Fórum - Zobrazit téma - Reiki v nemocnicích - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki v nemocnicích
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki v nemocnicích
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 7:10 pm    Předmět: Reiki v nemocnicích Citovat

Zajímalo by mě, zda by se v Reiki komunitě našli dobrovolníci ochotní poskytovat Reiki ošetření jako podpůrnou energetickou terapii v českých nemocnicích. Sám teď dávám pravidelně Reiki tátovi, kterému chemoterapiemi léčí rakovinu jater a Reiki mu očividně prospívá a pomáhá. Chcete-li, podívejte se na stránky http://www.doreikis.cz/ - Dobrovolný Reiki Servis. Je tam k dispozici i formulář pro systematický průzkum zájmu. Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 9:35 pm    Předmět: Citovat

Když jsem byl před rokem a půl na transplantaci rohovky, pomáhal jsem jedné starší paní, měla na prstech u nohou nějaký zánět, či co. Bylo to sice jen pár dní, ale docela se jí to zamlouvalo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 10:48 am    Předmět: x Citovat

Tvoje stránky i nadšení jsou naprosto dokonalé, klobouk dolů.

Jen jsi zapoměl na pár drobností:
Dobrovolnická činnost jako číst pohádky nebo dělat pomocné práce je něco jiného než zasahování do léčby. I při dobrovolnictví týkající se onkologie tě nikdo nevypustí do terénu bez psychotestů a zaškolení.
Reiki není žádná oficiálně uznávaná léčebná metoda a papír o zasvěcení,
které může provádět kdokoliv, tě k ničemu neopravňuje.

Co si děláš sám ve svém čase je tvoje věc, ale oficiální léčení obvykle zahrnuje určité podmínky: např. zdravotnické vzdělání nebo kurzy akreditované MŠ, které obvykle obsahují určitou základní zdravotní přípravu. A tady o léčení jde.

Taky je tady jakási rovnice: co se povede často jde na vrub klasické medicíny, co se nepovede, za to může alterantivní medicína (šarlatáni).
Z toho může vyplývat dost problémů i právního charakteru.

Co jsem dost dobře nepochopila je kdo by měli být ti "mistři", kteří
doporučují a vybírají. Kdo je ten správný mistr a kdo jsou ti kvalitní žáci, kteří mají na tuhle "dobrovolnickou práci"? V téhle oblasti se pohybuje (jako všude) tolik úletů, včetně těch se spasitelskými sklony, že bych byla dost opatrná.
A co je vlastně v oblasti alternativní medicíny možné zaručit, změřit, zvážit, když pracuje na naprosto odlišných principech než klasika?
Též bych trochu pouvažovala nad tím, co je zadarmo je často považováno za méně kvalitní než to, pro co musím něco udělat, třeba se namáhat nebo zaplatit.

Když tak už bych viděla šance spíš v oblasti hospiců, LDN apod.
Těžko si zdravotnictví pustí do svých řad bandu lidí, od kterých se neví
co se dá čekat a kteří dělají jakési "nedůvěryhodné" šarlatánské metody.
To jen abys nebyl zklamaný, pokud tě nějaké zdravotnické zařízení pošle k šípku. I když jsem tutově pro spolupráci i alternativní metody, tak bych
přece jen zůstala trochu nohama na zemi, jak je mým zvykem.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 12:23 pm    Předmět: Citovat

Jedna věc jsou standarty práce, školení, výcviky,... aneb jak vytvořit pomáhajícího profesionála. Tedy člověka, který chápe o čem je práce v této oblasti a jaké on sám má omezení / limity / etické a další zásady.

Druhá věc je obsah. Jestli to bude Reiki, homeopatie, oficiální metody, neoficiální metody, psychoterapie, zájmové aktivity.

Profesionální pomáhající pak může dělat to, co mu odpovědné osoby na odděleních (primář, ošetřující lékař) dovolí.

Jistěže dostat něco do českého zdravotnického systému je neskutečná dřina, ale jde to. Nemyslím si, že je Mílo rozumné hned předpovídat zklamání a neřešitelné potíže. Spíš by bylo užitečné řešit právě to jak dobrovolníky vyhledávat, školit, dále vzdělávat v léčebném použití Reiki. Hajaši sensei tu zanechal poměrně solidní model pro péči. Stačí jen moderní Reiki vzít věci, které patří do oblasti psychoterapie, magie (čakry, afirmace, působení do minulosti, odvádění kdesi cosi,...) a ponechat tam prosté, jasně ohraničené léčebné působení.

Osobně na dobrovolnou práci teď čas rozhodně nemám, ale držím projektu palce a budu vážně uvažovat, zda se do budoucna na nějaké profesionálnější úrovni nezapojit.

Ps: Navíc jsem před nějakou dobou v profesionálních odborných časopiceckých databázích našla i články právě o aplikaci Reiki v nemocnicích apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

Naryo, sama víš, že u hospitalizovaného pacienta se do jeho složky zapisuje každá blbost (aspoň tedy na akreditovaných pracovištích) a pochybuji, že by se v tomto zápisu oficiálně objevilo i použití alternativních způsobů. Lékařů, kteří jsou ochotni připustit i něco jiného, než co do nich nalili na fakultě, sice přibývá, ale za prvé jich je pořád málo a za druhé za současného legislativního stavu si na nějaké legální experimenty snad žádná nemocnice netroufne.

Narya napsal:

Profesionální pomáhající pak může dělat to, co mu odpovědné osoby na odděleních (primář, ošetřující lékař) dovolí.


Přesně tak. Lepší je dohodnout se přímo s potřebným člověkem a ústav do toho vůbec netahat, vše je na toleranci příslušného personálu. Někde se dá dostat třeba i na koronárku a na přání rodiny pracovat s komatikem.
Ono to těm lékařům možná někdy dojde samo, ale chce to čas. Wink

Nicméně to, o co se Doreikis snaží, respektuji, myšlenka to není špatná.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 1:35 pm    Předmět: x Citovat

Narya: já nechci nikoho odrazovat, jen upozornit na možná úskalí, která jsem v tom elaborátu nenašla a na které, ať se ti to líbí nebo ne narazíš.
Profesionální pomáhající profese je něco jiného než laik, jehož povolání je na hony vzdáleno zdravotnictví a ani nemá v tomto směru žádné další nádstavby, kurzy apod. a dorazí do nemocnice a řekne: já jsem reikista, budu vám léčit pacienty, tady mě máte...

šamanka

PS: nevím jak ty, ale já o žádném vzdělávacím institutu přes reiki opravdu nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 2:06 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, Luboši. Smile

Moc se mi tahle myšlenka dostat Reiki do nemocnic líbí, a věřím, že v některých zdravotnických zařízení najdete v personálu tolik potřebnou podporu. Co se týká pacientů, tam bych na začátku možná viděla lepší přijetí například u dlouhodoběji nemocných. Spousta starých lidí leží třeba na LDNkách a po celou dobu se jich nikdo nedotkne jinak než stetoskopem, jehlou, či mycí houbou...

Je sice dobré mít na zřeteli všechny překážky ve zdravotnictví i ve společnosti, důležitější je ale soustředit se na cíl, ať už se ta cesta jeví jakkoli neschůdná. Nenechat se znechutit a odradit, protože těch největších úspěchů dosáhli právě lidé, kteří vytrvali, ať už se jejich projekt jevil veřejnosti sebebeznadějnějc.

Takže těm, kteří se do DoReikiS zapojí budu držet všechny palce.

Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 9:01 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Lepší je dohodnout se přímo s potřebným člověkem a ústav do toho vůbec netahat

Přesně tak.

Citace:
Ono to těm lékařům možná někdy dojde samo


Počkej počkej, co jim dojde ? Myslíš to, aby se pacienti rychleji uzdravovali ? Je to v jejich zájmu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 9:54 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Počkej počkej, co jim dojde ? Myslíš to, aby se pacienti rychleji uzdravovali ? Je to v jejich zájmu ?


Pokud by dokázali potlačit svou ješitnost, tak ano.
Smile

Někde jsem četl, že ve staré Číně platili lidé svému lékaři nějakou paušální částku za to, že jsou zdraví. Jakmile onemocněli, platit přestali a bylo na lékaři, aby je co nejdříve a co nejlépe uzdravil a obnovil si tak zdroj příjmů.
To nebyl špatný systém.
Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 10:14 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

PS: nevím jak ty, ale já o žádném vzdělávacím institutu přes reiki opravdu nevím.

No, tak že bych časem jeden založila?Smile Pro mě by to znamenalo propojení dvou oblastí mého zájmu. Hm, hm, zajímavá myšlenka. Myslím, že bych byla schopná ji dotáhnout do konce. Nejdřív ale stěhování do Brna a dokončení terap. výcviku:)

To je taková ta poloprofesionální úroveň. Tam je to cesta náročná, člověk se musí pohybovat v pravidlech zdravotnického systému, případně ta pravidla vhodně využít či jim svoji práci přizpůsobit.

Pak je tu něco co lékaři už více dovolují, přítomnost rodinných příslušníků. Pokud budou dobře proškolení pečovat o svého blízkého (ne v pozici já tě vyléčím, zachráním protože se bojím zůstat sám,...), nemuselo by to lékařům vadit a mohl by to být první krok.

Velký problém samozřejmě vidím v nejednotnosti současných "Reiki systémů". To věhlasu metody příliš neprospívá, ba naprosto škodí. A přitom základy Reiki metody - dosažení harmonie skrze jednotu duše a těla není v rozporu s moderní medicínou. Metoda osetřovatelské péče - bazální stimulace také využívá toho samého co Reiki, doteku, laskavého slova a péče. Myslím si, že přes různé ošetřovatelské kurzy by Reiki do nemocnic dostat šlo - tím myslím seriozní, léčebně zaměřená Reiki metoda.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 10:31 am    Předmět: Re: dobrovolnictví Citovat

Díky za všechny podněty do diskuse, rád některé věci upřesním.
samanka napsal:
... a dorazí do nemocnice a řekne: já jsem reikista, budu vám léčit pacienty, tady mě máte...

Tohle určitě není představa DoReikiS. Dobrovolnické hnutí má v řadě nemocnic už tradici a DoReikiS toho chce využít. Nedávno jsem byl na školení management dobrovolnictví, které pořáda HESTIA a zjistil jsem potěšující zprávu, že v případě dohody s koordinátorem dobrovolníků v nemocnici ani není nutné zakládat pro DoReikiS právní subjekt. Reikisti by samozřejmě museli splnit všechny podmínky pro dobrovolníky v dané nemocnici a navíc být reikisti. Dobrovolnická organizace zastřeší nezbytné pojištění a další náležitosti a pro management nemocnice to pak je jen rozšíření služeb. Zejména v případě onkologie je častý názor i skalních lékařů, že se nebrání ničemu, co pacientovi pomůže. Jen kdyby se našlo dost dobrovolníků v dosahu nemocnic (LDN a dalších zdravotnických zařízení), kde už funguje dobrovolnická služba, věci by se daly do pohybu ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 10:42 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Co jsem dost dobře nepochopila je kdo by měli být ti "mistři", kteří doporučují a vybírají. Kdo je ten správný mistr a kdo jsou ti kvalitní žáci, kteří mají na tuhle "dobrovolnickou práci"? V téhle oblasti se pohybuje (jako všude) tolik úletů, včetně těch se spasitelskými sklony, že bych byla dost opatrná.


Toto je i pro mě velká otázka, ale určitá naděje tu je. Podle mých informací je možné "správné" zasvěcení změřit pomocí přístroje, který používají homeopati a kterým lze změřit stav energetických drah člověka. Správné zasvěcení - kdy člověk je vodičem a nedává energii ze sebe - se pozná tak, že se změří stav drah toho, kdo dává, před a po ošetření. Pokud je zasvěcení správné, jsou u toho, kdo dává, dráhy po ošetření harmonizované a doplněné.

Zajímalo by mě, co si o tom myslíte. Mohl by to být test, který by garantoval kvalitu služby DoReikiS?
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 11:07 am    Předmět: Kvalita služby Citovat

Narya napsal:
Myslím si, že přes různé ošetřovatelské kurzy by Reiki do nemocnic dostat šlo - tím myslím seriozní, léčebně zaměřená Reiki metoda.

Také si to myslím a plně myšlenku podporuji! Podle mě cesta přes dobrovolnickou službu je administrativně snazší, ovšem musí se najít dobrovolníci, kteří to budou chtít dělat zadarmo. Cesta přes ošetřovatelské kurzy by reikistům mohla poskytnout nějakou finanční kompenzaci, což je nezanedbatelný motivační činitel. Jinak v zahraničí (USA, UK, ale i Německo) takové věci už fungují, jak na komerční, tak dobrovolnické bázi...

V případě DoReikiS je v plánu věnovat maximální pozornost kvalitě služeb. Tzn. v přiměřené míře aplikovat normu pro řízení kvality služeb. Je to důležitý signál pro lékaře.

V rámci DoReikiS nechci ani přiliš zdůrazňovat Reiki jako "léčebnou" metodu, ale jako "podpůrnou" energetickou terapii. Podle mého přesvědčení Reiki "jen" podporuje samoléčitelské schopnosti organismu a případné vyléčení je vlastné spíš vedlejším efektem. Krom toho je jasné, že Reiki osud člověka nezmění a pokud někdo má umřít, tak umře. Reiki může být i při této cestě velkou a smysluplnou oporou.

Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 12:43 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé jak drobné slovo stačí. Je fakt, že v medicíně je slovo "léčebná" tak trochu posvátná relikvie. "Podpůrná" už je trochu jiné kafe v oblasti slovíčkaření.

To dobrovolnictví mě zajímá - ono je to nějak ve zdravotnickém systému ošetřeno nějakými předpisy? V hlavně mám akorát zdravotnické klauny, nebo aktivizační aktivity v domovech seniorů, případně práce v hospicích...ale o vyhláškách apod. nevím nic.

Systém řízení kvality v oblasti praxe a výuky Reiki! SkvěléSmile Tohle je něco co Reiki potřebuje léta, aby se zpět vrátilo ke svému původnímu potenciálu. Je to však samozřejmě na déledobější dikuzi na téma historie, vývoj metody, méně známé souvislosti, různé typy praxe, způsob vzdělávání a předávání dovedností.

Takže chápu to tak, že teď je vše v rámci přípravných prací? Ty jsi Luboši hlavní organizátor projektu?

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 6:55 pm    Předmět: Citovat

Martino,
projekt DoReikiS je ve fázi průzkumu zájmu a studie proveditelnosti. Pokud se během letošního roku ukáže, že projekt má šanci na úspěch, bude dalším krokem pilotní projekt v alespoň jedné nemocnici. To je plánováno na příští rok, který bude evropským rokem dobrovolnictví, takže se o dobrovolnictví bude více vědet Very Happy . To je rámcový plán. Samozřejmě, že realizace nastat dříve nebo později. Taky se může ukázat, že projekt proveditelný není Crying or Very sad .

Dobrovolnické programy v nemocnicích nejsou ničím novým. Sám působím jako dobrovolník v Dětském centru v Krči pod patronací o.s. Malíček. Není to přímo nemocnice, ale měl jsem možnost poznat detaily náboru, výcviku a supervize dobrovolníků jako jeden z nich. Dobrovolnické centrum má už řada nemocnic, viz třeba Lékořice v Krči nebo http://www.dcmotol.cz/. Jiné založení dobrovolnického centra připravují, např. Krajská nemocnice v Jihlavě. Práci dobrovolníků po právní stránce lze podpořit různými způsoby, určitě podle zákona o dobrovolnické službě, dále zákona o sociálních službách, možná existuje i nějaká vyhláška v oblasti zdravotnictví, ale to si nejsem úplně jistý.

Luboš (Manažer projektu DoReikiS Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund