Fórum - Zobrazit téma - Krysař - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Krysař
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Krysař

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 9:47 am    Předmět: Krysař Citovat

Krysařova past

Kdysi jsem četla motto jednoho člověka, které bylo v naprostém rozporu s jeho osobou.
S tím jak se prezentuje, co říká.
Hodně jsem nad tím přemýšlela, však víte, jak je to s těmi náhodami.
A pak se přede mnou najednou vynořil Krysař. Jeho píšťalka, jeho propast.

Krysař nám píská do uší, lichotí nám – jen ty mi můžeš pomoct, jen ty mi můžeš poradit, jen ty jsi ten báječný partner,…A my za ním jdeme zaslepeni pochvalou a snažíme se radit, snažíme se najít nejlepší řešení pro jeho problémy, nemoci. On nás při tom pozoruje, kritizuje,
ale pořád je důvod proč to zlepšit nejde. Ovšem pokud se přestáváme snažit nebo nám začíná svítat, tak nasadí nějaké další sladké melodie (já chudáček maličký, nepochopený, nikdo mě nechce, nikdo mě nemá rád, nikdo mi neumí pomoct, jen ty mi tak pomáháš, ty jsi tak šikovná, jen ty mě chápeš, moc ti děkuji), aby nás povzbudil v našem snažení a my jdeme dál a dál do propasti a ten zvoneček v hlavě (tady něco nehraje) nechceme slyšet.

Víte, kategorie Krysař je ještě o level dál než u těch, kteří si svou závažnou nemocí kompenzují potřebu pozornosti, péče, lásky. Krysař se může pohybovat na stupnici od hypochondrie, záměrného předstírání problémů a zdravotních potíží až po skutečně závažné choroby. Nemoc je jen píšťalka, není to to nejdůležitější a nejpodstatnější. To, co je tam nemocné je jeho ego.

Stejně jako v té pověsti. Je tam velikánský pocit méněcennosti, protože svět mu nedává to, co požaduje: obdivovat, poslouchat, padat k nohám, litovat zvláštním způsobem. Co je tam podstatné je nenávist ke světu, pohrdání lidmi, jen on sám je nejdůležitější. Vůbec to nemusí být na první pohled patrné, nemusí to být vědomé - zažila jsem to s partnerem, ze kterého tohle udělala matka, modla rodiny, světem nepochopený, neobdivovaný, všichni jejich rodině závidí atd. Když vzácně probleskla ta nenávist, tak to bylo hodně zlé. Ne ke mně, ale světu.

Myslím, že tady je léčení obzvlášť těžké. Sice dotyčný stále mluví o tom, jak rád by se vyléčil, vyřešil problémy, ale ten zlý svět mu stále hází klacky pod nohy, on se tak snaží, opravdu dělá pro nápravu všechno, bohužel chyba je zásadně v ostatních, okolnostech, světu.

Ale hlavní brzdu ve skutečném pokroku vidím v tom, že zloba, nenávist a pohrdání vystavěla nepřístupnou hradbu ve které si Krysař libuje.
A možná se mu z ní vůbec nechce.

Ostatně proč nepohrdat někým, kdo tak hloupě a slepě mašíruje do pasti za jeho sladkou píšťalkou….

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 10:27 am    Předmět: Citovat

Tak to je síla - také jsem měla tu "čest" setkat se s takovýmto člověkem. Dnes jsem mu velice vděčná, učil a a stále mě učí jedné věci - stát si za svým. Být pevná v sobě a ptát se co já sama chci a jak chci věci mít. Nehrát jeho hry a při rozhovoru s ním si být vědoma sama sebe a svých přání a svých cílů.

Tyto hry měly tisíc a jednu podobu, sleduji toho člověka a on má tisíc podob a vytáhne vždy tu, která na toho konkrétního člověka "platí".
Manipuluje, hraje ovládací dramata a ...

.... a přitom je za tím jen touha po přijetí, touha být milován takový jaký je a strach vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 10:54 am    Předmět: ... Citovat

Je to síla, takhle to tady číst.

Napadlo mě při tom, že vědomé převzetí zodpovědnosti spojené ruku v ruce s láskou je lék na všechno. Jééééééé, kéž bych si to byla schopna uvědomavat 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu.............. Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund