Fórum - Zobrazit téma - Mám opravdu reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Mám opravdu reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Mám opravdu reiki?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 12:23 am    Předmět: Citovat

lilu napsal:
Ahoj Šamanko,
myslíš, že je to možné, dělat si u jednoho mistra jedničku a u jiného pokračovat?


Ano, proč ne. Já mám jedničku a dvojku u někoho jiného než obě trojky.
Ti co tvrdí, že jen od nich je to pravé ořechové reiki chtějí, aby člověk
u nich absoloval všechny stupně, tedy znovu od jedničky. Připadá mi to spíš jako obchodní tah než jejich přesvědčení. Kousek máš Damaa
a ten takové finty nedělá a je to muž praxe, takže ti může v mnohém poradit.

Mám stejnou zkušenost jako ty. Jednak jsem vůbec netušila co to reiki je, když jsem byla zasvěcena, takže jsem ani nevěděla co mám přesně cítit, za druhé než se mi podařilo citlivost a vnímavost zvýšit, trvalo mi to dost dlouhou dobu. Někdo má zhůry dáno, úkolem jiného je zkouška trpělivosti a toho, jestli se po prvním neúspěchu nevzdá. Dobré je třeba trenovat na domácích rostlinách, kamenech - prostě něčem co máš v dosahu, neuteče a je trpělivé. Taky vlastní tělo je základní zkušební kámen.
Když si večer lehneš, je klídek a testuješ ruce na různých místech těla, tak jednou zjistíš malé a později větší rozdíly ve vnímání. Je fajn, že v tomto případě máš pocity i jako ten kdo dává, tak ten, kdo přijímá.
Pocity v rukách i v těle. A moc dobře se po tom spí ať už něco cítiš nebo ne.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilu
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.9. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 9:29 am    Předmět: Citovat

Děkuji. Davemer tu přidal odkaz na trénování citlivosti, tak budu cvičit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 1:06 pm    Předmět: Citovat

Lilu:
Mně se líbí, co napsal Kamo a Šamanka.
Vnímat, hrát si. Nenutit se do toho. VĚNOVAT SE SVÉMU TĚLU.

To s tím zvyšováním citlivosti.
Cvičení, které Ti bylo předáno o těch rukách.... je to prima, učíš se vnímat své ruce.
Co Tvé celé tělo? jak se cítí?
Co vnímáš, když si uvědomíš své lýtka? jaký je to pocit? a co kotníky? Učil bych se vnímat obecně. Vnímat své tělo. Vše se zlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 3:02 pm    Předmět: Re: Mám opravdu reiki? Citovat

Myslím, že tady nikdo neodpovědět na původní dotaz.
lilu napsal:
...Šla jsem ovšem k jinému mistru. Vylíčila jsem mu, že jsem zřejmě trochu natvrdlá, on řekl, že to není problém zjistit a pomocí kineziologie jsme zjistili, že reiki nemám. Docela jsem se zděsila, ale bylo to poprvé, co jsem "něco" cítila.


Jsem přesvědčený, že reiki 1 máš. A to i v případě, že by dotyčný co tě zasvěcoval sám o sobě reiki neměl. Podstatný je TVŮJ záměr. Chtěla jsi reki, šla jsi na něho a dostalo ho. Tohle zařídí vesmír a ne zasvěcující osoba. Zasvěcující osoba je jen kanál a předavatel verbálních informací. Samozřejmě osobní kontakt s dobrým mistrem má mnoho jiných výhod. Nerozporuji. Pouze konstatuji, že do libovolných energii se můžeš nechat zasvětit ty sama pouhým záměrem.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 4:20 pm    Předmět: Re: Mám opravdu reiki? Citovat

Roso napsal:

Jsem přesvědčený, že reiki 1 máš. A to i v případě, že by dotyčný co tě zasvěcoval sám o sobě reiki neměl.

Počkej počkej Roso, to se mi zdá nějak přitažený za vlasy... Rolling Eyes .Copak mě může zasvěcovat do Reiki někdo, kdo jí sám nemá?
O tom záměru, jak píšeš později, tomu rozumím. Ale s tou první částí mám problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 5:06 pm    Předmět: Citovat

K zasvěcení nepotřebuješ nikoho, kdo by tě zasvěcoval, nikoho ve fyzické formě. Stačí požádat vesmír. Stačí pouhý záměr. To všechno kolem je jen takové divadlo, divadlo pro naší mysl.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 5:53 pm    Předmět: Citovat

ahoj

myslíš něco ve stylu Usuriho .Teď si vspomínam a našel jsem to v návodu na R3 cituju zavřu oči a požadam vesmír o zjevení symbolu který bude sloužit jenom mě".Takže asi opravdu stačí záměr a požádat vesmír ,ale tohle je R3 to už ma člověk pracuje s docela silnou energii a ma otevřené patřičné kanaly ,ale od nuly to ne vím?


Naposledy upravil davemer dne ne září 05, 2010 7:24 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 6:40 pm    Předmět: Citovat

Roso. Tak takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlela, ale když si to napsal, tak mi to mnohé vysvětluje. Jak na případech jiných, tak i na sobě !!!

Krabas hezky napsal v jiném vlákně, ale myslím, že jeho příspěvek patří i sem. Bylo to v ,,zasvěcení dětí" a týkalo se to souhlasu při zasvěcování a nebo léčení.

Krabas napsal:
Citace:
Stejně o těchto věcech rozhoduje Vyšší Já (nebo jak se to nazývá), které si z toho pro dotyčného vezme to užitečné, aniž by o tom na nižší úrovni nějak musel vědět.
Co my víme, co všechno s námi probíhá, co všechno na nás v ten dotyčný okamžik působí? Vždyť naše vědomí vnímá jenom zlomek toho, co k nám jde, co nás ovlivňuje a působí.

Ono chtít na běžné vědomé úrovni nestačí. Souhlas našeho ega, našeho myslícího já ještě neznamená, že je to pro nás vhodné, že to proběhne a že to tak má být. Na téhle úrovni našeho myšlení a bytí se většinou mýlíme, děláme hodně chyb a to se může týkat i tohoto našeho chtění či nechtění být léčen či zasvěcen. Co když chci být zasvěcen do nějaké energie, ale Vyšší Já na to má jiný názor? Proběhne to pak, nebo neproběhne? Kdo má to na větší vliv, jaká složka našeho já o tom rozhoduje?
Dostane dítě do ruky odjištěný kulomet, když ho chce?


A co říkáš tomuhle? Já konečně pochopila, i díky tvému příspěvku, proč mé zasvěcení do R1 ale i do R2 dopadlo tak, jak dopadlo. Ale určitě tak, jak mělo.

Citace:
K zasvěcení nepotřebuješ nikoho, kdo by tě zasvěcoval, nikoho ve fyzické formě. Stačí požádat vesmír. Stačí pouhý záměr. To všechno kolem je jen takové divadlo, divadlo pro naší mysl.

A já mám zase tu zkušenost, že bez toho divadýlka to úžasně funguje i při léčení. Nemusím klienta zrovna rozplakat, vykuřovat kadidlem a zaříkávat, aby léčení proběhlo . Můj nejnovější poznatek je ten, že tomu klient ani nemusí věřit a přesto se léčí Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilu
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.9. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 7:26 pm    Předmět: Citovat

Lidi díky, zní to všechno logicky. Většina z vás tady jsou ale mistři reiky nebo alespoň hodně pokročilí. Vy třeba víte, jak probíhá zasvěcení i ze strany samotného mistra. Víte, jestli se dá zkazit nebo ne. Nikde jsem se nedočetla jak to funguje. Přemýšlela jsem nad tím (možná se tu úplně znemožním) ale myslím, že to musí funfovat jako motlidba, použijí se nějaké symboly, neumím si představit jak by to mohlo fungovat jinak. Docela bych byla ráda, kdyby to tu někdo trochu přiblížil.
Četla jsem, že reiki se dá používat i bez zasvěcení. Ale jsou lidi, kteří jsou léčitelé snad od narození, někdo se reiki bude jen vysmívat.
Jinak: dnes jsem zkusila reiki na kamarádovi, má rozřezanej zhnisanej prst. Říkala jsem mu že ale ani nevím, jestli reiki mám. On říkal, že je mu to fuk, že na to stejně nevěří, ale ať to zkusím. Já nic necítila, ale on byl v šoku, že mu ta rána začala pulsovat a cítil teplo. Tak z toho mám radost, tak třeba reiki fakt mám... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 10:06 pm    Předmět: Citovat

davemer napsal:
...Takže asi opravdu stačí záměr a požádat vesmír ,ale tohle je R3 to už ma člověk pracuje s docela silnou energii a ma otevřené patřičné kanaly ,ale od nuly to ne vím?


Co to je od nuly? Každý je spojený s vesmírem ať tomu věří nebo nevěří a kromě toho toto není tvoje první zrození. Každý má určitě nějaké zkušenosti s energiema z minulých životů.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 10:24 pm    Předmět: x Citovat

lilu: máš naprostou pravdu. Člověk musí nejdřív od něčeho začít, odrazit se a učit se. Dokonce i Roso začínal zcela obyčejně, dokonce snad i zasvěcením, jen už si na to nevzpomíná, takže si to neber nijak tragicky.

Jsme lidé různí a proto potřebujeme různé cesty. Kromě vyjimečných lidí, kteří mají shůry dáno, my ostatní prostě musíme nejdřív projít cestou
poněkud zdlouhavější, takovou pozemskou, cestou učení a zkušeností.
A krůček po krůčku se dostat k dalším dimenzím, které máme s tímto tělem možnost poznat a i to je pravděpodobně pro každého jiné.
Takže se nenech odradit a jak vidíš, když to pustíš a přestaneš se bát, jestli máš nebo nemáš to pravé reiki, tak to jde postupně samo.

Pokud se týká zasvěcení, ještě tu nikdy nikdo neřekl, jak má špatné, chybné nebo nefungující zasvěcení vypadat.

Můžu psát jen o tom, co a jak dělám já nebo jak jsem byla zasvěcovaná
od svých mistrů. Už před zasvěcováním se rozbíhá jakýsi proces, kdy samotné zasvěcení je jen silnou třešničkou na dortu. I pro mě jako
mistra. Stejně tak si užívám zasvěcování, které se děje na reiki škole,
ať už se týká symbolů, které znám nebo se kterými jsem ještě nikdy nepracovala. Každá zkušenost je znovu jakoby nová a zajímavá.
Nejsem pro dálkové zasvěcování. A to osobní nevím, jak by šlo zkazit?
Myslím, že se zasvěcování u různých mistrů liší v detailech, ale ten základ, napojení je stejné. Moje zkušenost je prostě dobrá.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 11:17 pm    Předmět: Citovat

Pokud Šamanko narážíš na to co jsem psal, tak musím konstatovat, že jsem jen odpovídal na otázku zda MÁ či NEMÁ zasvěcení do reiki. Rozhodně netvrdím, že si ho má každý downloadovat sám. Jen říkám, že je to možné. Každý potřebuje nějakého mistra, který by ho vedl.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 12:54 pm    Předmět: Citovat

Kineziologie je ošemetná věc. Co když nezvednutá ruka znamená "podvědomě mám představu, že Reiki nemám" a vůbec ne "ona Reiki nemá"? Smile

Osobně vnímám "zasvěcení" jako zkušenost, intenzivní prožitek, který ti učitel, naladěný na zdroj, přesněji ve stavu spojení, pomocí gest, pohybů a zaměřené pozornosti zkouší předat. Pokud jsi také ve stavu vnímavosti prožitek bude silný a zanechá silné stopy.

Důležité je, aby si pak následně ten zážitek rozvíjela. Jinak je to jak s diamantem - poprvé ti ho někdo vybrousí, je nádherný, pak ho uložíš na polici a roky ho nepoužíváš - vůbec nebude lesklý - bude tmavý, špinavý, zapadaný prachem. Dostat ho do stavu lesklosti bude vyžadovat úsilí, praxi, možná i pomoc jiného učitele. Určitě máš zkušenost, že když se k něčemu po letech vracíš, chvíli to trvá, než se dostaneš zpátky... v praktikování Reiki se domnívám, že je to to samé.

Okolí tě může přesvědčovat, že Reiki nemáš. Myslím si ale, že zakopaný pes je spíš v tom oživení zkušenosti. V Japonsku tohle oživování bývalo pravidelné, učitel se se žáky scházel a pravidelně zkušenost naladění na Reiki upevňoval dalším zasvěcením, pomáhal žákům leštit diamant. Neméně důležité bylo, že žáci dále sami svůj diamant leštili a brousili.

Určitě jde ke zkušenosti Reiki dojít i bez zasvěcení. Reiki je pouze označení zkušenosti ke které došel Mikao Usui. Proto fungují i jiné systémy - je to ta samá zkušenost. Pointa je jen v tom do jaké filozofie víry se to obalí. Reiki si vážím proto, a jiné systémy nedělám, že k té zkušenosti směřuje velmi jednoduše, přímo, bez zbytečné a matoucí teorie. Mluvím tedy o tom "původním Reiki", bez moderních přídavků.

Takže, se k němu určitě vrátit můžešSmile Buď pozvolna sama, nebo projitím si kurzem 1. stupně, kde můžeš mít pomoc jiného učitele a zároveň další žáky.
Sama jsem úroveň prvního stupně absolvovala u 4 učitelů, druhý stupeň u 3 + zkušenosti u D. Kinga a třetí stupeň u 2. Pořád je to jedna cesta Reiki - některé zkušenosti mi zůstaly, jiné jsem opustila jako neužitečné nebo zavádějící a teď jsem ve stavu, kdy si vědomě volím, jak by ta cesta Reiki mohla vypadat, pokud se rozhodnu v ní podporovat i jiné (tedy učit).

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilu
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.9. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 4:44 pm    Předmět: Citovat

Díky Naryo, měla jsem obavu, když jsem tu ruku zvedala, že jí nezvednu Smile
Měla jsem pocit, že je to přebíhání od jednoho k druhému kdybych šla k jinému učiteli, ale líbí se mi Tvůj názor, že jsou to různé zkušenosti.
Jinak už jsem dostala návody jak trénovat a zvyšovat citlivost. Tak teď jen vytrvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Babrle
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.9. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne září 12, 2010 11:27 pm    Předmět: Citovat

Zdravím jsem tu nová a dovolim si zdělit své zážitky.Zaprvé každý kdo je zasvěcen do reki má právo na znovu zasvěcení zdrama u svého Mistra a ,když má někdo pocit,že mu to nefunguje,měl by kontaktovat svého mistra.Co se týče zážitku.Tak nejkrásnější jsem měla u jedničky . Byly to neskutečné vize a setkání s bytostmi,snad světla ,nebo anděly,hovor z někým kdo snad je Bůh ,pokud si moc netroufám.Tak že mé očekáváni na reki dvojku, bylo stéjně radostné v domění,že to bude ještě nádhernější.Bohužel ,mé očekáváni se nesplnilo,a já si reki blokla v domění,že jsem byla špatně zasvěcená.Na štěstí jsem se rozhodla věřít ,že né a pomoci znaku který se používá na dálku jsem se vrátila do minulosti a tam jsem si řekla ,že vše je v pořádku a hurá fungovalo to.
Tak že by tot stéjné doporučila pisatelce přispěvku,když tvrdí ,že má dvojku , pomoci znaku se vrtit do dne kdy byla zasvěcená do jedničky a utvrdít se ,že je zasvěcená.To ,že by měla znovu projít všechno ,se mi zdá hloupé , zbytečné jak kvůli penězům ,tak zbytečně brzdí svůj růst.Je to jen v podvědomí a je na ní , jak stím naloží.Proto jsem u trojky, už neočekávala nic závratného a bohužel bylo,ale ve špatném slova smyslu.Nějak se mi otevřel nejspíš tunel někam a v domě se to honilo spoustou nějakých negatívních energi a čím více jsem se bála tím více se to zvětšoval.No s pomocí známých a sama sebe,víry v sebe, jsem to zvládla a pochopila,že jen na nás záleží,jak každé zasvěcení zvládáme a jak se cítím a jak se nám energi otevírají.Víte dělám i jiné věci jako karty a vím ,že stačí nějaký negativní člověk a může vám něco zablokovat,pokud nejste dostatečně o své síle přesvědčená.Takže nedejte nato,že někdo má vize,někdo né,někoho páli ruce,někoho né.Někdo cítí teplo ,někdo brnění a podobně.Je to o osobnosti a práci ,o cvičení a hlavně o víře.Používám léčení a čistění i jiné znaky ,nežli tak zvané reki a mají taky ohromnou sílu.Jen vlastní zkušenosti ,jak dobré či zlé vás poposunou dále.Někdy to taky bolí,ale je to zkušenost.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund