Fórum - Zobrazit téma - šamančino mudrování - zápisky, postřehy, nápady - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - šamančino mudrování - zápisky, postřehy, nápady
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

šamančino mudrování - zápisky, postřehy, nápady
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 9:44 am    Předmět: Re: S NOVOU OPTIKOU KRÁČET VSTŘÍC NOVÝM DNŮM!!! Citovat

toora napsal:
A co takhle třeba nejdřív zkusit vyměnit ty svoje starý oči, Kámo.

Laughing No jo. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 8:17 pm    Předmět: Re: S NOVOU OPTIKOU KRÁČET VSTŘÍC NOVÝM DNŮM!!! Citovat

toora napsal:
kamo napsal:
Asi by to tu na RW chtělo nějakou novou krev, člověk mnohdy už dopředu dokáže odhadnout, co kdo řekne Wink


A co takhle třeba nejdřív zkusit vyměnit ty svoje starý oči, Kámo. Wink


Smile


jasně, přeinstalovat je, popř aktualizovat... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 12, 2010 10:39 pm    Předmět: x Citovat

Co je dobrý výsledek léčení?

Aby se člověk stal sám sebou ať už je to cokoliv, třeba pro nás nepřijatelného?

Dva moudří jedinci, nezávisle na sobě, definovali úspěšnou léčbu,
která nám tak připadat nemusí jako:
- člověk má stále stejný problém, jen už mu nevadí,
- člověk má stejný problém na fyzické úrovni, ale psychicky
se cítí dobře, zlepšil se.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne září 12, 2010 11:20 pm    Předmět: Citovat

a něměl by se ten problém díky zlepšení psychiky začít odstraňovat na fyzické úrovni? Koneckonců jedno ovlivňuje druhé, ne?

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 10:30 am    Předmět: x Citovat

Cesty uzdravování jsou nevyzpytatelné. Třeba se fyzicky uzdravilo něco jiného než bychom čekali....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 10:52 am    Předmět: Re: čím jsem - nejsem Citovat

Aika napsal:
ahojky Smile
když já na to šla taky dost oklikou a nebylo to až tak moc jednoduché... začalo to s Reiki... Smile (oooo, jak příhodné Smile ) Teď už si z toho docela dělám legraci.... ale nebylo to až tak snadné....
Důležité podle mého názoru a cítění je, poznávat se.... a to sice tak... že večer (např... klidně i ráno na WC - já ale večer) Smile si přeberu to, co se mi ten den přihodilo a zabádám nad tím, proč se to stalo a jak jsem se u toho cítila... totiž poznat sebe sama znamená - vím, jak se cítím - a to vědomě!!!.


Fííha Alenko,díky tvému příspěvku jsem se rozvzpomněla na mé jedno letní období (bylo to právě po Vnitřním dítěti), kdy jsem si začala uvědomovat sama sebe skrz ,,vím,jak se cítím''.
To byl též obrovský objev,kdy mi docvaklo,že krom sebe vlastně cítím i ostatní a míchala jsem to do sebe a brala si za to zodpovědnost.
Jsou to úžasné procitnutí a málem bych zapomněla,že existují.Málem bych zapomněla,že jsou lidé okolo mě,kteří tímto procitnutím ještě možná neprošli, ale já je vnímám jako že ano.
Že já si tu knihu života nezačala psát dříve.......

Objímám a těším se na tebe opět

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 10:53 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Cesty uzdravování jsou nevyzpytatelné. Třeba se fyzicky uzdravilo něco jiného než bychom čekali....

šamanka


Prý to tomu tělu někdy safra dlouho trvá,než se pustí starého a naladí se na nový mentální obraz naší mysli.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 3:46 pm    Předmět: Citovat

Bohužel někdy je to i tak, že nejdříve tělo selhává nějakou "funkcí" prostě začíná fungovat nějaký škodlivý vzorec, tělo se nám vychýlí z harmonie.
Třeba člověku co se hodně rozčiluje a drží prožitku vzteku bude často rychle bít srdce.

Děje-li se to delší dobu, dojde k strukturálním /organickým změnám. Doslova duševní se materializuje, tělo se promění.

Takže to srdíčko rozčileného člověka nabyde. Protože jak známo, sval, který se hodně používá roste. Velký sval ale taky potřebuje hodně kyslíku a energie. Cévy jednoho dne ale přestanou stačit, nedejbůh se i ucpou... Ostatně i u sportovců se nejednou vyskytují podobné smrti

Dojde-li k funkčním změnám jsou bohužel některé i nevratné, případně ta cesta je velmi dlouhá a výsledek nejistý. Příběhů kdy došlo k uzdravení z velmi vážných dlouholetých stavů - které byly pevně zakotveny v těle, je málo.
Zázračná vyléčení jsou často ty situace, kdy jde "jen" o funkční změny.

Ps: Vztah psychika (duše) a tělo je vždy obousměrný. Není užitečné uvažovat automaticky, že za všechny fyzické potíže může 100% duševno. Ty souvislosti nikdy nejsou takhle přímočaré, jak se někdy vydává v různých psychosomatických knihách. Je potřeba dobře si všímat: vidět souvislosti tam, kde jsou a nehledat je tam, kde nejsou. Není to jednoduchá práce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 9:50 am    Předmět: Citovat

Martinko, vždy je za těmito věcmi naše mysl, ne tedy duchovno či duševno. Příjemný pocit z adrenalinových sportů, přepínání se - znám mnoho lidí, kteří se potřebují o dovolené "zničit" horskou turistikou, na kole atp. Řekl bych, že za vším je stav mysli. Souhlasím s tím, že vztahy mezi myslí a fyziologickou poruchou či nemocí, nemusí být jednoduché a nebo jednoznačné.
Proto si všímám více témat, která člověk v tom kterém období prožívá.
Nedostatek vápníku například má svůj fyziologický průběh a lze ho eliminovat fyziologicky medikací, či podáváním potravinových doplňků. Někde hluboko za tím (nebo pod tím) je však životní téma, které harmonii fyziologie rozkmitalo.
Nemyslím, že je rozumné stavět fyziologii a psychosomatiku jako takové proti sobě - určitě by bylo moudřejší zabývat se tím, co evidentně zavání šarlatánstvím (např. když někdo podle knížky radí, jaká je psychosomatická příčina onemocnění sleziny a přitom ani neví, kde sám v tělě slezinu má a k čemu že mu slouží.
Naopak nemyslím, že nedostatek vápníku či křeče lze "odstranit" podáním nějakého minerálu, aniž bychom se zabývali životním tématem, které dotyčná či dotyčný nezvládá.
Jistě, oficiální medicína vsází na medikaci - možná proto, že pro hledání životních téma a zkoumání, co při jejich žití není v pořádku, prostě nemá na každého "pacienta" dost času.
Určitě je na místě při léčení či terapii zvážit, zda nepoužít to, co pomůže rychle. Na druhé straně znám mnoho "hledačů jednoduchých a rychlých řešení", jimž tento životní postoj vydrží mnoho let - desítek let - aniž se jejich zdraví zlepšilo. Je to živná půda pro vznik teorií o "karmických trestech", prokletích, "diskarnátech" či démonech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 10:16 pm    Předmět: x Citovat

Vždycky, když se tu objeví dotaz nováčka, že mu něco nejde,
jsem překvapená některými reakcemi místních uživatelů.
Obvykle ze pár reakcí je: nic nepotřebuješ, žádné zasvěcení, žádné vzdělávání v žádném systému, všechno léčí samo, všichni mají léčitelské schopnosti, stačí chtít apod.

Zajímavé je, že to často tvrdí lidi, kteří mají za sebou spoustu seminářů, zasvěcení a dalšího vzdělávání. A věnují se různým metodám dlouhou dobu. Tak mi vrtá v hlavě, proč tedy i oni potřebovali nějaké zasvěcení?
Na co další vzdělávání, když je to taková jednoduchá věc, prostě malina?
Proč vlastně už od dětství neléčí všechno okolo jen tak sami od sebe?
Jakoby mi tady něco nesedělo...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 10:34 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
všichni mají léčitelské schopnosti, stačí chtít apod.

Zajímavé je, že to často tvrdí lidi, kteří mají za sebou spoustu seminářů, zasvěcení a dalšího vzdělávání. A věnují se různým metodám dlouhou dobu. Tak mi vrtá v hlavě, proč tedy i oni potřebovali nějaké zasvěcení?
Na co další vzdělávání, když je to taková jednoduchá věc, prostě malina?
Proč vlastně už od dětství neléčí všechno okolo jen tak sami od sebe?
Jakoby mi tady něco nesedělo...

šamanka

Žádný učený z nebe nespadl. Každý dochází k nějakému tomu poznání. Co máš tedy za problém? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 8:37 am    Předmět: Re: x Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
samanka napsal:
všichni mají léčitelské schopnosti, stačí chtít apod.

Zajímavé je, že to často tvrdí lidi, kteří mají za sebou spoustu seminářů, zasvěcení a dalšího vzdělávání. A věnují se různým metodám dlouhou dobu. Tak mi vrtá v hlavě, proč tedy i oni potřebovali nějaké zasvěcení?
Na co další vzdělávání, když je to taková jednoduchá věc, prostě malina?
Proč vlastně už od dětství neléčí všechno okolo jen tak sami od sebe?
Jakoby mi tady něco nesedělo...

šamanka

Žádný učený z nebe nespadl. Každý dochází k nějakému tomu poznání. Co máš tedy za problém? Smile


Jak já tomu rozumím, šamanka nemá problém, jen jí to nějak nejde dohromady. A není v tom sama. Píše to sem - jak tomu rozumím - proto, aby se nad podobnými furiantskými postoji lidé, co si čtou tyto diskuze, zamýšleli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 10:15 am    Předmět: Citovat

A můžeš Šamanko říct konkrétně koho či jaký příspěvek jsi měla na mysli ať jen tak neplácáme do vody?... Very Happy

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 12:59 pm    Předmět: Citovat

Čaute, "Šamankovic tetina" Laughing Laughing Laughing je z obliga, protože tu vede svoje mudrování a postřehy, my jsme tady- zde- pouze hosté.... Laughing

Co myslíte, může být vůbec reikista- soukromník? Idea

Takže je jedno, na koho to myslela. Ale jisté je jedno, že žádný učený z nebe nespadl. Každý jsme pomyslně vykročili a udělali ten první krůček za cestou poznání....zkušenostmi,žitím.....
Jj, všichni jsme sice na stejné lodi, ale zdaleka ne všichni se vejdeme na horní palubu Very Happy

No s naším synkem si ještě užijem. Načnul studijní kariéru, první týden každý den něco zapomněl a když jsme se mu podívali do sešitu, šli jsme do kolen!!!! Tak začal dobře, první stranou, pak psal zrovna tam, kde se mu podařilo rozevřít a má už popsanou i poslední stránku!!!! A to se mu podařilo ten sešit ještě obrátit vzhůru nohama a několik listů je všelijak. No zkrátka talent. Po tatínkovi nebo po mamince nebo za to může ničím nespoutaný umělec "vodnář"? Tak teď už je mu to vysvětleno, O.K.
Horoskop- znamení..... opravdu je datum narození jakýsi kód, prý svědčí o karmickém zděděném zatížení ? Co na to odborníci a znalci? No já si vzpomínám, jak kdysi na přednášce biotronika pana Pfeifera se zodpovídaly dotazy, i léčebné a muselo být uvedeno datum narození.....

Talenti- talentmánie....však to sledujete....hlavně se trumfovat navzájem i vysílacími programy, společnostmi....

No mě spíš zajímá, že mnozí léčitelé objevili a rozvinuli své vlohy pomocí nebo dík utrpení. Cayce, páter Ferda.....

Takže důležité je poznávat, studovat, ale tak trošku jít naproti i svému talentu..../kresba, písmo.../atd.

Další super léčitelka paní Muhlbacherová zkoumala choroby z moči. Měla mořskou ulitu, ulomila kousek, hodila do zkumavky a diagnostikovala podle reakce. Vybrala si následovníka pana Mikoláška, zasvětila jej do praxe a povídala, že časem už tu mušli nebude ani potřebovat, tak bude vytrénovaný......

Vedle bylo i téma, jestli mám reiki nebo nemám...záleží tak na tom? Zkrátka šlapu po určité cestičce a prožívám ten život---snad s očima a dalším vnímáním otevřenějším. Reiki- to chápu nejen jako učení, ale i prožitkovou cestu životem...Pořádají se i prožitkové semináře---pročpak asi? Kolik lidiček dosáhne mistra- myslím třeba procentuálně? Jeden z deseti? Nevím....
ale reiki je bezva "nástroj" na všechno možné. Třeba v diagnostice-intuici poruch na technickém zařízení./Prostě to napoví, jestli se máš podívat na to relátko vlevo dole nebo nahoře v rozvaděči.../ I kolegovi je to divné, ale má reiki vůbec také schopnosti? Nevěří, ale zřetelně si uvědomuje rozdíl "záhad" na jeho směně a na mojí....

Léčení---máme se zcela oddat lékařům? V rodině se stal případ, kdy děda do 85 nebral kromě anacidu občas žádné léky. Bydlel na kopanicách, v přírodě. Přestěhoval se do města, blíž doktorom, za tři Exclamation Exclamation Exclamation roky bral desatero léků s rozpisem, že na to snad musí být vysoká škola a nedávno bojoval o život...Skončil na JIP jako kosmonaut, samá hadička z něj čouhala.Předávkovali ho lékama. Přežil díky nesmírné vitalitě, snad trošku přispěla i reiki. Dnes má léky čtvery, a to s ještě drasticky omezeným dávkováním. Tak taková zkušenost, docela čerstvá, s naším zdravotnictvím. Za sebe prohlašuju, že já využiju i metodu reiki pro zdraví mé i ostatních.

Ale dál, musí mít na léčení každý patent? Vzdělání? Vždyť už jsou prokázány léčivé účinky v přítomnosti zvířat /psi, koníci../, rostlin /borovicový háj- esence rozevírají plicní sklípky,lepší se dýchá...

A tak snad se dožiju nemocnice v přírodě, kde bude vyučený personál reiki metodě, na chodbách citroníky, pomerančovníky, venku park..... a né dnešní špitál.

Ahoj, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

Harmonik:
Moc zajímavé.
Tvůj děda se poté vrátil zpět do přírody?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund