Fórum - Zobrazit téma - Zamyšlení nad tím, kdo je vlastně mistr - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zamyšlení nad tím, kdo je vlastně mistr
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zamyšlení nad tím, kdo je vlastně mistr
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 6:28 pm    Předmět: Zamyšlení nad tím, kdo je vlastně mistr Citovat

Pouštím si fantazii na špacír a zkouším si představit ideálního
mistra reiki (hmmm dokázala bych si představit i samotného Mistra,
ale to je zase jiná pohádka):

- je to někdo, kdo reiki rozumí
- kdo zná její základy, metody a filozofii a umí s ní zacházet
- kdo ji zná na vlastním těle a životě
- kdo chápe její etické principy
- kdo si ji umí vážit
- kdo je sám přeléčený (není nutně jen přes reiki)
- kdo sám na sobě dál pracuje

A když už jsem se tak rozjela, pak mě ještě napadá, co by být neměl:
spasitel lidstva a všeho okolo, manipulátor, rozhozená osobnost, léčitel svých problémů přes druhé: madam, my dva jsme si byli v minulém životě velmi blízcí. Nebo víte, nejlepší body naší terapie se nachází
ve vaší vagíně, případně by se ještě dalo lecos pořešit v oblasti bradavek.
Kdo nikdy nezkusil, kde všude se dají masírovat záda, tak by možná byl překvapen....

Zpět do reality, možná je moje představa příliš z jiného světa....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 9:38 pm    Předmět: Re: Zamyšlení nad tím, kdo je vlastně mistr Citovat

samanka napsal:
madam, my dva jsme si byli v minulém životě velmi blízcí. Nebo víte, nejlepší body naší terapie se nachází
ve vaší vagíně, případně by se ještě dalo lecos pořešit v oblasti bradavek.
Kdo nikdy nezkusil, kde všude se dají masírovat záda, tak by možná byl překvapen....

Teda šamanko...se nezdáš...to je dobré, to použiju!
Very Happy Very Happy Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:37 pm    Předmět: Citovat

Pro mě jím je i jeden konkrétní učitel Smile).Potkáváme se s ním každý měsíc na reiki 3.
A co je na něm tak ,,ideálního''? Myslím dozajistá jeho pokora a láska,moudrost a sečtělost,celistvost.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:45 pm    Předmět: Citovat

Jsem na noční, chce se mi již spát a tak zkusím také trošku snít.... Smile
Nejprve mě napadá, že můj ideální mistr by se vyhnul věcem, které se mně na některých mistrech, které jsem potkal nelíbili Smile a které mě v roli žáka "bolely". Tedy podle mě by mistr neměl sedět na příliš "vysoké židli". Být co možná s ostatními co nejvíce při zemi. Být co nejvíce lidský. Věnovat každému dostatečný prostor, dostatečnou pozornost. Věnovat ji žákům, kteří o reiki nic neví stejně - a nebo právě ještě více, než žákům, kteří o duchovnu již mluví. Tedy nenechat se strhnout svými vlastními zájmy - zaujetím pokročilejšími žáky a méně pokročilé tím odtrhnout. Na druhou stranu, otázky se odpovídají, ale nenechat se strhnout do osobní diskuse a osobních témat (které je možné poté řešit stranou).
Podle mého by ideální mistr reiki měl mít jasno, jakými základními principy se řídí duchovní cesta a s čím se na ní člověk může potýkat. Ideální mistr reiki by podle mého měl mít jasno co je Osvícení, jakými prostředky k němu jít a chápat zákonitosti a tím rozumět i všem ostatním náboženstvím a tedy být svobodomyslný a mít samozřejmé pochopení pro různé cesty ke stejnému Cíli.
Na druhou stranu podle mého reiki mistr nemusí oplývat znalostmi všech různých SRT, HAP, RUŠ, kineziologie, diet, holotropního dýchání atd. které bezprostředně s duchovní stezkou nesouvisí, ale jsou pouze pomocnými metodami, nicméně jejich alespoň částečná znalost takového mistra činí ještě ideálnějším Smile))
Ideální mistr reiki podle mého nikdy ve skupině nikoho nevyvyšuje nad ostatní, maximálně jemně poukáže na možnost, že v tom či onom ohledu je možné to s jiným žákem probrat.
Ideální reiki mistr má s reiki dlouhodobé spojení, a k reiki hluboký vztah a tedy dokáže odpovídat na většinu praktických otázek (ne za cenu iluzorní vševědoucnosti).
Ideální reiki mistr je dobrým řečníkem.
Ideální reiki mistr má dostatek trpělivosti a schopnosti předávat učební látku druhým.
Ideální reiki mistr dokáže nabízet žákům, kteří to potřebují, pomocné prostředky, byť sám ví, že jsou to jen pomocné prostředky. Netvrdí: vše je snadné a stačí to a ono. Tedy opět se vracím k tomu, že se dokáže vcítit do druhých a pomoct stavět stavbu tam, kde je, nikoli přeskočit pár pater a tím dopustit, že žák má určité mezery a pak se dům zbytečně boří.
Ideální reiki mistr se umí oblékat, takže nepůsobí příliš výstředně ani příliš upjatě (pokud pominu mistry, kteří náleží určité škole, kde jsou určité úbory).
Ideální reiki mistr je poklidný takže žáky neděsí, ale na druhou stranu není tak klidný, že žáci usínají v monotónním plkotu.
Ideální reiki mistr v hodině nemluví o tom, co se reiki či duchovnem nemá co dočinění, pokud nechce žáky vzbudit a jinak se mu to nedaří. Nezahlcuje je jeho zálibami v lovení motýlů, problémy s jeho rodinnými příslušníky atd.
Ideální mistr umí říct nevím a případně odkázat na lidi, kteří tomu či onomu rozumí.
Ideální mistr by měl dostatečně jasně dát najevo, že zasvěcování není uměním jeho osobnosti, ale aktem Vyšší Síly.
Ideální mistr se nesnaží v žácích vyvolat přehnané očekávání od dalších stupňů, které je "velmi posunou", jen aby přišli zase a zaplatili.
Ideální mistr přistupuje k učení reiki velmi zodpovědně a ceny nestavuje podle tabulek internetu, ale podle svého nejlepšího svědomí a vědomí.
Ideální reiki mistr samozřejmě nemystifikuje ostatní, že je třeba u něj pokračovat dále v dalších stupních a je nemožné pokračovat u jiných mistrů (ano i toto se děje).
Ideální reiki mistr je osvícený a tudíž i Mistrem a Duchovním Učitelem.

Smile))) je to trošku kostrbaté, ale snad je alespoň pár vět trefou do černého Smile
Věřím, že jsem na něco důležitého zapomněl a bude dále doplněno Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 11:11 pm    Předmět: Citovat

A není mistr prostě TEN, KDO VÁM ŘEKNE, nebo UDĚLÁ TO, CO VÁS ZASÁHNE NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
A není mistr prostě TEN, KDO VÁM ŘEKNE, nebo UDĚLÁ TO, CO VÁS ZASÁHNE NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ?

V podstatě ano. Pokud mě někdo nasere až vypěním, tak je to taky jeho mistrovské dílo, protože to se už každému nepodaří Laughing
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dizzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 1.2. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 11:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Samanko. Tak to je jednoduchy. Az vas mistry v rijnu opustim tak pro me to bude jenom cesta bez vas. A jak pise Jarmilka, tak pritakavam. Ano! Tak si predstavuji mistra! Vis me ta pokora zatim chybi, ale delam na tom Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 11:44 pm    Předmět: Citovat

Dizzy napsal:
Ahoj Samanko. Tak to je jednoduchy. Az vas mistry v rijnu opustim tak pro me to bude jenom cesta bez vas. A jak pise Jarmilka, tak pritakavam. Ano! Tak si predstavuji mistra! Vis me ta pokora zatim chybi, ale delam na tom Very Happy


No,mně zatím také....a citelně Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: st červenec 21, 2010 12:14 am    Předmět: Citovat

Když bych měla odpovědět, kdo je pro mě můj nejdůležiotější mistr, tak musím říct, že ten, koho jsem do přenedávna naprosto přehlížela - totiž já sama. Ne já, Hanka, kerá píše tuhle odpověď ale to, co po mě zbude, až zemře moje tělo a ego a já nevím co ještě.
Dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, kdo mě dokáže nejlépe vést nedlouho tomu, co jsem se začala učit naslouchat "sama sobě". Lépe pozdě nežli později.
Jsem ráda, že mě můj mistr během života seznamuje s mnoha jinými mistry, ať už to jsou učitelé, kteří se tím živí anebo ti, kteří si ani neuvědomují, že mě něčemu naučili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červenec 21, 2010 10:20 am    Předmět: x Citovat

Psychedelic: chlape, teda ty jsi náročný!
Jen taková otázečka: k čemu je důležité jak se obléká nebo jak umí řečnit?
A nakonec by mě zajímalo, jestli jsi už v životě takového člověka potkal, který by aspoň z velké části splňoval tvé požadavky? Nebo máš rovnou na mysli někoho konkrétního, kdo tě velice oslovil?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st červenec 21, 2010 10:31 am    Předmět: Citovat

Šamanka:
Smile hehe, no mluvil jsem o ideálu
S tím řečněním se to tak trochu týkalo mě, protože cítím, že toto mi schází a že je třeba se před skupinou umět dobře vyjadřovat a umět věci přednést. Určitě to na ideálnosti přidá.
Co se týče oblékání, inpiroval mě k této myšlence článek ohledně psychoterapeutů, kde bylo toto řešeno - jak by měl terapeut vypadat. Přišlo mi to zajímavé. A říkám si, že ideální mistr by toto mohl splňovat také.
Jinak - nikoho konkrétního jsem neměl na mysli, spíš jsem si představoval ideál. Ale když jsem to celé napsal a znovu si to četl, najednou jsem si říkal, jo, to mi připomíná Pavlu Maškovou Smile (působí v Brně) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st červenec 28, 2010 11:36 am    Předmět: Citovat

No když to tak čtu, tak už vím, proč označení mistr odmítám.
Kdo by měl sakra těm ideálům jako odpovídat. Můžu si to sice dát na vyzitku, ale být taková v životě by pro mě představovalo umělou pózu, snahu vecpat se do určitého obrazu. Vidím ideál, zbožné přání, nevhodně použité slovo tam, kde bych já dala slovo učitel nebo profesionál.
Tak nějak mi to více sedí k reálnému životu.

Pokud totiž někdy dám dobrou radu, zapůsobím, mám vliv, je to ten každodenní život, kde se to projeví. A ovlivňovat lidi je sakra moc a zodpovědnost. Jsou různé znaky, kterými se můžeme snažit někoho takového identifikovat. Oddělit profesionála od nadšence. Je dobré se o tom bavit, ale nevzdalovat se přitom běžné každodenní realitě - přeci jen žijeme v určitým způsobem nastavené společnosti, je dobré o tom vědět.

Takže pro mě je "mistr" ten, kdo stojí rovnýma nohama na zemi, uvědomuje si co nejvíce vědomě jakou má moc a jak může lidi ovlivňovat. Dává si moc velký pozor než něco vysloví, rozhodne. Rozumí svému oboru, ale zároveň i tomu, že je to jeden úhel pohledu, který nemusí být dobrý pro každého a umí hledat i jiné cesty jak být druhým lidem užitečný. Určitě je to i o osobní zralosti a životní vyrovnanosti - tedy realizaci Usuiho zásad. Takže ano, umět naučit, ale taky vědět koho a co učím. Provázet žáka jeho cestou, ale také od začátku dbát na to, aby žák uměl fungovat zodpovědně sám za sebe.
A přisadím si - nechytat se na každý módní trend, ale pečlivě studovat základy a snažit se umění zachovat jednoduché, přímé, efektivní. To je něco co bude fungovat v každé době a každé kultuře. Pokud provedu změnu, měla by být přepečlivě zvážená, obhájená a vhodně aplikující základní principy.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červenec 31, 2010 9:51 am    Předmět: x Citovat

Myslela jsem, že v této oblasti mě už dneska nemůže nic překvapit
a ejhle Shocked
Cosi jsem hledala a s údivem zjistila, že jde do čeholikov zasvětit naráz
na dálku (několik stupňů!!!), ale můžete být i misti či mistr - učitel
na dálku.
To opravdu ČUMÍÍÍM!!!!!
Nic decentnějšího mě k tomu nenapadá. Jakou pak má takový šunt
hodnotu?
Kam až to kšeftování může zajít?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 8:44 pm    Předmět: x Citovat

Velmistr prý je ten, kdo učí a zasvěcuje, což by se mělo dít po létech učení a absolvování několika stupňů R3.

Jen na doplnění k tématu informací, na kterou jsem narazila na netu.
Tohle se asi neposílá poštou na dálku.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: pá srpen 06, 2010 10:11 pm    Předmět: Citovat

Pro mě je mistr - mimo některých věcí, které zde byli již řečeny i ten, který žije sám sebe.
Ten, který se projevuje se všemi klady i zápory.
Důležité je pro mě i to, aby mistr který věci hlásá je i žil a projevoval v životě.
Aby jeho učení nebylo vytrženo ze života anebo styl "káži vodu, piju víno".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund