Fórum - Zobrazit téma - Deeksha - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Deeksha
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Deeksha
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vltavinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.5. 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 11:13 am    Předmět: Deeksha Citovat

Ahoj, Very Happy
máte někdo osobní zkušenost s dikšou? V čem vnímáte rozdíl této energie a Reiki? Idea
Díky Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 12:09 am    Předmět: Citovat

Vltavínko, dikša je požehnání.
Takže stejně jako Reiki není jen zasvěcení ani dikša se nedá srovnávat s Reiki jako životní cestou a filozofií.
Jestli máš možnost zúčastnit se někde setkání s člověkem, který je povolán dávat požehnání, dikšu, zúčastni se. Nejlepší je přímá osobní zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vltavinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.5. 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 6:21 am    Předmět: Dikša Citovat

Děkuji Ti, Damao, za Tvou odpověď..
Já jsem již na jednom požehnání byla a právě proto, že se tam stále hovořilo o dikše jako čisté energii mě napadlo - v čem je ten rozdíl.. Question Čistá, vesmírná energie je přece i Reiki... Ptala jsem se na to a bylo mi řečeno, že Reiki je jen metoda a dikša je živá energie ...Nějak mi to pořád nešlo pochopit Question
Asi míchám jablka s hruškama, co? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:16 am    Předmět: Citovat

Požehnání (daršan) dává matka Lasana. Chystám se tam podívat.

http://matkalasana.cz/
http://www.sekty.cz/www/stranky/studie/7.pdf


RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2010 3:46 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Požehnání (daršan) dává matka Lasana. Chystám se tam podívat.

RoSo


Roso, daršan a dikša není jedno a to samé. Daršan je setkání na pozvání Gurua a dikša je požehnání. Dikšu můžeš dostat na daršanu.
Pokud jde o Lasanu, je to jistě výjimečná osobnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2010 8:05 pm    Předmět: Citovat

Jak vidím, tak jsem chápal ten pojem jinak. Děkuji Damao za objasnění.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 8:46 am    Předmět: Citovat

Byl jsem celý víkend v ášramu u Matky Lasany. Co říct?

PARÁDA!!!

NÁDHERA!!!

V místnosti, kde probíhají daršany a kde se medituje je tak neskutečná energie, že už když tak jen tak sedíte, tak vám to harmonizuje čakry. Cítil jsem, jak mnou energie proudí jako Niagárským vodopádek. Prostě hukot. Kamarád, co tam byl se mnou, tak tam nevydřel sedět déle jak hodinu.
Na schodišti mají obraz, a to je druhé silné místo v budově, že když si sednete před něj, tak vás to zasáhne přímo do srdeční čakry. Čistil jsem si tam vědomě nějaké bloky a myslel jsem, že mně to vyrve srdeční čakru z těla. Laughing
Celý pobyt jsem byl naprosto uvolněný, žádné starosti, žádné problémy. Když jsme jeli domů, tak čím dál jsem byli od ášramu, tím víc už zase nabíhaly myšlenky běžného života.
Vřele doporučuji.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 9:59 am    Předmět: Citovat

Zajímavé shrnutí jiné zkušenosti: http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6140
a srovnání s darshanem a předávání dikshy jinde.

Sama jsem taková rozpačitá, to co vnímám z obrázků mladé slečny (slovo matka se zdráhám použít) mě spíše znejisťuje, než naplňuje inspirací.

Takže je otázkou Roso, kdo ten potenciál vytváří, ona, nebo společenství lidí, které se sejde za určitým účelem, má silné očekávání a víru. Velmi nepříjemně vnímám její vlastní maminku, něco mi tam hodně nesedí. Teď neuvažuju jako psycholog, jsou to intuitivní vjemy. Na druhou stranu zase, pokud víra umožnuje změnu a rozvoj, pak to celé má určitý smysl.

Trochu mě zaráží, že po ti celkem hned po odjezdu začaly nabíhat myšlenky všedního života. Nemělo by snad zůstat semínko inspirace, něco co ti umožní vyrovnaněji žít svůj vlastní život? Co v tobě zůstalo teď, vzpomínka na hezký víkend nebo i něco víc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 1:01 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Zajímavé shrnutí jiné zkušenosti: http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6140
a srovnání s darshanem a předávání dikshy jinde.

Kolik lidí v Ježíšovi vidělo to co v něm bylo? Žijeme v dualitě a každý máme svoje bloky, takže ne všichni vidí co vidět mohou. A protože si tak každý řeší svoje bloky, tak pisatel si pořešil ty svoje. Very Happy
Jen drobnou poznámku. Podle mého mínění, kolem Matky Lasany vytváří jejích uctívači kult. Je to cesta Bhakti. Stačí to jen vidět. Není to třeba odsuzovat. Nijak to ovšem nesnižuje kvalitu této bytosti. Jistě by se z některýma námitkama v uvedeném článku dalo souhlasit, jenomže vono totiž záleží na záměru a úhlu pohledu. Můžu napsat stejné námitky ale popsat je v pozitvním světle a celý článek bude vypadat jinak.


Narya napsal:
Sama jsem taková rozpačitá, to co vnímám z obrázků mladé slečny (slovo matka se zdráhám použít) mě spíše znejisťuje, než naplňuje inspirací.

v Indii se každé neznámé ženě říká „matko“, podobně jako se ještě na Moravě říká sousedkám „teto“, chlapcům synek a dívkám dcérka. Panu faráři říkáme jednak pane faráři, jednat otče , jednak důstojný pane, a on farnicím říká „dcero“ (i kdyby byla starší). Slovo ´otče´ se používalo vůči starším mužům dlouho, zvlášť na venkově. V Bibli je také zmínka, že vojáci oslovovali svého velitele - ´otče´ (příběh o Námanovi Syrském v Druhé knize Královské kapitola 5 : Ale jeho služebníci přistoupili a domlouvali mu: "Otče, ten prorok ti řekl důležitou věc....").

http://www.mezisklad.estranky.cz/clanky/matka-lasana-v-asramu--.html



Narya napsal:
Takže je otázkou Roso, kdo ten potenciál vytváří, ona, nebo společenství lidí, které se sejde za určitým účelem, má silné očekávání a víru. Velmi nepříjemně vnímám její vlastní maminku, něco mi tam hodně nesedí. Teď neuvažuju jako psycholog, jsou to intuitivní vjemy. Na druhou stranu zase, pokud víra umožnuje změnu a rozvoj, pak to celé má určitý smysl.

Společenství lidí, které se tam schází by dost těžko vygenerovalo energii, ktará tam je. Takovou energii jsem necítil na žádné meditaci, na které se scházím s lidma podobného zaměření. A tam chodí lidi všechochuť. Tím mám na mysli obyčejné lidi, kteří na sobě aktivně nepracuji, jenom přijdou nabrat energii a doufají v Boží milost pro svoje každodenní problémy.
To jak je vnímáš z obrázku, bych řekl, že ti může dost dobře posloužit jako zrcadlo sebe sama.

Narya napsal:
Trochu mě zaráží, že po ti celkem hned po odjezdu začaly nabíhat myšlenky všedního života. Nemělo by snad zůstat semínko inspirace, něco co ti umožní vyrovnaněji žít svůj vlastní život? Co v tobě zůstalo teď, vzpomínka na hezký víkend nebo i něco víc?

Proč tě zaráží, že když vylezeš ze skleníku, kde je přijemné teplé klima do deštivého počasí, tak poznáš ten rozdíl? Já jsem si ale odnesl teplo v srdci. Vyčistil jsem si tam spoustu bloků, projasnil vědomí. V práci mi v žertu chcou nasypat něco do čaje abych nebyl pořád tak pozitivní. Very Happy
To co jsem popsal bylo jen uvědomění si rozdílů působení energii toho úžasného místa a okolního světa.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 2:25 pm    Předmět: Citovat

Roso, dovolila bych si zmínit jednu praktickou „věcnou“ z vlastní zkušenosti (a nejenom mojí), která spočívá v tom, že tohle je takové hodně „křehké“ a utíkat s tím hned na net není moc šťastné počínání.
Hýčkat, nechat pořádně usaditt, připomenout si jak to jen jde.. ono takové to „zesvětštění“ se hned po vynesení na „tržiště“ dá myslím dost dobře pocítit, když tahle citlivost už je.
Snad mi rozumíš....


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 2:26 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
...slovo matka se zdráhám použít) mě spíše znejisťuje..

Znejisťit může pouze naši mysl, která má ráda svoje zaběhaný škatulky, Naryo, a ty jsou na duchovní cestě doslova jedem.
Pojem Boží Matka nemá nic společného s fyzickým mateřstvím.
Jedná se o slovní označení pro ženské vtělení Mistra, Guru a vychází z indických kořenů, tedy i tradic, tak jak do jisté míry naznačil kamarád Mireček v té Rosem uvedené citaci z „meziskladu“.

Narya napsal:
Trochu mě zaráží, že po ti celkem hned po odjezdu začaly nabíhat myšlenky všedního života. ..

Naryo,
naše reakce na „nejvyšší frekvenci“, nazvu ji Čistotou, jsou různé, resp. jsou přímo úměrné našemu „znečištění“. Při prvním a bůhvíkolika dalších je téměř pravidlem, že myšlenkový virbl naopak zesílí. Vše je přirozené a hlavně tak můžeme lépe vidět, čím vším je naše mysl zanešena.
Vyvstat v ní může kde co a ukazuje se nám to právě proto, abychom si toho všimli. Tyhle nárazy "Světla" prostě čistí a projevuje se to opravdu různě.

Jak napsal Roso, Lasanka je cestou Bhakti, a k bhaktovství se tady v našich zeměpisných šířkách zrovna dvakrát neinklinuje.
Osobní zkušenost je nad všechny spekulace, a je tedy Roso moc pěkný, že Ty Lasanku cítíš ♥ tak, jak píšeš.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 11:56 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Společenství lidí, které se tam schází by dost těžko vygenerovalo energii, ktará tam je. Takovou energii jsem necítil na žádné meditaci, na které se scházím s lidma podobného zaměření. A tam chodí lidi všechochuť. Tím mám na mysli obyčejné lidi, kteří na sobě aktivně nepracuji, jenom přijdou nabrat energii a doufají v Boží milost pro svoje každodenní problémy.

Podceňuješ sílu lidského společenství, která se schází za určitým cílem, smyslem. Pokud se navíc opřeš o věci, které sedí v kolektivním nevědomí, začnou se dít věci.
Roso napsal:

To jak je vnímáš z obrázku, bych řekl, že ti může dost dobře posloužit jako zrcadlo sebe sama.

Samozřejmě. Tak to máme všichni, i ti co tvrdí, že už jsou dávno za tím a pochopili. Takže jsem to stejně jako ty sdílela. Užitečné informace pocházejí z rozdílu, z více úhlů pohledu. Je dobré o tom vědět.


Roso napsal:
Proč tě zaráží, že když vylezeš ze skleníku, kde je přijemné teplé klima do deštivého počasí, tak poznáš ten rozdíl? Já jsem si ale odnesl teplo v srdci. Vyčistil jsem si tam spoustu bloků, projasnil vědomí. V práci mi v žertu chcou nasypat něco do čaje abych nebyl pořád tak pozitivní. Very Happy
To co jsem popsal bylo jen uvědomění si rozdílů působení energii toho úžasného místa a okolního světa.
RoSo

Poslední dobou mám pocit, že takhle vytváříme v životě velké napětí. Tam je příjemný skleník, tady deštivé počasí. Deštivé počasí je stejně nádherné, stejně hodnotné. Pořád chceme ty skleníky, o to víc, čím víc venku prší. A cítím, že tou pointou je umět povýšit každodenní život na dar, každodenní rozdávání radosti a sdílení bolesti života. Možná je to ale celkový problém naší západní kultury. Běžný každodenní život nás ubíjí, nastavení většinové civilizace je šílené, neslučitelné z harmonií člověka a okolního světa. A tak jsme nešťastní, hledáme, ptáme se, ale taky utíkáme a unikáme. Samozřejmě ale také nalézáme a inspirujeme se.

Včera mi ta myšlenka přišla takhle. Byt ve městě a chata v krásné přírodě. Každý pátek lidé unikají ze své každodenní domácnosti a jedou pryč, tam sekají trávu, opravují věci, užijí si dva dny harmonie a pak zpět. A takhle pendlují většinu života a mnozí jsou opravdu spokojeni nebo si to alespoň v pevné víře myslí. Je v tom rozpor, rozevřené nůžky. Dříve lidé žili na jednom místě a byli v propojení s tímto místem, to dávalo neskutečnou sílu. Dneska pořád furt za někým a někam cestujeme. Nejsme zakořeněni. Potřebujeme seminář o kamenech a stromech, ale nejsme propojeni s kameny a stromy na vlastní zahradě. Známe rozdělení drahokamů podle přiřazení k čakrám, ale necítíme energii hlíny na babiččině zahrádce.

Možná u matky Lasany cítím ten rozpor a samozřejmě se v tom prolíná mé aktuální životní téma a vnímání vykořeněnosti lidí v Praze a ohromném propojení lidí v malých vesničkách. Takže prostě nabízím jen jiný úhel pohledu. Možná je otázka, patří to sem, do této diskuze? Mám pocit, že jsem odbočila a rozvíjím jiné úvahy. Ale příspěvek tu ponechám.

Tooro děkuji za poučení, ale nosíš sovy do Athén. Myslím si, že o rozbíjení škatulek mysli lecos vím, i když si určité ponechávám a nějakou dobu jim věřím, musí to tak v tomhle světě být. Nepotřebuju o tom přednášku.

A to že matku v Lasaně nevnímám, jsem nemínila fyzickou matkou a jejím mladičkým vzhledem, opět mě podceňuješ. Samozřejmě jediné jak to zjistím je to, že tam budu a disciplinovaně zahodím veškeré škatulky, které tady veřejně momentálně sdílím. Myslím že to udělám až vyřeším neodkladné osobní záležitosti. Možná budu příjemně překvapena, že přes to všechno okolo a víra, zjevný tlak a manipulace rodné matky od raného věku (to mluví školený psycholog) a velký byznys okolo (to mluví mé pragmatické cynickoekonomické části), se možná v Lasaně rodí matka a láskyplná bytost konající cestu bhakti. Až se jí podívám z očí do očí, budu vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 12:40 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Tooro děkuji za poučení, ale nosíš sovy do Athén.

Neděkuj mi Naryo, když to nemyslíš upřímně.

Narya napsal:
Nepotřebuju o tom přednášku.

Pokračování přednášky (samomluva): Wink
Když si myslíme že „něco nepotřebujeme“ je v tom jakýsi odpor (ve smylu „to přece dobře znám“), růžeček...co se takhle občas ukáže...naše sklony, nic na tom není, holt máme každý ty svý.
Nakonec těm „sovám v Aténách“ občas život ukáže jak je to s tím „nepotřebováním“ doopravdy.
Kdybych Tě „podceňovala“, tak bych třeba byla spíš zticha, ale nakonec to budeš sama vědět nejlíp, proč to „Boží matka“ někde drhne.

Tohle je mi bližší:
Narya napsal:
Až se jí podívám z očí do očí...


I když co vlastně "vědět"? Protože tohle platí jen v případě, že se dokážeme oprostit od všeho ostatního „kolem“, jinak bhakti prostě nefunguje. Ale nakonec...i když to zpočátku nedokážeme, tak to může být u Matky a hlavně po návštěvě Matky cekem účinný "kartáč". Smile

Přijmutí Milosti nám cloní světská (ne-přjímavá) myšlenka, ať už se týká čehokoliv.
Prostě tím správným bhaktou nelze být jen zpolovic, je to buď a nebo, hop a nebo trop.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 8:02 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Neděkuj mi Naryo, když to nemyslíš upřímně.

To byla upřímná ironie. Některé věci už opravdu rozebíráš moc a ano,už mi to místy vadí. Většinou v případech jiných. Nemyslím to zle. Prostě to působí jako přednáška. Vím o tom své, taky to dělám, i když se to poslední dobou snažím velmi omezovat.

Toora napsal:

Když si myslíme že „něco nepotřebujeme“ je v tom jakýsi odpor (ve smylu „to přece dobře znám“), růžeček...co se takhle občas ukáže...naše sklony, nic na tom není, holt máme každý ty svý.

Tohle byla zralá úvaha a rozhodnutí. To co jsi psala vím. Takže v tu chvíli mi to přišlo jako zbytečná slova navíc.

Nechci tu ale dále vést úvahy. Jen jsem ti chtěla dát tuhle zpětnou vazbu. Slibuju, že si ale ještě jednou přečtu co jsi napsala:) Kdyby něco tak SZ prosím.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 9:18 am    Předmět: Citovat

Jasně Naryo,
sami sobě dokážeme bevadně posvětit téměř všechno. Smile

Co se týká toho "vadění", tak je rozdíl v tom jen "vidět" a sdělit, nebo "vadit" a z tohodle vadění mluvit.
Jestli mi něco doopravdy vadí, nemůže už to vidění a mluvení být tak "čisté"...

Tak to už jen tak naokraj, protože to jistě víš taky.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund