Fórum - Zobrazit téma - Zasvěcení dítěte - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zasvěcení dítěte
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvěcení dítěte
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so srpen 28, 2010 7:04 pm    Předmět: Zasvěcení dítěte Citovat

Teď jsem četla, že do Reiki se zasvěcují už děti od 6 let. Nevím, ale připadá mi, že takové malé děti ještě zasvěcení nepotřebují... Rolling Eyes . Nebo ano? Proč?

Děkuji za vysvětlení
E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so srpen 28, 2010 8:19 pm    Předmět: Citovat

Zasvěcení nemusí být vždy jen pro toho, kdo chce dál s reiki aktivně pracovat, může to být "jen" pro získání ochrany. Proto nevidím problém proč nezasvětit i velmi malé děti, samozřejmě formou odpovídající jejich věku.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 11:12 am    Předmět: Citovat

Aha Rolling Eyes .

To jsem netušila, respektive jsem se o to zatím nezajímala. Nic proti tomu, ale říkám si, že pokud je dítě do 12 ti let propojeno s matkou, tak to je pro něj ta největší a nejlepší ochrana, ne?

Na druhou stranu se pomaloučku začne s energií sžívat a možná, že pak bude ušetřen mnoha bloků, kterých jsme se my těžko zbavovali a zbavujeme. Čili taková prevence Wink a jakýsi předpoklad, že v budoucnu bude s energií pracovat , ne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 12:11 pm    Předmět: Citovat

Někdo říká, že dítě je s matkou nejvíce spojeno do 6 let, jiný zase že do 12 let, nebo navždy...jsou to jen čísla, žádný zákon.
Jsou třeba okolnosti, kdy je třeba energeticky odstřihnout dítě od matky a naopak, pak absolutně nezáleží na věku a to se pak takováto základní jedničková ochrana hodí.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 12:15 pm    Předmět: Citovat

ahoj

setkal jsem se s rodinou, kde oba měli reiki a starší ceru 9 let zasvětili do druhého stupně mužů říci že na té holčičce to bylo znát ,když srovnám jiné děti ve stejném věku je to rozdíl .
Dítě jak pomalu dospívá přibívá situlací pro vytvoření bloků dítě které má reiki ať už jen na ochranu ,nebo ho aktivně používá si s těmito situlacemy lépe poradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 5:47 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Někdo říká, že dítě je s matkou nejvíce spojeno do 6 let, jiný zase že do 12 let, nebo navždy...jsou to jen čísla, žádný zákon.

Hele, 6 nebo 12 či 14, pořád jsou to ještě děti.
Když je někdo spojen navždy, tak je to asi spíš připoutanost a ta dobrá není.

kamo napsal:

Jsou třeba okolnosti, kdy je třeba energeticky odstřihnout dítě od matky a naopak, pak absolutně nezáleží na věku a to se pak takováto základní jedničková ochrana hodí.
.

Proto bych byla ráda, kdybys uvedl nějaký příklad.
Myslíš tím třeba krátkodobé odstřižení? A vůbec, rozhovoř se trochu...nevím o tom nic.
Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 5:59 pm    Předmět: Citovat

davemer napsal:

Dítě jak pomalu dospívá přibívá situlací pro vytvoření bloků dítě které má reiki ať už jen na ochranu ,nebo ho aktivně používá si s těmito situlacemy lépe poradí.


Ahoj,
to je pravda, že hodně bloků si vytváříme v dětství, sama jsem si jich taky pár přinesla Wink .

Lidi, docela začínám uvažovat o zasvěcení svého vnuka, pokud jeho rodiče budou souhlasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 6:48 pm    Předmět: Citovat

Proč brát Reiki jako nějakou operaci a navíc děti podceňovat, že v malém věku nezvládnou praxi Reiki? No jasně nezvládnou praxi duchovních řečí, tvorby představ a motání se okolo věcí, které s cestou Reiki nesouvisejíSmile Což je ale moc dobře.

Na východě je běžné, že do jakéhokoliv učení běžně berou děti, samozřejmě od určitého věku, kdy už přeci jen vykazují určitou samostatnost. Dlouhodobý výcvik od ranného věku je vždy velký bonus, jedno jestli jde o gymnastiku, zpěv, bojová umění nebo třeba i bylinkářství. Ostatně my naše děti také rveme do různých kroužků,...Smile

Takže zasvětit dítě a nechat být je samozřejmý nesmysl. To dítě sice získá nástroj a pomocníka, ale pokud nebude vedeno k používání a nebude dál vyučováno dle svých schopností, zisk bude minimální. I diamant se musí čas od času přeleštit jinak zapadá prachem.

Takže pokud děti tak i rodiče a praktikovat doma. Myslím že do mnoho rodin by to mohlo znamenat velký přínos. Rozhodně však pro děti nutné výuku individualizovat, přizpůsobit.

Z Hlediska té mé psychologie by mi jako užitečné (je to dáno i kulturně, u nás nástup do školy) začít podle zralosti dítěte někdy po tom šestém roce. Škola a především role školáka, vyšší nároky na samostatnost, rozvoj myšlení a hlavně neskutečná chuť se učit nové věci nabízej velmi dobrý prostor.
Takže osobně bych se tomu nebránila. Musely by pro to být ale pádné důvody nebo vážný zájem rodiny, která dále zajistí procvičování a používání.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 7:08 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Proto bych byla ráda, kdybys uvedl nějaký příklad.
Myslíš tím třeba krátkodobé odstřižení? A vůbec, rozhovoř se trochu...nevím o tom nic.
Question
Příklad...tak např. matka, která nezvládá své stresy a nechtěně je přenáší na dceru, respektive dcera si je nevědomky stahuje sama a pak trpí všelijakými potížemi, špatným spaním s nočními můrami počínaje a stálým kašlem konče...anebo přepečlivá matinka, která s těmi nejlepšími možnými úmysly dítě v podstatě terorizuje svým pojetím mateřské lásky...anebo při obyčejné nemoci dítěte (který rodič tak trochu nepanikaří i při zcela běžné nemoci spojené s horečkami), kdy matka/rodiče potřebují patřičný odstup, aby se o to dítě mohli starat bez paniky a zbytečného strachu, což mám vyzkoušeno na vlastní kůži - tehdy to odstřižení není na škodu.
Je to odstřižení kompletní, ale ne samozřejmě proto, aby se ti lidé odcizili, ale aby se zrušilo to, co sami nejsou schopni díky emočním vazbám udělat a aby se mohlo navázat znovu a jinak, lépe, bez starých nepotřebných vazeb. Je to jako když řekneš - co bylo bylo, začneme znovu a jinak.
Takhle jsem třeba stříhal vztahy i u dospělých.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 7:21 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Proč brát Reiki jako nějakou operaci a navíc děti podceňovat, že v malém věku nezvládnou praxi Reiki?
Souhlas.


Narya napsal:
Dlouhodobý výcvik od ranného věku je vždy velký bonus, jedno jestli jde o gymnastiku
No zrovna tohle není ten nejlepší příklad, ale vím co jsi chtěla říct Wink


Narya napsal:
Takže zasvětit dítě a nechat být je samozřejmý nesmysl. To dítě sice získá nástroj a pomocníka, ale pokud nebude vedeno k používání a nebude dál vyučováno dle svých schopností, zisk bude minimální. I diamant se musí čas od času přeleštit jinak zapadá prachem.
Proč nesmysl? Proč nenechat na něm, jak s tím naloží? A na zaprášeném diamantu nevidím nic tak špatného - když je co oprašovat.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 8:31 pm    Předmět: Citovat

Považuju za mnohem důležitější vědomou cestu a praxi. V jednorázovém zasvěcení nevidím takový potenciál. Možná to zanechá nějaké "stopy", ale v dětské mysli ten zážitek může velmi snadno zapadat, zkušenost nezůstane. Ani ta "ochrana" (to mi taky moc nesedí, spíš si myslím, že je to dočasný efekt, který při nepoužívání vyprchá).

Takže pak po letech nepoužívání má smysl spíš nová zkušenost (=nové zasvěcení) a následná aktivní práce. Samozřejmě vycházím ze své praxe opakování zasvěcení při každém kontaktu s učitelem a postupného prohlubování kontaktu s Reiki díky praxi (bez ohledu na dosažené technické stupně). Samozřejmě první zkušenost je významná. Ale dítě taky nejde do 1. třídy, 1. září, zažije si školu a pak jde zase domů a tím to hasne.

Takže doufám, že jsem ti Kamo odpověděla. Měj se fajn:)
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 8:53 pm    Předmět: Citovat

Naryo,
nemám s Tvou odpovědí problém, to že to každý vidíme malinko jinak vychází z rozdílných zkušeností, ale nějak zásadně to spolu nekoliduje.
Jen bych upřesnil - to, co v tomto kontextu nazývám zasvěcení, je proces určený vyloženě pro získání oné ochrany, tzn. to dítě o tom vlastně nemusí ani vědět a i proto může v pohodě proběhnout na dálku, ono to kolikrát jinak ani nejde. Kvůli ochrany lze do jedničky bez kursu zasvětit v podstatě kohokoli, kdo se tomu vyloženě nebrání.
Napsal jsem že to lze, ale nijak to nenahrazuje plnohodnotné zasvěcení s příslušným procesem, který mu předchází, tzn. klasický seminář, o tom žádná.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 9:56 am    Předmět: Citovat

Zasvěcení dítěte do reiki ? Proč ne. Už vývojem a výchovou se dítě okolím /rodiči, příbuznými, kamarády/ samo zasvěcuje do různých energetických a životních struktur. /náboženství, ateismus, mnohoženství...../
Jde o to, jak to zvolit, jestli postupně nebo hrrrr na to. Já to cítím tak, že by už děti měly mít trošku rozoumek, ten začínající školní rok okolo 6 let. Asi ne náhodou je to tak zavedené. /I když v Anglii to prý mají jinak, začínjí dřív, nosí šedé uniformy, neexistuje tam kolektivní stravování...aspoň dle vyprávění od příbuzných//. Sousedka psycholožka posuzující zralost dítěte povídala zajímavou věc, že ukazatelem je i výměna prvních zubů za stálé. To mě zaujalo. No v každém věku máme něco. Náš mladej pozítří startuje, má to v puse občas jak noty na buben- samá pauza-tak snad je připravený Laughing
Já bych zavedl reformu školství takovou, že bych o reiki učení a metodě seznamoval v učebních osnovách. Třeba kdysi namísto občanské nauky, kde se probírala Varšavská smlouva a jak si lehnout na zem při jaderném výbuchu, jestli nohama nebo hlavou napřed. Jsem rád, že tady ve Wagstattu a okolí máme reiki ovládající učitelky a dle jejich zkušeností je to na děti /i jejich chování ve škole/ účinné. A snaží se s reiki pracovat, i když ne napřímo tak, že by rodičům oznámily- my vám do dětí hustíme-reiki. Jinak Kamo, 11. září se tu otvírá slavnostně zámek a mají tu být i jakési doprovodné akce.
Jestli je reiki nebezpečná? Tak především je velice účinně očistná. Sám mám prožité, jak po zasvěcení do dvojky se daly věci do pohybu a já byl načas citlivější, psychicky ne stoprocentně vyladěný. Až rodina a moje dvojče brašule říkávali- no jestli takhle účinkuje reiki?---a kroutili hlavami. Bouřlivo přešlo a o to je to teďka lepčejší. Reiki je prima. A na světě je tolik bolístek a neharmonických věcí........
A další otázka- 100 reikistů polovičních nebo 10 úplných? Vždyť přece známe sílu kolektivu. Reiki se v kolektivu taky sčítá, ba možná zvyšuje, umocňuje, násobí.... Question Idea

Čaute všichni,
Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 10:50 am    Předmět: Citovat

Obě moje děti (4 a 7 let) mají zasvěcení do reiki a byly zasvěceny před cca 2 lety. Osobně to vidím takto: Nic se tím nezkazí. Říká se, že děti do cca 5 let mají reiki od přírody, takže u nich zasvěcení přípomíná spíše "pročištění" kanálu než nové "otevření" jako u dospělého.

Rozhodnutí zda dítě zasvětit či nikoliv doporučuji ponechat na intuici rodičů. Pokud intuitivně cítíte, že zasvěcení by bylo přínosem, tak to udělejte. Pokud nejste o tom zcela přesvědčeni tak to nedělejte.

Myslím, že s dětmi není třeba ohledně reiki nijak pracovat. Intuitivně vědí co mají dělat. Pokud se v rodině praktikuje reiki, tak k němu v pozdějším věku buď najdou cestu sami a pak zasvěcení je dobrý základ a pokud ne, tak se nic neděje. Jinak, žádné změny po zasvěcení jsme u dětí nepozorovali.

HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 1:21 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Honzo za domácí příklad. Jen si říkám jestli to není škoda je jen tak nechat. Účastní se Reiki aktivit doma? Tlapkáte se někdy jen tak pro dobrou náladu? Učíš je, že když je jim smutno můžou si přizvat svého kamaráda Reiki? Prostě škola hrou. Až budou větší, třeba přestanou a pokud ne, budou mít za sebou solidní základ praktikováníSmile

Já pak totiž nevidím rozdíl mezi dobrým ošetřením a zasvěcením. Zasvěcení není jen jako spouštěcí / prošťouchávací čudlík, nějak tuším, že to vědomé rozdodnutí a vůbec vědomí si jsem na cestě /dělám Reiki je neoddělitelná část zasvěcení. "Mít Reiki" nebo "dělat Reiki / být na cestě Reiki" je veliký rozdíl.

Takže moje úvaha není jestli zasvěcovat malé děti ano / ne, ale spíš jaký užitek může mít zasvěcení pro malé dítě a zda bohatě nestačí ošetření, pokud není úmysl abychom dítko k cestě Reiki sami vedli, dle jeho aktuálních schopností.

Vezmu-li to ale čistě jako formu požehnání, posílení ... tak to ráda udělám. Jako podnikavému Reiki učiteli by mi neuniklo ani to, že to mohou být velmi snadné korunky navíc bez práce, samozřejmě větší než jen u "obyč" ošetření...Smile
Jako poctivý Reiki učitel bych ale zároveň chtěla, aby si i takovéhle dítko odneslo i něco víc než jen, rodiče mě zatáhli k milé paní, dávala na mě moc příjemně teplé ruce, ale už si ani trochu nepamatuju k čemu to bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund