Fórum - Zobrazit téma - Reiki a víra - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a víra
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a víra
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 9:10 am    Předmět: Reiki kanál Citovat

tomu rozumím... .) ale ani anglický slovníček mi nenabídl nic moudřejšího.. Smile že by průplav? Smile)Smile) to vyjde nastejno... Smile hlavně, že si rozumíme Smile))

měj se krásně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 6:40 pm    Předmět: Citovat

No, taky jeden z kamenů úrazu v Reiki. Reikista jako "kanálník" - velmi, velmi se mi ta představa nelíbí. Proč? Protože nafukuje duchovní ego. Např.: - JÁ, CO JSEM BYL NA REIKI JSEM TEĎ DůLEŽITÝ KANÁL . a ty ne" --- třeba.
Všichni jsme v jistém smyslu něčím, co se dá označit slovem kanál(kanál života), tedy- pokud by toto přirovnání nepomíjelo naše myšlenky a činy, to co činíme a jak myslíme. Nemylme se, že jsme díky Reiki cosi jako "pasivní" kanál. Kdyby to tak bylo, nemělo by smysl "dřít se" s nějakými Zásadami či pravidly Reiki, Nemyslíte? Ukazuje se, že představa "nezúčastněného a iniciovaného Reikisty" je spíše pozdější západní představa - kdo ví kde a proč takhle vznikla.
Navíc, Reiki není nějaká "jiná" energie, ale spíše zvláštní, harmonický stav životní energie. Stav dosahovaný dodržováním zásad správného života - viz Zásady či pravidla Reiki - k tomu si přečtěte povídání třeba na vláknu o japonské Reiki.
Prostě: představte si životní energii jako rádiové vlny a Reiki jako konkrétní vysílání určité stanice ... pak nemusíme používat jako přirovnání kanály ba ani průplavy.
Pokud životní energii vnímáme jako veškerou energii stvořeného či projeveného Vesmíru (terminus technikus - opak neprojevené hmoty či energie vesmíru - viz např. články napsané na toto téma panem Grygarem - jinak Sysifovcem jak poleno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 8:23 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Nemylme se, že jsme díky Reiki cosi jako "pasivní" kanál. Kdyby to tak bylo, nemělo by smysl "dřít se" s nějakými Zásadami či pravidly Reiki, Nemyslíte?


Týbrďo, reikista - kanálník, tak to je dobrý Very Happy

Damao, to co jsem popisoval, když jsem použil to slovo - kanál, bylo hlavně o tom, abychom zůstali pokorní, abychom si uvědomili, že ty výsledky nejsou Naše zásluha.

Jinak dřít se se Zásadami či pravidly má smysl i při "kanálním" výkladu. Podle mě to chrání pacienta a v neposlední řadě i nás před pacientem. Když pracuji nablízko a "hrabu" se někomu v auře, může podle mě docházet k vzájemným interakcím. Tedy jestliže mám nějaký problém já mohu ho přenést na pacienta a jestliže má nějaký pacient, může být přenesen na mě. Proto má cenu být dobrým (morálním) člověkem, a teď mě nechytejte za slovo, abych tu vzájemnou interakci ustál a něco negativního si z ní neodnesl nebo pacientovi nepřidal.

P.S.: Ale mám ten pocit, že si v tomhle Damao rozumíme Cool , jen možná mám problém to správně vyjádřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 10:22 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
No, taky jeden z kamenů úrazu v Reiki. Reikista jako "kanálník" - velmi, velmi se mi ta představa nelíbí. Proč? Protože nafukuje duchovní ego. Např.: - JÁ, CO JSEM BYL NA REIKI JSEM TEĎ DůLEŽITÝ KANÁL . a ty ne" --- třeba.
..... Nemylme se, že jsme díky Reiki cosi jako "pasivní" kanál. Kdyby to tak bylo, nemělo by smysl "dřít se" s nějakými Zásadami či pravidly Reiki, Nemyslíte? .....

Tady nesouhlasím.
Zasvěcený, ať už do reiki či do jakékoliv jiné energie začne energii přijímat ve větší míře než před tím a to ať už chce nebo nechce. Samozřejmě je kvalitativní rozdíl, jestli pak na sobě vědomě pracuje či ne. Nicméně proces je nastartovaný a podle zkušenosti ze svého okolí vidím, že i když lidi na sobě pak aktivně nepracují, tak se pomalinku vnitřně mění. Je to samozřejmě zcela individuální. Obecně ale mohu říct ANO. Energie pracuje v tichosti za nás.
Proč? Uvedu zjednodušený příklad (podotýkám slovo zjednodušený). Je to jako když jste až po uši od bláta (karma) a chodíte po májovém deštíku (reiki). Ten deštík z vás to bláto pomalu omývá aniž cokoliv děláte. Jen tak, prostě vás omývá. Je na vás jestli aktivně pomáháte tomu deštíku. Případně si stoupnete na silnější deštík (silnější energie). Nebo se znova paplete v blátě a to co bylo omyto znova zašpiníte. Nicméně jestli pořád stojíte na tom deštíku, tak jste pořád omývání.
A pokud někdo, kdo na sobě aktivně pracuje má pocit, že je to nespravedlivé, že ten kdo na sobě nepracuje je přesto omýván, a že to někdo dostává "zadarmo", tak je to spíš jeho ego, jeho zaslepenost.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 11:55 am    Předmět: Citovat

Hoj Roso

Buď máme jiné pozorovací schopnosti a nebo je to všechno ještě jinak.

Z mého okolí lidé,kteří byli na reiki semináři a nepracují na sobě se plácají stále ve stejném blátě a nevšimla jsem si,že by je něco jen tak harmonizovalo.
Jejich vůle nikam nesměřuje a není nic,co by se pro ně mohlo díti.
A nebo se to děje tak milimetrovými krůčečky,ale mé bystré oko nic takového nezaregistrovalo.
Jedná se o periodu čtyr a tří let,o tři různé lidi vycházející z různých podmínek,různé inteligence a rozdílných schopností.

Z mé vlastní zkušenosti mam momentálně zesíleně vyzkoušeno,že pokud nehnu prstem,tak se pěkný houby děje a to zcela dozajista.

Jarmila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 12:24 pm    Předmět: Citovat

Moje zkušenost je jiná.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 12:55 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:

A pokud někdo, kdo na sobě aktivně pracuje má pocit, že je to nespravedlivé, že ten kdo na sobě nepracuje je přesto omýván, ...


Za prvé - kdo na sobě aktivně pracuje tak nemá pocit, že je něco nespravedlivé

Za druhé - chce se mi napsat ,,joooooo Džarmí má pravdu !!!! " . Na první pohled určitě ano . Na druhou stranu se i člověk , který není zasvěcen do žádné energie, mění v blízkosti člověka zasvěceného. Nemluvím také jen o energii Reiki.

Je to pouze můj názor, který nikomu nevnucuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 2:58 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Roso napsal:

A pokud někdo, kdo na sobě aktivně pracuje má pocit, že je to nespravedlivé, že ten kdo na sobě nepracuje je přesto omýván, ...


Za prvé - kdo na sobě aktivně pracuje tak nemá pocit, že je něco nespravedlivé

To, že na sobě někdo pracuje není záruka ničeho. Všichni na sobě pracujeme a podívej se na ty diskuze Very Happy Každy máme spousto bloků. O některých víme a o některých nevíme. Ale i když o nějakém bloku víš, tak to neznamenám, že se skrze tebe nemůže projevovat. Někdy si už myslíš, že máš něco zpracované a ono ejhle. Pic ho. Přijde z nenadání nečekaná situace a zjistíš, že je pořád tam.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 3:32 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Někdy si už myslíš, že máš něco zpracované a ono ejhle. Pic ho. Přijde z nenadání nečekaná situace a zjistíš, že je pořád tam.

RoSo

Laughing Laughing Laughing
Tak to máš recht
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st květen 19, 2010 3:43 pm    Předmět: Citovat

Žádná práce na sobě vám v tomhletom světě nezajistí to, že jednoho dne prohlásíte, tak a už jsem čistá/ý a od teď už na mě žádný životní problém nemá protože jsem transcendentní a nad věcí. Někdy mám pocit, že takovou "víru" má hodně lidí. Chodí na semináře, "pracují na sobě", mají diskuzní kroužky, kde se chválí za pokroky a pak je rozsype "naštvaný materialista", "voda v baráku", "ztráta někoho blízkého".

Upřímným faktem, který se samozřejmě v propagačních letácích příliš neobjevuje a pokud ano, tak jako další reklamní heslo však je: Mílý zákazníku, to co s námi budeš dělat ti možná přinese novou inspiraci, dovolí ti se na tvůj svět chvíli dívat jinýma očima, zažiješ si nové zážitky a nové role, vyzkoušíš si lecos, co ti běžná realita rozhodně neposkytuje a až nám víkend skončí, šupneme tě zpět do tvého světa a děj se vůle boží, buď ti to docvakne, nebo za měsíc na pokračovacím semináři nashle, věrní účastníci mají 10% slevu.

Pokud budeš však vyjímečně praktický a bystrý, velmi rychle ti dojde, že pokud to co jsi se naučil nezačneš citlivě, avšak i neústupně a poctivě do svého života vnášet a vplétat dávajíc přitom pozor na to, aby sis nestavil Utopii, Domeček ze slámy a jiné metafory pečených holubů do pusy. Tak poté snad zjistíš, že nás už nepotřebuješ a vřele nás doporučíš svým přátelům s upozorněním, že pokud upřímně nechtějí hledat změnu, ať si radši zaplatí dovolenou u moře nebo na jiném "dovolenkovém" semináři.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 7:11 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Hoj Roso

Buď máme jiné pozorovací schopnosti a nebo je to všechno ještě jinak.

Z mého okolí lidé,kteří byli na reiki semináři a nepracují na sobě se plácají stále ve stejném blátě a nevšimla jsem si,že by je něco jen tak harmonizovalo.
Jejich vůle nikam nesměřuje a není nic,co by se pro ně mohlo díti.
A nebo se to děje tak milimetrovými krůčečky,ale mé bystré oko nic takového nezaregistrovalo.
Jedná se o periodu čtyr a tří let,o tři různé lidi vycházející z různých podmínek,různé inteligence a rozdílných schopností.

Z mé vlastní zkušenosti mam momentálně zesíleně vyzkoušeno,že pokud nehnu prstem,tak se pěkný houby děje a to zcela dozajista.

Jarmila


Zdravím Dzarmi, Roso

Otázkou je taky jaký posun je pro každého dobrý. Každy jsme na nějaké úrovni, každý máme nějaký životní plán a z toho plyne to jak na sobě pracujeme a taky jak jsme vůbec schopni na sobě pracovat. Když to budu parafrázovat. Někomu postačí jednou za čas se tiše pomodlit a někdo protřebuje sedět denně dvě hodiny v kostele. Kdo z nich pracuje na sobě více a lépe?

Pro mě osobně v minulosti bylo obrovským duchovním posunem už jenom to, že jsem se přihlásil na kurz 1.stupně Reiki.

HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 12:33 pm    Předmět: Citovat

Nehledejme co nám to přináší,kam nás to donese,CO Z TOHO ZÍSKÁM. Třeba si zametám cestičku na svůj příští život,abych se narodil jako indigáček. Mlč a přijímej vše, co přijde. Kdo ví...? Nikdo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 1:09 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Nehledejme co nám to přináší,kam nás to donese,CO Z TOHO ZÍSKÁM. Třeba si zametám cestičku na svůj příští život,abych se narodil jako indigáček. Mlč a přijímej vše, co přijde. Kdo ví...? Nikdo


Tak nevím. V příštím životě budu houby vědět co jsem dělal v tomto, vlastně o něm asi vůbec nebudu nic vědět, můžu se narodit jako spasitel, nebo i jako totální looser a to, jak žiju zrovna teď, na to nebude mít žádný vliv - to jen v kostele a v mešitách slibují posmrtný ráj výměnou za poslušnost.

Tím neříkám, že žiju jako bezohledné hovado, ale člověk se prostě musí dívat i dopředu (v časovém horizontu tohoto života) a do určité míry hledět i co mi to přináší, kam mě to donese... pokud mu k životu nestačí vzduch a slunce.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá květen 21, 2010 8:42 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
clovek napsal:
Nehledejme co nám to přináší,kam nás to donese,CO Z TOHO ZÍSKÁM. Třeba si zametám cestičku na svůj příští život,abych se narodil jako indigáček. Mlč a přijímej vše, co přijde. Kdo ví...? Nikdo


Tak nevím. V příštím životě budu houby vědět co jsem dělal v tomto, vlastně o něm asi vůbec nebudu nic vědět, můžu se narodit jako spasitel, nebo i jako totální looser a to, jak žiju zrovna teď, na to nebude mít žádný vliv - to jen v kostele a v mešitách slibují posmrtný ráj výměnou za poslušnost.

Tím neříkám, že žiju jako bezohledné hovado, ale člověk se prostě musí dívat i dopředu (v časovém horizontu tohoto života) a do určité míry hledět i co mi to přináší, kam mě to donese... pokud mu k životu nestačí vzduch a slunce.
.


Ahoj, možná to nevíš, co jsi dělal v minulém životě, možná se ti skládá a navazuje mozaika z předešlých skutečností, možná nikdy neodhalíš svou původní minulost anebo třebas....---- i pomocí regrese---- zážitků se něco objeví.

Je to opět značně filozofické téma se spoustou úhlů náhledů. Ale jak si vysvětlit, že máš dvacet povolání a příklad jedno tě magicky přitahuje. Zrovna tak koníček, záliba. Máme vrozené předpoklady a talenty, vlohy, na něco jsme šikovní. / Dnes už zjistili vědci, že se dědí víc v DNA než si mysleli. A v budoucnu se obávají i diskriminace a zneužití, že příklad jeden národ nebo komunita jsou v něčem lepší než druzí./
Jó jó, všichni jsme na jedné lodi, ale zdaleka né všichni se vejdeme na horní palubu. Smile

To, čím jsme mohli v minulosti být a čím se zabývat, mohou ukázat naše tužby zejména v dětském věku. Když pominu kariéru popelářů a kosmonautů atd., tak někdo čte o letadlech, jiný slepuje baráčky a třetí třebas maluje...../kdo má rád přírodu, prý byl v minulosti indiánem Very Happy /.

Takže reiki je krásný nástroj a zajisté dar i na to, abychom odkrývali minulé a někam směřovali.........rozpomínali se.........

Souhlasím s názorem, že energie reiki působí / a vlastně ostatní energie, byť energie nás jako individua/ i na ostatní okolí, lidičky, kytičky, věci apod.

A protože energie putuje tam, kam je namířena, někdo změny cítí velice a druhý se tomu neotevírá.

Proč třeba voliči z Moravy volí úplně jinak, opačně než kupříkladu střední Čechy? Mimo jiné mají i jiné prostředí, podmínky.

Jinak reiki a regrese do minulosti- máte s tím někdo zkušenosti? Prý se nemá zbytečně bádat ve věcech minulých, ale naopak nejeden neduh se podařilo regresí odstranit, vyléčit.

Ahojte, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá květen 21, 2010 9:19 am    Předmět: Citovat

Harmoniku,
máš plnou pravdu, že je to značně filosofické téma a deset lidí bude mít deset názorů. Ten můj je takový, že se klidně vykašlu na nějaké zametání cestiček pro budoucí život, pokud mi to bude nějak proti srsti a výrazně to bude komplikovat můj současný život. Asi to není zcela esoterický přístup, ale pokud mě má zdejší život tady na zemi něčemu naučit, tak je to podle mne umění žít to, co zrovna žiju s využitím prostředků zcela pozemských, i těch momentálně dostupných nadzemských.

Proto podobně přistupuji i k minulým životům a nevidím důvody proč se do nich vracet a něco v nich řešit. Jsem přesvědčen, že záležitosti tohoto života se dají řešit v časové ose tohoto života, počínaje bodem nula - tedy početím, a netřeba si to komplikovat ještě minulými levely. Už tak je to složitá práce a hledat řešení současných problémů v minulých životech se mi zdá tak trochu jako útěk, jako uhýbání před zodpovědností z toho, co žiji právě teď, jako hledání výmluvy ve stylu: "já za to nemůžu, protože v minulém životě se mi stalo to a to".

Pokud by můj současný život natolik ovlivňovalo něco, co se pokazilo v těch minulých (a je nějaká hranice, nebo bych došel až do levelu pravěk a jeskyně lovců mamutů? Pokud je hranice, kdo a na základě čeho ji určil?) a já to tam šel spravit, neovlivnil bych tím taky minulé i současné životy jiných lidí, kteří jsou se mnou nějak spjati? Já vím, že filmy jsou filmy, o tom žádná, ale i v nich se při cestách do minulosti snaží vyvarovat jakýchkoli zásahů a působí jen jako pozorovatelé, protože i sebemenší maličkost může v tom časovém řetězci způsobit velké změny.

Nepolemizuji o tom, že duše je věčná a jen jednou za čas mění formu existence. Jen si říkám, že je asi pádný důvod, proč ta duše v každé své etapě blokuje zkušenosti z minulých etap a proč ten, kdo se do té své minulosti i přes všechna úskalí násilím přece jen nacpe, dostane nezřídka pěkně po čuni.
Možná mě regrese jednou přesvědčí o své potřebnosti, zatím se tak nestalo. A není to tak, že bych si zatvrzele trval na svém a nedal se přesvědčit.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund