Fórum - Zobrazit téma - TV pořad ČT1 Za zrcadlem (2010) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - TV pořad ČT1 Za zrcadlem (2010)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

TV pořad ČT1 Za zrcadlem (2010)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 9:58 pm    Předmět: x Citovat

Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady...
Tahle werichovská píseň mě napadla po shlédnutí dílu o magii.
Po skončení jsem měla chuť zeptat se autorů: a co jako tím chtěl básník říct?
Asi jsem na sondu do ezoteriky moc přísná a čekala jsem hlubší ponor
do magických vod. Trošku mě tedy dorazil tím psychowalkmenem.
To tedy byla magie jako hrom.


Nějak jste tu zmlkli....
Rolling Eyes

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 10:14 am    Předmět: Citovat

Tak nevím, jestli to většinu lidí spíš neodradí a neutvrdí v předsudku, že esoterika je něco magoroidního a že je lepší se tomu vyhnout.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 11:45 am    Předmět: Citovat

Mě to stále nevyvádí z pocitu milého zábavného pořadu.Docela jsem se nasmála a odreagovala.
Dalo mi to aj několik chvilek zamyšlení a zaposlouchání se se skutečným zájmem.

Stále se mi potvrzuje,že pár lidí prostě nemůže podat objektivní obraz toho a toho.Všechny ty splácané kousky od několika vystupujících nedávají žádný ucelený pohled jak a co funguje a k čemu je to vlastně do finále dobré.Barevné záběry podbarvené tajemnou hudbou,krátké rozhovory s byť vzdělanými a zkušenými lidmi,přesto tak krátké,že není možné téma obsáhnout v jeho podstatě pozemské a na straně druhé ukázka čarodějek v černém....
Říkala jsem si,proč ženy,které se věnují ,,magii'' většinou nosí černé vlasy ....a nebo je to jinak ?Zvláštní stylizace Smile)

Trošku přitažlivého a nebo odpudivého tajemna před spaním ? Proč ne,nakonec ten život všední je tak běžný a otravný.........

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 11:57 am    Předmět: Citovat

Hlavní nedostatek je podle mě příliš krátká stopáž (30 min), chtělo by to alespoň 45 minut, aby to nebylo takové "letem světem". Jinak pro mě jakožto pro laika to dá alespoň základní info o tom, že něco existuje a občas tam někdo řekne nějákou zajímavou myšlenku. Takže já se na to podívám i příště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 12:33 pm    Předmět: Citovat

no - zmlkli, páč tu už lze najít mnohost různých názorů, a s jedním z nich se ztotožnit... Smile
nu ale dobrá, můj generální dojem, že tento pořad esoterice více uškodí než pomůže tedy už opakovat nebudu, a zmíním se o věcech, o kterých jsem se v tomto díle poučila - což byly překrásné středověké knihy o magii, úžasná centrální knihovna, a taky už vím, jak vypadá reklamou vychvalovaný psychowalkman Idea - bude to vůči nějaké duchovní praktice asi ve stejném vztahu, jako nechat se namasírovat lidskou rukou/nohou versus lehnout si na to "úžasné" lehátko, jehož válce projíždějí po zádech sem a tam.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 12:46 pm    Předmět: Citovat

Díky odkazu tady v tomhle tématu jsem se na první dva díly podíval alespoň tady na internetu.

Kvalita pořadu - vždyť je to docela dobrý Very Happy

lenap napsal:
můj generální dojem, že tento pořad esoterice více uškodí než pomůže


Já si myslím, že to esoterice ani neškodí, ani nepomáhá ... co to je vlastně esoterika Question

Musíme si uvědomit, že to je hlavně zábavný pořad a že je třeba, aby na to koukali lidi. Proto tam jsou takové ty "šperky" jako plastový náramek na harmonizaci protonů. To se lidi zasmějou a pomyslí si o sobě jak jsou chytří, že na tohle neskočili a pak se podívají ze zvědavosti na další díl. Taky se těším na další.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 2:29 pm    Předmět: Citovat

No je otázkou co od toho pořadu kdo čeká.

Napadá mě otázka a jaké esoterice to vlastně škodí? Já myslím že to, sice letem světem, ale docela průřezově obsahuje hodně z toho, co se v dnešní době nabízí. Jasně že od každého z autorů tam může zaznít třeba jen jedna nebo dvě myšlenky. Vyberou několik představitelů, ukázek z několika přístupů jenom kousínky. Každá z tech ukázek byla vhodně zvolená. Nic mi nepřišlo nevhodně vytrženo z kontextu.

Z určitého úhlu vypadají mnohé esoterní aktivity dost divně, možná i proto, že svým způsobem zvláštní jsou a jsou jistým druhem převleku, životního stylu, do které oblékáme naši životní zkušenost. Někdo chce být mág, někdo věštec, někdo člen světelné armády, někdo potulný mnich, někdo psychiatr, někdo psycholog. Hledáme a stylizujeme se, nabíráme kabát na tělo a na mysl. Pořad je taková krátká módní přehlídka, ne hluboký exkurz do tkaní látek, šití oděvů, smyslu stylu oblékání nebo dokonce vyšších (meta) úvah o smyslu, zda je vůbec oblečení potřeba.

Mě se to líbí, krátká časová dotace zamrzíSad

Pořad ukazuje, může tvořit diskuze, dohady, ale určitě taky úvahy o "zrnu a plevách". Mnohé esoterní aktivity jsou, když už ne vyloženě škodlivé, tak zavádějící. Často se stávají prostředkem úniku (a klidně se mnou nesouhlaste, ale naše kultura / civilizace je svým způsobem v krizi), ne vhodně používaným nástrojem k ... (no vlastně k čemu?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 3:55 pm    Předmět: Citovat

Mě napadlo, že bysme mohli dané téma vztahující se ke konkrétnímu dílu probrat a rozvinout tady. Takže nynější téma bylo: MAGIE

Chci se optat zda někdo z vás takové aktivity, které by se daly do této škatulky zařadit, provozuje nebo to považujete za nepřípustné ? Mám na mysli např. působení na druhého člověka s nějákým vlastním záměrem, aby třeba něco udělal nebo neudělal apod. Je mi jasné, že nějáké škodlivé působení bude asi téměř každý považovat za nepřípustné, ale ptám se i na nějáké kladné nebo neutrální záležitosti. Např. soused mě otravuje hlasitou hudbou, tak ho začaruji aby dal pokoj a věnoval se něčemu užitečnějšímu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 9:35 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
tak ho začaruji aby dal pokoj
Prima nápad, zkusím to na našem jezevčíkovi Very Happy .

Takhle jak píšeš jsem nikdy nečarovala, ani ve zlém, ani v dobrém.

Ale stalo se mi, že jsem se napojila v metru na Inda , který seděl naproti mě a meditoval. Zkusila jsem to také. Musím říct, že to byla taková malá nirvána. Něco úžasného. On dával a já si brala. Ten pocit toho božského klidu , celistvosti, ve mě zůstal a já jsem z něj čerpala celý den.

Takže to jsi asi slyšet nechtěl, viď ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 9:39 pm    Předmět: x Citovat

Beppe: co všechno je magie? Někteří jedinci pod to zahrnují cokoliv, kde pracuješ s energií nebo "tajemnem", spolupracovníky atd.
Takže když by člověk byl cimprlich, tak by se tam objevilo i reiki, šamanismus, kyvadlo a prakticky všechna tzv. ezoterika.

Ale magie, kterou máš pravděpodobně na mysli je trošku něco jiného.
Četla jsem rozhovor s paní, které pravé nefalšované woodoo ve smyslu poškozování a negativního programování (když si to klient přeje a zaplatí, tak proč ne?) nedělalo problém.

Místní magickou (a dost rozsáhlou) scénu vnímám tak trochu jako srandu a divadlo. Prostě si spousta lidí hraje na velké mágy a čarodějky a schází se k různým rituálům. Jak zaznělo v pořadu, tak možná si na tom nějaké společnosti mastí kapsu, v každém případě měl ten člověk velkou pravdu.
Ti kteří se dostanou dál od hrajeme si magické hry, tak musí čelit velmi, velmi silnému pokušení. A to jsou silné energie a moc. Možnost manipulovat s lidmi a situacemi ve svůj prospěch nebo se o to snažit ne příliš čistým způsobem. Nebo aspoň ne ve smyslu nebo mezích v jakých to vnímá většina z nás. Ta hranice, kde je to košér a kdy ne je velmi mlhavá a asi ji každý vnímá trochu jinak.
Ano, správný magik by asi souseda začaroval, já bych to neudělala
a raději bych si to s ním pokusila vyřešit slovně.

Hrát si na magii je snadné. Stačí se vhodně obléknout, ověšet amulety, vyrazit na magický sraz a dělat patřičné rituály. ale proniknout skutečně do jejich tajů není otázka víkendového kurzu, možná ani celého života.

I tak se ovšem s ní dá nadělat spousta paseky. Kdo umí aspoň trochu zacházet s energií, může napáchat spoustu škody na psychice ostatních.
Viděla jsem mockrát jak je lákavé využít své schopnosti tak, aby druzí dělali to, co chci já. K tomu nemusí být člověk zas až tak velký mág.
Sama se snažím s tímhle dilematem co nejpoctivěji vypořádat.
A nedělat nic co by ostatním mohlo ublížit nebo bylo proti jejich vůli
i když je to někdy mooooooc těžký.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 10:45 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Takže to jsi asi slyšet nechtěl, viď ?


Proč myslíš ? Třeba právě tohle jsem chtěl slyšet Smile

samanka: Díky za příspěvek. Mě šlo hlavně o to, že někteří lidé odsuzují jakékoliv manipulování s ostatními lidmi (byť třeba může být směřováno pozitivně) jako zavrženíhodné, s tím že se to člověku může nějákým způsobem vymstít resp. dostaví se zato nějáký trest.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 11:01 pm    Předmět: x Citovat

Beppe: já jsem taky proti. Co je pozitivně myšleno? Manipuluju s tebou pro tvoje dobro?
Uvedu ti dva příklady:
- v nejmenované kanceláři pracovala jedna prudící osoba. Druhá osoba
se jí pokoušela vyčistit. Vskutku se jí to podařilo - onemocněla.
Ta, která čistila z toho měla pořádně špatné svědomí. Ale ostatní
měli klid. Pro čí dobro to bylo?
- jedna osoba tu kdysi žádala o pomoc, aby jí někdo pomohl změnit
manžela tak, jak by se jí líbilo.
Je tohle správné?

Co si pod tím představuješ? S jakou manipulací jsi ochoten se smířit?
Vadilo by ti, kdyby někdo tímto způsobem (který považuješ za únosný)
manipuloval s tebou?

Je mnoho možností jak souhlas obejít nebo si ho sám před sebou omluvit...

šamanka
PS: ano se systémem akce - reakce, odplaty a trestu souhlasím a mám
i vlastní zkušenost. Ale to si musí každý vyřešit sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 12:20 am    Předmět: Citovat

samanka: Já nezastávám názor, jakože je "pozitivní" manipulace v pořádku, stejně tak ale nezastávám ani opačný názor Smile Prostě si to potřebuji ujasnit a přečíst si názory ostatních jak to cítí a jaké mají případně s tímto zkušenosti - takže díky za to co jsi napsala. To jenom na vysvětlenou ohledně mojí motivace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 7:25 am    Předmět: Magie Citovat

Já nikdy nikoho "neočarovával" (ve smyslu ovlivnění jeho chování) a považuju to za nesprávné.

Ale třeba čištění kamenů nebo vlastně i jejich použití, to dělám, a nejspíš by se to dalo považovat za magii. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 8:10 am    Předmět: Re: Magie Citovat

Zbultran napsal:
Já nikdy nikoho "neočarovával" (ve smyslu ovlivnění jeho chování) a považuju to za nesprávné.


V tomhle jsem měl taky dlouho naprosto jasno...pak přijde den, kdy už jedna osoba přestává zvládat velmi intenzivní telefonické vulgární obtěžování jinou, samozřejmě anonymní osobou, které už je na hraně psychického teroru, policie klasicky čeká až se semele něco kontaktního a jsi v zoufalství požádán o pomoc.
Samozřejmě na něj nepošleš choleru a sedm ran egyptských, ale prostě jen zkusíš kladně ovlivnit jeho chování a úchyl přestal jako když utne.
Ale to nebyla žádná černá magie, nechtělo se mi přebarvovat naši kočku a nutit ji sedět mi na rameni a nesehnal jsem korálky a velké náušnice, tak jsem použil reiki.
Nemyslím si, že bych se tím něčemu provinil.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.46 sekund