Fórum - Zobrazit téma - Zasvěcení dítěte - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zasvěcení dítěte
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvěcení dítěte
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 7:51 pm    Předmět: Citovat

Roso:
Děkuji za názor Smile potěší slyšet i ohlas, který nezvrací nad mými minulými činy. P.S. můj nick je Psychedelic nikoli Psychodelic. Je to od slova: "psyché" - duše a "delein" - zjevovat, manifestovat se. Termín "psychedelický" - "duši zjevující, manifestující" přinesl na svět pan Osmond, který tak nazval skupinu látek, jenž měly schopnost vyjevovat skryté duševní pochody. Aby tyto drogy uchránil před zavádějícím termínem halucinogeny.
Díky i Evíkovi.

Šamanka:
Ptáš se, co jsem v té době absolvoval, když jsem zasvěcoval jak jsem zasvěcoval.
Asi aby to bylo celé objektivní, tak by bylo možná vhodné říct, co jsem v té době dělal a čím jsem prošel. Co jsem přečetl atd. Zkusím to velmi zkrátit.
V té době jsem měl za sebou:
1. stupeň Usuiho reiki u Bronislava Kozáka - osobně
1. stupeň Hatnamon reiki u Ivety Woodové - celodenní kurz - osobně
2. stupeň Hatnamon reiki u Ivety Woodové - celodenní kurz - osobně
3. stupeň Hantamon reiki u Ivety Woodové - celodenní kurz osobně (obsahoval i zasvěcení do Usuiho reiki II. stupně).
3. stupeň mistra Usuiho reiki u Bronislava Kozáka - osobně
projití předáním Dikši od pana Kořenka - osobně
projití zasvěcením do Tari energie od Hany Dočkalové - osobně
projití třídenním seminářem SRT od Pavla Kutičky - osobně
a několik dálkových zasvěcení do mistrovských energií od Miloslava Bubníka a Evy Melzerové
Co se týče literatury Smile
Uměl jsem pomalu nazpaměť manuály Broňka Kozáka a Ivety
Woodové.
Měl jsem přečtené asi tři knihy Waltera Lubecka a pár dalších knih reiki. Několikrát a téměř bych opět mohl citovat z hlavy.
Z duchovní literatury jsem měl nastudovaných několik duchovních autorit + běžnou ezoriterickou literaturu. Cca 50 knih.
Z praxe:
2-3 roky denní aplikace cca jedné hodiny reiki denně
2-3 roky praxe různých druhů hathajógy
1-2 roky praxe jógy dle Jiřího Vacka
několik holotropních sezení
mnoho psychedelických prožitků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 8:31 pm    Předmět: Citovat

Filipe, chci ti napsat jen pro upřesnění - když jsem psala můj příspěvek, ani jsem při tom nemyslela na tebe - jako "toho pachatele dobra", ale spíš na sebe a psala jsem to ze svého pohledu, jak by bylo mě, kdyby tohle někdo "páchal" na mě.
Každej máme něco za sebou, nad čím by třeba druzí mohli kroutit hlavama.
Třeba zrovna nade mnou taky někdo kroutí hlavou.... Wink
PS: Nezvracela jsem, jenom mi naskákaly pupínky a zvedal se mi žaludek.......... Wink

Vím, že jsi kluk horlivej a taky dostatečně silnej na to, abys moje slova zvládl zkousnout, že jo? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 8:41 pm    Předmět: Citovat

Lendulka:
Nedávno jsem se jel s kamarádem projet na kole. Říkal jsem mu, že si nedokáži představit, co bych dělal za zajímavou, pro mě naplňující práci, že nic neumím.... a kamarád mi řekl: "Filipe, porušil jsi druhou dohodu". A já trošku rozezleně: "a jakou?". "Druhou, vzal sis to osobně".
A tak tomu asi bylo i u Tebe Smile
Díky za upřesnění Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 9:10 pm    Předmět: Citovat

Laughing

JUJ, víš kolikrát za den se mi to stává?............. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 10:39 pm    Předmět: x Citovat

Very Happy Hmmmm tak to jsem naprosto uspokojena touto detailní odpovědí Very Happy

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 7:49 am    Předmět: Citovat

Ahoj Filipe
Omlouvám se za to oslovení a díky za to vysvětlení. Smile

Dle mých osobních zkušenosti stačí požádat Vyšší Já dané osoby a nikdy do toho nedávat žádný záměr. V drtivé většině souhlas vždy přijde. Jednou jsem chtěl posílat energii do situace jedné osobě a nezeptal jsem se a vyslal myšlenku o posílání. Cítil jsem ale, že energie neproudí. Dodatečně jsem se zeptal na povolení a nedostal ho.
Pro upřesnění musím dodat, že před nějakou dobou jsem udělal dohodu se svým VJ, že v případě, že by moje Ego chtělo dělat něco co nemá, posílat energie a dělat jiné skopyčiny, které nemá, tak mé VJ tomu zabrání a zdělí mně to. A tak se to taky děje.
Teď to dělám tak, že vše odevzdávám do rukou Božích. Používám takovou prostou větu. "Otče, odevzdávám Filipa k tvým nohám. Děj se vůle Tvá." A pak se dějou věci co se mají dít a třeba i zasvěcení. Já jsem jenom kanál energie. Děje se to, co je pro nejvyšší dobro dané bytosti.

Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 8:14 am    Předmět: Citovat

Co bych byl za Krabase, kdybych k tomu neměl svůj specifický názor, který se bude od většiny lišit?

Když vynechám invektivy typu "pupínky" a "zvedání žaludku" a přání, že by bylo lepší uvést, na který a čí příspěvek takto reagujeme, tak přejdu rovnou k věci.

Myslím si, že pokud něco proběhnout nemá, tak to neproběhne. Znám také velmi rozšířený názor, že u malých dětí nesou zodpovědnost rodiče a proto se při zasvěcování má mistr ptát rodičů a ne toho dítěte.

Přesto si myslím, že pokud někomu posíláte léčení, nebo zasvěcení, aniž by o tom ten dotyčný věděl, či to chtěl, tak se nic špatného nestane, myslím, že maximálně prostě nic neproběhne.

Stejně o těchto věcech rozhoduje Vyšší Já (nebo jak se to nazývá), které si z toho pro dotyčného vezme to užitečné, aniž by o tom na nižší úrovni nějak musel vědět.

Co my víme, co všechno s námi probíhá, co všechno na nás v ten dotyčný okamžik působí? Vždyť naše vědomí vnímá jeno zlomek toho, co k nám jde, co nás ovlivňuje a působí.

Ono chtít na běžné vědomé úrovni nestačí. Souhlas našeho ega, našeho myslícího já ještě neznamená, že je to pro nás vhodné, že to proběhne a že to tak má být. Na téhle úrovni našeho myšlení a bytí se většinou mýlíme, děláme hodně chyb a to se může týkat i tohoto našeho chtění či nechtění být léčen či zasvěcen. Co když chci být zasvěcen do nějaké energie, ale Vyšší Já na to má jiný názor? Proběhne to pak, nebo neproběhne? Kdo má to na větší vliv, jaká složka našeho já o tom rozhoduje?
Dostane dítě do ruky odjištěný kulomet, když ho chce?


Podle mě, je vědomý souhlas jenom částí čehosi, co lze možná nazvat něco jako úmluva, dohoda. Ale jestli to opravdu proběhne v takové míře, v takové intenzitě, v takové podobě, či možná nakonec vůbec ne, závisí na něčem - někom jiném.

Druhou věcí je, zda všechny ty léčení opravdu probíhají na tom dotyčném člověku. Má víra je založena na pohledu, který říká, že ať léčíš kohokoliv, vždy léčíš sám sebe, protože vše co ti přijde do cesty (včetně problémů a nemocí u jiných), je součástí tvého vnitřního světa. A k léčení sebe samého přeci nepotřebuji něčí souhlas Wink .

Že Evíku? Wink

Toho chlapce zasvěť, pokud to tak cítíš. Neděláš nic špatnýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 9:05 am    Předmět: Citovat

K tématu:
nedělám rozdíly mezi dítětem a dospělým. Dospělému třeba snáz něco verbálně vysvětlím, ale dospělý je zase na druhé straně o to víc zatížený různými předsudky a dalšími brzdami, které děti až tak nemají. Ty jdou za tím, co samy chtějí, mají mladé a malé jen tělo, ale rozumově a pocitově jsou někdy dál než rodiče - aspoň do momentu, než je svět dospělých začne naležitě formovat a deformovat.


Roso napsal:
Teď to dělám tak, že vše odevzdávám do rukou Božích. Používám takovou prostou větu. "Otče, odevzdávám Filipa k tvým nohám. Děj se vůle Tvá."

Roso,
Bohu leží u nohou haldy lidí se kterými nehne ani On, pokud oni sami nechtějí a nepustí ho k sobě. On už pro nás dělá maximum a zejména respektuje právo volby, které nám sám dal, takže je jen na nás jak naložíme s tím, co je nám nabízeno. Takže já se spíš snažím aby se ten potřebný otevřel směrem nahoru, v tomto komunikuji s ním a ne s Bohem. Co se stane, když ho Bohu jen tak předložím, "vleze" snad do něj násilím? Wink
A onen "záměr", o kterém píšeš výše, je podobný strašák jako "ego". Už jen tím, že za toho člověka nahoře oroduješ, že vlastně pro něj žádáš o protekci, o extra péči (což je zbytečné, protože ta péče je všude kolem nás, jde o to ji umět přijmout, ne žádat o další), do toho dáváš poměrně osobní záměr a chtění pomoci. No a? Na tom nevidím nic špatného. Smile Samo, že pokud do toho záměru budu schválně lstivě strkat něco nepatřičného, tak to už je jiná věc, ale to poznám sám, páč se mi to i nehezky vrátí.
To není útok na Tebe, tohle vyznává kdekdo. Tvé práce si vážím.

Psychedelic se nemusí nijak stydět za období, kdy chtěl reikovat všechno co viděl Smile. Je to v určité fázi naprosto přirozená touha, kdo tvrdí, že tím neprošel, tak kecá Very Happy, anebo se ochudil o poznatek jaké to je.
I posílání někomu, kdo o tom neví není zločin. Stejně jako u sexu na to musí být dva, jinak k ničemu nedojde a je to jen zbytečná jednostranná námaha a ztráta času. Takže klidně můžu reikovat celé továrny, když nebudu mít nic lepšího na práci, kdo to přijme ten to přijme, nikomu to nevnucuji, nikoho tím neobtěžuji, ničemu se tím neprotivím, nikoho to nebude otravovat jako nějakým bzučením kolem hlavy nebo co.
Buďme rádi, že tento umělý problém, zda mohu posílat i těm, co o to nestojí, neřeší i sám Bůh. To bychom asi měli po ptákách Very Happy

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 10:40 am    Předmět: x Citovat

Říkejte si co chcete, ale já si myslím, že to je neetické a nefér.
A můžete se ohánět Bohem, Vyšším já nebo čímkoliv jiným.
Tohle se dělá v černé magii a ne v léčitelství. Pochopitelně ta hranice je docela tenká a ošidná, co je ještě v normě a co už zavání našim "já chci".
Záměr: jde na někom pracovat "bez záměru"? Copak to rozhodnutí, jak na něm budu pracovat není už záměr sám o sobě?

Zkuste si to vzít z druhé strany:
Roso si klidně dělá svoje věci, nějak si žije, v tom přijdu já a rozhodnu se, že jde špatnou cestou a dělá to blbě a já to rozhodně musím napravit.
Samozřejmě jeho Vyšší Já se mnou souhlasí, protože už toho má taky
dost a tak si s tím začnu pohrávat a pro jeho dobro se mu vrtat v životě.
Chtěli byste něco takového?

Já ne a od lidí, kteří takové věci dělají se držím dál. Jsem ráda tvůrcem svého života a když potřebuji nějakou terapii, tak zásadně chodím
k lidem důvěryhodným, které znám a můžu jim věřit. Protože spasitelství
je velmi těžká porucha i když léčitelná.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 11:01 am    Předmět: Citovat

Šamanko,
ještě tak upřesnit na koho reaguješ...
Kde vidíš něco nefér a černou magii a snahu montovat se Rosovi do života?
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 11:20 am    Předmět: Citovat

šamanko ty si vážně myslíš, že máš svůj život pod kontrolou, že jsi to ty (vědomá část), kdo rozhoduje a řídí?

Děje se ti v životě to, co od něj vědomě chceš a nebo je to spíš opačně?

Proč lidé chtějí být bohatí, mít rodinu, partnera atd. a většinou to nemají? Je problém ve vědomé části? Tam určitě ne, každý si vybírá to správné. Proč je tedy realita jiná?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 11:45 am    Předmět: Citovat

Musíme si to Šamanko ještě jednou ujasnit.
V tom co jsi napsala je spoustů záměrů. Vlastně každé druhé slovo je nějaký záměr. To o čem píšu já něco úplně jiného.
Napadlo mně takové přirovnání.
Představ si podzemní bludiště. Někde osvětlené, někde málo světla a někde tma. Já mám v ruce lucernu a chodím po tom bludišti a jen tak svítím. Někoho to světlo vyruší a rychle se schová. Někdo mně nadá, že mu svítím do očí a že on chce být ve tmě. Někdo využije toho světla a najde sirky a zapálí si svou lucernu. Někdo se přidá ke mně a popojde tam kde je více světla. Někdo se mně zeptá jak to dělám, že moje lucerna tak dobře svítí a povídáme si spolu a porádím mu jak svou lucernu taky více rozsvítit. Někteří jdou jenom v tichosti a jsou rádi, že vidí na cestu.
Já nedělám nic. Jenom držím tu lucernu, chodím a svítím. To světlo způsobuje změny v lidech ne já. Děje se Boží vůle ne má.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 9:02 pm    Předmět: Citovat

Na každém z těhle posledních příspěvků je něco pravdy, i když se zdají být v něčem protichůdné...

Život, praxe a jednotlivé situace nejsou ale tak jasné a kontrastní, jak to z některých příspěvků vyznívá. Mám za to, že umění spočívá právě v oné schopnosti rozlišování - co kdy, kde, komu a jak.
Ztišení a naslouchání tomu „pravému hlasu“ je uměním velmi vzácným, a naopak rozhodování právě z individuální mysli je praxí zcela běžnou, a bohužel často tou samou částí vědomí je také samo sobě i světu toto naše konání jaksi samoúčelně posvěcováno.
Dokud dostatečně dlouho nezkoumáme vlastní motivace, pohnutky (zde např. vědomém a konkrétním „působení“ jakbysmet), je potom ono „odevzdání do rukou Božích“ pouhou formalitou, tedy jakýmsi ušlechtilým alibi našeho způsobu myšlení a konání.

Vidím tady takové dva, celkem zásadní, aspekty. V jednom plně souhlasím s Krabasem, že to, co se stát nemá, nestane se, jenže.... vždy existuje spousta faktorů, které vstupují do procesu a ty vytvářejí jisté podmínky k tomu, aby to, či ono dopadlo na úrodnou půdu, či nikoliv, aby nastalo to, či ono. Veškeré tyto podmínky a působky nejsme schopni sami dohlédnout. Co ale můžeme vidět poměrně jasně, tj. sami sebe.
Tedy souhlasím s tím, že jde především o nás. Čím „čistší“, zjevnější nám jsou naše úmysly (od toho zmiňovaného spasitelství počínaje až po skutečný vhled do situace a osobní nezainteresovanost na výsledku), tím je také opravdovější naše konání a případné odevzdání do Rukou. To skutečné odevzdání je vlastně naslouchání, bdělá pozornost, a ta se nedá „udělat“, ta musí být neustále přítomna.
Jinak těžko říct, kdy jen pácháme dobro, a i když tím třeba zrovna nikomu nepomůžeme, ani neublížíme, tak v tom našem karmickém ranci si tím naděláváme dluhů nepočítaně.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 11:57 am    Předmět: x Citovat

S většinou co napsala toora můžu souhlasit.
Roso: záměr už je někomu pomoct. A pokud vím, tak děláš působení nebo terapie pro jiné lidi a to už není jen tak si svítím bez záměru, sám pro sebe, ale práce s druhými. Pokud tam potřebuješ mít pocit, že ať děláš, co děláš, tak vlastně nic neděláš a všechno jen kdosi kdesi, tak ti ho rozhodně brát nehodlám. Zvlášť v tak citlivé otázce jako je dělat něco bez vědomí druhého, kde je hranice kdy ano a kdy ne, jak bylo řečeno.
A kterou máme nastavenou každý jinak nebo ji možná každý jinak rozumíme.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 1:17 pm    Předmět: Citovat

Vložím tady vyňatek z manuálu k Boží pečeti.

Vaším úkolem není jak jste energii řídit, barvit, provádět diagnostiku apod. naopak vaší hlavní úlohou je nedělat nic a JÍT ENERGII Z CESTY !
Čím víc jste zaangažovaní, tím hůř energie teče. Vy máte být pouze spouštěčem. Popřípadě nabídnete své tělo jako nástroj boží vůle.

NENÍ ZÁMĚR , NENÍ VŮLE , JE POUZE ČISTÉ BYTÍ

Boží Světlo je jako mokré mýdlo. Čím pevněji se ho snažíte uchopit tím rychleji vám vyklouzne a vy se jej snažíte znovu uchopit ale marně.
Pouze s jemným dotykem jste schopni mýdlo podebrat.
Umění je v tom energii nechat proudit bez člověčí vůle:
„ BUĎ VŮLE TVÁ jako v nebi tak i na zemi………….“

Nejlepším přístupem je zůstat hravým dítětem, které si na nic nehraje,ale je hravé.

Energetická pole se vyrovnávají tak , že element s pomalejší vibrací má tendenci synchronizovat – sladit se – s vibrací rychlejšího elementu.

Váš klient pomalejší vibrace se sladí s tou vaší světelnou a tím vyvolá ozdravný proces…
Zjednodušeně řečeno: Vy se naplníte Světlem a okolí se začne dolaďovat na vaši Světelnou vibraci. Tak to funguje !


RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund