Fórum - Zobrazit téma - Záhada úrovní - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Záhada úrovní
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Záhada úrovní
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 1:04 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Nerozumím Ti. To, co je absolutní, je Bůh, který je nepoznatelný, a přitom je dle Tvojí zkušenosti Láska.

Dle mojí taky, ale já netvrdím, že je nepoznatelný.

Mirku,
nevím, co čteš, ale já jsem napsala: "projevený - vše co můžeme poznat".

sunnyi napsal:
Pro mě jsou Láska a vnitřní integrita, k ní se vztahující, trvalými hodnotami. Pomíjivost může znamenat zlomek vteřiny, ale i celé eony. Již tisíce let jsou toto hodnoty, které dávají životu smysl a Řád, a tím vedou člověka až ke konečnému splynutí.
.....
Nerozumím. Integrita=bránění si ve "splynutí" s Ním? Ano, nevědomost je stejnou volbou Boha jako návrat k Vědomí 'k sebenalezení).

Láska /s tímhle velkým L/ je pro mne Bůh, tedy jediná trvalá hodnota.
Integita má úrovně /až do do "konečného" splynutí/ "stav" je dán dílčím výsledekem procesu, je v postupném ubývání nevědomosti, a v tom je ta "proměnná". Ty máš Mirku možná spíš namysli to definitivní "rozsvícení" ? Smile a proto jsme se těžko mohli domluvit.


sunnyi napsal:
Kultivování naší vnitřní integrity je dle mého základním předpokladem k tomuto "splynutí"......
.......................
To rozsvícení je celou podstatou práce s Temnotou. Otázkou ale je, co si kdo pod tím rozsvícením představuje.......

A tady je asi to podstatné, v čem si nemůžeme porozumět, Mirku.
Nekultivuju integritu, ale coby ego vyklízím pozice, a tím je samo "integrováno", to je ono rozsvěcení - ubývání nevědomosti.
A že to rozsvěcení děje opravdovostí praktikováním, v tom bychom se mohli možná shodnout.
Jsou jí Tebou zmiňovaná "obě křídla", kterými jsouvvlastně džňána a bhakti.


sunnyi napsal:
Bez Lásky obvykle není pochopení prázdnosti všech jevů. Jednoduše proto, že k té prázdnosti se dostáváme teprve skrze pochopení Lásky v jejím projevu.

Ano, bez Boha(Lásky) není nic, ale Láskou je samo pochopení(bezpodmínečně přijetí)

sunnyi napsal:
Temnota je absencí Světla.

Ano, Mirku,
to ale nic nemění na tom, že tuto iluzi si tvoří Bůh, stejně jako absolutně všechno. Ani na faktu, že utpení, které si veškerou iluzí tvoříme prožíváme jako skutečné.
Z toho, co píšeš mám ale za to, že Ty ji nevnímáš jako Máju, a jako něco od Boha oddělené?

A absolutní tma neexistuje. Idea

sunnyi napsal:
Ale nepřísluší mi hodnotit záměry Absolutna.

Ano, ale o hodnocení záměrů Absolutna tady zmínka nebyla, napsala jsem co cítím. Smile

sunnyi napsal:
Nerozumíme si Katko, viď Confused

Důležitější je tahle naše snaha, ne Mirku?
Jo, a taky je mi s Tebou fajn, ať si zrovna rozumíme víc, nebo míň. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 6:16 am    Předmět: x Citovat

Pardon přátelé, že vám skáču do řeči,
ale bylo by dobré, kdybyste si založili zase speciální vlákno, kde byste mohli vést tyto sáhodlouhé diskuze o vážných filozofických problémech
Absolutna, protože se tohle vlákno stává tímto nečitelné a nepřehledné.


Díky

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 7:45 am    Předmět: Jiné vlákno Citovat

Šamanko, jen je nech Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 8:49 am    Předmět: Citovat

Takovéto debaty mohou být nekonečné, zvláště když bych k tomu připojila filozofii jazyka (jak jazyk vytváří myšlení a myšlení jazyk) a epistemologii (jakým způsobem vytváříme poznání okolního světa), tak by z toho bylo téma na mnoho večerů.

Život se projevuje mnoha způsoby, můžeme je tak ponechat a pozorovat. Prostě přijímat jak to je, věci nejsou stejné, některé jsou jednoduché, jiné do detailů propracované, naše prožívání je jedna z forem.
Kdo se cítí doporučuji knihu G. Batesona - Mysl a příroda. Velmi náročné intelektuální čtení, ale ten pán celoživotní prací mířil k podstatě a říká se, že byl ve své oblasti něco jako Einstein - jen bohužel většinou nepochopený.

Nebo můžeme život pozorovat, poznávat, zkoumat, dělit, škatulkovat, posuzovat - naše Evropské myšlení počínaje Aristotelem má toto velmi rádo. Pak samozřejmě skrze naše škatulkování uvidíme svět podle našeho úhlu pohledu -"naprosto jasně" uvidíme, že to čemu věříme, se venku "opravdu děje". Do jisté míry je to dobrý nástroj, v lidském světě potřebujeme mít určitý řád a pořádek. Je to však řád lidský, i když některými vydávaný za projev řádu božího (přesněji toho co jsme si vypozorovali a přišlo nám užitečné) a je dobré to vědět.

Přijde mi, že Buddha svým dílem podstatu nakousl a teprve pragmatičtí zenoví učitelé ji v Číne rozvinuli a Japonští zenoví učitelé dotáhli do konce. Tedy spíše přístup k podstatě a stav mimo navyklé uvažování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 8:59 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...protože se tohle vlákno stává tímto nečitelné a nepřehledné.

Pro koho?

Možná jsi si Šamanko nevšimla, ale to, co tady se Sunyim píšeme s úrovněmi přímo souvisí, a myslím, že někteří z čtoucích se rádi proberou tématem trochu víc do hloubky.
Chápu, že když tomu nerozumíš, tak Tě to může dráždit, ale v tom případě by bylo dobré sledovat právě ta svoje hnutí, pokaždé, než štěkneš.
Při takovém průběžném, bedlivém, sledování je tahle „úroveň“ nejlíp patrná.
Ale nepočítám, že bys mě vzala vážně, a upřímně řečeno, je mi to fuk.


P.S.
Vidíš...skoro jsem si myslela, že tě tohle vlákno nějak přestalo zajímat...to ale asi jen do té mojí a Mirkovi „nepatřičnosti“, viď?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 9:02 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Přijde mi, že Buddha svým dílem podstatu nakousl.


Jak dlouho Nauku praktikuješ, Naryo?
A jak si k tomuhle dospěla Question


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 9:17 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Narya napsal:
Přijde mi, že Buddha svým dílem podstatu nakousl.

Jak dlouho Nauku praktikuješ, Naryo?
A jak si k tomuhle dospěla Question
Smile

Každé slovo, které použiju tuhle jedinečnou zkušenost a vhled zničí.
Takže MU.

Lidsky řečeno šla jsem jinou cestou až jsem zjistila, že Buddha to samé tvrdil už před 2500 lety, jen to dělal skrze filozofii té doby a já to našla skrze filozofii této doby (radikální konstruktivismus, sociální konstrukcionismus, epistemologie) a v původním Usuiho učení. Budu-li hodně odvážná tak můžu prohlásit a mnoho mnoho životů předtím, cítím, že čerpám z jiné zkušenosti, ne z knih.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 9:53 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Lidsky řečeno šla jsem jinou cestou až jsem zjistila, že Buddha to samé tvrdil už před 2500 lety, jen to dělal skrze filozofii té doby a já to našla skrze filozofii.....
Naryo,
nemluvím o filosofii, ale o praktikování Nauky, tedy nic akademického. Wink
A „Buddhu“ můžeš pochopit jen právě takto, a fajn je, že mi nemusíš věřit, v tom je kouzlo praxe - dá se jí zcela pragmaticky ověřit vše, a přicházet na totéž, na co přišel Siddhárta Gautama.


Narya napsal:
Budu-li hodně odvážná tak můžu prohlásit a mnoho mnoho životů předtím, cítím, že čerpám z jiné zkušenosti, ne z knih.

Ano, o tom to je, prostě "jen" tuhle pozapomenutou „zkušenost“ dostat zpět - plně a trvale, do vědomí, a to ničím jiným než zase jen „praktikováním“.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 10:41 am    Předmět: Citovat

Přiznám se, že jsem vlákno přestala sledovat............ztratila jsem se v časoprostoru.

Teď bych tohle vlákno mohla s klidným svědomím přirovnat právě k té mimoúrovňové křižovatce, co o ní psal na začátku vlákna Dizzy.............

Po pravdě řečeno, nějak se mi nechtělo číst ty citace s oslovením Katko a Mirku, páč nejsem ani Katka ani Mirek.................. Laughing Laughing Laughing


Ale i přesto mi to připadá v pořádku a nikterak mi to nevadí. A Šamance se nedivím, že se ozvala.....myslím, že na to má jako zakladatelka tohohle vlákna právo a že by to udělala spousta dalších z nás. Nepřišlo mi to jako štěknutí..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 11:00 am    Předmět: Citovat

Každý jsme na té úrovni, kam momentálně dosáhneme. To, že nám někdo připadá výš nebo níž než my, to zase posuzujeme my z té naší úrovně.

Někdy je to pro nás možná motivace, být z našeho hlediska na ,, vyšší " úrovni jako ten druhý, někdy naopak nás to demotivuje, protože si řekneme, že ,,nikdy nedosáhnu té úrovně, jako ten druhý, tak proč se snažit."

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 11:02 am    Předmět: x Citovat

toora: jsem zase na začátku svého vlákna o nich chytřejší.
Bylo opět použito slovo úroveň tentokrát ve smyslu: budu-li číst všechny ty hry se slovíčky, tak to zřejmě svědčí o úrovni vyšší než když mě to bavit nebude...?

Na konci svého proslovu ke mě jsi použila slovo praktikovat.
To si myslím, že je ten hlavní úder na hlavičku pomyslného hřebíčku.
Mudrovat nad tím, co asi tak život je - co když je to náhodou cosi imaginárního, neexistuje čas ani prostor, snad ani my sami - pak zůstanu jen u mudrování a nežiju ho. Když se snažím udělat ho tak kvalitním, jak to jen jde, většinou nemám čas ani důvod proč dělat tak
nesmyslnou věc jako je porozumět jak je to s ním doopravdy.
Láska - můžu tohle slovo rozebírat donekonečna, převrátit zprava doleva a zleva doprava, ale pokud ji necítím, nemám v životě a nesnažím se to změnit v reálu, tak je mi znalost toho, co k tomu který učenec řekl vskutku na prd.
Bůh - pokud ho v sobě nenajdu a nevyřeším si tuhle otázku sám pro sebe, ať už si najdu jakoukoliv variantu nebo název, tak nebudu mít v životě klid. A nikdo to za mě neudělá.

Takže pořád nemám v těch "duchovních úrovních" jasno.

Ale jak tak koukám, tak se stejně nic rozumného nedozvím, snad jen
kromě Karlových křižovatek Laughing , protože v tomto problému je stále mlhavo ba až zataženo, dokonce snad i temno.
To bude tou sopkou!!!

Tak nám nezbývá než se vrhat do života ač stále nejistí, jak to vlastně
s tou úrovní máme a prostě ji neřešit.
Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 11:15 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Tak nám nezbývá než se vrhat do života ač stále nejistí, jak to vlastně
s tou úrovní máme a prostě ji neřešit.
Laughing Laughing Laughing

šamanka



ÁÁÁMÉÉÉN.................................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
...nevím, co čteš, ale já jsem napsala: [i]"projevený - vše co můžeme poznat".).


OK.

toora napsal:
... nevědomost je stejnou volbou Boha jako návrat k Vědomí 'k sebenalezení).


S tím nesouhlasím. Jestliže si volím žít v nevědomosti, tak se od Boha odděluji.

toora napsal:
... Láska /s tímhle velkým L/ je pro mne Bůh, tedy jediná trvalá hodnota.

Integita má úrovně /až do do "konečného" splynutí/ "stav" je dán dílčím výsledekem procesu, je v postupném ubývání nevědomosti, a v tom je ta "proměnná". Ty máš Mirku možná spíš namysli to definitivní "rozsvícení" ? Smile a proto jsme se těžko mohli domluvit.).


To ne, já mám na mysli právě to postupné ubývání nevědomosti, vědomým kultivováním naší vnitřní integrity. Tj. vědomým přibližováním se Bohu.

toora napsal:
... A tady je asi to podstatné, v čem si nemůžeme porozumět, Mirku. Nekultivuju integritu, ale coby ego vyklízím pozice.


A jaký je v tom rozdíl?

toora napsal:
... a tím je samo "integrováno", to je ono rozsvěcení - ubývání nevědomosti.


Nic se neudělá samo. Z vlastní praxe moc dobře vím, že to většině lidem trvá strašně dlouho, než pochopí, k čemu je praxe (hovořím o vědomém rozvíjení bdělé pozornosti) vlastně vede. Než proniknou pod povrch tohoto zdánlivě triviálního a banálního učení. Než pochopí jeho význam a jeho skutečnou hloubku a hodnotu.

Meditací dochází k rozpouštění nevědomosti, k tomu, co říkáš:
toora napsal:
... a tím je samo "integrováno", to je ono rozsvěcení - ubývání nevědomosti.
, to ano, ale při tom platí to, co uvádím výše.

Proto je důležitá i vědomá snaha o dodržování určitých etických pravidel, jak jsem se již zmínil.

J. Krishnamurti řekl, že meditace je tvrdá práce. A já s ním v tomto plně souhlasím.

toora napsal:
... A že to rozsvěcení děje opravdovostí praktikováním, v tom bychom se mohli možná shodnout.

Jsou jí Tebou zmiňovaná "obě křídla", kterými jsouvvlastně džňána a bhakti.


To ano.

sunnyi napsal:
Temnota je absencí Světla.


toora napsal:
... Ano, Mirku,
to ale nic nemění na tom, že tuto iluzi si tvoří Bůh, stejně jako absolutně všechno. Ani na faktu, že utrpení, které si veškerou iluzí tvoříme prožíváme jako skutečné.

Z toho, co píšeš mám ale za to, že Ty ji nevnímáš jako Máju, a jako něco od Boha oddělené?.


To ano, všechno tvoří Bůh, ale ne všechno je Bohem.

Je to Katko zajímavé. Mně je také blízké učení ádvaity, ale díky této diskusi jsem si měl možnost uvědomit, že za poslední rok, dva, se moje chápání ádvaity zcela zásadně změnilo. Dříve bych s Tebou naprosto souhlasil, ale teď už ne. Pracuji se Světlem a Temnotou prakticky každodenně již několik let v našich duchovních terapiích a tyto zkušenosti můj pohled změnily.

Uvědomil jsem si to, když ses mě zeptala: "Co není Láskou?" Dříve bych Ti odpověděl, že Láska je podstatou všeho, jen je často neviditelná pod hrubým "nánosem" nevědomosti. Najednou už mi toto však neznělo pravdivě, necítil jsem to pravdivě. I když u člověka to tak stále vnímám. Podstatou každého člověka je Láska a má potenciál "splynout" se Zdrojem.

toora napsal:
... A absolutní tma neexistuje. IdeaConfused


S tímto také nesouhlasím.

sunnyi napsal:
Nerozumíme si Katko, viď Confused


toora napsal:
... Důležitější je tahle naše snaha, ne Mirku?
Jo, a taky je mi s Tebou fajn, ať si zrovna rozumíme víc, nebo míň. Wink

Smile


Mně s Tebou taky. Dík. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 12:59 pm    Předmět: Re: x Citovat

Děkuju Šamanko za Tvoji věcnou filosofickou úvahu.
Jak je „To“ doopravdy (to co Tě nějak neláká), neboli o-Pravdu,
o-pravdovost jde v tom duchovním hledání především. A jestli jsi tím mínila právě ono přímé ověřování v praxi, pak s Tebou souhlasím.
To, že tady o tom diskutuješ, a diskutujeme s někým, kdo jde podobnou cestou jako my, to bych považovala za přirozené a prospěšné.

samanka napsal:
Bylo opět použito slovo úroveň tentokrát ve smyslu: budu-li číst všechny ty hry se slovíčky, tak to zřejmě svědčí o úrovni vyšší než když mě to bavit nebude...?

V tom to není, Šamanko, stačí tahle opravdovost, tedy ochota poznávat sebe sama ve všech, tedy i v těch nejnevoňavjejších podobách. A pokud je možnost se o tomhle procesu bavit, pak je k tomu zcela nezbatné jasné vymezení užívaných pojmů.

samanka napsal:
Tak nám nezbývá než se vrhat do života ač stále nejistí, jak to vlastně s tou úrovní máme a prostě ji neřešit.

Ano, i takhle se to dá říct... Smile
(...a celkově přistupovat k životu a k tomu, s čím se potkáváme, s jakousi dětskou nevinností...)

Když se nám má v tom životě dařit, jsou tu určité podmínky, ukazatlele na cestě, a o těch se tady tuším bavíme nejčastěji.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 1:06 pm    Předmět: Citovat

Leni,
nepsala bych o „štěknutí“, kdyby to bylo k věci a jaksi v návaznosti na Šamančinu reakci na to, co jí lidé na jejím vlákně napasali.
A pokud je ten názor, jen, že něco z toho, co píšu není k tématu, potom jsem k tu k dispozici, abych do-vysvětlila, v čem ten můj příspěvek k předmětu vlákna směřuje. Pokud tomu tak není a já se na hony vzdálím tématu (umím to taky-pěkně, "odskočit"), nasypu si popel na hlavu. Smile

A jestli o to doplnění např. Šamanka nestojí, vůbec nic se neděje, má na to svý svatý právo.

Pouhé kárání bez jekékoli předchozí reakce na snahu ostatních přispěvatelů je ale jen stoupnutí si na stupínek o úroveň výš, z kteréhož postu pak coby otec Scholastik někoho umravňuji.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund