Fórum - Zobrazit téma - reconnection - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - reconnection
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

reconnection
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 7:44 pm    Předmět: x Citovat

Pro Psychedelica na téma terapie:

nejsem profík, neživím se terapiemi, ale časem přicházím na jedno, pro mě stále podstatnější pravidlo - terapie (myšleno jakákoliv!) není o nás, ale o tom, kdo pro ni přichází. Je to jeho "zakázka" a my bychom měli ctít jeho zadání, jeho život jeho rozhodnutí, které by bylo fajn respektovat.
Někdo si potřebuje jen popovídat, někdo potřebuje dopovat masážemi
a jiný se jen ujistit, že ty jsi fakt zase jeden z těch, kdo mu nepomůže
a sakra rychle upaluje někam jinam, co kdyby mu to - nedejbože - zabralo. Každý nechce jít po duchovní cestě a neznám moc lidí jako ty, kteří jdou do takových extrémů. Mám pocit, že dnešní doba vyžaduje
velkou individualizaci ve smyslu co člověk to originál a podle toho se zařídit. Pokud někdo poskytuje standartní postup 3 minuty a dost a lidi, kteří k němu chodí jsou spokojení, mají svoje výsledky jaké si přáli, třeba i zážitky (něco se skutečně dělo, jak to se mnou třepalo, to bylo úúúžasné apod.) fyzického rázu, tak je všechno v pořádku. Za Punktem chodí
určitě jiný typ lidí než by chodil za tebou. Na žádnou duchovní cestu
nebo cestu osobního rozvoje nikoho nemůžeš dostrkat, to musí sám.
Ty mu jen můžeš ukázat možnosti.

Já mám pocit, že už tím, když někdo připustí možnost něčeho jiného než je materiálno nebo je ochoten dojít na alternativní terapii, tak našel dvířka k osobnímu růstu. Ovšem jestli je zaklapne a zůstane jen na povrchu, odejde nebo je bude zvědavě pootvírat už jen jeho osobní záležitost.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 10:41 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:

Když jsem třeba četl tady žádost o působení pro holku, která má problém s ledvinami, tak jen během čtení toho příspěvku - popisu, jsem pocítil obrovské proudění mezi rukama, napojení. Tak jsem si na chvilku zameditoval a zaměřil se na tohoto človíčka. To se mi prostě automaticky stává. Ale někdy je to opačně.


Co myslíš tím: Někdy je to opačně?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 10:43 pm    Předmět: Citovat

Šamanko Smile moc hezky jsi to napsala, teď myslím tenhle tvůj příspěvek i když jej vyndám z kontextu tohohle vlákna.

Citace:
terapie (myšleno jakákoliv!) není o nás, ale o tom, kdo pro ni přichází. Je to jeho "zakázka" a my bychom měli ctít jeho zadání, jeho život jeho rozhodnutí, které by bylo fajn respektovat.
Někdo si potřebuje jen popovídat, někdo potřebuje dopovat masážemi
a jiný se jen ujistit, že ty jsi fakt zase jeden z těch, kdo mu nepomůže
a sakra rychle upaluje někam jinam, co kdyby mu to - nedejbože - zabralo. Každý nechce jít po duchovní cestě a neznám moc lidí jako ty, kteří jdou do takových extrémů. Mám pocit, že dnešní doba vyžaduje
velkou individualizaci ve smyslu co člověk to originál a podle toho se zařídit.


Pokud ale někdo jde do terapií pomocí energií, ať už je Reiki, Shamballa, rekonektivní léčení, je potřeba aby počítal s tím, že ten kdo zprostředkovává neřídí nic, a že lidově řečeno, energie si najde všechny úrovně člověka a všude léčí, harmonizuje, čistí. Někdde to člověk posícít na fyzickém těle, někde na psychice, někde na obojím okamžitě, někde s různým časovým odstupem a někde se to projeví jakousi "náhodou" která nějak situačně ovlivní způsob života klienta. Což mnohdy ani nespojuje s danou terapií, kterou absolvoval.
Proto je opravdu dobře ze strany příjemce nic neočekávat a z strany zprostředkovatele nic neslibovat a neřídit.

Dále si myslím, ač nejsem masér, že muži budou spíše tíhnout k terapiím s přímým kontaktem rukou, k přítlakům, poštipování, poťukávání apod, tedy hlavně z fyzického kontaktu. Z toho si budou ve většině umět vzít větší užitek než z bezkontaktní práce. Narozdíl od žen, které budou upřednostňovat jemné doteky, hlazení a nebo i bezkontaktní terapie. Přirovnávám to k tomu co jak vnímáme u nás doma a potvrdilo se mi to i na semináři, kde jsme se mohli seznámit alespoň letmo s typy doteků podle živlů, vyzkoušet si je. Toto je moje mínění obecně, proto nepopírám, že mezi muži i ženami je i dost těch, kteří upřednostní v pohodě i jinou variantu.


Naposledy upravil Renata dne út srpen 10, 2010 11:03 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 11:01 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:


Jsme u duchovní cesty (za kterou někteří ReConnection pokládají).


Reconnection přeci nikomu nebrání v jeho dalším duchovním růstu...Rolling Eyes

Naopak. Tato energie mě nesmírně posílila, posunula, vrhla jsem se do věcí, pro které bych dřív neměla odvahu a jsem šťastná, že jí
můžu používat.

Každému, co jeho jest. A protože Psychedeliku byla cílem Tvé ochutnávky spíše zvědavost, vnímal jsi jí tak, jak jsi jí vnímal. Věř, že pokaždé to je jiné !
Někdy se můžeš vznášet, jindy Tě ta energie může překvapit svojí syrovostí.

Pokud působím touto energií sama na sebe, vnímám jí s láskou a radostí i v té její neučesané podobě. Asi to tak prostě potřebuju.

Díky Vesmíru , díky Krabasovi, ale také díky sobě jsem se zbavila nádoru . Za mě hovoří výsledek a vlastní zkušenost. Jak mě znáte, nerada píšu to, co sama neprožiju.

Než jsem se dostala k rc, předcházela tomu velice tvrdá autoterapie, jestli to mohu tak nazvat. Bez ní bych se k této energii asi ani nepřiblížila.

Neměla jsem v úmyslu o tom tady psát, ale musela jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
punkt
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 1:33 am    Předmět: Evě Citovat

Ahoj Evo,

to jsem nevěděl. Moc Ti blahopřeju a přeju všechno dobré! Na příští setkání na Vyšehradě už snad dorazím. Jestli se po prázdninách přestěhujeme, tak si jen přezuju pantofle a můžu vyrazit ; ) A díky za zprávu - zázraky se dějí!! Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 5:58 am    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,
ještě než půjdu do práce, zkusím odepsat.
Mým záměrem v textu bylo právě napsat, že reconnection stejně jako reiki je mnohem víc než terapie a omezovat ji jen na pár chvil je škoda.
Rozhodně nebylo mým cílem reconnection jakkoli kritizovat. Je to pro mě stejně posvátná věc jako reiki.
Mým záměrem bylo říct, že jako dálková terapie mě to nějak energeticky neohromilo (stejně jako by tomu bylo pravděpodobně u téměř každého reiki systému působícího na dálku, kde bych byl jako pasivní čekatel, nikoliv aktivní oddávající se Bohu), ale že to nemusí být tím, jaká reconnection je, nýbrž tím, že je třeba stále věnovat pozornost, aktivně se tomu oddávat a žít s tím, nikoli jen na sebe nechat jen jednou dvakrát zapůsobit. Že v takovém případě se jedná o léčení a ochutnávku (což neříkám nic nového). Pokud Bůh dá a někdo mě jednoho dne do Rec zasvětí zdarma, budu se Rec samozřejmě oddávat stejně jako reiki.
Pokud je věta takto vytržená z kontextu, jak jsi ji vyzdvihla ty, opravdu to zní, že si myslím, že reconneciton duch. cestou není, byť někteří bláhovci si myslí, že ano. Já tím spíš chtěl říct, že přesto, že někteří lidé to hlásají, tak na mě právě praxe terapií prostě činí dojem, že se to degraduje na pouhé léčení a kolikrát se to snaží zkrátit - aby byl výsledek a mi mohli již žit bez toho a použít to případně až "bude zase problém", nikoli žít v duchu: "používám to, protože to prostě miluji a chci s tím být stále". V textu se ale snažím říct, že toto se netýká jen ReConnection, nýbrž i nových systém reiki a stejně tak usuiho reiki.
Je úžasné, že Ti rec pomohla. Je prima, že zde máme tolik úžasných energií.


Naposledy upravil Psychedelic dne st srpen 11, 2010 4:13 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 7:58 am    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

Rozhodně nebylo mým cílem reconnection jakkoli kritizovat. Je to pro mě stejně posvátná věc jako reiki.


Naopak Psychede,
napsal jsi to krásně a dobře. A já jsem za to rád.
Je dobře, když někdo sundá tu divnou nálepku, která tento systém démonizuje.

Pokud někdo má představy, že u toho někdo začne levitovat, nebo pohlížet bohu do očí, tak ono to tak být prostě být nemusí.

To že Evík napsala zvědavost jako motiv, je fakt a proto možná i ten prožitek tomu odpovídal. Těmhle věcem prostě nemůžeme poručit.
Každopádně hodně dobrých věcí proběhlo a jsem rád, žes na sebe nechal rekonektivní frekvence působit.

RoSo - to je spíš na nějakou živou diskuzi (kde jsou slova, prožitek, interakce). Ty věty, které bych jako odpověď napsal, by šly pochopit jinak, než bych myslel. A to by mě mrzelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 11:57 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

Rozhodně nebylo mým cílem reconnection jakkoli kritizovat. Je to pro mě stejně posvátná věc jako reiki.

Dobře. Tak to jsem ráda. Tvůj příspěvek jsem si Psychedeliku vyložila jinak a děkuji, že jsi mi to znovu vysvětlil.

Všechny energie jsou něčím jedinečné a každému ,,sedne" ta jeho. Omlouvám se za můj trochu podrážděný tón v minulém příspěvku.
Ale víš, kolikrát jsem si sama musela říct Nenechávej si nic podsouvat ! Nenechávej si nic podsouvat a dělej tak, jak to cítíš ty...!." ?

Což jsem udělala a našla to, co mi chybělo.

Měj se hezky
E. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt srpen 12, 2010 8:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, Krabasi, dlouho jsem Tě nečetla, jak se Ti daří a jak se Ti daří s reconnection? M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 1:37 pm    Předmět: Citovat

Punkt:
Díky za brzkou odpověď.
Píšeš:
"Rovněž jsem říkal, že se proto (na daný problém) praktikuje jedno až maximálně tři sezení. "
Zde je asi to, co jsem nepostřehl: slovo "na daný problém". Vím, že to myslíš dobře a moc se mi líbí to, že nechceš z lidí tahat peníze, když si myslíš, že pak to je již zbytečné. Já vycházím z názoru, že "Bůh ví vše lépe než můj chabý intelekt" a počítání sezení s tím, že další už jsou zbytečná mi přijde něco jako říct: za tři sezení Bůh už stihl všechno co mohl. A to si já nemyslím. Myslím, že každý konakt s léčivou energií má vždy co přinést. Pokud mohu srovnávat se svojí praxí reiki, tak hodina denně byla fajn, ale tři hodiny denně bylo mnohem lepší... A co se zdálo nepohnuté za pár sezení, bylo za mnoho sezení pryč.... ale to jsme asi u toho rec léčení versus reconnection - aneb nebuď závislý na svém léčiteli a věnuj se rec stále. A zároveň jsme asi i u toho, co říká Šamanka, že každý člověk má svoji zakázku. Někdo asi rád někam dochází a nechá se ošetřovat. Někdo jiný zase hledá to a další ono.

"To ale neznamená, že by se sezení záměrně natahovalo."
A jsme u toho co jsem psal. VÝSLEDEK. "Až je to uděláno, pojďme domů, šichta dneska skončila". Pro mě je záměrné natahování "záměrné spočívání v Božím proudu". Tedy ne něco, co je třeba ukončit až je něco hotovo, ale co nejdéle to prodlužovat, protože to je super věc.
"Optimální délka je stanovena na 30 minut a dává tak prostor plně rozvinout léčení a procítit ho."
Pro mě je optimální délka co nejvíce a co nejdéle. Takže proč ne 60 minut? Kdo to stanovil a na základně čeho? Abychom stihli víc pacientů?
Nicméně jsme opět u toho. Co zde řeším stále a asi i zbytečně, protože s tím nepohnu. Docházení k terapeutům na chvilkové kontakty se Světlem jsou opravdu jen chvilkové léčitelské zásahy a zlomek toho co nabízí život s těmito energiemi. Podle mého je třeba lidi vést k tomu, aby se do toho nechali zasvětit a tomu samozřejmě přizpůsobit i ceny....... ale to se zároveň asi opět dotýkám Šamančina: kdo chce co, má to mít. Nechť se lidi chodí léčit. Na druhou stranu je možné je v tom podporovat jen nezbytnou dobu a vést je cestou mnohem hodnotnější a to jest k zasvěcení je do rec a poté dennímu léčení se pomocí reconnection.

" Je otázka, jestli není zbytečné, zkoušet léčení, když ho nepotřebuješ ; )"
Potřeboval jsem zkusit rec léčení na dálku, neboť jsem ho ještě nezažil. A léčení božími energiemi obecně potřebuji jako sůl, každý den se tom znovu a znovu přesvědčuji tím jak práce s nimi mě okamžitě zvedá z mého pokleslého stavu.

Tato věta mi evokuje další myšlenku. Málo kdo podle mého potřebuje rec léčení. Ale hodně lidí potřebuje reconnection. Spíš než nalézt si svého léčitele lidé potřebuji obnovit kontakt se svým Božstvím. A aktivně ho denně udržovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 2:09 pm    Předmět: Citovat

Krabas:
Jsem rád Pepo, že Tě můj příspěvek, který nepěl zrovna ohromení na rec, nemrzel a naopak jsi to přijal jako další možnost toho jak to někdo může prožívat. Mým cílem bylo opravdu popsat jak jsem to cítil a zároveň vyjádřit Dík Tobě. A jsem rád, že se to snad i trošku povedlo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 2:20 pm    Předmět: Citovat

Evik:
Jsem rád, že nedošlo k nedorozumění a že jsi se ozvala Smile
Také přeji krásné dny Smile
F.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
punkt
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 2:24 pm    Předmět: Citovat

Asi vždycky můžeme být ještě zdravější, stejně jako víc milovat. Ono je to trochu v rozporu - uvažovat, jestli více věřit Bohu nebo sobě. A zrovna tak, když pochybuješ o tom, že tři sezení stačí. Proč to tedy nenechat na Bohu či na Vesmíru? Délka sezení pochopitelně vychází z praxe i z výsledků výzkumu. Že se údajně při třetím sezení často stává něco vyjímečného? Ano, ale proč, to nevím. Třeba je důvodem to, že si to připustíme a dovolíme, aby se stal zázrak a naplnilo se to příslovečné do třetice všeho dobrého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 2:34 pm    Předmět: Citovat

Já osobně nikdy nemohu dopředu říct jak dlouho bude sezení trvat. Někdy 15 minut, půl hodiny a někdy třeba hodinu. Vždy dostanu informaci, že je hotovo, tzn. že to co mělo být v tuto chvíli vyřešeno je vyřešeno.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 1:13 pm    Předmět: Citovat

: ) Zlepšovací návrhy můžete posílat přímo na adresu info@TheReconnection.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund