Fórum - Zobrazit téma - reconnection - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - reconnection
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

reconnection
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt srpen 05, 2010 8:08 pm    Předmět: Citovat

Nezlobte se, ale k čemu pořád chcete něco měřit ? Proč je pro vás tak důležité, která energie je a nebo není silnější ?

Důležité je, že NĚCO cítíte. Čím víc se budete soustředit na to, jestli energie, kterou vnímáte, je moc slabá, moc studená, nebo málo brní - tak to neděláte nic jiného, než hodnotíte.
A stane se to, že vás to odvádí od přítomného okamžiku, kdy právě potřebujete být jen se svým pacientem.

Nechte prostě energii proudit. Každý vjem je pouze známkou toho, že se účastníte léčebného procesu.
Síla energie není při léčení nejdůležitější
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá srpen 06, 2010 12:09 am    Předmět: x Citovat

A co teprve Punkt, zdejší největší odborník na recon. Exclamation

Ten vám má krásného syna, který má neuvěřitelné jméno Neptun a to byste teprve koukali, kolik ten má síly a energie!!!!!!!!!
Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: pá srpen 06, 2010 1:22 am    Předmět: re: x Citovat

Největší zdejší odborník na REC nejsem - snad u nás v domě ano, ale díky za vřelé přijetí neptunovského elementu - taky se mu jeho první Reiki sraz líbil! CUP ; )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 06, 2010 10:01 pm    Předmět: Citovat

Krabas: tak to je super. Tento víkend má volno, tak se můžeme domluvit. Těším se Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 10:07 am    Předmět: reconnection Citovat

Ahoj, možná se na mne budete pamatovat, před časem jsem zde psala o mých problémech s karpály. S pravou rukou jsem již byla na operaci a s levou jsem měla jít v září. Byl tam též nález dle vyšetření EMG a zhoršovalo se to.
V červnu mi Evík působila na levou ruku. Tento týden jsem šla na vyšetření EMG a ruka je úplně bez nálezu, mám to černé na bílém, takže na operaci již nemusím. Vidíte, funguje to. Opravdu nezáleží na tom, jak je energie silná, jak se nazývá, důležité je, že je účinná a uzdravuje.
Mirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 10:56 am    Předmět: Citovat

Miwa, Evik: to je úžasné Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 9:36 pm    Předmět: Citovat

Slíbil jsem, že podám hlášení o reconnection, které jsem díky Krabasovi mohl na sobě zažít. Tímto ještě jednou děkuji.

Než začnu soudit (měl bych asi psát jen své pocity, že?), pustím se trošku do teorie. A vlastně i svých pocitů.

Nemám příliš zkušeností s tím, když na mě někdo působí na dálku pomocí reiki. Podobné věci nevyhledávám. Mám zkušenosti, kdy posílám reiki na své tělo zaráz. Toto, pokud tělo přitom celé nepojmu do Vědomí, tedy ho celé nezvědomím působí na jiných rovinách, než když si dávám reiki pomocí rukou. Někdy to má poměrně nevalný efekt.

Předem uvedu ještě jednu věc. Zjistil jsem, že pokud člověk trošku pracuje s reiki a poté se pasivně naladí na příjem reiki od někoho, začnou se dít věci. A to jenom tím, že se otevřu, uvnitřním a přestanu přemýšlet. Vnímám. Toto je již velmi silná energetická věc a to ještě nikdo nemusí působit. To jen tak mimochodem.

Nyní k mé enegetické kondici, aneb s čím jsem vstupoval do procesu.
Včera jsem měl dvě ryby. Na dnešek jsem spal asi pět hodin, což je na mě málo. Dopoledne jsem jedl obilí, přesto jsem se stále necítil moc dobře. Bylo to podobné vykouření více cigaret, šedivé osiny, staženost, zurčení v problémových částech hlavy. Chvílkami jsem si říkal: "cítím se jak ryba, ještě mít modrou kůži". Měl jsme v práci chvilkami volno a tak jsem si dával kontaktně Boží pečeť (energetický systém podobný reiki) a prosvětlil jsem se a ulevilo se mi. Jakmile jsem došel domů, lehnul jsem do postele a spal jsem až do osmi do večera. Probudil jsem se a za pár minut mi napsal Pepa, že za pět minut začne s působením. Rychle jsem odešel od počítače, neboť vím, že počítač na mě působí energeticky VELMI negativně (sám pro sebe mu často říkám: "antireiki"). Nejprve jsem si říkal, že se předtím ještě zharmonizuji reiki, abych byl vnímavější atd. Ale pak jsem to odložil s tím, že se nechám překvapit. Sedl jsem si na postel a čekal. Přistupoval jsem k tomu velmi otevřeně. Jakobych právě spolknul nějakou drogu a čekal co semnou udělá. Cítil jsem se jako dítě. Byl jsem otevřený jemnosti, nebo naprostému převratu. Byl jsem pasivní čekatel, stejně jako když člověk spolkne pilulku a čeká, až se mu rozpustí v žaludku a proběhne do mozku. Na nic jsem se nesoustředil, nic jsem nedělal, jen vnímal a čekal..... jemná harmonizace.... po 25 minutách jsem vstal a šel si koupit chleba.... Necítil jsem nic mimořádného. Necítil jsem rozšířené vědomí, které přichází při meditaci nebo dlouhotrvající opravdové modlitbě. Necítil jsem okolo těla světlo, jako dnešení dopoledne po Boží Pečeti. Necítil jsem strhující Lásku, jako někdy po Egyptském Cartouchy. Necítil jsem tranz, intenzivní potřebu vytáčet oči k šesté čakře, mimořádné uvolnění pocitů, příval negací, života a lásky jako jako když si dávám reiki kontaktně. Cítil jsem snad cosi jemného.... Když jsem šel po ulici, spustil jsem si reiki a snesl se Vědomím do 4. čakry. Cítil jsem osmyslnění života, intenzitu a snad velmi mírnou transcedenci. Říkal jsem si: "pokud nyní ještě Pepa působí, možná v součinnosti s mým nynějším odezvdáním se reiki to působí intenzivněji". Pak se to zdálo snad nějak silnější, opět jsem nepřemýšlel, vnímal. Nejednalo se však o nic mimořádného. Jemnost, možná v učitých věcech energetická novost. Rozhodně se to však nedalo srovnat s intenzitou, pokud na sebe působím sám. Což ale nemusí být charakteristika reconnection, možná to je prostě to, o čem mluvím sám. Pokud se člověk sám nesnaží (vědomě se nehrouží do proudu), jen pasivně přijímá, většinou ta chvíle člověka nevytrhne. Ale na druhou stranu: i když jsem si u toho dával sám reiki, nejednalo se o nic nového.... když jsme se vrátil z nákupu - tedy asi za 50 minut po začátku terapie mi Pepa napsal, že terapii ukončil. Nyní se cítím poměrně dobře. Rád vyzkouším ještě Reconnection osobně, třeba při nějakém setkání.
Pro mě tento experiment zatím znamenal to, že působení pomocí reiki (či jiných systémů) tak jak to dělám já - tedy kontaktně sobě je pro mě mnohem intenzivnější. A že dálkové reconnection ani reiki kotaktně jak ji dělám já mě zatím nedovedlo k širému Vědomí, jako například modlitba či pouhé vědomé odevzdání se Bohu.
Pepovi ještě jednou děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 10:34 pm    Předmět: Citovat

Nyní bych rád ještě pojednal o tématu, které jsme spolu načli se Šamankou na srazu "tři reikistů" před několika dny .
Jedná se o terapie.
Sám jsem toto zde již dříve rozebíral, ale cítím, že se to týká toho, co jsem psal výše.
Výše uvedený experiment se týkal dálkového působení. Sám s těmito věcmi příliš nesouzním, neboť pokud se toto omezí na dálkové působení či na chození k někomu na terapie, velmi mi to připomíná jednu věc. A to užívání léků.
K této myšlence mě dovedle Punkt, který mi říkal, že ReConnection v praxi dělá tak, že sezení omezuje na cca tři terapie. Pokud to nepomůže, nemá cenu aby pacient dál chodil, neboť by dále mrhal penězi.

Jsme u duchovní cesty (za kterou někteří ReConnection pokládají). Podle mého dosavadního chápání a zkušeností je duchovní cesta denní práce. V případně reiki to je denní práce s reiki, denní odevzdávání se jí, denní prosvětlování se jí atd. A vycházím z premise že "čím více jsem v reiki v kontaktu, k tím větším posunům dochází". Příměr o "namáčení kostky cukru ve vodě, až se rozpustí" jako cesta k duchovnímu osvícení je obecně znám. U reiki je to podle mého platí také tak. Sám jsem svědkem toho, jak vynechání reiki či jiné duchovní praxe vede k postupnému zahlcování těla temnotou a obecnému úpadku vědomí a morálky.
Tedy to mě vede k tomu, že působení na dálku (ať se jedná o jakýkoli systém) může být jakási podpůrná aktivita, decentní ochutnávka. Pokud člověk chce ale kráčet cestou, chce se opravdu do reiki (či reconnection a pod systémů) nořit, je třeba zasvěcení. Terapie typu tři a dost jsou více méně konzumní způsob (nehledě na samotný princip - je to z mého hlediska podobné, jako tři modlitby a pokud to nepomohlo, nemá smysl chodit dál k nám do kostela synku, zkus jiné náboženství), který mi připomíná návštěvu akupunkturisty, či v případě dlouhodobějšího docházení k někomu něco jako chození na masáže.
A ještě jedna věc.
Slyšel jsem od jednoho člověka i takový názor, že někdy stačí ReConnection i jen chvilka a tu terapii potom dotáhne už víceméně proto, že pacient se kodrcal takovou vzdálenost.... Podobný případ jsem zde kdysi uváděl již se Shamballou 12D. Jedna žena mi totiž říkala totéž o tomto systému.... Zde mě napadá jediné slovo: VÝSLEDEK. Zde jde o výsledek - vyléčení jakéhosi fyzického nebo psychického neduhu. Je to velmi hodnotná věc.... vrátím se k praxi. Pokud si dávám reiki (či jiné systémy, to je jedno), tak cítím intenzivní stav. Je to nadsmyslová zkušenost. Pokud do ní člověk opravdu ponoří, je možné nacházet v tomto reiki tranzu několik hodin, nebo i celý den. Je to naplňující. A nyní s tím srovnám: přístup 3 dávky a dost, nebo Shamballa 12D: za pár minut máte hotovo (a co je vlastně hotovo? odstraněný dílčí problém? Pokud je cílem nekončící neutuchající kontakt s Bohem,proč končit?), ReConnection: za chvilku hotové, další minuty už byly jen tak navíc, Walter Lubeck: se symboly to máte zkrácené na dvacet minut..... mně ale nejde do hlavy: co kdo chce zkracovat?
Pro mě je radostí, když v práci například dělám nějakou věc, například montuji něco na operačním sále, nejsem rušen ostatními a v té chvili spustím reiki, cítím hřeje ve 4. čakře, jak mě celého naplňuje a nyní se snažím tohoto proudu držet, nechat ji sebou proudit a jakoby vědomě tomuto proudu přihlížet, udržovat ho a radovat se z té krásy, že jsou chvíle, kdy pracuji a zároveň prožívám tu krásu reiki.

Dálkové terapie (nikoli zasvěcování do alternativních reiki energií zkušených reiki praktiků, či občasná energetická výpomoc), docházení na reiki, "tři dávky a dost".....
Podporování tohoto způsobu žití a nevedení lidí k duchovní stezce pokládám za onu pravou komerci duchovního života.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 8:39 am    Předmět: Citovat

Ahoj Psychede,
to je vcelku zajímavý rozbor.

Já - z druhé strany- k tomu dodám jeden můj postřeh.

Pro mě to bylo zajímavé z důvodu toho, že to bylo moje první působení na dálku, kdy mne téměř od začátku doprovázel pocit, že působení je zbytečné. Byť probíhalo celkem srovnatelně s jinými, intenzita byla poměrně silná, chvilkami i velmi, ale přesto se mi několikrát vloudila myšlenka, že tady není co řešit. Smysl tohoto působení jsem viděl spíš v jakési harmonizaci.

Měj se fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 1:44 pm    Předmět: Re: Filip, Mirka a Ella Citovat

Ahoj Filipe, díky, že ses přihlásil na FB ; )

Rád bych na pravou míru uvedl pár nejasností. Především, opakuju se, ale je potřeba rozlišit alespoň dva termíny, pokud mají být předmětem diskuze a to The Reconnection (REC) a Rekonektivní léčení (Reconnective Healing - RH). Rozdíl je pochopitelný asi jako mezi Reiki zasvěcením a ošetřením. Tvůj příměr s léky se mě líbí, ale proto jsem poukazoval na to, že se pro termín terapie vžil význam ve smyslu podpůrného a úlevného prostředku, ačkoliv slovo terapie v základu znamená léčení. Proto je v souvislosti s RH zavádějící a nepoužívá se. Rovněž jsem říkal, že se proto (na daný problém) praktikuje jedno až maximálně tři sezení. Taky jsem říkal, že léčení MŮŽE proběhnout během minuty. Mě se to například stalo při dálkovém působení na pejska po telefonu, jak jsem se zmiňoval. To ale neznamená, že by se sezení záměrně natahovalo. Optimální délka je stanovena na 30 minut a dává tak prostor plně rozvinout léčení a procítit ho. Je otázka, jestli není zbytečné, zkoušet léčení, když ho nepotřebuješ ; ) K otázce duchovnosti se mě vybavil jeden citát, který nám má připomenout, že nejsme lidé s duchovní zkušeností, ale duše s lidskou zkušeností ; )

V každém případě bych slovy starých Toltéků doporučoval nevytvářet si žádné domněnky. Eric Pearl radí, naučte se říkat "Já nevím" - největší dar je v tom, že se tím otevíráme těm všem úžasným možnostem. Vždyť, jak se ptá název jednoho kultovního filmu - Co my jen víme? A Jaroslav Dušek pro mě krásným způsobem uzavírá rozhovor k tématu transformace pro Cesty k sobě: Já myslím, že my v podstatě vůbec nevíme, co se děje" : ))

Ahoj Mirko, blahopřeju! A co se dělo po ošetření pravé ruky loni v květnu?

Ello, při Rekonektivním léčení se energie ani další jeho složky nesměrují, nedělá se diagnóza, neléčí se specifický problém a nijak se nepracuje se záměrem. To ale neznamená, že by se neřešily problémy, se kterými lidé přicházejí. Nejlepší co můžeme udělat, je ustoupit stranou a přijmout léčení v takové formě, ve které k nám přijde a nejspíš je nejlepší pro nás a pro náš osobní růst.

Přeju hezké dny bez povodní! Petr


Naposledy upravil punkt dne út srpen 10, 2010 2:07 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ella
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.12. 2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 1:45 pm    Předmět: Citovat

To Krabas:
Není na světě člověk ten, který nemá co řešit. Nebo u rec. musíš energii nasměrovat na konkrétní problém o kterém víš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 2:28 pm    Předmět: Citovat

Ello,
Punkt odpověděl, viz poslední odstavec, za mě. Lépe ani výstižněji bych to nenapsal.
Pokud to něčemu konkrétnímu mělo pomoci, tak to pomůže. To ukáže čas.

Díky Petře Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 2:32 pm    Předmět: Citovat

Jinými slovy: Děj se vůle Boží.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ella
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.12. 2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 4:04 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za vysvětlení Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 5:02 pm    Předmět: Citovat

Ella napsal:
Děkuju za vysvětlení Cool


Ještě možná bych mohl doplnit o tohle.

Když jsem třeba četl tady žádost o působení pro holku, která má problém s ledvinami, tak jen během čtení toho příspěvku - popisu, jsem pocítil obrovské proudění mezi rukama, napojení. Tak jsem si na chvilku zameditoval a zaměřil se na tohoto človíčka. To se mi prostě automaticky stává. Ale někdy je to opačně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund