Fórum - Zobrazit téma - Zasvěcení dítěte - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zasvěcení dítěte
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvěcení dítěte
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 2:53 pm    Předmět: Citovat

Narya:

Co se týká dětí, řekl bych, že se je snažíme tak nějak hrou navádět, aby se naučily přikládat ruce, kde je bolí nebo jim třeba nabídnu, že jim dám reiki, když se potlučou. Víc toho asi nemá v jejich věku smysl. Zatím mají úplně jiné zájmy:) Jinak doma (i žena má reiki) běžně reiki praktikujeme.

HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 4:20 pm    Předmět: Citovat

taková perlička vzpomínám si že moje mistryně reiki mi říkala že zasvětila do R1 svého psa ."Říká se že zvířata vnímají energie lépe než lidi"bude to asi trochu jiné než u lidí ,ale proč ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 4:39 pm    Předmět: Citovat

S tím psem...

Já měl období, kdy jsem zasvěcoval vše v duchu hesla "lásku všude a všem".
Bylo to ještě před obdobím, než jsem se seznámil s přístupem k zasvěcování Mirka Kokindy (Sunnyi) a jeho přítelkyně Lenky. V té době jsem věděl, že někteří lidé se ptají před zasvěcením orákula, ale sám jsem to nedělal, neboť jsem byl přesvědčený, že zasvěcení člověka vyšvihne výš a proč to tedy nedopřát každému.
Našeho psa jsem zasvětil do několika stupňů a několika systémů. Určitě je mistrem pár linií Smile
Pamatuji si, že minimálně při jednom zasvěcení psa jsem pocítil nával lítosti atd. Tehdy jsem to konzultoval s Mílou Bubníkem (Lightworkrem). Říkal mi, že psi často na sebe berou negativní energie lidí v domácnosti, nebo tak něco v tom smyslu. Nevím zda to je pravda či ne. Od té doby jsem psa již tuším nezasvěcoval. Zasvětil jsem ještě párkrát dědovo kotě, které bylo od útlého dětství velmi agresivní až zlé. V jeho chování se to vůbec neprojevilo. Alespoň co jsem měl možnost sledovat.
Také si pamatuji, že jsem zasvěcoval stromy, rostliny. Při prosbě o zasvěcení jsem opravdu cítil energetickou změnu. Co se dělo, nevím.
Zkoušel jsem rovněž zasvěcovat vztahy. Vztah mezi mnou a někým. Aby se tam třeba nějako udělal nějaký energetický pramen, či tak něco Smile Cítil jsem rovněž energetickou změnu, když jsem o zasvěcení poprosil. Netuším ale co se vůbec mohlo dít. A ani si nepamatuji, zda jsem cítil poté nějaké zlepšení v tom vztahu. Také jsem zasvěcoval situace Smile
Zasvěcoval jsem i předměty atd. Co se s nimi dělo to rovněž netuším.

Tuším, že jsem i zasvěcoval lidi co jsem jen tak potkal letmo na ulici, kteří jsem se mi zdáli ve velkém úpadku, či zcela na dně. S nadějí, že zasvěcení je třeba nějak posune. Už si ani nepamatuji, zda jsem něco cítil.
Rovněž vím, že jsem jednou zkusil zasvětit naráz třídu asi třiceti dětí. Abych rozzářil jejich srdce Smile

Dnes tyto věci již nedělám.
Ale s úsměvem vzpomínám jak jsem chodil a zasvěcoval stromy. Abych mohl prožívat tu lásku. A jim to pomohlo rovněž Smile

V době kdy jsem se hlouběji seznámil s I ťingem jsem poznal, že zasvěcení není tak jednoznačná věc. Viděl jsem, že I ťing svéhlavě, dlouhodobě některá zasvěcení nedoporučoval a to přes půl roku opakovaného ptaní se.


Naposledy upravil Psychedelic dne po srpen 30, 2010 4:59 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
delfinek
Nováček
Nováček


Registrace: 17.8. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 4:50 pm    Předmět: Citovat

Krásný den, já nevidím důvod, proč nezasvětit malé děti, jsem babička 3 a 5 let vnoučků a oba jsou zasvěceni (odemne) , ten starší říká, babičko, budem posílat teplíčko ? a posíláme a posílám všem, co tu sedí a čtou Smile) Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 8:06 pm    Předmět: x Citovat

Ježkovy voči - pak není divu, že někteří jedinci mají stihu, že je reiki nebezpečné. Ale nebezpečná není reiki, ale nebezpeční jsou pouze lidé!!!
Jak jsou toho tyto dva příspěvky názorným příkladem.
Jsou jedinci, kteří mají strach, že budou zasvěceni proti své vůli a tohle by se jim moc líbilo.

Tady je velice názorný příklad, proč se tu tak často mluví a píše
o potřebě odstupu jednotlivých stupňů, osobním rozvoji, osobních kurzů, vysvětlování, výměny názorů a zkušeností.

Nevím, jestli jde někoho zasvětit aniž o tom ví, ale co vím jistě, tak je to proti základním etickým pravidlům. Dál je jasné, že pokud to jde a u těch lidí se objeví nějaké čistící procesy, tak to může být docela problém, který může být řešen naprosto zcestně, z neznalosti toho, co se děje.
Je moc dobře, že se Psychedelic snad už z téhle slepé uličky vrátil
a třeba si konečně přečetl i nějaký manuál, vůči kterým má takový odpor.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 8:53 pm    Předmět: Citovat

Napsala jsem, že začínám uvažovat o zasvěcení svého vnuka, pokud jeho rodiče budou souhlasit...
Narya napsal:
Proč brát Reiki jako nějakou operaci

Protože kdyby nesouhlasili, tak bych to neudělala. Není to moje dítě. Asi bych ho dál vedla, aby se později sám rozhodl. Je to zatím novopečený předškolák.

Mám radost, když mi řekne: Eví, hzeješ jako kamínka.
Když jsem mu koupila přívěsek na krk, okomentoval to: konečně mám svoje vlastní kyvadýlko Wink ,
Nechal si dát Reiki na bolavou nožičku a za 3 minuty bylo po bolesti.
Učím ho poprosit, poděkovat , omluvit se a odpustit.
Zatím s ním nic jiného nedělám. Výchovu nechávám na jeho rodičích.

Jinak moc děkuji všem za názory a zkušenosti.
E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 9:29 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Inu já si říkal, že když můžeme na druhé v dobrém myslet, když se můžeme za druhé modlit, tak se můžeme i modlit aby druzí byli spojeni s reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 9:56 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: nojo, jenže oni ti ostatní se neustále vzpěčují našim dobrým úmyslům, rošťáci Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 9:58 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Jj, jsou strašně přízemní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 10:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidi, dlouho jsem sem nic nenapsala, protože jsem neměla potřebu, jenom jsem si četla vaše příspěvky, ale teď už musím...........

Normálně mi naskákaly pupínky, když jsem se tu dočetla o zasvěcování bez přímého souhlasu zasvěcovaných.
Já bych si bez dovolení nedoolila ani někomu poslat Reiki - bez jeho vědomí!!! Připadá mi to jako znásilnění. Co když ten druhý vůbec nic takového do svého života nechce pustit? Co to s ním může udělat, kdyby se dozvěděl, že jsem mu něco takového "provedla", aniž bych se ho zeptala, jestli mi to vůbec dovolí? Připadá mi to pořádně přitažený za vlasy.
Asi to beru podle sebe. Já bych totiž chtěla vědět, když mi někdo posílá Reiki, abych se na to mohla naladit "při akci" a navíc, moc často se mi stává, že když mi někdo posílá, tak se natolik uvolním, že i usnu. Nedokážu si ani představit, jak by to dopadlo, kdybych například byla zrovna za volantem, nebo třeba jenom v práci. Natož, aby mě někdo zasvěcoval ve své nejlepší víře - že je to pro mě dobré a já bych o tom nevěděla???
No fuj, zvedá se mi z toho žaludek a připadá mi to nemorální.....

Myslím, že je velký rozdíl na někoho myslet a nebo ho zasvětit do něčeho, o čem ten člověk nemá ani páru............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 4:24 pm    Předmět: Citovat

Stím stebou souhlasím bez toho, aby o tom dotyčná osoba věděla a souhlasila by se nic takového nemělo dělalat proto by se mělo ze zasvěcováním dětí počkat na dobu, kdy budou chápat o co v reiki de 6 let je brzy 8-9 už asi jo je to invidualní podle vispělosti.Povídat o reiki a pak se zeptat chceš to?Ať se rozhodne samo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
delfinek
Nováček
Nováček


Registrace: 17.8. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 10:17 pm    Předmět: Zasvětit, či nikoli ?,???? Citovat

Vidím, že jsem rozhýbala energie - bobřík mlčení se probral a to je dobře, ale stojím si za svým, nevidím důvod proč nezasvětit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 9:28 am    Předmět: Re: Zasvětit, či nikoli ?,???? Citovat

delfinek napsal:
Vidím, že jsem rozhýbala energie - bobřík mlčení se probral a to je dobře, ale stojím si za svým, nevidím důvod proč nezasvětit.

Hlavně jí asi rozhýbal Psychedelik svým zasvěcováním všeho, o co zakopl . Samozřejmě v dobré víře Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 9:45 am    Předmět: Citovat

To co píše Psychodelic se zasvěcováním je trošku extrém ale neviděl bych to zas tak černě. Když uvážite, že ten kdo zasvěcuje není Psychodelic ale bytosti světla. On je jen takový kanál, přes který proudí energie. To jak a zdali proběhne zasvěcení stejně neurčuje on. A kromě toho nemůžete udělat nic proti vůli toho druhého. Nemyslím tím teď proti vůli Ega ale proti vyšší vůli dané bytosti. Kromě toho na naši Zemi dopadají energie z různých koutů vesmíru a nikdo ani nemá tušení do čeho všeho je zasvěcen. když se podíváte kolem sebe co se lidem děje, co zažívají, tak uvidíte, že jsou to klasické příznaky čištění po zasvěcení. Celý život je o čištění. Jenomže ti nevědomí, nebo ti co se brání to nevědí, že stejně ty energie jsou kolem, působí na ně, jsou v nich a pracují s něma. To jen jejich Ega si myslí, že se tomu ubrání. Prd.... Neubrání.
Já osobně, když dělám léčení, tak toho člověka a celý proces odevzdám do rukou Božích. Neurčuji vůbec nic. Nechám to plynout. Mnohdy dojde i k různým zasvěcením. Dostanu to na konci jen jako informaci. A kdo o tom tedy rozhodl, když léčený ani já jsem o to nežádal???

Stejně tak je to u dětí. Rodiče rozhodují do které školky půjde, zda bude s nima chodit do kostela, na demonstrace nebo na diskotéky. Stejně tak rodiče rozhodnou zda jej nechají zasvětit. Dítě si své rodiče vybralo a vědělo do čeho jde. Kromě toho, většina dětí je mnohem dále než jejich rodiče, takže rodiče si stejně jen leští svoje Ega když si myslí co všechno pro dítě dělají. Ono je to spíš obráceně, protože to dítě děla velkou práci pro své rodiče, aby je posunulo, viz. Indigové, křišťálové děti...

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 10:56 am    Předmět: x Citovat

delfinek napsal:
? a posíláme a posílám všem, co tu sedí a čtou Smile) Very Happy Very Happy


Já měla na mysli tuhle část. No nic.

Psychedelic: jedno mi vrtá v hlavě a chtěla bych se tě zeptat:
na zasvěcení do I. II. a III. jsi byl u jednoho, stejného mistra nebo
u různých? Byl jsi tam fyzicky na kurzech nebo to bylo zase dálkové
šup, šup? Četl jsi manuály nebo to bylo zase formou - cítím to tak
a onak, takže manuály jsou zbytečnost?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund