Fórum - Zobrazit téma - TV pořad ČT1 Za zrcadlem (2010) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - TV pořad ČT1 Za zrcadlem (2010)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

TV pořad ČT1 Za zrcadlem (2010)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 10:06 am    Předmět: x Citovat

kamo: jojo co situace to originál a žádá si citlivé posouzení...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

Tak co ŠAMANISMUS ? Že by neměl někdo nikdo nic k tématu ? Třeba šamanka nebo šaman ? Smile Mě zaujalo jak tam kdos tvrdil, že šamanismus nemá v našem světě co dělat, že je to záležitost, té dané vesnice, té konkrétní komunity, ke které šaman patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 11:54 am    Předmět: Šamanismus Citovat

Asi budu muset někdy vyrazit na přechod žhavých uhlíků bosou nohou Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 2:56 pm    Předmět: Citovat

nenašel jsem to na netu. Vložte prosím link. Děkuji

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 3:58 pm    Předmět: Citovat

Tady Roso:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1185998354-za-zrcadlem/

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so červen 26, 2010 1:39 pm    Předmět: Citovat

Já osobně šamanismus nemusím. Asi tam mám nějaký blok vůči všem těmto rituálům. Znám lidi, co jezdí do Peru k šamanům a jsou nadšení. Kmenoví šamani domorodých kmenů jsou jistě velmi vyspělé duše a vědí jak a proč co dělají. Našich podmínkách mně to víc přijde jako kabaret. Ale i tak to pro mnohé lidi má určitě smysl. Otázkou pouze je zda se tomu dá ještě říkat šamanismus.
Sám jsem absolvoval potní chýši a musím říct, že to byl pro mně velmi silný zážitek, který bych si rád zopakoval.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 10:55 pm    Předmět: x Citovat

Vrátila jsem se z cest a zvažovala. jestli se k tomuto dílu vyjadřovat.
Netoužím po chůzi po žhavém uhlí. Ale mám ráda Skřídla, kde to bylo natáčeno a Míra Kašpar je jeden z nejvíc pohodových lidí co znám.
Má znalosti i zkušenosti s šamanismem z různých částí světa.

No pokud se týká dílu, tak opět styl: koukejte jak lidi můžou blbnout.
A pokud se týká toho co tam bylo řečeno: mám osobní pocit, že to hlavní proč jezdí lidé do Peru a podobných oblastí je hlavně touha odborně požít rostlinky (hlavně z nich mít maxisuper zážitky), bleskově vyrvat šamanům všechna tajemství a vyřešit si život, to vše za sto tisíc a tři týdny (plus, mínus). Aspoň hodně z nich. Nic nového pod sluncem.
Kdo z nás nečetl a nebyl uchvácen Castanedou?
Bylo by to bezva kdyby to tak fungovalo.

Docela jsem se zasmála komerčárně zvané: firemní bubnování pod vedením "faktického" šamana. Ta myšlenka je dobrá a funkční. Mám s ní
výborné zkušenosti, ale metody ezoterické, předhozené davu lidí kteří
o tom nic neví nebo je to vůbec nezajímá jen se toho musí účastnit
a berou to jako úletovou ptákovinu, hmmm tak to nemám moc ráda, připadá mi to jako takové zneužívání a bagatelizování užitečných věcí, když jsou používány tam, kde mají.

Jinak když se vezme cokoliv, co nám není vlastní a snažíme se to jen naočkovat na naše podmínky, tak je to hra. Všechno chce učení
a touhu proniknout pod povrch, do hloubky. V naší tradici taky máme svoje babky a dědky kořenářky, léčitele a moudré jedince, kterým se jen neříkalo šamani. Jsou rody, kde se takového schopnosti (včetně těch "magických") dědí. Myslím, že všechny tradiční národy takové svoje různě pojmenované tradiční "šamany" mají. Problém je, že vždycky je něco za něco.
Tudíž znalosti, vědomosti a zkušenosti nejsou jen to hezké a snadné čáry máry fuk. Ale je potřeba za to něčím zaplatit. Třeba námahou, trpělivým učením a vlastními zkušenostmi.

Pořád platí: učený z nebe nespadl.
Ovšem cesta a radost z poznávání stojí zato.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 1:02 pm    Předmět: Novodobé čarodějky Citovat

A co říkáte čarodějkám?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/206562210600006-za-zrcadlem/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 8:21 pm    Předmět: x Citovat

Neviděla jsem a na netu to zablokovala autorská práva.

Připomělo mě to příhodu, kterou vyprávěl Míra: Skřídla jsou taková
minivesnička o pár usedlících a chalupářích. Takže když se natáčelo, tak vozy TV nešli přehlédnout. Když to zkončilo, tak přišel soused a znalecky pokyvoval hlavou - hmmm za ty peníze od TV určitě spravíš celou zeď.
Míra mu nic nevyvracel a jen cosi zabručel. Tak malou cifru by mu stejně nikdy neuvěřil....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 11:33 pm    Předmět: Citovat

tož to sou mi vjeci...! i čarodějnice mají copyright!!! Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 1:44 am    Předmět: Citovat

Zajímavé je, že chvíli to na tom netu fungovalo, já jsem to tedy shlédnul. Vy co jste to neviděli, tak jste o nic moc nepřišli. Ty čarodějnické aktivity uvedené v pořadu ze všeho nejvíc připomínají nechutné kýčovité varieté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 12:00 pm    Předmět: Citovat

Mě se to líbilo. Teda až na ty Hanákovy "vtípky" na můj vkus jich tam bylo ten tokrát trochu moc.
Holky parádnice (teda čarodějnky) byly fajn. No dobře, divadla v tom bylo hodně, ale víš co Pepo, možná to v dnešní době potřebujeme, trochu si hrát, být v pohodě. Obléknout se do hadříků, vyzdobit se, zatancovat si, poveselit se. Trochu mi připomínaly malé holčičky, když se zdobí a krášlí. Víc mě ale zaujalo to co bylo za tím. Nevím jak se ta paní jmenuje, ale má svoji životní filozofii v hlavě docela srovnanou a nabízí ji dál v použitelné formě. Aby ženský byly ženskými, uměly ten svůj život žít. Dnešní styl je jiný, ale jsou věci, které zůstávají stejné po generace. Taky se jako žena těchhle věci dotýkám, ale dělám to jinak, ta podstata je dokonale prostá, čarodějkou bych měla být každou hodinu a minutu dne, ne na kurzu 4x do roka a to ta paní taky zdůrazňovala, takže další + body.
Z druhé čarodějky jsem byla o poznání rozpačitější, ale když to tak potřebuje a chce mít... Je snadné uvázat se v nějaké životní póze a stylu, utéct do ní před méně líbivou verzí reality a snažit se jí rituály změnit.

Jenže být obyčejný člověk, který se snaží žít svůj život jak nejlépe umí, který je propojený s tím co dělá a zároveň umí ukončit to, co nechce dělat... Špatně se to prodává, přijde nám to nudné, příliš obyčejné. Dokud bude velký rozpor mezi tím co prožíváme, děláme na seminářích a naším každodenním životem, je něco špatně.

Lidé mají základní potřebu být s někým, mít svoji skupinu, někam patřit. Městský způsob života tohle zabil. Proto chci na vesnici, chci znát své okolí, své lidi, být jim užitečná, patřit někam. Hnedle je ta síla jiná, než dělat rituály pro naprosto cizí lidi. Takže chápu proč se čarodějky chtějí scházet - všem nám to moc chybí. Takhle hledáme všelijak krkolomné cestičky jak k tomu. Dneska jsem si tu sílu uvědomila. Chodím v určitou hodinu do práce a už je to skoro na minutu přesně: Jdu ke vchodovým dvěřím, paní z venku si otvírá a jde se psem dovnitř, pozdravíme se každý den, ona ví, že já chodím ve stejný čas, já vím, že se potkáme. Je v tom docela pěkné kouzlo.

Ps: Čistě odborně: Práce s pozorností, barvami, zvuky, spousta hypnotických a tranzových technik. Osobně umím to samé i bez čarodějnictví, psychologie a její terapeutické části má ty samé nástroje. Jen mi přijde, že nejsou po hříchu široce využívány, jako kdyby psychoterapeuté ve své profesionalitě a odbornosti, byly vzdálení tomu každodennímu životu. Jít si vyložit karty pro nás není problém, ale zajít na kus řeči za psychologem? Kdekdo se kroutí, ale přitom je to to samé. Dobrý psycholog snad má v hlavně navíc možná myšlenku (vždy existuje více způsobů a na každého člověka musím jedinečným stylem, přístupem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 8:54 pm    Předmět: Citovat

tak dnes snad konečně nezapomenu Smile
a bude tam toto (jak praví Seznam):
22:30 Za zrcadlem
Spolu s magií a alchymií je astrologie jednou ze základních hermetických věd. Je také nejrozšířenějším oborem praktického hermetismu. Původně byla esoterní vědou o vztazích mezi makrokosmem (světem) a mikrokosmem (člověkem), které byly symbolizovány pohybem a postavením nebeských těles. Postupně se atrologie stávala spíše věšteckou metodou a tak je také téměř výlučně pěstována i dnes.Historii astrologie nám v kostce vyloží pracovník Dokumentačního centra českého hermetismu Petr Kalač. Jak je to s touto naukou dnes se bude Tomáš Hanák ptát odborníka nad jiné povolaného, zakladatele školy humanistické astrologie ing. Pavla Turnovského. Navštíví rovněž malostranskou pracovnu praktického astrologa ing. Richarda Stříbrného. Své pochybnosti o působení nebeských těles na osud člověka vyjádří biochemička prof. RHDr. Helena Illnerová, DrSc., světově uznávaná autorita v oblasti biorytmů. Pod vedením Heleny Lukáškové se Tomáš Hanák zapojí do astrologické hry s archetypy, takzvaného astrodramatu. Co nám astrodrama může o svých účastnících říci, posoudí psycholog Mgr. Pjér La Šéz. Jak astrologie zasáhla do jejího života, prozradí další aktérka této hry Iveta Marková.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červenec 07, 2010 7:50 am    Předmět: Astrologie Citovat

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/206562210600004-za-zrcadlem/

Tady je na ten díl odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 12:39 pm    Předmět: Spiritismus aneb setkání s neviditelnem Citovat

Tady je další díl:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/206562210600003-za-zrcadlem/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund