Fórum - Zobrazit téma - Je reiki nebezpečná? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Je reiki nebezpečná?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Je reiki nebezpečná?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 6:30 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Proč nebo v jakých případech je nutné provést přesvěcení?

V těch případech, kdy po nesprávném zasvěcení má reikista potíže. Výše o tom
kamo napsal:
Vím např.docela konkrétně o jedné ženě, která absolvovala neuvěřitelný třídenní kurs R1+R2+R3, skončila v psychiatrické léčebně a teď je doma na invalidním důchodu.
Vím o více případech, kdy lidé zasvěcení i jen do R1 těžce rozdýchávali a tím nemyslím jen následné čištění....

Pokud vím tak R1 v tradiční Reiki vyžaduje čtyři individuální zasvěcení v průběhu minimálně 2 dnů. R2 nejdříve půl roku po R1. R3 jen pro vyvolené... Třídenní kurz R1+R2+R3 je opravdu hazard. Ale to je jen jeden příklad. Opatrnosti není nikdy nazbyt. Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 7:20 pm    Předmět: Citovat

Dobře, ale co je to nesprávné zasvěcení? Je problém spíš v nesprávné technice a nebo v osobnosti toho, kdo zasvěcuje?

A co ten, který je zasvěcovaný? Je možné, aby zasvěcení z nějakého důvodu nepřijal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 7:36 pm    Předmět: Citovat

To já nevím. Mám na to svůj názor, ale ten má nulovou hodnotu, protože není podložený žádnou prokazatelnou evidencí. Musely by se prozkoumat konkrétní případy. Škoda, že se tím (asi) nikdo systematicky nezabývá. Možná někde v zahraničí, kde mají instituty Reiki ... Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 9:38 pm    Předmět: Citovat

Doreikis napsal:
Pokud vím tak R1 v tradiční Reiki vyžaduje čtyři individuální zasvěcení v průběhu minimálně 2 dnů.
No pokud je to za cenu jednoho zasvěcení, tak proč ne, ačkoli nevím proč do R1 zasvěcovat čtyřikrát během minimálně dvou dnů, kdyby to byl čtyřdílný kurs završený zasvěcením, tak je to v pohodě. Ale pokud se každé toto zasvěcení platí zvlášť plnou cenou, tak je to jen odírání důvěřivců.

Možná tak fungují ty instituty reiki v zahraničí Wink ... "Institut reiki" - to je podobná tragikomičnost jako jeden z papežových titulů, který zní nějak jako "Nejpovolanější zástupce Boha na Zemi".
Reiki není škodlivá, ale nemůže za to, jak se s ní zachází a co všecko se za ni vydává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so srpen 28, 2010 9:31 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
ačkoli nevím proč do R1 zasvěcovat čtyřikrát během minimálně dvou dnů

Odpověď viz http://www.sarpa.cz/, sekce Otázky a odpovědi, několik odpovědí úplně na konci (poř. číslo > 90). Jsou to opět jen tvrzení, ale Mirek je technik a tvrdí, že to měřil. Kdo nevěří, má má kam běžet Laughing Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so srpen 28, 2010 8:02 pm    Předmět: Citovat

Doreikisi,
díky za odkaz, je tam co číst. Taky jsem povoláním elektronik a tak by mě docela zajímal ten opakovaně udávaný osmiletý výzkum třemi přístroji (z nichž jeden je EAV), který "potvrzuje, že ten, kdo nemá čtyři zasvěcení na prvý stupeň, vydrží být vodičem tak měsíc dva a potom dává energii ze sebe a nemá ochranu proti zpětnému toku", protože si myslím, že o technice v oboru měření biopotenciálů mám jakýsi přehled.
To citované tvrzení jako takové tentokrát ponechám bez komentáře.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 5:29 pm    Předmět: Citovat

4 protože si když Hawayo Takata absolvovala v Japonsku výuku, doktor Hajaši vyučoval každou úroveň několik dnů a v každém dni udílel zasvěcení. V organizaci, kterou doktor Hajaši opustil (Usui Reiki Gakkai) byla zasvěcení dokonce udílena při každém setkání! Smile
Vnučka H. Tatakové paní Phylis Furumoto však šíří jiný příběh a možná až přehnaně zdůrazňuje jedinost a správnost 4 zasvěcení - kdoví jestli vůbec ví jak Hajaši vyučoval... Pan Čapek je její žák a nekriticky předává pohled Reiki Alliance dál - bez reflektování informací, které už jsou dnes k dispozici a dají se považovat za věrohodné (další Hajašiho žáci, etc.). Není bez zajímavosti, že při pokusu navázat kontakt s Gakkai v Japonsku byla schůzka s paní Furumoto bez bližšího vysvětlení odvolána.

Takže sice učitelé Reiki alliance nebudou za Reiki vydávat kde co, ale jejich filozofie je velmi úzká a prosazují ji poměrně razantně. To bude některé lidi přitahovat, jiné odpuzovat. Je to docela politika.

Takže spíše je otázkou řešit co ještě k Reiki metodě patří a co už je nevhodná, škodlivá či dokonce vyloženě nebezpečná přidaná informace, technika, představa, která nemá se západní Reiki či japonskými staronovými přístupz cokoliv společného.

M.

Ps: Déledobější výuka s opakovaným zasvěcováním má samozřejmě neoddiskutovalené výhody a praktikující bude odcházet s mnohem trvalejším nábojem, než z denního rychlokurzu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 9:03 pm    Předmět: x Citovat

Evik napsal:
Proč nebo v jakých případech je nutné provést přesvěcení?


a) když potřebujete lidem namluvit, že od jiných mistrů zasvěcení není
to pravé a to pravé máte právě jen vy,
b) je-li potřeba žáky stále motivovat k dalším a dalším kurzům
a připoutanosti,
c) peněz je prostě potřeba

šamanka
PS: pokud ovšem někdo cítí potřebu, pak nevidím nic proti, ale podle mě je mnohem důležitější sbírat informace a zkušenosti, opakované zasvěcení praxi nenahradí. Pokud je to osobní potřeba, pak je to něco jiného než "nutnost" namluvená někým jiným za účelem finančního prospěchu.


Naposledy upravil samanka dne ne srpen 29, 2010 9:21 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 9:18 pm    Předmět: x Citovat

Proč by někdo nepřijal zasvěcení, když už přišel? To je jednoduché - ještě než k němu dojde: lidi jsou někdy tak děsně vyděšení úděsnými fámami co všechno jim může způsobit, že je sice reiki láká, ale mají spoustu strachů (že se jim změní život, bude jim to skřípat a neladit s jejich filozofií - křesťanství, makrobiotika,...). Ale, že by při procesu zasvěcování někdo mentálně či jak to bylo myšleno, reiki odmítl, to jsem ještě neslyšela. To spíš pak s tím jen nepracuje.

Ani za těch pár let místního webíku, ještě nikdo nedokázal smysluplně odpovědět na otázku, která se tu občas objevuje: co má být vlastně to špatné zasvěcení a jak se má poznat?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 9:29 pm    Předmět: Citovat

Přečetl jsem pár odpovědí pana Čapka a teda jako....

Nevím, zda má smysl opět a znovu vyvracet zde to, co zde na reikiwebíku už bylo mnohokrát vyvracováno.

Asi se z toho vyvrátím.

Nicméně ty dvě věci, které mám v hlavě si neodpustím.

a)
Pan Čapek trvrdí: že reiki lze posílat na dálku až po druhém kurzu.
Psychedelik tvrdí: pokud na někoho zle či dobře myslíme, vysíláme tím k druhému energii. A to myslíme bez zasvěcení a bez symbolů. S reiki to je samozřejmě stejné.

b)
Pan Čapek tvrdí: když si dáváme reiki, nečistoty a negace se nám neprojevují do vědomí.
Psychedelik tvrdí:
Toto beru jako velmi vážnou dezinformaci. Po (při) práci s reiki se mohou objevovat pocity zlosti, lítosti, myšlenky dávno zapomenuté, zlé a velmi negativní atd atd. Není to nic, co by v nás nebylo, ale díky reiki, která znovu oživuje naše tělo, tyto zamrzlé věci (pokud v nás jsou, jakože u valné většiny lidí ano) se opět probouzejí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 11:55 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
dneska jsem se dozvěděl informaci a nevím, jak s ní naložit.
Bylo mi řečeno jednou osobou, které v oblasti zdraví, energií a podobných věcí dost věřím, že tím, že se člověk zasvětí do Reiki, tak že přijde o ochranu proti negativním energiím z vesmíru. Čím "víc" je člověk zasvěcený tím menší má tuto ochranu. A tím se do mě dostává negativní energie, kterou si neuvědomuji a pak ji při léčení předávám dál. Nesouhlasím s tím, ale nedá mi neuvažovat o tom. Pomůžete mi někdo při úvahách?
Díky
Šílenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 11:08 am    Předmět: Citovat

Ahoj

Asi bych si sama pro sebe, být tebou, zodpověděla několik velmi důležitých otázek.

Jaká negativní energie?
Kde ta negativní energie má zdroj ?
Proč by nám měla ubližovat? Cítím se, že by mi něco z vesmíru ubližovalo?
Jakou vlastně ochranu máme a ztracíme iniciací do reiki?
Předávám opravdu během reikování nějakou energii?

A otázka ode mne pro tebe.

Kdo DOVOLUJE, aby nám něco ubližovalo a škodilo? Musíme mít vytvořenou nějakou ochranu ?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 8:21 pm    Předmět: Citovat

A já bych ti poradila, aby jsi naslouchal vždy svému vnitřnímu hlasu a tomu co považuješ za správné ty a jak to cítíš ty osobně.

I ten člověk, kterému věříš a vážíš si ho je na cestě .... má svá špatná přesvědčení a má i své věci k řešení - věci které si má srovnat nebo poopravit úhly pohledu. Může se stát, že i z duchovního člověka vypadne někdy pěkná kravina. Stačí, že je nedostatečně uzeměn nebo nenapojen na zdroj.
Není to žádná vypovídající hodnota o tom, že je nekvalitní člověk nebo učitel ale je to vypovídající hodnota o tom, že může mít v této věci prostě špatný názor.

Bylo by bláhové se domnívat, že mistr Reiki má vždy pravdu, správný názor, vždy vše ví, zná, vše má pod kontrolou, žije jen správně a smysluplně, všem dává svobodu, každého uznává. Vše a každého dokáže plně pochopit, podpořit, je samá láska a blaženost. A nikdy, nikdy by vám neublížil a nemystifikoval vás.

Všichni se snažíme a jsme "jen" lidé .... všichni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá leden 28, 2011 11:35 am    Předmět: Citovat

Možná má ta Tvoje osoba nějaké neblahé zkušenosti, možná nedůvěřuje něčemu takovému a třeba reiki k životu vůbec nepotřebuje. Každý se učíme a každý máme právo vidět věci nějakým způsobem.
Osobně žádnou spojitost nevnímám a necítím. Řekla bych, že reiki s ochranou proti negativním energií nemá moc společného. Resp. vůbec nic. Ochranu buď člověk má (vědomě či nevědomě) nebo nemá (vědomě či nevědomě).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po duben 25, 2011 6:18 pm    Předmět: Citovat

Doreikis napsal:

Odpověď viz http://www.sarpa.cz/, sekce Otázky a odpovědi, několik odpovědí úplně na konci (poř. číslo > 90). Jsou to opět jen tvrzení, ale Mirek je technik a tvrdí, že to měřil. Kdo nevěří, má má kam běžet Laughing Luboš

Na stránky pana Čapka jsem dostala odkaz asi před 3 týdny - od kamarádky z jogy a se slovy, že jsou bezvadné a dozvím se tam spoustu věcí.
Stranky jsou opravdu fajn... je tam spousta důležitých věcí týkajících se čaker atd... ale když jsem pak zabrousila do sekce otázky a odpovědi , nadšení mě přešlo ... podle odpovědí pana Čapka by mé zasvěcení spadalo do kategorie zasvěcení od instatního mistra ... o 23 čakře jsem taky nikdy neslyšela( což samozřejmě neznamená, že neexistuje) .. čím déle jsem otázky a odpovědi četla, tím větší skepsi jsem propadala...a v duchu jsem si říkala, že to přece není možné, aby u nás bylo jen asi 10 opravdových mistů... a ostatní patřili mezi rychlokvašky.
Samozřejmě - "můj mistr" mezi nimi uveden nebyl - jenže já o něm vím, že reiki se věnuje velmi dlouhou dobu a je to člověk na první pohled velmi sympatický a obětavý. Takže mě napadlo, že se pan Čapek možná přeceňuje (nebo jak to správně nazvat) ... a není od něj hezké,když o ostatních mistrech mluví jako o rychlokvaškách.
Když jsem si pak zkusila na googlu najít další informace o panu Čapkovi, vyhodilo mi to odkaz na stará fora reikiwebíku - a tam se mi potvrdilo, že se až tak moc nepletu.

Blíží se květen, mů jnejoblíbenější měsíc roku - tak přeji všem krásný máj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund