Fórum - Zobrazit téma - Jediné místo ke změně - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jediné místo ke změně
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jediné místo ke změně

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 1:21 pm    Předmět: Jediné místo ke změně Citovat

Lendulka mě inspirovala nad napsáním krátkého příspěvku.

Jak může člověk, který má v podpisu:
"Jsem šťastný.
Vše je takové, jaké to je. Nemusím na tom nic měnit. Pokud se mi něco nelíbí, nechám to být a vytvořím něco jiného." napsat pro někoho na první pohled napruzelý příspěvky?

To proto, že ten člověkl ví, že jediné místo, kde se dá něco změnit, nebo ovlivnit je uvnitř sebe samotného.

Nemůžeš změnit lidi tím, že na ně budeš hodný, nebo zlý. Že jim budeš říkat hezké, či ošklivé věci. Že je budeš kritizovat, psát něco o egu atd.

Člověka změníš jedině tím, že změníš svůj vztah k němu. Že si vyčístíš u sebe problém, který způsobuje toto jeho chování. Všechno totiž pochází od tebe.

Pokud máš v sobě problémy týkající se ega, pak v lidech vidíš egoisty, pokud si myslíš, že svět je zlej zkaženej, tak i tvůj vnitřní svět je zlej a zkaženej, respektive jsou tam věci, které tu zlost a zkaženost vyvolávají.

Já se třeba osobně cítím zodpovědný i za dopravní zácpy, které mě komplikují denní cesty do práce i z práce. Prostě vše co mě potkává, co je součástí mého života, je mojí zodpovědností, jë stavem mého vnitřního světa, kde vládne spousta vzpomínek (programů), které tyto situace způsobují. Bohužel je mnoho programů sdílených (mezi lidmi), takže u sebe vyřeším aspoň to, že mi to přestane vadit a rozčilovat.

Pokud chceš něco změnit, pokud chceš někoho změnit - udělej to pouze v sobě. Jinde to nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 7:45 pm    Předmět: Citovat

Hodně upřímné a opravdové. Líbí se mi to:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 11:55 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Ty, Krabas, netrpíš nějakou chorobou?..............a když radíš druhýmu, aby se naučil číst, já radím tobě, nauč se chovat a nebuď vztahovačnej! V mottu pod tvýma příspěvkama si vždycky čtu, že jsi šťastný a že všecho je tak jak má být.............ty bláho..........jak to musí vypadat, když zrovna šťastný nejsi?
Mazeeec.................


Lendulko, tento týden mi bylo vytknuto, že jsem úmyslně neuvedla jednu terapii, kterou jsem podstoupila. A mě to nejdřív překvapilo, pak se mě to dotklo.

I když občas někomu říkám ,,nebuď vztahovačnej " - já si sama na sebe vztáhla, že jsem lhářka, že se celé roky na reikiwebu přetvařuju a že v budoucnu není radno, aby mi někdo něco věřil.

Jak známo, stav mysli utváří naše emoce. Přišla mi jich celá škála. Zastavila jsem se u KŘIVDY.
,,No to je nádhera, tak já nakonec lžu a úmyslně zatajuju informace. To jsem to sakra dopracovala..."

Jenomže tak, jako není nic jenom černé a nebo jenom bílé, není nikdo jenom zlý a nebo jenom hodný.
Uvědomila jsem si, že ve mě kus té lhářky je také. To, že nelžu teď, neznamená, že jsem nelhala nikdy. To, že se neopíjím, neznamená, že jsem se nikdy neopila. To, že tady působím vcelku klidně, neznamená, že jsem nikdy nedokázala ztropit hysterickou scénu. A mohla bych pokračovat. Ale zrovna tak, jako všechny špatné vlastnosti, má v sobě každý i všechny dobré vlastnosti.

Když jsem si ponechala čas a stále jsem si tohle přežvykovala, podařilo se mi rozpustit i tu křivdu, kterou jsem v první chvíli pocítila. Přestala jsem obviňovat i sebe. A v důsledku toho jsem přestala vinit i toho druhého. Neměním druhého člověka. Měním svůj náhled na něj tím, že měním sebe.

Tohle je můj postřeh - lekce - z tohoto týdne. Snad to sem trochu patří.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund