Fórum - Zobrazit téma - Feng Shui – Bydlení a typy prostorů (Seriál článků o bydlení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Feng Shui – Bydlení a typy prostorů (Seriál článků o bydlení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Feng Shui – Bydlení a typy prostorů (Seriál článků o bydlení
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 3:35 pm    Předmět: Feng Shui – Bydlení a typy prostorů (Seriál článků o bydlení Citovat

Ve čtvrtém díle si ukážeme, že to, jak se cítíme v našem útulném bytečku nezáleží jen na tom, jak jsme si ho krásně zařídili. Na naše pocity doma totiž útočí spousty jiných vlivů, které cítíme spíše podvědomě a tím nevědomě ovlivňují naše nálady a pocity (v pátém díle si budeme povídat o tom, jak najít vhodný prostor pro náš domov).

Každý člověk kolem sebe rozlišuje několik různých úrovní prostoru. Takže to, jak se cítíme doma ovlivňuje: krajina, ve které se náš dům nachází, pozemek domu (ulice, náměstí, zahrada, dvorek apod.), dům (tvar, barva, vchod, společné prostory apod.), interiér bytu/rodinného domu, naše oblečení a my sami. Soulad či nesoulad energií těchto prostorů pak určuje, jak se doma cítíme. Chceme-li si vytvořit klidný domov, kde bychom rádi trávili příjemné a nerušené chvíle se svojí rodinu, může tento klid rušit hluk středu města (krajina), špinavá a neupravená ulice (pozemek), neudržovaný dům či oprýskané poštovní schránky v domě (dům), nepořádek doma, nepohodlné oblečení v domácnosti a pak samozřejmě i naše vlastní energie.

Proto je velice důležité si uvědomit, že velkou měrou na náš spokojený pocit z domova působí okolní a vnější vlivy. Bydlení proto nevybíráme pouze podle počtu členů domácnosti (tj. 3 + kk), vybavení interiéru, ale také podle toho, kudy domů budu jezdit, čím vším musím projít, než se domů dostanu. Musím vzít v úvahu, co vše vidím z okna. Jaký je výhled v létě, jaký v zimě. Vše, co mi je nějakým způsobem nepříjemné a je ve „vnímatelné“ vzdálenosti od mého bydliště, určuje kvalitu mého bydlení.

Proto se také dříve tak lpělo na „dobré adrese“. Jen název ulice či města dával lidem jasný pocit z místa bydliště. Tato ostražitost se bohužel v poslední době téměř vytratila a my považujeme domov pouze za interiér bytu či rodinného domu.

Nejen energie interiéru bytu, ale také všechny okolní energie by měly odpovídat vašim energiím a energiím toho, čeho chceme v našem domově dosáhnout: rodinné zázemí, kariéra, odpočinek, studium atd. Každý z nás je různý a má různé cíle. A proto naše energie a energie našich cílů musí ladit s energiemi prostředí, ve kterém bydlíme.

Věnujte proto co nejvíce pozornosti všemu, co je v okolí vašeho domu, co je ve společných prostorách domu, sledujte vše, co vás potká na cestě do nového domu z práce, kudy budete často projíždět. Vnímejte, jaké všechny energie se na vás „nabalují“, co všechno si s sebou „přinesete“ domů. Tyto energie pak velkou měrou ovlivní to, jak se doma budete cítit. To, že jste doma nervózní, netrpěliví apod. může právě způsobit velmi silná a rychlá energie drátů vysokého napětí, kolem kterých přijíždíte domů atd.

V příštím článku vám poradíme, jakým způsobem můžete najít vhodnou krajinu pro své bydlení (město nebo příroda apod.).

Těším se na vás příští pátek, tj. 4.6. 2010. Mezitím si můžete zjistit energie ze svého Astrotypu na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 58 44 78. Určitě se vám budou hodit J.


Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui Interiér
jirka@byu.cz
602 22 69 33
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 2:47 pm    Předmět: Feng Shui – Vhodné místo pro bydlení (Seriál článků o bydlen Citovat

V pátém díle si budeme povídat o tom, jak vybrat nejvhodnější místo pro bydlení, ale tím také potažmo i pro svoji kancelář a jiná místa.

Vhodnost místa musíme vždy posuzovat podle dvou základních jednotek: člověka, který bude v daném místě působit a funkce, kterou má daný prostor pro člověka vykonávat.

Ve druhém díle jsme si ukázali, že každý z nás odpovídá určité typologii. Každý člověk je jedinečný a je jedno, jakým způsobem, či metodou se k jeho typologii dostaneme. My k našim účelům používáme již představenou metodu Astrotypu. Na základě této metody zjistíme, jaké energie daného člověka podporují, dělají mu dobře a naopak, které ho vyčerpávají a v delším časovém úseku mu také škodí a to i zdravotně. Na základě zjištěných energií člověka pak hledáme místo, které co nejvíce vyhovuje energiím daného člověka.

V případě, že člověk má převážně aktivní energie, musí být stále v pohybu, akci, stále něco dělat, pak hledáme místo takové, které mu umožní tyto energie využívat. I jeho místo by tak mělo být aktivní a plné energie. Naopak, člověk, který je více pasivní, má raději klid a pohodu, by měl působit v místě, které tyto energie nabízí. Takže lépe v místě klidnějším, méně hlučném. Těmto energiím pak také musí odpovídat krajina (příroda vs. město, okraj města vs. střed města, samota u lesa vs. horská vesnička atd.). Stejné energie pak musí mít i pozemek, na kterém dům stojí (rodinný nebo činžovní). Tj. sousedství domu by mělo odpovídat energiím daného člověka. Pak samozřejmě také dům jako takový (moderní, tradiční, kamenný, cihlový, kov a sklo atd.) a je ho interiér.

Takže nestačí se soustředit pouze na interiér a jeho energie, ale musíme také vědět, jaké energie jsou v okolí a v krajině, ve které budeme působit. Na člověka totiž všechny tyto energie působí a kumulují se. Jsou-li některé energie v okolí v disharmonii s člověkem, pak je musíme o to více harmonizovat v interiéru.

Energie vybraného místa také musí odpovídat energii funkce, kterou má místo vykonávat. Bez znalosti funkce je hledání místa stejně bláhové, jako když stavíme továrnu a nevíme, co v ní budeme vyrábět. Takže každé místo musí mít předem stanovenou funkci. Každá funkce také vyžaduje specifickou energii a tu musí vybrané místo poskytnout. Jinou energii budeme potřebovat pro budování rodinného zázemí, jinou pro budování nové restaurace, jinou pro advokátní kancelář, jinou pro byt pro čerstvého absolventa vysoké školy a jinou pro důchodce na odpočinku.

Vybrané místo tedy musí být „průsečíkem“ energií daného člověka a funkce prostoru. Jen tak může toto místo dobře sloužit jeho uživatelům a poskytnout lepší místo pro lepší život.

V příštím díle si představíme základní metody Feng Shui.

Těším se na vás příští pátek, tj. 11.6. 2010. Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit na náš další seminář na téma Astrotypu na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 58 44 78.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui Interiér
jirka@byu.cz
602 22 69 33
Národní 25, Praha 1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 12:07 pm    Předmět: Feng Shui – Metody Feng Shui pro bydlení (Seriál článků o by Citovat

V šestém díle si představíme základní metody Feng Shui. Těch metod je samozřejmě několik a jsou různě používány různými školami Feng Shui. Každá ze škol tak může klást důraz na jiné aspekty prostoru a jeho vlivu na člověka. Mezi nejznámější metody využívané při Feng Shui jsou: Škola tvarů (nebo tzv. Pět zvířat), Škola kompasu, Ba Gua, Intuitivní Feng Shui, Letící hvězda, Devět nebes, Numerologie a další.

Dnes bychom si více přiblížili jednu z nejdůležitějších metod a to Intuitivní Feng Shui. Tato metoda vychází ze základního pravidla práce s prostorem a to je, že jsme to MY, kdo se v prostoru má cítit dobře. Ne naši známí, ne rodiče ani nadřízení, bytoví designéři, či obchodní partneři, ale jen a pouze my. Za těch několik tisíc let vývoje lidského pokolení jsme se již naučili jakž takž využívat vlivu oblečení. Již víme, že je nejen ochranou těla a obranou proti nemocem, ale také nám dokáže příjemně naladit ducha, tj. to, jak se cítíme. A stejnou roli má v našem životě prostor, který obýváme. Takže i ten musí umět ochránit naše tělo a dodat správný pocit našemu duchu. V opačném případě nás prostor bude jen vyčerpávat a brát nám velmi vzácnou životní energii.

Z tohoto důvodu je Intuitivní Feng Shui velmi důležité, protože staví hlavně na vnitřních pocitech člověka v daném prostoru. V předchozích dílech jsme si již upřesnili, že prostor není jen náš obývací pokoj, ale že je to „skládačka“ prostorů, které náš obývák ovlivňují. Je to tedy krajina, pozemek, dům, byt a pak jednotlivé místnosti. Takže nestačí mít dobrý pocit z obývacího pokoje. Musíme se naučit také vědomě vnímat, jak na nás působí všechny tyto úrovně prostorů v našem okolí. To, jak na nás naše prostředí působí pak musí být souladu s tím, kdo jsme my (viz Astrotyp v předchozích článcích) a jakou funkci od prostoru očekáváme (jiné pocity potřebujeme pro domov, jiné pro kancelář, jiné pro obchod s nábytkem apod.).

Proto bychom v každé jednotlivé úrovni prostoru (krajina, pozemek, dům, byt, pokoj) měli strávit dostatečně dlouhou dobu na to, abychom si vědomě procítili, jak na nás působí. Jak se cítíme při procházce krajinou, ve které je náš dům situován. Projít si okolí domu, sousední domy, přilehlé ulice a zjistit, jak tyto energie působí na náš pozemek a jak se na svém pozemku cítíme (v případě činžovního domu je to blízké okolí domu). Nasajme vůně, soustřeďme se na zvuky, vnímejme výhledy a silně vnímejme, jak to na nás působí, s jakým pocitem pak vstupujeme do domu. I zde se pozorně rozhlédněme. Jak na nás působí vchod, vstupní prostor, výtah, schodiště, schránky, společné prostory domu atd. I tyto pocity si pak budeme s sebou přinášet do svého bytu. Pozor na to, že jiné pocity v nás bude stejný prostor vyvolávat v zimě a jiné v létě. Proto je dobré si vždy tento rozdíl uvědomit (z tohoto důvodu také doporučujeme raději hodnotit prostor v zimě, kdy je vše „ošklivější“, než v létě).

Ve svém bytě pak začněte u vchodu. Jaký máte z něho pocit, jak se cítíte při vstupu do bytu, co vás hned upoutá, na co zaměříte pozornost jako první, kam vás byt „táhne“. Je to kuchyň, obývák, ložnice? Volně bytem procházejte a vnímejte, jestli můžete procházet volně, bez omezení. Je energie volná, plynulá? V každé jednotlivé místnosti se pak zastavte, posaďte se doprostřed místnosti a vnímejte ji a její energii. Cítíte v ní, že zde můžete vytvořit ten pokoj, o kterém sníte? Jestli ne, co tomu brání. Dá se to odstranit? Toto všechno musí proběhnout nejen vaší hlavou, ale hlavně srdcem. Pocit je to, co má mít rozhodující slovo.

Cítíte-li se v daném prostoru tak, jak jste si představovali, je to vhodný prostor pro vás. Jestli ne, ale přesto se dá upravit dle vašich představ, pak tomuto prostoru budete muset věnovat část své vlastní energie, aby vám ji pak mohl několikanásobně vrátit. Nedá-li se prostor ani upravit, pak to není vhodný prostor pro vás, či funkci, kterou od něj požadujete.

To, jak se v prostoru cítíte je velmi důležité pro váš další život. Čím více času v prostoru strávíte (doma je to 1/3 života, u někoho i více, v práci též 1/3 aktivního věku), tím větší vliv má na vaše pocity, na psychiku a tak i na vaše tělesné zdraví. Proto nikdy nepodceňujte důležitost prostoru, bytu, domu, pozemku, ani krajiny. Tak, jak vás může příjemně stimulovat, může vás také v opačném případě velmi vyčerpávat a ničit. Nenechte se tedy tlačit do prostorů nějakými trendy, výhodnými nabídkami, názory jiných. Nikdo jiný ten prostor pak obývat nebude. Jen vy.

V příštím díle si ukážeme metodu Pěti zvířat a její využití v praxi.

Těším se na vás příští pátek, tj. 18.6. 2010. Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit na náš další seminář na téma Astrotypu (19. – 20. 6. 2010) Praha na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 359.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui
jirka@byu.cz
602 556 359
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 12:06 pm    Předmět: Feng Shui – Bydlení s pocitem jistoty a bezpečí (Seriál člán Citovat

V sedmém díle si přiblížíme důležitost bezpečí našeho domova. Historicky nám obydlí mělo poskytovat ochranu. Proto se lidé vydávali na často i dlouhé putování, aby našli to správné místo pro svůj nový domov. Hledané místo mělo především poskytovat bezpečí. To je totiž jednou ze základních potřeb života.

Kdo by také chtěl bydlet v místě, kde se bojí o sebe, o své zdraví, o své blízké či o svojí budoucnost? Budeme-li s těmito pocity žít, pak si je tím i také můžeme přivolat do svého života. Jedno staré přísloví říká: „Nedívej se tam, kam nechceš jít“. Abychom se ve svém domě či bytě cítili opravdu co nejlépe, musí nám poskytovat pocit bezpečí a ochrany. K tomu slouží jedna z metod Feng Shui tzv. Pět zvířat.

Mezi pět zvířat patří: černá želva (element voda), zelený drak (element dřevo), bílý tygr (element kov), červený fénix (element oheň) a žlutý had (element země). Opět zde tedy máme našich pět elementů (dřevo, oheň, země, kov a voda). Želva nám má chránit záda. Tj. má být za námi. Želva má být za domem, aby ho chránila (např. kopec, vyšší dům, pevné stromy apod.), nebo za námi, když sedíme/ležíme. Takže např. sedačka má být zády u stěny, ne zády ke vchodu či oknu. To samé postel apod. Silná želva nám dodá pocit bezpečí, ochrany a jistoty. Díky ní máme „krytá záda“. Je to ten samý důvod, kvůli kterému si lidé dříve hledali svá obydlí v jeskyních, protože ta jim dávala jistotu ochrany ze zadu.

Zelený drak by měl být (máme-li želvu v zádech) po naší levé straně. Drak nám chrání levý bok, zároveň nám však do života přinese velkorysost, radost a nadhled. Umožní nám mít život lehčí, nebudeme se tolik „topit“ v detailech a trápit se maličkostmi. Draka u domu může tvořit opět sousední dům, stromy, nebo vyšší plot (zeď) apod. V interiéru je to pak vyšší nábytek, vyšší rostliny. Bílý tygr nám pak chrání pravý bok a má na starosti naše bezpečí. Protože umí být tygr i agresivní, měl by být cca 1/3 velikosti draka, aby jeho agresivita byla pod kontrolou. U domu to může být keř, nižší zídka, skalka, nižší dům než dům nalevo od nás. V interiéru to pak jsou nižší skříňky, nižší rostliny apod.

Červený fénix je náš výhled do budoucna. Je to něco, na co se rádi koukáme a tím máme dobrý pocit z budoucnosti. Je ideální, je-li před domem pěkný výhled. Není-li to možné (např. městská zástavba apod.), je pak velmi důležité si vytvořit silného fénixe v interiéru. Tj. na zeď před sebe si např. umístíme obrázek, který je nám inspirací a který nám ukazuje to, co bychom v životě rádi měli, kam bychom rádi v životě (nebo v jeho současné etapě) „doletěli“.

Žlutý had jsem potom já sám. Tj. ten, kdo prostor obývá. Had je umístěn ve středu. Tam by pak mělo být to, co charakterizuje mě, nebo hlavní funkce prostoru (na pozemku by tam měl být dům, v jídelně např. jídelní stůl apod.). Není-li možné mít ve středu hlavní funkci, pak je lepší nechat střed volný, aby nás ničím nezatěžkával.

Podaří-li se vám prostor přizpůsobit dle Pěti zvířat, budete se v něm cítit velmi příjemně, uvolněně, budete mít pocit bezpečí a ochrany. Tím z vás zmizí veškeré napětí, stres, strach. Tak vaše obydlí splní jednu ze svých základních funkcí.

V příštím díle si povíme o vlivu zeměpisných směrů na naše bydlení.

Těším se na vás příští pátek, tj. 25.6. 2010. Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit do naší školy Feng Shui, která začíná v září na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 479.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui
jirka@byu.cz
602 556 359
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 2:33 pm    Předmět: Feng Shui – Bydlet raději směrem na jih, nebo na západ….???? Citovat

V osmém díle si povíme něco krátce o vlivu světových stran na naše bydlení (ale stejně tak se energie směrů aplikuje na podnikání, kancelář atd.). Každý z nás z vlastní zkušenosti ví, že světové strany mají velmi silný vliv na to, jak se nám v dané lokalitě bydlí. Víme, že již od dávných dob byla snaha umísit dům tak, aby vchod a jeho hlavní část byla směrována na jih. Bylo to vždy spojeno se světlem slunce a teplem. Ale již méně víme o ostatních vlivech, které na nás světové strany mají.

Východ nám přináší nový den. Jsou to energie, které narůstají na síle, přinášejí zvyšující se teplotu a intenzitu světla. Je to energie, která patří k elementu dřevo. Dá se říci, že přinášejí nový život do nového dne. Jsou to energie velmi agresivní. Proto prudké ranní slunce v očích, když se právě probouzíme, nemusí být to pravé pro naši ložnici. Rozhodně si v ní dlouho spokojeně nepospíme až do oběda. To nás prostě slunce a východní energie nenechají. Musíme-li ale naopak brzo ráno vstávat do práce, není lepší budíček, než čerstvá energie východu.

Jih nám kromě světla a tepla přináší velmi silnou ohnivou energii (z pěti elementů patří jih k ohni). To je energie, která je velmi aktivní, působí na nás velmi jangově, tj. jako by nás nutila stále něco dělat, něčím se zabývat, hlavně neodpočívat, nelelkovat. Tím také působí na naši psychiku, nervozitu, prudké emoce. Z hlediska zdraví neblaze působí na vyšší krevní tlak, vyvíjí větší zátěž na srdce, cévy, oběhový systém atd. Takže máme-li celý dům situovaný na jih, pak si v něm moc odpočinku neužijeme. Je to vhodný směr pro místnosti, kde se věnujeme velmi aktivním činnostem, kdy potřebujeme silný „akční“ náboj.

Západ nám už energii přeci jen začíná zklidňovat. Je to čas, kdy se den blíží ke svému konci, takže silné slunce slábne a z velkého tepla přecházíme do příjemnějšího ochlazování (v létě velmi příjemné). Jsou to energie elementu kov. Tyto energie nám umožňují si odpočinout po dlouhém dni a připravit se na přicházející večer. Je to vhodný směr pro všechny jistotnosti, kde si chceme v klidu odpočinout, nevěnovat se již velmi aktivním činnostem.

Sever je klid, chlad, tma. Je to ta nejklidnější energie, patří k elementu voda. Je to energie zimy, kdy se vše ukládá k zimnímu spánku. Takže je velmi vhodná pro místnosti, kde chceme odpočívat. Může být vhodná i pro ložnici, ale pozor na její výrazný efekt „spí jako když ho do vody hodí“. V takové ložnici, kde není element vody nijak tlumen, si např. moc neužijeme sexuálních radovánek, protože opravdu nás to bude nutit spát jen zalehneme.

Takže vidíte, že není úplně jedno, jak je váš byt či dům situovaný. Budete-li mít např. ložnici situovanou na východ či na jih, pak vás zde budou atakovat velmi aktivní energie a moc kvalitní spánek vám to asi nepřinese. Naopak obývací pokoj na sever vás bude zase velmi unavovat, aniž byste tam něco namáhavého vykonávali.

Ale jak již víte, každý element se dá redukovat, nebo naopak posilovat. Takže je vždy na nás, jak která místnost působí a jak ji chceme pro sebe upravit. Stačí pak jeden či dva elementy podpořit a vlivy světových stran se změní.


V příštím díle si povíme o působení jednotlivých sektorů v našem bytě.

Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit do naší školy Feng Shui, která začíná v září na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 479.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui
jirka@byu.cz
602 556 359
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 9:56 am    Předmět: Feng Shui – Jaké energie panují u nás v bytě (Seriál článků Citovat

V devátem díle si představíme jednu velmi zajímavou (ale též hodně diskutovanou) metodu, která má název Ba Gua (Pa Kua). Tato metoda vychází z toho, že na každého člověka v daném prostoru působí (bohužel většinou to cítíme jen podvědomě, ale citlivější lidé to cítí i vědomě) určité energie. Tyto energie pak ovlivňují to, jak se člověk ve svém bytě či domě cítí a jak tyto jeho pocity dále ovlivňují jeho život. Cítí-li člověk ve svém bytě podvědomě nepříjemné energie ovlivňující např. jeho zdraví, pak se nebude umět cítit úplně zdráv ani když se pohybuje mimo svůj byt či dům.

Metoda tak rozlišuje 9 základních oblastí, které nás provázejí celým životem: 1. životní cesta/náš postup životem, 2. vztahy, 3. návaznost na naši minulost/předky, 4. zdraví/rozmanitost/hojnost života, 5. vnímání sebe sama/přítomnost, 6. životní boje a k nim nápomocní přátelé, 7. kreativita/příchod nového do života/budoucnost, 8. rozjímání, 9. sláva. Každý prostor tak více nebo méně ovlivňuje náš život z pohledu těchto 9 oblastí. Umíme-li si určit, která z těchto oblastí je pro nás právě nejdůležitější, můžeme ji také v prostoru podpořit. Každá z těchto oblastí opět patří k jednomu z pěti elementů (dřevo, oheň, země, kov a voda) a víme-li, jak daný element podpořit, tak jeho zdůrazněním v daném sektoru můžeme posílit danou oblast našeho života. Chceme-li např. posílit vztahy, zaměříme se na sektor 2, který patří k elementu země atd.

Kde se který sektor nachází zjistíme tak, že mřížku Ba Gua položíme na půdorys prostoru (bytu, domu, zahrady apod.) a to tak, aby linie sektorů 8,1,6 byla na straně vchodu do prostoru. Tím se nám prostor rozdělí na 9 sektorů.

Harmonický život nás čeká samozřejmě v situaci, kdy jsou všechny sektory a tím i oblasti našeho života harmonické. Číslování oblastí života nám také napovídá, jak bychom měli s naším životem postupovat. Říká nám, že vše začíná v sektoru 1, je to vstup na naší cestu, pokračuje do sektoru 2, kdy na své cestě navozujeme vztahy, dále se dostáváme do sektoru 3 a záleží, jak naše nové vztahy jsou harmonické s naší minulostí, našimi předky, rodinou atd. Takže tato metoda je také jistým návodem, jak postupovat v životě při naplňování svých snů, přání.

Uspořádáte-li si svůj byt či dům (ale také i kancelář) na základě této metody, nejen že se vám tam bude bydlet příjemněji, ale i do celého vašeho života vstoupí stejný pocit spokojenosti a harmonie a bude vás tak provázet na vaší cestě. Takže chcete-li něco v životě podpořit, požádejte o pomoc i svůj prostor a zvýrazněte energii daného sektoru. Váš prostor se tak stane velmi užitečným pomocníkem ve vašem životě.


V příštím díle si povíme o působení jednotlivých sektorů v našem bytě.

Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit do naší školy Feng Shui, která začíná v září na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 479.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui
jirka@byu.cz
602 556 359
[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 4:51 pm    Předmět: Feng Shui – Bydlení - Cesta životem – Gua 1 (Seriál článků o Citovat

V desátém díle si představíme Gua 1, sektor cesty našeho života.

Rozdělíme-li zeď, na které se nachází vchod do domu či bytu na třetiny, pak sektor 1 se bude nacházet v prostřední třetině. V tomto sektoru by měl být umístěn vchod (když ale není, nic se samozřejmě neděje), protože energie sektoru 1 je o pohybu, komunikaci, plynutí. Tj. energie by tudy měla volně protékat. Gua 1 značí cestu a přeneseně tak i kariéru. Pro někoho však naplnění cesty nemusí být profesní úspěch, ale může to být rodina, sláva ve sportu apod. Gua 1 tak umožňuje naplnění cesty života. Vše co chceme, za čím jdeme je tak součástí právě jedničky.

Energie sektoru jedna se však nevyskytuje pouze v tomto sektoru, ale i ve všech ostatních komunikačních prostorách domu či bytu (chodby, předsíně apod.).

Sektor 1 je charakterizován cestou, tedy pohybem dopředu. Čím volnější cestu máme, tím se nám lépe v životě jde. Takže všechny prostory s energií Gua 1 by měly být volné, aby tudy mohla energie, ale také i my, volně proudit. To bývá často kamenem úrazu právě ve vstupních halách, předsíních, kde při příchodu jen tak odhodíme boty, tašky a svršky a jdeme „bydlet“. Tím však blokujeme nejen příchod nové energie a její průchod, ale také blokujeme pohyby všech ostatních členů domácnosti, kteří musí námi nastražené překážky překonávat. Jen si vzpomeňte, jakou náladu dostáváte, když přijdete domů a hned zakopnete o řadu bot, halda tašek vám ani nedovolí si tu vaší na chvíli odložit, abyste si sundali a kabát, a ani ten není možné odložit, protože věšák je narvaný různými svršky. Takový vstup do svého domova není zrovna příjemný a velmi ovlivní vaší náladu pro zbytek dne.

Navíc překážky v sektorech jedna nám pak v podvědomí vstupují i do života a my najednou máme pocit, že vše drhne, nic nejde hladce, pořád jakoby nám někdo házel klacky pod nohy, stále nás něco zdržuje. Proto je velmi důležité ponechat sektory 1 vždy co nejvolnější, hodně prosvětlené, aby naše cesty jak v rámci domova, tak i života, byly co nejjednodušší.
Další důležitou roli hraje sektor 1 v navození prvního dojmu. Musíme si uvědomit, že to je místo, do kterého většinou vstupujeme (předsíň, vstupní hala, chodby apod.). A to, jak na nás zapůsobí právě toto místo, tak tento dojem pak silně ovlivní dojem z celého prostoru a všech, kterým tento prostor patří. A jak všichni víme: „Nikdo nedostane druhou šanci, aby udělal první dojem.“ Takže i toto je velmi důležitý aspekt sektoru 1.

No a v neposlední řadě je to většinou sektor 1, který nás doma (nebo i v kanceláři) vítá. Je tím prvním, na co v prostoru narazíme a co nám řekne: „Ahoj, vítám tě doma (v práci).“ A rozhodně je příjemnější, vítá-li nás něco pěkného, veselého, příjemného, než zmatek, temno a nepříjemný pocit.

I když je sektor 1 často zanedbáván právě proto, že jím jen „procházíme“ a netrávíme v něm tolik času jako např. v obývacím pokoji či kuchyni a ložnici, má velmi důležitou roli a často rozhoduje o naší náladě při příchodu do daného prostoru. Tak si jí nenechme zbytečně kazit.

V příštím díle si představíme vztahy a jak na ně prostor působí.

Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit do naší školy Feng Shui, která začíná v září na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 479.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui
jirka@byu.cz
602 556 359
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 12:09 pm    Předmět: Feng Shui – Vztahy a bydlení – Gua 2 (Seriál článků o bydlen Citovat

V jedenáctém díle si představíme Gua 2, sektor, který působí na vztahy v našem životě.

Gua 2 je sektor, který (rozdělíme-li byt na 9 stejných dílů) se nachází v prostoru v pravém horním rohu půdorysu ve směru od vchodu do bytu (domu). Gua 2 jsou však i všechna ostatní místa v bytě (domě), kde si vytváříme tzv. „hnízda“. Takže to může být např. naše oblíbené křeslo, sedačka, kde se rádi „zahnízdíme“, postel atd.

Pozor na to, že vztahem rozumíme velmi úzký (familiární) vztah mezi dvěmi jedničkami/entitami (tj. 1+1). Je-li tento vztah velmi silný (je-li mu věnována až přílišná pozornost), nedokáží si pak tito jedinci (ani jako dvojice) vytvářet vztahy se svým okolím a tak v životě pokračovat v dalším Gua (máme celkem 9 Gua života). Např. v Gua 3 (povíme si více v dalším díle) jsou vztahy k rodičům, předkům. Jeli vztah v Gua 2 velmi silný, pak se většinou oslabuje Gua 3 právě ve vazbě na rodiče atd. Takže je opravdu dobré znát všechny aspekty Gua 2 jak v prostoru, tak i v celém životě, protože nám život mohou velmi komplikovat (a kdo nemá dnes nějakým způsobem komplikované vztahy?).

Obecně se dá říci, že posílením Gua 2 posílíme vztah (tj. více se na něj zaměříme – otázkou je, jestli to chceme) a naopak oslabením Gua 2 nevěnujeme pak vztahům tak velkou pozornost. Musíme si uvědomit, že posílíme-li Gua 2, tak si jakoby na vztah posvítíme. Ale tím si posvítíme nejen na to krásné, ale i na to negativní. A někdy je pro vztah lepší některé věci „nevidět“.
Gua 2 patří k elementu země, takže toto Gua posílíme vším, co k zemi patří. Např.: barvy v odstínech od tmavě hnědé po světle pískovou, tvary nízké, horizontální, čtverce, krychle, misky, ošatky, vše, co nějakým způsobem působí jako hnízdo, keramika, hlína, kameny atd. Dále Gua 2 je „sudá energie“, takže vše ve dvojicích. Ale pozor: vztah není nikdy vztahem dvou rovnocenných entit. Každý je ve vztahu individuální (žena je ženou, muž mužem, i v případě homosexuálních párů je každý odlišný). Proto když do prostoru dáváme „dvojice“, tak na stejném základě, ale každou věc jinou. Např. ne dvě jablka, ale jedno jablko a jednu hrušku (společná báze je ovoce, ale každé je jiné), když dvě svíčky, tak jednu vysokou, druhou nižší (mohou být i barevně odlišené), fotka partnerů (ale jen té dvojice, bez dětí, bez přátel atd.) apod. Sudá také znamená symetrii. Takže symetrické uspořádání věcí v Gua 2 ho posiluje.

Je důležité si uvědomit, že Gua 2 v prostoru není pouze „ten čtverec/obdélník“ v vzdáleném pravém rohu ve směru ode dveří, ale také každé místo, které jako „hnízdo“ používáme.

Vztah většinou chápeme jako vztah ženy a muže, tj. Jin a Jang. Aby byl vztah rovnovážný, je důležité, aby Jin a Jang v Gua 2 byl co nejvíce vyrovnaný. Převažuje-li hodně Jang, může být ve vztahu dominantní muž, je-li silnější Jin, pak může „vládnout“ žena. V rámci vztahu je tak důležité si také ujasnit, kdo má ve vztahu mít silnější pozici. Historicky to býval muž. V dnešní době však stále více prosazujeme rovnost. Otázkou je, dělá-li to vztahům dobře. Každá žena je od přírody jinová a muž jangový. Je to přirozené, je to zákon přírody a my s ním musíme počítat. Jsou-li však role ve vztahu prohozeny, tj. „vládne“ žena, pak ona bude tou jangovou silou…. Takže práce s Gua 2 může být opravdu někdy komplikovaná a proto se doporučuje (nevyžaduje-li to situace jinak) Gua 2 držet utlumené, vyrovnané a moc ho neposilovat.


V příštím díle si představíme jak náš byt či dům může ovlivnit vazbu na rodiče, naši návaznost na tradice atd..

Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit do naší školy Feng Shui, která začíná v září na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 479.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui
jirka@byu.cz
602 556 359
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 12:40 pm    Předmět: Feng Shui – Bydlení pro rodinu a tradice – Gua 3 (Seriál člá Citovat

Ve dvanáctém díle si představíme Gua 3, sektor, který působí na rodinné vztahy, tradice a návaznost na minulost v našem životě.

Gua 3 je sektor, který (rozdělíme-li byt na 9 stejných dílů) se nachází v levém prostředním dílu ve směru od vchodu do bytu (domu). V minulém díle jsme byli v Gua 2, kde se tvoří vztah. Ale když v životě vytvoříme vztah, musíme si uvědomit, že musí „zapadnout“ do něčeho, z čeho v životě vycházíme. Většinou to nejdůležitější z čeho vycházíme je naše rodina, rodiče. A to není v mnoha případech jednoduché. Prosto se často setkáváme se vztahy, které rodiče neschvalují, jsou proti nim. Proto také v minulosti bylo tak důležité tzv. „požehnání“ rodičů. Bez požehnání byl nový vztah určen k záhubě. Dnes si sílu požehnání neuvědomujeme. Často vstupujeme do vztahů proti vůli rodičů či rodině a náš život tím velmi trpí. Žádného „normálního“ chlapa nemůže těšit, že jeho maminka nesnáší jeho ženu a žádná „normální“ žena není ráda, že její otec nevychází dobře s jejím mužem. A přesto je to jev velmi častý. I to je jedna z mnohých příčin krizí ve vztazích.

Proto je Gua 3 tak důležité pro harmonický rozvoj našeho života. Dovoluje nám využít naší minulosti, navázat na ní a stavět na jejím bohatství. Když je Gua 3 v prostoru harmonické, umím využít síly a bohatství svých předků, ale také budu umět to, co k němu vytvořím já, předat svým potomkům. Gua 3 tak vytváří návaznost mezi předky a potomky. Energie Gua 3 tak umožňuje evoluci (ne revoluci). Tj. při vytváření nového vycházíme ze starého (z toho dobrého, co nám život a rodina doposud darovaly). Není tedy dobré to staré zavrhnout, ale naopak využít pro svůj rozvoj.

Do prostoru Gua 3 tak dáváme předměty, které nám evokují to, na co chceme v životě navazovat. Mohou to být obrázky našich rodičů, nebo něco z historie, na co chceme ve svém životě navazovat, někdo, kdo je naším vzorem apod. To, co umístíme v Gua 3 na nás působí podvědomě, takže nás to nevysiluje. Působí to na nás, aniž bychom se tím vědomě museli zabývat. Prostě to „automaticky“ ve svém životě využíváme. V případě, že chceme vytvořit silný vztah mezi námi a našimi dětmi, pak tam dáváme rodinné foto, kde je celá rodina a dětem umožníme častý vstup do tohoto prostoru. Pozor však na to, že budou-li zde děti trávit většinu času, mohou se k nám přimknou až tak moc, že i ve jejich 40-ti letech je budeme mít stále na krku J.

Gua 3 patří k elementu dřeva, takže energii zde podpoříme rostlinami, které rostou velmi bujaře. Dřevo podporuje voda, takže např. akvárium, fontánky s vodou, misky s vodou, skleněné vázy s vodou a čerstvými květinami. Energii Gua 3 také podpoří asymetrie, počet 3 (např. tři svíčky, tři hrníčky apod.) nebo násobky 3. Je zde vhodná barva zelená a materiál dřevo.

V příštím díle si ukážeme, jak v životě podpořit hojnost, rozmanitost, bohatství….

Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit do naší školy Feng Shui, která začíná v září na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 479.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui
jirka@byu.cz
602 556 359
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 2:59 pm    Předmět: Feng Shui – Bydlení a bohatství – Gua 4 (Seriál článků o byd Citovat

Ve třináctém díle si představíme Gua 4, které nám do života přináší hojnost, rozmanitost a tím i bohatství života.


Gua 4 najdeme ve svém domě či bytě v levém vzdáleném rohu od vchodu do bytu či domu. Je to ale také energie jihovýchodu. Z pohledu Feng Shui patří Gua 4 k elementu dřeva. Když si uvědomíme, že v rámci Ba Gua procházíme od sektoru 1 (vstup do života, do kariéry) a postupně procházíme sektory 2 (vztahy) a 3 (návaznost na minulé, návaznost mezi rodiči a dětmi, návaznost na tradice), tak projdeme-li tyto 3 první sektory dobře, nebude pro nás problém mít také v pořádku sektor 4. Takže pokud nemáme dobře „sladěné“ sektory 1 – 3 (a to nejen v prostoru, ale i v životě), bude se nám těžko podporovat hojnost a bohatství sektoru 4.

Bohatství do našeho života můžeme přivést pomocí Gua 4, které posílíme pomocí elementu dřeva, ke kterému patří hlavně rozmanitost. Tj. tento sektor by neměl vypadat nudně, unyle. Ale naopak měl by být živý, rozmanitý, pestrý, kreativní. Můžeme ho podpořit květinami (patří k elementu dřeva) s větším množstvím malých lístečků či kvítečků. Je zde lépe mít hodně malých věcí, než jednu velkou. Hodně = rozmanitost, hojnost. Nesmíme však vytvořit neprodyšnou džungli květin, protože pak by pro nás bohatství bylo neprůchodné. Dále zde můžete zvýraznit zelené barvy a vertikály.

Podpořit sektor 4 můžete také vodou. Tj. fontánky, misky s vodou, vázy s vodou a čerstvými květinami apod.

Těm z vás, kteří věří na šupiny od kapra pod vánočním talířem, pak můžeme doporučit vložení tří mincí do tohoto sektoru. Mohou vám přinést štěstí v získávání peněz, finančního bohatství. Čínská tradice doporučuje svázat tři mince červenou stuhou.

Gua 4 také podporuje dobré zdraví. Tj. možnost být aktivní, konat, udržovat se fit, ve formě. Takže Gua 4 bychom opravdu neměli zanedbávat.

Rušit energii Gua 4 pak mohou kovové věci, přílišný řád a pořádek, bílá barva, nebo barvy kovů. Takže kovy do Gua 4 raději nedáváme.

Element ohně (svíčky, vonné tyčinky) mohou podpořit rozvoj tohoto Gua, ale pozor: element ohně dlouhodobě vyčerpává element dřeva, takže je důležité, aby kolem ohně (svíček, tyčinek apod.) bylo dostatek „dřeva“ (rostliny, zelená barva, dřevěné doplňky apod.), aby energie dřeva byla neustále doplňována. Je-li v Gua 4 např. krb, je velmi důležité, aby byl obložen krbovým dřevem.

V dalším díle si představíme střed prostoru a jeho důležitost nejen pro náš byt či dům, ale také pro nás samotné a náš život….

Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit do naší školy Feng Shui na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 479.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui
jirka@byu.cz
602 556 359
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:31 am    Předmět: Feng Shui – Bydlení a JÁ – Gua 5 (Seriál článků o bydlení po Citovat

Ve čtrnáctém díle si uvědomíme důležitost středu, který v prostoru (a nejen v prostoru) představuje také energii každého z nás. Tak jako kdysi prohlásil francouzský král „Stát jsem já!“, tak dnes můžeme s hrdostí zvolat: „Střed jsem já!“


Místo Gua 5 je tedy střed. Je to střed domu, bytu, kanceláře, ale také každé místnosti, středy stolů, poliček atd.. Středové energie mají být velmi silné, protože odtud by měla energie proudit volně a hojně do všech ostatních směrů prostoru a zároveň by střed měl být místem, kde dochází k propojení energie země a nebes.

Prostor ve středu domu či místnosti by tedy měl být:
1. volný, aby tudy mohla energie volně proudit do všech ostatních prostor, nebo
2. by měl být využit pro hlavní funkci prostoru, tj. např. v jídelně je vhodné, když je jídelní stůl uprostřed místnosti (jídlo je hlavní funkcí jídelny)

Takže např. v obývacím pokoji, kde se schází celá rodina, kde si rádi dáváme kafíčko po těžkém pracovním dni apod. by měl být ve středu umístěn konferenční stolek. Když to není možné, pak by střed obývacího pokoje měl být volný a průchozí.

Střed prostoru také odpovídá našemu JÁ, takže jeho zastavění např. těžkým nábytkem apod. nám také stěžuje celý život. Volný střed nám naopak dává svobodné možnosti v našem životě. Nic nás netíží, nesměruje někam, kam sami nechceme.

Z hlediska pěti elementů (dřevo, oheň, země, kov a voda) patří střed k elementu země. Tj. např. barvy ve škále hnědých odstínů, žluté, pískové apod.

Ve středu by neměla být koupelna, WC, nebo funkční komín. Koupelna a WC odvádí tak z prostoru hodně energie směrem dolů, komín naopak směrem nahoru. Tím je prostor velmi silně vyčerpáván a musí se proti tomu využít prostředků Feng Shui, které vyčerpání energie zabrání, nebo alespoň sníží.

V dalším díle si ukážeme, jak se otevřít světu, okolí, jak do svého života díky bytu, kanceláři, domu pozvat nápomocné přátele, kteří nám dokáží pomoci s různými překážkami či úkoly.

Zajímá-li vás toto téma, můžete se také přihlásit do naší školy Feng Shui, nebo na seminář FENG SHUI (13.-14.11. Národní 25, Praha 1) na dasa@byu.cz nebo na tel. 602 556 479.

Ing. Jiří Černák
Poradce Feng Shui
jirka@byu.cz
602 556 359
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 10:05 pm    Předmět: x Citovat

Trocha praxe:

Příliš mnoho změn naráz může být docela fičák. I v tomto oboru je potřeba nechat změny usadit. Po svých zkušenostech si říkám, co asi
s rodinou udělá tak extrémní změna jaké se provádí v pořadu stylu bydlení je hra, kdy lidem změní všechno, někdy ne právě k jejich přílišnému nadšení.

Energie dělá divy a kotrmelce: najednou něco nezvykle vrže, něco se pokazí. Právě jsem v procesu oživení bydlení a dějí se věci! Absolutně zlobí odpady - ucpávají se, pořádně! Tečou kohoutky. Jeden se dokonce zkroutil. Kytky protestují a jsou krapet v šoku, snad se vzpamatují...
I já si musím trochu zvyknout. Ale těší mě nové energie i veselejší záchůdek.

šamanka
PS: ulomila se mi dvířka prastaré neekonomické lednice...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: út leden 11, 2011 1:35 pm    Předmět: změny postupně Citovat

naprosto souhlasím. vše postupně, pomalu. když vše uděláme rychle a naráz, tak pak se něco děje a my vůbec nevíme, která z těch mnoha změn to způsobila (ať už je to změna poizitivní či negativní). nevíme, jestli to bylo díky nové sedačce, nebo nové barvě na zdech, nebo nové vázičce na stole, nebo díky novým závěsům..... takže ve finále jsme tam, kde jsme byli. vše nové, ale stále nevíme, co se to sakra s námi děje Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út leden 11, 2011 3:42 pm    Předmět: Citovat

Někdy malá změna udělá velmi mnoho. V naší kuchyni byl malý stůl a pořád nám tam vadil. Sice funkčně využíván občas byl, ale uvažovali jsme, že ho dáme pryč, protože se tam nehodí a využití malé. Navíc tam dřepěla jedna ošklivá stará lampa - dle našeho závěru na vyhození (není to náš byt).
V Číně by možná řekli, že příliš zasahoval svojí energií do prostoru (kratší stěnou byl ke zdi).

Při jedné z úvah kam s ním mě napadlo zkusila jsem ho otočit o 90 stupňů delší hranou ke zdi aby tak netrčel a zázraky se děly. Najednou tam dokonale zapadá, láká: sedni si ke mě, pracuj u mě. Šuplíky svádivě vybízejí k uložení tužek, provázků a jiných pomůcek. Stará lampa je najednou ideálním doplňkem k pracovnímu stolu, protože svítí kam má - na práci.

No, docela jsem koukala jak málo stačí. Už ho nikam odnášet nebudu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: út leden 11, 2011 4:10 pm    Předmět: málo je více Citovat

přesně tak. čím méně zasahujeme, tím více si pak umíme všímat toho, co se děje kolem nás a užívat si to. jen si vezměte, co udělá s prostorem jen ta maličkost, že do ní dáte čerstvou kytičku. nebo že třeba narovnáte pokrčený ubrus.... jsou to maličkosti, ale naše podvědomí je velmi dobře vnímá. někdy stačí např. pro pocit útulnosti a domova dát do všech středů (stolů, poliček, komod apod.) něco malého, jako např. vázičku, mystikču s oříšky apod. a hned to vypadá, že se prostor zabydlel, zútulnil.... a jeden by řekl: také prkotiny Laughing ale moje maminka mi říkávala: "svět se skládá z maličkostí" a já to tenkrát nesnášel, protože jako mlaďoch jsem vnímal jen ty velké věci, všechno malé bylo bezvýznamné, tak proč se zabývat prkotinami Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund