Fórum - Zobrazit téma - Canisterapie a reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Canisterapie a reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Canisterapie a reiki
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
quendy
Nováček
Nováček


Registrace: 17.7. 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 9:30 pm    Předmět: Canisterapie a reiki Citovat

Děláte někdo Canisterapii?? Klokánek, LDN, vězení, drop in....

Díky.


Naposledy upravil quendy dne ne červenec 18, 2010 4:28 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 9:57 pm    Předmět: Citovat

dotazuj se svého mistra, nedal Ti "příbalový letáček"Very Happy

Stačí poprosit sám sebe.. když se rozhodneš tak to nebude fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 9:01 am    Předmět: x Citovat

Ahojky,
co teď napíšu není nic proti tobě osobně, ani tě neznám. ALE!
Pokud máš R3 a říkáš si mistr, pak by bylo docela logické, že umíš
s reiki pracovat. No nic.
Nevím u koho jsi byla na všech třech zasvěceních. Jak správně píše zeto, tak by dotaz měl směřovat hlavně tam, kde jsi zasvěcení dostala a zaplatila. Předpokládá se, že pokud máš R3, tak už o reiki něco víš
a umíš s ní pracovat. Jak z dřívějších stupňů, tak bez toho by ti
zodpovědný mistr neměl ani R3 dát, hmmmm teoreticky.

Tvůj dotaz je docela divný: možná jsi ho špatně vysvětlila - jak a proč chceš reiki vypínat či zapínat? Reiki není zástuvka. Kam a proč ho chceš přeladit? Pracovala jsi s reiki někdy vůbec sama na sobě? Pracovala jsi
s reiki na ostatních lidech? Já mám pocit, že než začneš pracovat na klientech, tak by sis měla nejdřív udělat jasno v těch nejzákladnějších otázkách, které se učí už na reiki 1. Dál by člověk, podle mě, měl udělat
základní zkušenosti na sobě, pak doborovolnících z řad kamarádů, teprve pak se vrhat na klienty. Vlastní zkušeností si uvědomíš jak reiki funguje.

Podstata mistrovství není v tom, že se tak budu titulovat, ale v něčem úplně jiném. Bohužel je dneska tohle slovo další prázdná fráze...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 1:16 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Předpokládá se, že pokud máš R3, tak už o reiki něco víš
a umíš s ní pracovat. Jak z dřívějších stupňů, tak bez toho by ti
zodpovědný mistr neměl ani R3 dát, hmmmm teoreticky.

Tvůj dotaz je docela divný: možná jsi ho špatně vysvětlila - jak a proč chceš reiki vypínat či zapínat? Reiki není zástuvka.


A proč by Guendy neuměla s Reiki pracovat ?
Tady jde o to, že pokud se pohybuje ve společnosti těžce postižených lidí, asi není tak jednoduché se na povel přeprogramovat na to, jako že ,,dobrý , pohodička , zavřela jsem dveře a jsem happy ".


To, že je novopečený mistr, neznamená, že od této chvíle je vševědoucí a neomylná. Myslím, že čekala radu od zkušených a ne přednášku .
Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 5:55 pm    Předmět: x Citovat

Milá Evičko,
ten dotaz byl poněkud zvláštní, proto jsem se ptala na některé detaily. Ale protože byl stažen, tak už není o čem diskutovat.
Nečekám, že reikimistr bude vševěd, ale předpokládám, že má určité základy práce s reiki.
Taky čekám, že ten kdo zasvěcuje, tak odpovídá svým žákům
na případné dotazy.
A pokud se někdo po R3 zeptá, jak může zapínat a vypínat nebo přesměrovat reiki, pak si myslím, že něco není v pořádku, to se na mě nezlob.

šamanka
PS: o tom tvém první odstavci tam řeč, pokud jsem si všimla, nebyla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 8:11 pm    Předmět: Citovat

To není moc fér stáhnout svůj příspěvek, na který jsou již reakce.

Na druhou stranu se té holčině nedivím, po té, co si tu přečetla některé reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 8:54 pm    Předmět: Citovat

Aha, koukám, že příspěvek zmizel. Vyrozumněla jsem z něj, že Quendy se pohybovala a praktikovala canisterapii u lidí s Dawnovým syndromem.

Její výrok ,,zapnout - vypnout " Reiki nebyl moc šťastný. Občas si každý ( i když nechce ) odnese práci domů. Zabývá se jí i po pracovní době. Tohle si myslím, že právě chtěla Quendy řešit.

Možná, Šamanko se ti to stalo někdy také. Mě ano a výroky typu ,,neber si nic osobně a nepřebírej na sebe problémy a starosti jiných " jsou sice pravdivé, ale líp se řekne než udělá. To jsem myslela svým příspěvkem.

Jinak co musí a nemusí mít mistr zmáknutý, to nevím, protože jím nejsem. Ale občas když vidím tady na diskuzi, čím se takový mistr potýká, řeknu si ,,mistr - nemistr, je to přeci jenom obyčejný člověk."

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 8:56 pm    Předmět: Citovat

Já si taky říkal, o čem se tu bavíme, že toto nejsou správné odpovědi na otázku..co je to vlastně ta canisterapie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 9:16 pm    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
co je to vlastně ta canisterapie?


www.canisterapie.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 9:27 pm    Předmět: x Citovat

Daework: je to léčení pomocí zvířat, používají se hodně klidná a trpělivá psí plemena jako labradoři. Postižené děti nebo další nemocní je hladí a jsou s nimi v přímém kontaktu. Je snaha totéž zavádět třeba v domovech důchodců. Např. u nás na Kociánce jsou povolené i volně se procházející kočky a můžou tam i pejsci.

Evik: podle mého je to jak používat "zapínat a vypínat" reiki jedna věc
a nenosit si pocity, při pomáhající profesi, domů dvě naprosto odlišná témata. O tom neodnášet si "práci" domů tam řeč nebyla.
Pomalu se mi zdá, jakobychom četly každá jiný příspěvek!

Zato dotaz na práci s reiki tam byl. A co by měl mít mistr zmáknuté?
Možná je to představa pro dnešní dobu "cokoliv na dálku" dost naivní,
ale vzhledem k tomu, že se jedná o třetí stupeň učení (bez ohledu
na to profláknuté a prázdné slovo mistr), tak by při zasvěcení do tohoto
stupně měl rozumět o čem reiki je, jak se s ní pracuje a měl by
mít odzkoušeno na vlastním těle a životě. Nač se potom zasvěcovat pořád dál? K čemu? Abych měla na stěně pěkné barevné diplomy a rodokmen předchozích místrů snad od samého Usuiho? O tom to snad není?
O to přece nejde, nebo snad ano? Čekáme od třeťáka tytéž znalosti jako od prvňáka?
Pochopitelně se nároky a informace liší učitel od učitele, ale prazáklad by měl být přece stejný!

Tobě by nevadilo, kdybys přišla k terapeutovi a ten sice na tobě lecos prováděl, ale vlastně se v tom nevyznal a sám nevěděl co dělá?
Protože si pořád myslím, že i když si různé techniky jdou částečně svou cestou, tak ten kdo je provádí nebo jimi provádí v tom má svoji roli. A moje osobní zkušenost mi dává za pravdu. Stejná technika v provedení dvou lidí může být úplně o něčem jiném.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dizzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 1.2. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 10:08 pm    Předmět: Citovat

pro Daerwok:

Ahoj. Jak pise Samanka tak se pouzivaji opravdu "klidna" psi plemena. Zrovna labradori, ktere uvadi Mila, jsou nejcasteji obsazovane plemeno. Doma mam jednu labradori cubinu bez canisterapeutickeho vycviku a musim rict jedno. Nedivim se, ze zrovna tohle plemeno je nejcasteji obsazovane do tehle role. Ta moje je sice trochu trhla Very Happy , ale neznam psa, ktery by se ucil rychleji a ktery by zvladal i tezsi povely s naprostou jistotou a s usmevem na "hube" Smile


Naposledy upravil Dizzy dne po červenec 19, 2010 9:28 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 10:44 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Pomalu se mi zdá, jakobychom četly každá jiný příspěvek!



Šamanko, asi toho necháme, protože smazáním příspěvku to jsou už jenom naše dohady.

Citace:
Protože si pořád myslím, že i když si různé techniky jdou částečně svou cestou, tak ten kdo je provádí nebo jimi provádí v tom má svoji roli. A moje osobní zkušenost mi dává za pravdu.


Moje též Wink

Dobrou
Evík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 7:12 pm    Předmět: Citovat

Tohle mazání příspěvků, na které už někdo reagoval, se mi vůbec nelíbí. Přimlouval bych se za to, aby to nebylo technicky vůbec umožňěno. Je to prostředek "falšování" diskuze a jak udělat ze všech následných reagujících diskutérů blbce.
Pokud napíšu něco co se mi nepovedlo, tak mám možnost uvést to na pravou míru v dalších příspěvcích. Stejně jako nesmažu slova, která jsem už jednou vyřknul, tak bych neměl mazat ani svoje starší příspěvky. To člověk popírá sám sebe, když se nehlásí k tomu co od něj vzešlo. Byť se za to třeba stydí, měl by to unést a vypořádat se s tím do budoucna. A ne chtít měnit minulost, to nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 8:19 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Tohle mazání příspěvků, na které už někdo reagoval, se mi vůbec nelíbí.

No, není to poprvé.
Citace:
Je to prostředek "falšování" diskuze a jak udělat ze všech následných reagujících diskutérů blbce.

Spíš to něco vypovídá o nich samotných Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 5:53 pm    Předmět: Citovat

Čau lidi koukám jak se vám toto téma vymklo z rukou já se těšila,že někoho zajímá moje oblíbené téma a ono se tu řeší něco úplně mimo jak je to možné? Sad Psi jsou skvělí společníci a canisterapie je skvělá příležitost jak se přiblížit lidem i psům současně.je to týmová práce a chce to cvik a velkou trpělivost doufám,že se k tomu taky jednou dopracuju.je to můj velký sen.


To jen na odlehčení vzniklé situace na tomto tématu doufám,že se na mě nebudete zlobit. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund