Fórum - Zobrazit téma - Je reiki nebezpečná? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Je reiki nebezpečná?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Je reiki nebezpečná?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so srpen 07, 2010 9:56 pm    Předmět: Je reiki nebezpečná? Citovat

Ráda bych tu rozjela diskuzi na dost kontroverzní téma.

Četla jsem článek, který mě docela nepříjemně překvapil s tématem, že reiki prostě musí být i nebezpečná, je na něm podezřelé to, jak snadno se získává a spousta dalších výhrad. Autor psal v duchu: "nic o tom nevím, ale vyjádřit se musím", ale i další reakce byly dost zvláštní. Např. jedna dost svérázná osoba psala, že s Daikomyo můžeš zabíjet nebo cituji "někoho uvrhnout do komatu na 20 let". Na některých přispěvcích bylo patrné vyděšení k smrti a prý když nemají záruku vrácení do původního stavu (před zasvěcením), tak by do toho nešli. No zkuste vrátit čas a prožitky! Ale můj názor a zkušenost je, že prostě po zasvěcení s tím pracuju nebo dám reiki "k ledu" a nic se neděje, reiki spí a neprohlubuje se. O nic v tomto případě nejde.
Další drštili oheň a síru na nebezpečí v ní schovaná, včetně jakéhosi
zneužívání zasvěcených osob k manipulaci apod.

Nejsou podstatné další nápady co všechno by mohlo být zdrojem nebezpečí, podstatný je váš názor k tomuto tématu.
Setkali jste se s něčím zlým či nebezpečným?
S poškozením člověka zasvěcením nebo při léčení?
Měli jste někdy z něčeho strach v tomto směru?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so srpen 07, 2010 10:21 pm    Předmět: x Citovat

Hned sama začnu s odpovědí:

Za celou dobu, kdy se s reiki a lidma okolo potkávám, jsem žádné nebezpečí nezaznamenala.

Nebezpeční mi připadají lidé, kteří pod její záminkou praktikují nějaké svoje projekty a přidávají k ní svoje další energie a pokusy.

Připadá mi absurdní vůbec reiki - léčebný systém - spojovat s takovými myšlenkami jako je zabíjení nebo ubližování.
Chápu a setkala jsem se s tím několikrát, že jsou lidé, kteří mají z reiki z nějakých důvodů strach: třeba aby jim nezměnila život nebo aby jim nenarušila jejich filozofii nebo právě aby nebyla nebezpečná nebo jim někdo napovídal báchorky, nebo....
Myslím, že jedním z velkých nedorozumění je nepochopení - reiki není
náboženství a není s žádným spojeno, každý si může věřit čemu chce!

Je přece stará známá pravda: pokud mám z nějaké metody strach a necítím ji jako pro mě vhodnou, tak do ní nejdu a mám pokoj.

Jedním z argumentů bylo, že nic není jen dobré nebo kladné, musí to mít
i tu druhou stranu - negaci. Přemýšlela jsem v čem by to mělo být
a došlo mi, že to nebezpečí číhá na naše "ego" na naše myšlení ve smyslu
čistoty toho co dělám nebo nadřazenosti, pocitu vyjimečnosti atd.
Nikdy jsem zatím neslyšela o případu, kdy by se s reiki podařilo "předávkovat" nebo ublížit.

Nikdy k působení nepřistupuju s nějakým strachem, vlastně doteď mě ani nenapadlo, že bych měla a ani do budoucna to nehodlám měnit.
Navíc samotný princip, kdy působím a když je "sklenice plná", tak reiki přestane "proudit" mi připadá jako určitá pojistka proti "přepísknutí" . Tam je pak možné přidávat svoje vlastní zdroje a hrátky, ale to už je z jiného soudku.

Tohle je moje cca 10ti letá zkušenost. Nevím, jestli máte nějaké jiné
a budu ráda, když se podělíte o ty svoje. Neplechy kolem vždycky vznikaly z oblasti obchodní nebo osobnosti člověka, ne samotné metody.

šamanka


Naposledy upravil samanka dne so srpen 07, 2010 10:23 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so srpen 07, 2010 10:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

setkala jsem se s tím, že člověk, který má několik let R3, skončil na antidepresivech. Jestli má ještě jiná zasvěcení, to nevím. Ale přijde mi to absurdní . S Reiki by se jich spíš měl zbavit...a ne je brát. Rolling Eyes

Tak nevím, jestli to může být zasvěcením, resp. osobou, která ho zasvěcovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 11:42 am    Předmět: Citovat

Ano, může být i nebezpečná.
Vím např.docela konkrétně o jedné ženě, která absolvovala neuvěřitelný třídenní kurs R1+R2+R3, skončila v psychiatrické léčebně a teď je doma na invalidním důchodu.
Vím o více případech, kdy lidé zasvěcení i jen do R1 těžce rozdýchávali a tím nemyslím jen následné čištění. Ale vždy to bylo o tom, kdo je zasvěcoval - nechce se mi tady použít označení Mistr - a jeho přístupu k celé věci.
Takže reiki není jen neškodná hračka, má svou sílu a v rukou nezodpovědného umí i uškodit. Je to přírodní živel jako každý jiný - oheň, voda...a záleží jen na nás, jak s ním budeme zacházet. Naštěstí jen velmi málo těch, kteří to s ní opravdu umí, podlehnou pokušení ji zneužít. A ten zbytek rádoby mistrů se vyškolil u stejných diletantů jako jsou oni sami a tak nějaké velké škody ani napáchat nemohou.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 11:45 am    Předmět: Citovat

ahoj já sem se setkal s tímhle oslovila mě moje teta která je praktická lékařka že má něco s nervem mezi pateří a rukou a že jí to střílí až do prstu a že už neví kudy kam že reiki moc nevěří ,ale že to zkusí tak jsem svolil a položil jí na lehátko a provedl komplet reiki terapii ten den ucítila téměř okamžitou úlevu . druhý den mi vynadala co jsem sní provedl že jí je hůř a že celou noc nespala po krátkém rozhovoru jsem zjistil že se den předtím nacpala kortikojdama a lékama na bolesti vše jsem musel vysvětlit jak reiki funguje co se děje vtěle atd...poté se svolila že to zkusí bez léku několikrát jsem provedl reiki trvalo to asi 5 dní než to odeznělo
Podle mě došlo zřejmě k tomu že reiki vyloučilo z těla léky a pak teprve začalo působit na postiženou oblast
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 12:03 pm    Předmět: Citovat

kamo proto se mi nelíbí zasvěcování na dálku člověk dostane srypta a tim to hasne
znám 1 člověka co měl r3 a po rozvodu se stím špatně srovnával no
věčinoů když se něco stane člověku co má reiki tak je něco v nepořádku já si to zaži taky na vlasní kuži placal jsem se ze zapalem plic2měsíce pomohla mi až moje mistrině
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 3:51 pm    Předmět: Citovat

Já se k tomu také zkusím vyjádřit.
Na toto téma se mluví o připravenosti a nepřipravenosti k zasvěcení. Někteří lidé z různých důvodů náhle na zasvěcení nedojedou. Někteří dojedou a dopadnou jak píše výše Kamo.
Není to však jen o zasvěceních. Všichni víme, že reiki když se aplikuje na tělo, slouží jako jakési kukátko. Co se v tomto místě skrývá? Kam jde naše pozornost, to se oživuje, prosvětluje a ukazuje se to v našem Vědomí. Dávno zmrzlé věci nyní tají a ožívají. Pozitivní vlastnosti a... obludy. Ne vždy je to průběh hladký a to znamená, že to je do jisté míry nebezpečné. Nebezpečí sebou nese ale každý posun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 7:34 pm    Předmět: Citovat

Kdo se staví nad druhé a snaží se nad nimi rozhodovat, jestli mohou být zasvěceni, jestli je to "vhodné" nebo jestli přišel "jejich čas" je náhuka a duchodní sebestředný egoista. Samozřejmě že si naciťuji, zda v případě, kdy člověk, který přišel na kurz a na první pohled není v pořádku, je nutné či vhodné si s ním individuálně popovídat. Ale to dělám u všech svých kurzů, nejen pokud jde o zasvěcení.
Při zasvěcení se zvíří staré neřešené vztahy a postoje, s nimiž si nevíme rady, jistě, na to je nutno vždy upozornit. Zatím se mi ale nestalo, že by si to někdo "odnesl". Připadá mi, že jsou to takoví bubáci malovaní na zeď. Asi si ten, kdo je maluje připadá zajímavý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Zatím se mi ale nestalo, že by si to někdo "odnesl". Připadá mi, že jsou to takoví bubáci malovaní na zeď. Asi si ten, kdo je maluje připadá zajímavý.

Při vší úctě Damao - to, že se to nestalo Tobě neznamená, že je to jen nějaký bubák.
Není na místě to nějak zveličovat, ale označit to jako fámu... Rolling Eyes
Reiki jako taková samozřejmě není nijak nebezpečná, už ze své podstaty, ale nebezpečné může být to, co někteří manipulátoři za reiki vydávají. Jenže laik vidí, že tohle způsobila reiki. A o to tady jde.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 10:52 pm    Předmět: Citovat

"Kdo se staví nad druhé a snaží se nad nimi rozhodovat, jestli mohou být zasvěceni, jestli je to "vhodné" nebo jestli přišel "jejich čas" je náhuka a duchodní sebestředný egoista. Samozřejmě že si naciťuji, zda v případě, kdy člověk, který přišel na kurz a na první pohled není v pořádku, je nutné či vhodné si s ním individuálně popovídat. Ale to dělám u všech svých kurzů, nejen pokud jde o zasvěcení. "

S tím souhlasím.
Ale myslím, že je možné druhé odmítnout zasvětit a přitom se nestavit nad ně.
Znám tři lidi (nepočítaje sebe), jenž druhé zasvěcují po konzultaci s orákulem či pokud mají nějaké další schopnosti, tak se rozhoduji po nějakém jejich vnitřním zření. Tedy nevidím to jako jakousi jejich egoistickou svévoli, ale naopak zodpovědnost.
Právě u sebe jsem byl svědkem toho, jak mistrině reiki odmítla deset tisíc za kurz mistra reiki, protože dle orákula ještě nejsem připraven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 4:01 pm    Předmět: Citovat

Zjednodušeně řečeno. Dle mě Reiki jako "cesta k harmonii" ne, způsob vyučování této cesty ano, lidé, kteří touto cestou chtějí kráčet jako učitelé - ano také mohou být nebezpeční, stejně tak jako nepozorně provedená diagnostika doktorem, nevhodné závěry psychologického vyšetření, špatně provedený konstrukční propočet při stavbě domu....

V psychické a společenské sféře nikdy neplatí přímá příčinnost, za mnoho průšvihů Reiki jako "energie" ani jako "metoda" nemůže, ale naše povrchní vnímání si to hned propojí". Samozřejmě naprosto zásadní otázkou je co je "Reiki metoda" a co už není.

Staří Japonci to měli moc pěkně propojeno, ať už se jednalo o původní Usui Do nebo léčitelskou aplikaci (klasické Reiki), série postupných kroků a postupného vzdělávaní postaveného na žákově zkušenosti a zdatnosti. Prostě to fungovalo tak, že nepřipravení neexistovali, pokud chtěli jít dál, museli se připravit a učitel je musel jako připravené uznat. A dobrý učitel k té přípravě vedl, cvičeními, individuálními zadáními, etc. Co z toho dnešní učitelé dělají?

Samozřejmě, že existují lidé, kteří honem honem chtějí Reiki získat aby si spasili život, lusknutím prstů vyřešili dlouho hýčkané problémy. Naběhnou do toho, a pak jsou celý vyjukaní jak je ten návrat k harmonii najednou divoký a zase zmateně chtějí svůj zatracený, ale přesto tak nějak jistý a důvěrný předchozí život. To se stává. Za to ale nemůže Reiki, ale stav jejich života. A dobrý učitel by s nimi měl pracovat - vyžádat si déledobější kontakt - pro harmonizaci, vhodnou terapii (včetně poslání k jinému člověku), nebo třeba postupnou výuku, teprve pak používat nějaká zasvěcování, etc. Nástrojů je spousta...a v samotné Reiki metodě, alespoň tak jak jí znám a používám já, je těch nástrojů zmírňujících, řešících podobné divočiny je docela dost.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 9:52 am    Předmět: Citovat

Nejenom Reiki ale i ostatní energie jako Shambala, Ra-Sheeba atd. mají svoji inteligenci, pomocí níž se naplňuje Boží vůle. Energie sama o sobě tedy nemůže ublížit. Energie je ale zároveň zesilovač myšlenek a emocí člověka, přes kterého proudí. Jsou to tedy myšlenky a emoce, které do toho vkládá člověk, a které pak ovlivňují to co se děje. Z tohoto pohledu je to zneužitelné ale zase jen do určitého rozsahu. Protože v konečném důsledku se to vždy obrátí proti vysílajícímu.
Pak si můžeme položit otázku: A co ten chudák, který to schytal? Jenomže si musíme uvědomit, že i tuhle "negativní" zkušenost si dotyčný přitáhnul na základě zákona příčin a následků.
Někde se tady polemizovalo o tom, zda reiki učinkuje i když se nepoužívá. Já Říkám, že ano. Samozřejmě, že v menším rozsahu než když se tím pracuje vědomě ale ano.
Všichni jsme vystavení působení energiím, které proudí k nám na zem a jsme vystaveni tlaku, abychom duchovně na sobě pracovali. I ti kteří o tom nemají ani páru nebo se tomu brání jsou působení těchto energií vystaveni.
Všechno je to součástí Božího plánu. Ti kdo se tomu brání a vzpírají, tak dobrovolně odchází(slovo dobrovolně je samozřejmě relativní, protože záleží z které strany se na to díváme). To je důvod, proč je tolik rakovin a všech možných nemocí, které končí smrtí. Smrt je taky jen transformace.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 7:04 pm    Předmět: Citovat

Já se s žádným negativním působením nesetkal a totéž tvrdí i můj mistr (tradiční Usui Shiki Ryoho Reiki), který má přes 3500 zasvěcených. I on ale říkal, že musel přesvěcovat řadu lidí, kteří po zasvěcení od někoho jiného měli problémy.
Setkal jsem se také s názorem, že když přijímající nepracuje vědomě na svém duchovním rozvoji, že mu ošetření oddaluje naplnění osudu a tak vlastně nepřímo škodí. Osobně to považuji za mýtus. Naše osudy nejsou izolované, všichni jsme součástí univerzální harmonie. Má-li nás někdo rád, stává se součástí našeho osudu. Totéž, když nám dá Reiki ošetření. Je-li Reiki dávána s láskou, nemůže uškodit! Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 2:16 pm    Předmět: Citovat

Doreikis napsal:
Setkal jsem se také s názorem, že když přijímající nepracuje vědomě na svém duchovním rozvoji, že mu ošetření oddaluje naplnění osudu a tak vlastně nepřímo škodí. Osobně to považuji za mýtus.

To mně přijde taky jako nesmysl. Každé ošetření je v podstatě čištění karmy a tudíž přibližování se osudu a nikoliv oddalování. Lidí si naopak škodí tím, že na sobě nepracují.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 2:59 pm    Předmět: Citovat

Proč nebo v jakých případech je nutné provést přesvěcení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund