nedozvíte - jen to, že zaplaťte a pak se uvidí...

A budu ráda za veškeré skušenosti s Učiteli v brněnském okolí, protože se pravděpodobně rozhodneme, že si tu trojku uděláme někde tady u nás, na Moravěnce Smile.

Moc děkuji za všechny reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so září 18, 2010 2:10 pm    Předmět: Re: Reiki 3 - prosím o radu - zkušenost s učitelem. Citovat

Reikinka napsal:
Psali jsme proto p. Hodkovi, že by nás zajímal jeho názor, jestli si myslí, že jsme připravené absolvovat tento třetí stupeň (jen mistrovský,ne učitelský!) a jestli on, jako velmistr cítí, že by jsme měli na to, poskytovat tuto energii i ostatním lidem a mít to vlastně jako takový koníček a povolání v jednom.


Ahoj Reikinko,
můj názor na tuto část příspěvku je ten, že o sobě pochybujete. Je to z toho cítit. Nikdo to přeci nemůže vědět lépe, než vy samy.
Pokud něco opravdu chcete, tak vás nic a nikdo nezastaví ani párem volů. Ať to je velmistr, mistr a nebo někdo jiný.

Co byste dělaly, kdyby vám ten p. Hodek odepsal, že cítí, že nejste ještě připraveny? Přijaly byste to s pokorou? Začaly byste se zabývat kromě karet , kyvadla a krystaloterapie ještě něčím dalším? Nebo byste oslovily nějakého jiného mistra, který by vás bez ptaní zasvětil?

Tady cítím zklamání v očekávání něčeho, v tomto případě kladné odpovědi a jiného přístupu ke svým žačkám.

Citace:
Takže ikdyž se pořád ještě rozhodujeme, že si Reiki 3 uděláme, rozhodly jsme se, že u p. Hodka to už nebude.

Svému mistrovi musíte důvěřovat. Tohle by neprospělo nikomu a ničemu.

E Wink

(Jinak co se týká osoby p. Hodka a jeho praktik, nehodlám se k tomu vyjadřovat, protože ho neznám a nepřísluší mi to. )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Reikinka
Nováček
Nováček


Registrace: 18.9. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so září 18, 2010 2:58 pm    Předmět: Re: Reiki 3 - prosím o radu - zkušenost s učitelem. Citovat

Ahoj Eviku, moc děkuju za odpověď.


Citace:
Co byste dělaly, kdyby vám ten p. Hodek odepsal, že cítí, že nejste ještě připraveny? Přijaly byste to s pokorou? Začaly byste se zabývat kromě karet , kyvadla a krystaloterapie ještě něčím dalším? Nebo byste oslovily nějakého jiného mistra, který by vás bez ptaní zasvětil?


Máš pravdu, kdyby nám napsal, že nejsme připravené ať jedna, druhá nebo obě, asi by jsme to s pokorou přijaly, dále se vzdělávaly v knížkách a čekaly na tu správnou chvíli...

A asi toto byl takový impuls a asi to mělo i nastat, že nás to tak nějak "nakoplo" a chceme tu trojku čím dál víc Smile.

Citace:
Svému mistrovi musíte důvěřovat. Tohle by neprospělo nikomu a ničemu.


Ano, s tím souhlasím, já jsem si ho velice vážila, ikdyž ani 1.ani 2.kurz nebyl úplně podle mých představ. Připadalo mi to hodně rychlé a žádná praxe, jen teorie a vše ve skriptech. Když jsem měla nějaký dotaz ohledně své kamarádky a její neplodnosti - opět odpověď asi za 3 týdny a nijak jsem z té odpovědi nenabyla žádnou radu Sad. No a když jsem se včera dívala na internetu, tak tam jsem narazila na to, že byl p. Hodek vyloučen z R.A.I. na Slovensku a nemá povoleno praktikovat zasvěcování mistrů ani učitelů. Takže tyto důvody mě bohužel vedou k tomu, že bych tu trojku chtěla absolvovat u někoho jiného.... Ale jinak samozřejmě taky soudit jeho práci nemůžu a nechci, jen jsem sdělila svůj názor a zkušenost.


No já nevím, jak to chodí jinde, u jiných učitelů, ale jaký mají Vaši učitelé kontakt s Vámi? Když potřebujete poradit, poradí? Pořádáte nějaké setkání absolventů kurzu nebo jen třeba nějaké srazíky, kde si předáváte Reiki i vzájemně a probíráte zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so září 18, 2010 3:23 pm    Předmět: Re: Reiki 3 - prosím o radu - zkušenost s učitelem. Citovat

Reikinka napsal:

No já nevím, jak to chodí jinde, u jiných učitelů, ale jaký mají Vaši učitelé kontakt s Vámi? Když potřebujete poradit, poradí? Pořádáte nějaké setkání absolventů kurzu nebo jen třeba nějaké srazíky, kde si předáváte Reiki i vzájemně a probíráte zkušenosti?

Mí učitelé jsou se mnou v kontaktu vždy, když potřebuji.
Moje mistr reiki rovněž. Pořádá 2x ročně reikivíkend u ní na chalupě pro všechny své absolventy, kde si vyměňujeme zkušenosti.
Vážím si všech svých učitelů a tímto jim děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so září 18, 2010 4:14 pm    Předmět: Re: Reiki 3 - prosím o radu - zkušenost s učitelem. Citovat

Reikinka napsal:
No já nevím, jak to chodí jinde, u jiných učitelů, ale jaký mají Vaši učitelé kontakt s Vámi? Když potřebujete poradit, poradí?

Taky jsem nezůstala u prvního učitele Reiki, i když nejsem příznivkyní odchodů a zdrhaček Smile někdy se to prostě bez toho neobejde. V minulosti jsem o tom na jiném vlákně už cosi psala...tj. jak jsme s kamarádkou absolvovaly R1 a pak, na základě našeho vyprávění příbuzenstvu na Chomutovsku jsme přijaly pozvánku tam. A skutečně se nám to cestování vyplatilo - úroveň a péče nesrovnatelná, a jsem moc ráda, že jsme tenkrát poslechly a tu zkušenost si s kamarádkou Jaruškou udělaly.
Další kurzy jsem tedy už, ke svému velkému štěstí, ráda a s vděčností absolvovala u Václava Víta, pokud by jsi se snad chtěla podívat, tak tady: http://www.celysvet.cz/skin/smile/s394.gif


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: so září 18, 2010 8:36 pm    Předmět: Citovat

Já jsem kdysi na kurzu pana Hodka byl a můj názor je, že je hodně komerčně zaměřen a skoro nic jsem se na kurzu nedozvěděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so září 18, 2010 11:09 pm    Předmět: Citovat

Reikinka napsal:
No a když jsem se včera dívala na internetu, tak tam jsem narazila na to, že byl p. Hodek vyloučen z R.A.I. na Slovensku a nemá povoleno praktikovat zasvěcování mistrů ani učitelů.
To jsou přece takové blbosti tady tohle...nebo co jako, nebo ho dají k soudu, anebo na něj pošlou nějaké komando? Very Happy
To je dokazuje, k čemu tyhlety asociace a sdružení jsou - asi k tomu, co církev, takže se tím staví na její úroveň. Sorry, případní přítomní funkcionáři.
Nebráním pana Hodka, protože matně znám jen to jméno, nic víc.
Pokud někdo učí nekvalitně, tak vnímaví žáci to poznají a zařídí se podle toho, a ti co to nepoznají, těm ani nijak neuškodí, akorát vyhodí peníze.
Ale připadá mi komické, že zasedne nějaký reiki výbor a chce nějakému mistrovi zakázat pracovat. Ikdyž - pokud se k nim předtím dobrovolně dal a souhlasil s dodržováním jejich stranických stanov... Very Happy

Promiň Reikinko za odbočení.
Pokud si Mistr nabere tolika žáků, že na jejich dotazy odpoví až po měsíci a to ještě prostřednictvím asistentky...asi bych taky uvažoval o změně učitele.
Jinak má učitelka je mi na mobilu k "dispozici" v podstatě pořád, i pozdě večer a využívám toho jen výjimečně, ale ta možnost tady je a i právě proto toho nezneužívám.
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne září 19, 2010 12:09 am    Předmět: Jen tak pro zajímavost Citovat

Tohoto člověka už jste tady někteří jednou řešili:


http://www2.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=463&postdays=0&postorder=asc&start=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Reikinka
Nováček
Nováček


Registrace: 18.9. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne září 19, 2010 10:44 am    Předmět: Citovat

Moc děkuji všem za odpovědi.
My už jsme se s kamarádkou rozhodly, udělat si ten kurz jinde. Teď jen řešíme kde v Brně a okolí. Jestli prosím máte nějaké zkušenosti s učitelem Reiki někde na brněnsku, velice to uvítám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne září 19, 2010 10:57 am    Předmět: Citovat

Ahoj

Mě moje mistryně odpovídá na moje dotazy prostědnictvim telefonu maximálně řekne zavolej později. Stýkáme se do dneška stali jsme se přáteli. U trojky my řekla jestli si už nechci udělat R3 že jsem na to zralej že se na mě ptala nahoře že mi to pomůže a posune dál.V tu dobu už jsem ten úmysl měl i já.
Jinak si nedovedu představit přijet do bratislavy a tam se sejít s velmistrem který by rozhodl,jestli mam dostat R3 nebo a pak jet s nepořízenou domu to vše de udělat předem na dálku.
Píšeš že dlouho čekáš na odpověď a pak ti po měsíci odpoví asistentka to je moc takové neosobní.Vyber si někoho s osobnějším přístupem někoho, kdo bere na seminář kolem 5 lidí je jedno jestli to je mistr učitel nebo velmistr v čechách je sice několik velmistru, ale na tom bych nebazíroval zasvěcení stejně přijde ze hora při výběru použij intuici popř kyvadlo. Možná ti pomuže tohle reiki seznam :http://seznam.reiki-cz.com/najdi.php?met=6&id=02
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne září 19, 2010 3:42 pm    Předmět: Citovat

Reikinka:
hezký nick Smile

V Brně zasvěcuje např. Lubomír Oceľ:
http://www.archa.mysteria.cz

krom kurzů, pořádá i následná setkání, kde je možné konzultovat momentální problémy atd.

Šamanka odtud z reikiwebíku, pokud vím, tak také zasvěcuje a rovněž umožňuje scházení reikistů každou středu v Brně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Reikinka
Nováček
Nováček


Registrace: 18.9. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne září 19, 2010 6:20 pm    Předmět: Citovat

Děkuji moc všem za odpovědi. Mrknu a uvidím Smile. Až se rozhodneme, tak určitě napíšu, jaký to bylo. Je to tady super fórum, takže asi mě tady uvidíte častěji Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt září 30, 2010 2:45 pm    Předmět: R3 Citovat

Reikinko... Smile
srdíčko ti napoví... ale já osobně jsem před několika lety byla u jednoho moc príma mistra a on mi - na můj dotaz, zda mě zasvětí do R3 - řekl, že v mém případě by doporučil ještě počkat. Dodnes jsem mu za to vděčná... takže.. opravdu srdíčkem... poptej se také po tom, co je obsahem R3, jak to například ti lidičkové, co to mají za sebou, nesli a tak podobně... Smile posháněj si co nejvíce informací... Smile vždy to u tebe konkrétně může být absolutně jinak, než u kohokoliv jiného... to rozhodně Smile ale abys měla obrázek.. :)pa, Aika
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund