Fórum - Zobrazit téma - Záhada úrovní - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Záhada úrovní
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Záhada úrovní
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 11:05 pm    Předmět: Záhada úrovní Citovat

Tak opravdu nevím.
Pořád tu někdo máchá slovem úroveň: ten je na takové úrovni,
další na jiné a zbytek zřejmě kdesi pod úrovní.

Zajímalo by mě: co znamená úroveň, jak se pozná a kterak
se na tomto pomyslném úrovňovém žebříčku stoupá či klesá?
Jaká jsou kriteria?

Vrtá mi tahle otázka už dlouho v hlavě. Pořád se v "úrovních"
ne a ne zorientovat. Kteří jsou ti nadúrovňoví a kteří podúrovňoví?
Vždycky, když dojde na jakékoliv kontroverzní téma, najednou
jakobychom si byli všichni rovni: ega vystrčí růžky, nožičky dupou,
diskuze vře podle různých sympatií k diskutujícím i tématům.
A pak dochází na úrovně, kterými se háže jako šlehačkovými
dorty ve starých filmech. Často mi nějaký pořádný přistane
na obličeji, tak jistě chápete, že jako koumavý člověk, se zamýšlím
nad tou sladkou nadílkou.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dizzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 1.2. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 8:51 am    Předmět: Citovat

Tak to mas asi jako najezd na dalnici. Prosta a obycejna mimourovnova krizovatka. Vsechny jeji urovne existuji na stejnem miste a ve stejny cas a presto se nepotkavaji.

Hele ne, to, co jsem psal ber jako obycejnej a obecnej kec, protoze odpoved taky neznam a celkem rad bych ji slysel. A to i z toho duvodu, ze urovne, tak jak o nich pises, se vyskytuji naprosto vsude, nejen na jednom z milionu virtualnich for na webu, ale i v prostem zivote. Proste mi taky hlava nebere, ta vecna snaha lidi porovnavat a nasledne vyzdvihovat nebo naopak snizovat vahu jednoho vuci druhemu.

Tak uvidim. Otazku jsi polozila zajimavou a me zajima i odpoved, ktera na ni prijde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 10:27 am    Předmět: Citovat

Smile
Mno, ono je to vlastně jednoduché. Jak si to uděláme, takové to máme.
Takže recept:
1. Vytvoř učení - základní myšlenky, víra, představy.
2. Stanov si úrovně - prostě učení rozděl na škatulky, vytvoř způsoby posuzování způsobilosti, nároky na tu kterou úroveň.
3. Pak to lidi uč a nuť je ať učení následujou, pokud budou následovat bez odchylek s plnou vírou povyš je, svěř jim další znalosti,...
4. Všechno a všechny posuzuj podle sebe a krásně ti bude vycházet, kdo kde v rámci tvého učení je.

Každá dobrá civilizace má toto zmáklé: školy, vzdělávání knězů, stupňě jógy, barevné pásky v karate, právo, společenská pravidla, tajné společnosti (templáři, svobodní zednáři,...)

Teprve někde za tím tuším nějaký vyšší řád, který prostě funguje ať děláme co děláme, vytváří podobnosti, vytváří rozdíly, vytváří úrovně složitosti, někdo to zkouší popsat jako bůh, někdo jako evoluce, ... ale žádný popis nikdy není dost dobrý, neboť je to lidská konstrukce.

Prostě jaký brýle si nasadíme, takový to máme.

M.

Ps: A celý vtip spočívá v tom, kdo řve nejvíc, kdo prosadí svůj úhel pohledu a komu bude věřit co největší skupina lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 11:42 am    Předmět: Citovat

Též mi to přijde takové.Co kus to úroveň.Pro každého z nás je jednoduše takové to,,takový ten na úrovni" trochu něco jiného.Záleží,co je pro nás hodnotné ,zajímavé,prožité.....asi neexistuje objektivní přístup.

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 12:28 pm    Předmět: Urovně Citovat

Já se v úrovních nevyznám Embarassed

A co když je to ještě složitější a v každé dovednosti v každé jednotlivosti můžeme stoupat či klesat po nějakých úrovních. A kterou úrověň tedy má kdo na mysli? Very Happy

Proto se bojím, že to tady nevyřešíme Rolling Eyes

A stejně mám takové slabé podezření, že Šamanka to dobře ví Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 12:29 pm    Předmět: úrovně Citovat

Nad úrovní pod úrovní nikdo nesmí stát......nebo nebudu hrát................. Laughing

Mílo zlatá, proč tě ty úrovně zajímají? Jak tě znám, tak ne kvůli tomu, že bys chtěla hodnotit druhé............ty hodotit druhé nepotřebuješ..............aspoň si to myslím.
Jestli tě zajímá, jak druzí hodnotí tebe, na jaké úrovni jsi, jak tě hodnotí, tak na to ti rovnou říkám - kašli na to. Ty nemusíš přece sama sebe hodnotit skrze oči druhých.

Je to jenom takový hraní si se slovíčkama a zbytečný zaměstnávání mysli.

Já myslím, že důležitý je, aby každej z nás jako jednotlivec rostl, duševně i duchovně, aby na té své konkrétní jedinečné životní úrovni rostl a neklesal pod SVOJÍ úroveň.



Objímám tě na dálku se slovy: Mě připadáš báječná........... Wink (já vím, že si to protiřečí s mým doporučením, ať na hodocení ostatích kašleš....chichichi)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 3:21 pm    Předmět: Re: Záhada úrovní Citovat

samanka napsal:
Zajímalo by mě: co znamená úroveň, jak se pozná a kterak se na tomto pomyslném úrovňovém žebříčku stoupá či klesá?
Jaká jsou kriteria?

Co se hodnotí, vědomosti, celková vyspělost, morální a psychická zralost?
Je prvňáček na stejné úrovni jako deváťák?
Existuje bytost, která je mi jakýmsi vzorem?
Není snad na jakési vyšší úrovni, než na které se teď cítím být já?
Tohle to jsou jen takové hrubé "črty", které mě k tomuhle tématu zrovna napadají. Smile

Protože, když stanovíme konkrétní kritéria, potom se o nějakých „úrovních“ klidně bavit lze, a těžko můžeme tvrdit, že člověk, který je právě na úpatí hory a druhý, který je na jejím vrcholu, hledí oba ze stejné úrovně. Pokud ale máme za to, že třeba takový duchovní život je nevrstevnatá horizontála, pak by bylo pošetilé chtít se zabývat jeho nějakými jednotlivými vrstvami.

Průšvih je nadutost, tedy hrdost na jakousi domnělou „úroveň“, a možná, že tohle je Šamanko to, čeho se Tvůj příspěvek nějak týká?
Stavět sebe sama na nějaký stupínek, nebo naopak popírat rozdílnou zralost (duchovní, duševní, atd.) je nesmysl, asi jako se sám cítit být nad nebo pod čísi úrovní.
Jsem tam kde jsem, a řeším, co zrovna k řešení mám , a to tak, jak nejlíp umím. Nejsme tu od toho, abychom tu svoji nynější „kótu“ sami hodnotili.
Ta je, jaká právě teď je, a spíš tu platí ono známé „Po činech poznáte je“.

Častý problém bývá spíš v naší neotevřenosti, neupřímnosti - v první řadě sama k sobě, potažmo v nepřístupnosti všemu, ať už to ke mně přichází z jakékoliv „úrovně“.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 8:19 am    Předmět: Citovat

Vnímám to podobně jako toora. Úrovně můžeme vnímat pouze relativně pokud si stanovíme hodnotící kritéria. Vzpomínám si, že vykládal Sunnyi, že v Barmě mezi sebou soutěží kláštery, který vyprodukuje více osvícenců. Zřejmě na to mají nějaká kritérie. Ale jak každý cítí i tady není něco v pořádku.

Já sobně to vnímám tak, že každému se otevírá postupně vědomí a podle toho vnímá okolí. Takže teoreticky si můžeš přiřadit úroveň k tomu jak moc máš otevřené vědomí. Dal bych to do spojitosti s tím jak moc máme silné 3. oko a jsme schopni prohlédnout iluze.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 9:13 am    Předmět: Citovat

Já to vnímám tak, že když už, tak o pomyslných úrovních se můžu bavit maximálně sám se sebou - třeba tak, že cítím co mi jde lépe a kde mám naopak ještě mezery.
A mé cítění mojí úrovně je natolik individuální, že je nelze ani kloudně sdělit, natož tak to porovnávat s někým jiným.

Toora to napsala hezky.
Dosažení vytýčené osobní úrovně/cíle se nemá stát zdrojem pýchy, ale základem pro další postup. Jenže to platí asi spíš jen v začátcích, kdy jsou změny nejznatelnější. S přibývajícími zkušenostmi a poznatky slábne potřeba určování cílů, protože není proč.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dizzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 1.2. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 10:34 am    Předmět: Citovat

Narya napsala:
Citace:
barevné pásky v karate


Souhlasim se vsim co jsi napsala Martino, jenom tohle jako priklad mi moc nesedelo. Hned ti povim proc. Sam jsem leta letouci delal judo a tam system pasku taky funguje. A "system" je to stezejni slovo. Je to opravdu vypracovany system urovni, ktery ma jasna pravidla, ktera rikaji a vypovidaji o tom jak daleko zak dosel. A ta pravidla jsou jasna a srozumitelna. A zak nema moznost je obchazet. Nemuze jezdit se zlutym paskem po zapasech a vyhravat donekonecna. Pokud to bude delat, stejne se mu po jeho vyhrach ta barva pasku zmeni. A tak to pravidla rikaji. Takto se oznacuji urovne, pokud pravidla existuji. Je to jasne a srozumitelne. Myslim, ale ze Mila mluvila o necem jinem. A to jsi jinak v celem svem prispevku vystihla skvele. Hele sorry, ze jsem takovej puntickar Very Happy.

P.S. Omlouvam se vsem za cestinu-necestinu, ale nemam bezne PC a klavesnice anglicka bez hacku a carek je muj denni spolecnik Smile


Naposledy upravil Dizzy dne út květen 25, 2010 2:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 11:03 am    Předmět: Citovat

Very Happy mazané téma.

Spousta lidí dělí lidské bytosti na dvě úrovně-
na ty, co "to mají", tedy ty, jejichž mysl se odpojila od těla a propojila se vším.(s Bohem) (ač jsme samozřejmě ve skutečnosti nikdy nebyli odpojení!)
A na ty, co prostě jenom čekají, meditují, doufají a musejí si vystačit jen s vhledem.
(pokud mají aspoň ten)
Jenže vhled je velkem na houby a není ani moc potřeba,
jen možná k tomu, aby se nanadělaly další chyby..k tomu je ale VELMI užitečný.

Pak jeden musí počkat na Boží Milost.

Po ní si mnoho meditujících myslí, že je dokonáno,
ale to je velký omyl, tehdy to teprve začíná-
podle učení východních cest, jako jsou Buddhismus nebo Hinduismus.

Podle Buddhismu po probuzení je dalších 10 kroků k plnému osvícení.
Každý ten krok je další úroveň.


Citace:
1. Pramuditá bhúmi (radostná úroveň): Bódhisattva prožívá radost z nastoupené cesty, z odložení strachu ze smrti a ze zrození v nižších úrovních bytí. Dominantní páramitou kultivovanou v tomto období je štědrost (dána).
2. Vimalá bhúmi (neposkvrněná úroveň): Bódhisattva se zbavuje zbývajících pochyb. Jako dominantní páramitá je rozvíjena mravní kázeň (šíla) – bódhisattva se očišťuje od nesprávného jednání na úrovni těla, řeči a mysli.
3. Prabhákarí bhúmi (jas tvořící úroveň): V tomto období je kultivována trpělivost (kšánti), která znamená schopnost snášet jakékoli strasti bez negativní reakce. Nejedná se však o běžnou úroveň trpělivosti, typicky její dokonalou kultivaci ilustruje příběh z minulých životů Buddhy, kdy mu byly odřezány všechny končetiny a on byl přesto schopen zahrnovat násilníka přátelskou láskou. Název úrovně je odvozen od toho, že po dokončení této úrovně z bódhisattvy vychází záře Dharmy.
4. Arčišmatí bhúmi (planoucí úroveň): Název je odvozen od skutečnosti, že bódhisattva pomocí praktikování dokonalosti energie (virja) spálí planoucím světlem všechny překážky na cestě k osvícení.
5. Sadurdžajá bhúmi (velmi těžko zvládnutelná úroveň): Vyžaduje rozvinutí dokonalosti meditativního soustředění (dhjána). Bódhisattva musí rozvinout tuto schopnost tak, že jednotlivé stavy hluboké koncentrace jsou mu okamžitě přístupné. Rozvinutí schopnosti soustředí umožňuje bódhisattvovi počáteční pochopení nauky a pravdy, zejména v jejím aspektu prázdnoty (šúnjatá). Název úrovně je odvozen od skutečnosti, že bódhisattva na této úrovni pomáhá cítícím bytostem dosáhnout pokroku a není emocionálně ovlivněn, jestliže bytosti na jeho úsilí reagují negativně, obojí je velmi těžce zvládnutelné.
6. Abhimukhí bhúmi (čelící úroveň): Bódhisattva pomocí rozvíjení dokonalosti moudrosti (pradžňá) dosahuje poprvé přímého zření prázdnoty (šúnjata), také plně chápe závislé vznikáni (pratítja samutpáda), proto už není vázán samsárickými pouty. Bódhisattva na této úrovni čelí pravé povaze skutečnosti, odtud odvozen název úrovně.
7. Dúrangama bhúmi (dalekosáhlá úroveň): Bódhisattva v tomto období zcela ovládl karmické zákony, které může využívat k pomoci cítícím bytostem. K tomu využívá zejména dokonalosti ve volbě vhodných prostředků (upája), která je právě na této úrovni kultivována.
8. Ačalá bhúmi (nepohnutelná úroveň): V tomto stádiu obnovuje bódhisattva svůj slib pomáhat nespočetným bytostem po neomezeně dlouhou dobu, čímž dovrší dokonalost rozhodnutí (pranidhána). Tento slib umožňuje bódhisattvovi nastoupit cestu směrem ke „transcendentnímu buddhovstí“, které není jednorázovým buddhovstvím, tak jak jej chápe théraváda. V této fázi dosahuje i schopnosti určit si místo a čas svého budoucího zrození. Název úrovně je odvozen od skutečnosti, že bódhisattva nemůže být pohnut jakýmikoli světskými mámeními.
9. Sádhumatí bhúmi (v pravdě svatá úroveň): Bódhisattva získává moudrost, pomocí níž je schopný vidět do ostatních bytostí a na základě toho jim předávat dharmu pro ně nejvhodnějším způsobem, který odpovídá jejich duchovnímu prokroku. Dominantní páramitou kultivovanou v tomto období je dokonalost vyšších sil (bála).
10. Dharma-mégha bhúmi (úroveň mraku dharmy nebo úroveň totality pravdy): Představuje dovršení dokonalosti poznání (džňána) v celé její univerzalitě. Bódhisattva se stává jedním z transcendentních táthagátů, vybere si čas a místo lidského zrození, aby manifestoval cestu k osvícení a šířil dharmu, která umožní nesčetným bytostem osvobození ze samsáry. Jako transcendetní táthagáta může opakovat svůj učitelský úkol nespočetněkrát v dalších kosmických obdobích (kalpách) a jiných světových systémech.
Wiki
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 11:27 am    Předmět: Citovat

Dizzy napsal:
Narya napsala:
Citace:
barevné pásky v karate

Souhlasim se vsim co jsi napsala Martino, jenom tohle jako priklad mi moc nesedelo. Hned ti povim proc. Sam jsem leta letouci delal judo a tam system pasku taky funguje. A "system" je to stezejni slovo. Je to opravdu vypracovany system urovni, ktery ma jasna pravidla, ktera rikaji a vypovidaji o tom jak daleko zak dosel.

To byl příklad jednoho ze systému posuzování úrovní. Někdo je prostě musel určit a určil je nepochybně jako velmi dobrý nástroj. A takových nástrojů máme spoustu, a veškeré posuzování duchovních úrovní, stupňů pokročilosti v zacházení se svou psychickou existencí,... je mnoho. A je dobré to vědět. Jedno jestli se učím stavět zeď s olovnicí a vodováhou, nebo se učím meditovat, nebo dělám vysokou školu. Posuzování je naší západní civilizaci velmi blízké.

Pozorovatel / hodnotitel určuje jak se mu daná věc bude jevit a jak ji bude posuzovat. Objektivní realita neexistuje. Maximálně "realita" na které se shodne většina nebo určitá skupina lidí.

A bavíme-li se o nějakém duchovním pokroku, seberozvoji, poznání existence bez iluzí, stejně dojdeme k tomu samému co jsem psala výše.
A je dobré vědět, že jsou to nástroje k posuzování a práce našeho vlastního přemýšlení a prožívání, ne nějaká jasně změřitelná danost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 11:50 am    Předmět: Citovat

Zdarec koumáci Shocked Shocked Shocked

Ono to skutečně bude nejvíc záležet na těch našich "škatulích, co nosíme na krku". Dobře to vystihovala Narya. Co chceš porovnávat? Tvořit nějaké stupně? No klasik by řek, každá cesta začíná prvním krůčkem.....

Ještě tak, když můžeš porovnávat a hodnotit podle jasných kritérií, to je dobře. Zas vzpomenu můj život dvojčecí a situace, kdy druzí zkrátka nevěděli kterej zas něco.... a napřed museli vyzvídat, zjistit kdo je kdo, pak už měli u každého svoji nálepku z předchozích zkušeností /nebo domněnek/ a pak mohli podle toho soudit a hodnotit.
No ale nejlíp to dělala stejnak mamka: za průšvih byl világoš u obou najednou vinen nevinen a co kdyby jsme si třebas záviděli. Měla u toho průpovídku: "To je jedno, kdo to byl, tys to udělal dnes a ty to provedeš zítra... Exclamation Idea Rolling Eyes " Nejhorší na tom bylo, že měla svatou pravdu....
No dobře, to jsou lidi, ale co takový počítač, když hodnotí a zařazuje, vybírá, měl by být nestranný a stejnak kope naše podobizny nepravdivě? Jak ten rozhoduje?

Máme hodnoty hmotné, morální..... vzpomínám si, jak študovali synka předškoláka, kolik měří a váží a zda se jim vejde do tabulek- podle toho vyhodnotí.....

Ale jedno je mi též záhadou Exclamation Question Idea

Z L A T O --- Shocked Shocked Shocked

Přicestovali naši hokejoví hoši zlatí / před týdnem kousek od vyřazení jenom- latí Laughing /

A ruští bohatýři? Tak si byli jistí výhrou, že stříbrné medaile ihned schovávali z hrudi- i vztekem byli rudí. Co by za ten lesknoucí kov dalí druzí....

Zlato měli Inkové, v Egyptě, platidlo byla zlatka, zlatá horečka na západě... dnes je zajímavé, že čím horší ekonomika a doba, tím zlato získává na ceně, zhodnocuje se. Státní peníze jsou kryty zlatem....
No a doma máme všichni "zlatíčka" Laughing Laughing Laughing

Jinak hodnocení a kritéria máme my panenky takřka v popisu práce, proto já se snažím ze všech sil se tomu vyhýbat. Nevím, kolik je tu dalších Panen / znamení/ Embarassed , co bymi potvrdily již dané vlohy.

Jinak máte můj obdiv, zejména srazíkáři. Bylo tady téma o působení na druhé pomocí reiki. Mé sympatie má i Šamanka, protože od srazíku má jenom parádní příspěvky. Že by Vyšehrad? Laughing /Jestli jo, musím se vydat též/. ....

Čau všichni, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 12:34 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:
Státní peníze jsou kryty zlatem....


No, to bohužel není pravda Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 1:49 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
harmonik napsal:
Státní peníze jsou kryty zlatem....


No, to bohužel není pravda Crying or Very sad


Tak to se omlouvám za dezinformaci. Kdysi jsem někde zachytil. že např. naše měna je zastoupená ve formě zlatých cihliček a dobře střežená a uložená. No asi je to určitě jinak, protože si s měnovým kursem šibují jak chtějí. Vůbec s penězma, úroky, úvěry.....dál to nerozvádím. Tak sorry.

Čau všichni, Harmonik. A dík za upozornění. Vždycky pravdu nenapíšou a nesdělí.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund