Fórum - Zobrazit téma - antahkarana - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - antahkarana
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

antahkarana

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 12:42 pm    Předmět: antahkarana Citovat

Ahoj nedávno jsem naštívil známoů která učí reiki povídali jsme si a ona mi řekla o simbolu antahkarana do ted jsem o něm neslišel tak jsem pátral na internetu a zjistil jsem že je to prastarý simbol který se používal v číně a japonsku k léčení a že to také součás reiki .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 2:07 pm    Předmět: Re: antahkarana Citovat

davemer napsal:
Ahoj nedávno jsem naštívil známoů která učí reiki povídali jsme si a ona mi řekla o simbolu antahkarana do ted jsem o něm neslišel tak jsem pátral na internetu a zjistil jsem že je to prastarý simbol který se používal v číně a japonsku k léčení a že to také součás reiki .


Je zřejmé že nový "simbol" bude něco více, než český symbol:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 2:31 pm    Předmět: Citovat

O Anatakharaně jsem slyšel, že do ní není třeba zasvěcovat, že působí prostě tím jaká je. Že si ji léčitelé vyvěšují na zdi apod.
V manuálu k ní mám napsané (čerpám ze skript Ivety Woodové k Hatnamon reiki III): "Volně používaný symbol. Je to meditační a léčivý symbol z Tibetu. Umocňuje Reiki i jiné léčivé energie. Používá se po tisíce let v různých rituálech! Lze ho volně používat i bez zasvěcení. Přináší světlo do tmy. Údajně spojuje mozek se 7. čakrou. Můžete ho použít v místnosti na vyčištění negativních energií a prohloubení léčení. tento symbol se většinou nekreslí. Používá se jeho vytištěná forma. Můžete si vzít dva malé obrázky Antakharany a každý z nich si dát do bot, pod chodidlové čakry. To podoporuje rychlé uzdravení a energetizuje to celý systém. Buďte vynalézaví s Antakharanou. Tento symbol není tajný."
Tolik Iveta Woodová.
Jak symbol vypadá nám rychle ukáže google Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 6:24 pm    Předmět: Citovat

ahoj no něco takovéhojsem si čet na internetu Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 7:27 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
O Anatakharaně jsem slyšel, že do ní není třeba zasvěcovat, že působí prostě tím jaká je. Že si ji léčitelé vyvěšují na zdi apod.
V manuálu k ní mám napsané (čerpám ze skript Ivety Woodové k Hatnamon reiki III): "Volně používaný symbol. Je to meditační a léčivý symbol z Tibetu. Umocňuje Reiki i jiné léčivé energie. Používá se po tisíce let v různých rituálech! Lze ho volně používat i bez zasvěcení. Přináší světlo do tmy. Údajně spojuje mozek se 7. čakrou. Můžete ho použít v místnosti na vyčištění negativních energií a prohloubení léčení. tento symbol se většinou nekreslí. Používá se jeho vytištěná forma. Můžete si vzít dva malé obrázky Antakharany a každý z nich si dát do bot, pod chodidlové čakry. To podoporuje rychlé uzdravení a energetizuje to celý systém. Buďte vynalézaví s Antakharanou. Tento symbol není tajný."


Používám tento symbol také - předávám jej žákům Reiki 3, u tohoto symbolu bez zasvěcení.
Spojení mozku se 7. čakrou - tomu nerozumím. jakoby se pletly hrušky s jabkama. Nevím, proč by zrovna mozek měl být spojen se 7. čakrou?!
Symbol působí na prostředí v němž se nacházíme, proniká vším, všemi úrovněmi bytí. Nejlépe je vytvořit si přívěsek a nosit symbol jako přívěsek na krku, nebo si jej vykreslit, vytvořit na PC a vytisknout. Mít jej jako posvátný symbol na místě, kde spíte nebo kde meditujete.
Strkat si ho do bot pod chodidla, to mi tedy vůbec nesedí - hihihi
A ještě dotaz - který symbol je nebo musí být tajný a proč? Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 10:30 pm    Předmět: Citovat

Damao:
Citoval jsi můj příspěvek a nakonci jsi se ptal, tak nevím, zda otázky byla směřována na mě.
Předem bych chtěl říct, že jsem citoval Ivetu Woodovou, jako jediný zdroj informací, který k tomuto symbolu mám - sám ho nepoužím.
Spojení mozku se 7. čakrou. Tomu také nerozumím, nicméně ne vše čemu nerozumím nemusí existovat. Na druhou stranu, ne vše co je o čem psáno, je pravda.
Co se týče oněch bot. Iveta na svých kurzech lidi vedla k hravosti a vnímavosti. Takže podle mého - proč ne? Zkusím, ucítím, uvidím. Mně osobně tyto věci moc blízké nejsou, raději se věnuji jiným věcem než papírům se symboly v botech či na stěnách, ale to neznamená, že někoho to nezaujme a neposune (sám jsem míval pod polštářem runový kříž, kreslil po sobě symboly a nosil kameny v riflích).
Co se týče tajnosti symbolů. Některé společenství - duchovní řády, magické spolky apod. mají své tajemství a sdělují se určité věci jen určitým lidem. Já sám ale mám rád otevřenost. Všechny symboly které znám tak rád lidem ukazuji, rád se svěřuji se svými zkušenostmi a nauku veřejně šířím (lidem kteří o ni stojí), neboť ji pokládám za prospěšnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 11:25 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:


vypadá to trošku jako osekaná verze hákového křížeVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 1:13 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
toora napsal:


vypadá to trošku jako osekaná verze hákového křížeVery Happy


Jj, kruh znamená otáčení, čtverec umístění a působení v prostoru a krychle znázorňuje plasticičnost /zakřivení lopatek/ jako u trojlisté vrtule letadla nebo lodního šroubu. Výsledkem rotování je pohyb ve tvaru šroubovice nebo spirály. Dnes už ví, že takový tvar jako šroubovice má i DNA, základ všeho.

Jinak na rozdíl od konstruktéra kdekoliv na světě to chápe i australský domorodec s bumerangem. Má trojúhelníkovitý tvar, zvláštní náběžné hrany a při hodu rotuje nejprve od něj, pak se stočí obloukem a nakonec doputuje zpátky k házejícímu. /tři znázorněné polohy bumerangu./

Možná symbol působí podobně na vibrační úrovni.

Se možná někdo usmívá, ale když může mít plíšek mědi antiseptické účinky nebo česnek antivirové...../před tisíci lety věřili na jejich kouzelnou moc a vyráběli měděné amulety a česnekem zaháněli "zlé síly způsobující nemoc"...... Wink

Harmonik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 1:38 pm    Předmět: Citovat

Tento symbol je velice silný. Lze ho použít všestraně. Spousta mistrů jej používá, nejen u Reiki systémů.

Pro jeho sílu byl v historii zneužíván.

Vychází z posvátné geometrie, z Květu Života.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 4:50 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé stránky na toto téma. http://amuletykyvadla.vyrobce.cz/katalog-amulety.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 2:55 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Tento symbol je velice silný. Lze ho použít všestraně. Spousta mistrů jej používá, nejen u Reiki systémů.

Pro jeho sílu byl v historii zneužíván.

Vychází z posvátné geometrie, z Květu Života.



tohle jsem viděl u známé ta děla navíc merkabu a kresli mandaly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 6:48 pm    Předmět: Citovat

davemer napsal:
Krabas napsal:
Tento symbol je velice silný. Lze ho použít všestraně. Spousta mistrů jej používá, nejen u Reiki systémů.

Pro jeho sílu byl v historii zneužíván.

Vychází z posvátné geometrie, z Květu Života.



tohle jsem viděl u známé ta děla navíc merkabu a kresli mandaly


Ano,
i Merkaba je ukryta v Květu Života.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund