Fórum - Zobrazit téma - Duchovní BUSINESS - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duchovní BUSINESS
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duchovní BUSINESS

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne červenec 11, 2010 6:20 pm    Předmět: Duchovní BUSINESS Citovat

Dnes jsem viděl v TV Barandov pořád 70Kč/minutu hovoru (něco na způsob volejte veštce) kdy nějakej kluk prováděl masáž lidí, cpal tam karty, runy, shambalu 1024 a "léčil"

Jméno si nepamatuji ani název pořadu, jen mě překvapilo že používal poměrně silné nástroje a prodával je jak na trhu melouny. Navíc poměrně manipulativně se snažil nalákat lidi aby volali.

Otázka č. 1. Může někdo skutečně léčit / radit, když potřebuje nemocné k tomu aby mohl dělat svůj business?

Vnímal jsem že i opravdu něco dělal, projížděly energie (nebudu komentovat jaké).

Otázka č. 2. ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 9:42 am    Předmět: Citovat

Odpověď č.1: Přece nebudeš léčit zdravé, žejo, a ještě zdarma Wink
Ale vím jak to myslíš. Když si odfiltruješ ten komerční humbuk, tak jako "první pomoc" to posloužit může, proč ne. Pro některé je to první živé setkání s esoterikou, s alternativou a třeba je to přiměje se sebou něco dělat, třeba najít si svého terapeuta.
Můžeme si o lidech co tam volají i o těch co tam odpovídají myslet cokoli, je to průmyslová výroba rad, ale i takhle někdo může začít svou cestu.
Takže když na něj narazím, tak občas na kousek kouknu, někdy se usmívám, ale nepohoršuje mě to.

Tenhle pořad je to co je a nijak to nezastírá. Spíš si někdy říkám u toho seriálu na ČT, jestli má alternativu a esoteriku lidem přiblížit, nebo zesměšnit.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 10:08 am    Předmět: Citovat

Jistě, můžeš "léčit" a nechat si za to těžce zaplatit.
Podobnou debatu jsme teď měli na výcvikové minikonferenci. Zasloužilý psychiatr vnímal svoji práci jako poslání, službu lidem a své znalosti a terapeutické dovednosti používal pro kohokoliv koho za ním poslali. Druhý byl psycholog, odborník, který také začal ve zdravotnictví, ale pak si řekl dost, chci být soukromník a své služby budu nabízet těm, kdo zaplatí, i lidé co mají málo peněz, chtějí-li moje služby našetří si a zaplatí mě. Kdo nemá, toho neobsloužím.

Oba mají výborné výsledky a u obou jsem se lecos naučila.

Otázkou je Milane co to v té TV vlastně předvádí, jestli víc léčí žonglování s melouny nebo ty sugesce okolo toho navázané a osobní vliv. Zoufalý člověk je často ochoten zaplatit cokoliv za pocit, že je mu neskutečně pomáháno - v některých případech to i u takhle pochybných aktivit zafunguje, lidská víra je mocná. Když mi zbude chvilka času zkusím se na ten "pořad" taky mrknout. Léčitel mohl být šikovný, ale to okolo je velmi pochybný bussiness s lidským neštěstím.
Takhle by se profesionální služby rozhodně nabízet neměly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 10:36 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Jistě, můžeš "léčit" a nechat si za to těžce zaplatit.
Podobnou debatu jsme teď měli na výcvikové minikonferenci. Zasloužilý psychiatr vnímal svoji práci jako poslání, službu lidem a své znalosti a terapeutické dovednosti používal pro kohokoliv koho za ním poslali. Druhý byl psycholog, odborník, který také začal ve zdravotnictví, ale pak si řekl dost, chci být soukromník a své služby budu nabízet těm, kdo zaplatí, i lidé co mají málo peněz, chtějí-li moje služby našetří si a zaplatí mě. Kdo nemá, toho neobsloužím.


Naryo, příklad těchto dvou lékařů jsi určitě nedala jen tak náhodně a zřejmě ten druhý to podle Tebe nevzal za dobrý konec, když svou práci nevnímá jako poslání, ale nechá si za ni platit.
Chápu to tak správně?
A pokud ano - co je na tom špatně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 11:48 am    Předmět: Citovat

Ne, není v tom žádné moje osobní hodnocení. Jen prostý příklad jak to různě mohou lidé mít a může jim to fungovat.

Osobně to mám asi tak, že peníze, proč ne, ale sama před sebou si musím obhájit, že z mé strany jsem nabídla tolik, kolik jsem mohla, tj. byla odvedena práce. Prostě výměna hodnot.

On i ten první lékař bere peníze a ne malé. Jen to jde oklikou přes systém zdravotního pojištění. Takže i ti lidé si to platí, jen to mají dostupnější, protože tak dosáhnou i na peníze jiných lidí, kteří do systému přidali víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 12:09 pm    Předmět: Citovat

No říkal jsem si, že bys přece nebyla takový mravokárce abys odsuzovala práci za peníze, proto jsem počkal na Tvou odpověď, se kterou nemám sebemenší rozpor.

Setkal jsem se totiž s názory, že pokud má někdo něco darem od Boha a umí tím pomáhat jiným, tak by to měl jako dar šířit dál a je nemravné a rouhavé, když si za to něco vezme. A byly mi citovány příklady různých slavných léčitelů, kteří měli od rána do noci před barákem zástupy potřebných a nic za to od nich nechtěli a proto přišli, či přijdou do nebe. Jenže i ten největší světec, pokud je na stáži tady na Zemi, tak musí něco jíst a z něčeho žít a tak sice ty peníze a dary nebral osobně on, ale jeho manželka, nebo velká krabice přede dveřmi. A je prča poslouchat jejich pacoše, jak s velkou úctou a obdivem říkají: "On odmítl nějaké peníze a vystrčil mě za dveře, že musí vzít dalšího, a tak jsem do té krabice dal pětistovku." Jednou mi to nedalo a povídám: "Takže vám vlastně pomohla ta krabice..." Laughing

Jiná věc je to, když někdo nenabídne tolik, kolik si za to vezme - přesně tak jak píšeš. Ale základní lidským právem je volba - může se jít příště jinam. Takže pokud někdo vrazí 70Kč za minutu do televizního léčitele, a prokecá jen s dispečerkou ve studiu minimálně pět minut, tak je to jeho věc a pokud někdo má žaludek na to sedět před tou kamerou a recitovat předsmažené polotovary...když nebude poptávka, nebude nabídka. Poptávka stále je a já osobně to vidím spíš jako lepší znamení v tom, že lidi se přestávají ve všem mnohdy marně spoléhat na všemocného pana doktora a snaží se hledat pomoc i jinde a v podstatě se tak učí brát své věci do svých rukou. Takže jsem se oklikou vrátil k tomu, proč tento pořad nemůžu rezolutně odsoudit, ikdyž jeho forma je taková pouťová, ještě tam chybí papoušek kapitána Flinta, aby z krabice tahal planety.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund