Fórum - Zobrazit téma - Reiki a víra - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a víra
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a víra
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 7:53 pm    Předmět: Reiki a víra Citovat

Jak známo, Reiki nepůsobí na každého univerzálně, ale reaguje různě u různých lidí. Hraje víra pacienta nějakou roli ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

Já bych spíš brala stupeň uvědomování toho člověka. Nechci psát duch. úroveň.
I člověk, který si myslí, že v nic nevěří, věří v to nic. Držím se tohoto :
Citát z Universalie [Aš 4.8]:

"Kdo je to ten a ten,
jenž pro boha svého
takto se nazývá?
A kdo je ten a ten,
jenž pro boha jiného
jinak se nazývá?
To vše je jen jméno pro ty,
kdož mají náboženství
namísto víry!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 10:16 pm    Předmět: Reiki a víra Citovat

Eviku, já bych si dovolila poopravit působení Reiki: já mám pocit, že Reiki působí pořád stejně, jen lidé různě reagují.
V podstatě jak již bylo zmíněno: záleží na tom, jak je člověk připraven (rsp ne jak ho připravíme třeba my, ale v jakém je sám rozpoložení)a co je ochoten a schopen přijmout... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 10:54 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Aiko za poopravení, nenapsala jsem to přesně Wink .

Takže vlastně ten člověk - pacient si sám určuje mantinely, jak dalece bude energie působit ? Jestli jsem to pochopila správně ...?

My do ničeho nezasahujeme, necháme Reiki jenom proudit, ale nakonec je to ten přijímající, na kterém záleží konečný výsledek ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 11:19 pm    Předmět: Reiki a víra Citovat

Jsem si jista, že ano.... Reiki svůj účinek má, funguje, proudí. Zrovinka včera jsem si uvědomila, jak rychle a snadno si vytvoříme negativní předsudky a pověry o sobě a životě, ale jak nesnadno přijímáme to "pozitivní"..... jako např. otázka: co se stane, když si dovolím být šťastná? Smile

Zpět k tématu. S úctou a pokorou přistupuji ke klientovi a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí provedu ošetření. Není ale na mně, abych se soustředila na výsledek - s ohledem na fakt, že nejsem já ten, kdo výsledek může zaručit. Stává se - z praxe už znám - že klient, který náhle pocítí úlevu, se jakoby "lekne" toho, že je mu náhle dobře....... dokonce mám i známou, na kterou "reiki" nepůsobí - ne, protože si ona nedovolí oprostit se od problému - potřebuje si odtrpět cosi svého - doznala se Smile Smile .

Nesoustřeď se na výsledek - předávej Reiki s láskou. Ona působí....Smile
Já jsem se třeba hodně divila jak Reiki může působit : reikovala jsem bolavý zoubek a ejhle - druhý den byl venku. Reikovala jsem klukům bolavé bříško a ejhle - letělo to horem i dolem a pak najednou bylo dobře. Proto se nesoustřeďme na výsledek. Protože to vždycky dopadne dobře Smile

tož... asi tak.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so květen 08, 2010 9:49 am    Předmět: Re: Reiki a víra Citovat

Aika napsal:

Nesoustřeď se na výsledek - předávej Reiki s láskou. Ona působí....Smile


Už o tom trochu něco vím, ale vysvětluj to tomu přijímajícímu Wink . Vysvětli mu, že nemá nic očekávat ! Proč by ke mě jinak chodil, kdyby nic neočekával ?

Proto se ptám na tu víru. Ten člověk věří mě. Přitom by měl věřit sobě. Protože v sobě toho Boha má. Ale je to těžké, když pomyslím, že před nějakým časem jsem byla stejný skeptik.
Spíš ve mě vidí čarodějnici spřaženou s peklem, než anděla seslaného Bohem Very Happy .

Tak jakou má šanci, když i přes tohle všechno se uzdravit chce ? Řekla bych, že velkou, ale musí opravdu chtít. Na víře, jako takové, u toho přijímajícího až tak nezáleží.
Pokud ano, přišlo by mi to hodně nespravedlivé... Wink .


Ale spíš jsem se asi měla zeptat, jaká víra hraje roli v uzdravení klienta z jeho pozice ?
Víra v sebe, víra v Boha, v léčitele, nebo víra v uzdravení ?

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so květen 08, 2010 11:38 am    Předmět: Reiki a víra Citovat

ahojky Smile
tak ještě trošičku i jinak Smile
Podle víry tvé se děj - a ono se děje. Já mám pocit, že tak univerzálně se to asi popsat nedá. Ale když třeba mým chlapíkům není dobře a jdu je Reikovat, jsou přesvědčeni, že já najdu způsob, jak jim ulevit. Věří mi.

Ale vždycky se jich ptám: chceš být zdravý?

Důležité podle mého je, že klient musí věřit sám sobě - on je ten ,kdo rozhoduje, zda bude zdravý nebo ne-mocný (pointa - ne - mocný - nemá moc). Druhak je potřeba věřit ve zvolený systém terapie - tzn. mohl se rozhodnout pro Reiki - mohl se rozhodnout pro klasickou medicínu, homeopatii... cokoliv... Já to dělám tak, že ten, kdo nezná Reiki - a jen se spolu třeba bavíme o potížích - zeptám se ho, zda na něj mohu položit ruce... a chviličku mu reikuju třeba srdeční čakru.

Reálný příklad s mou tetou: přišla, bolela ji hlava, celkově jí nebylo dobře. Říkám jí - teto pojď, ukážu ti Reiki. Ona na to, že tomuhle přeci nevěří a že když tomu člověk nevěří - tak to přeci nefunguje. Přesto jsem jí oreikovala jen tak srdce a přejela přes záda - kde ucítila první závan "čehosi".... no a na to tata ležela u mě na lehátku a já jí dala celkovou terapii. U toho jsme si vydatně povídaly - teta se vypovídala z "křivd" svého života, ze smutného dětství atd.... Během terapie doslova "chrochtala" blahem. Když bylo po - nadšeně mi sdělovala, že nikdy nevěřila, ale teď věří je to jasné. A že chce přijít na další terapii. Ulevilo se jí. ... a velice význačně....

Jak bylo v jiném článku řečeno - je i možné, že při terapii dojde ke spuštění něčeho, co v člověku už dlouho "kypí".... takže nelze říct: vstaneš a bude ti dobře. Nelze ani říct - oreikuju ti břicho, pokadíš se a poblinkáš a pak se ti uleví. My to dopředu nevíme - nebo ano? Já to nevím. Já jen věřím v to, že Reiki ví, kam patří a co je potřeba udělat. Věřím v to, že pomůže. Neřeším už ale, jakým způsobem - to mi nepřísluší. Onehdá jsem odcházela od mistra, který mě Reikoval a bolela mě noha. Tak jsem si říkala - to je mi ale divočina. Jenomže ona noha druhý den bolet přestala.

Já klientům říkám - věřím, že ti Reiki uleví. Pomůže. Pokud ještě nejsi zběhlá na provádění psychoterapie - čili hledání příčin problémů a souvislostí - pak se vyplatí třeba - má-li klient chuť, ho nechat vypovídat... ono už jen fakt, že si někde na hodinku lehnou, ucítí tu krásnou energii, odpočinou si - je pro každého velkým přínosem. Jen se terapeut nesmí orientovat na výsledek a klient jen na víru v to - že ty jsi ta magická bytost, která to za něj vyřeší. Tu zodpovědnost za to, jak bude Reiki u něj fungovat - si ten človíček musí nechat u sebe. Je to jako u doktora - když dostaneš léky - taky ti neřekne přesně, co se bude dít...
vždyť ona příčina bolavé hlavy taky nemusí ležet v hlavě - jen v tom, že má zablokovanou srdeční čakru... Smile takže - ošetřit daná místa - a tam, kde ucítíš blok - nechej vplout myšlenku - kterou ti intuice pošle a klidně se klienta zeptej, např. - koleno vás občas nebolívá? Já hodně komunikuji a ujasňuji si ve spojitosti s klientem, co se jak přihodilo...

A ještě maličko jinak - když jdu na masáž - neptám se, jak mi zabere. Neptám se, jaký bude výsledek. čekám úlevu. Já jsem se totiž pro tohle rozhodla... Smile ufff.. snad toho nebylo moc a dalo ti to co jsi čekala.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so květen 08, 2010 8:09 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Je to jako u doktora - když dostaneš léky - taky ti neřekne přesně, co se bude dít...


Tuto větu budu říkat, kdyby očekávali zázraky na počkání - zvlášť příbuzní. Děkuji Ti Aiko za přínosnou odpověď. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 8:44 am    Předmět: Re: Reiki a víra Citovat

Evik napsal:
Jak známo, Reiki nepůsobí na každého univerzálně, ale reaguje různě u různých lidí. Hraje víra pacienta nějakou roli ?


Co se víry v Boha týče:
- paní po 50, o dvou berlích, s nočními můrami z dlouhodobých středověkých rodinných poměrů, v minulosti podnikla i pěší pouť na známé poutní místo - aby prosila o pomoc pro svého postiženého syna. Je věřící, ale nepotřebuje k tomu pravidelný kostel. I díky její víře v Boha tak, jak jej chápe ona, se podařilo pomocí reiki odstranit ty noční běsy, citelně zlepšit psychiku a dalšími věcmi zmírnit i bolesti.
- vím o paní, které hrozí zbytečná operace páteře, ale nepřijde, protože slyšela, že se zabývám i "tou reiki". Tahle paní má v kostele snad i svou lavici.
Je to o chápání víry jako takové, o vlastním úsudku a o tom, co na to místní pan farář.


Evik napsal:
Víra v sebe, víra v Boha, v léčitele, nebo víra v uzdravení ?
Vezmi od každého hrst a lektvar ten zázraky činiti bude Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 12:51 pm    Předmět: Citovat

Víra v možnost změny....?Smile To, že potom, může být lépe než předtím?

Pořád chceme jasný recept a jedno vysvětlení. Přehlížíme souvislosti a spojení v našem celém životě a pak se prostě rozhodneme - toto je problém a léčit se musí takto a nesmí takto, a tamhletím způsobem je to nebezpečné. Celý systém víry.

Mimo tohle přemýšlení je naše existence a naše vnitřní moudrost, která se vždy a za všech okolností snaží zajistit vnitřní harmonii těla a duše jakýmikoliv prostředky. Milton Ericskon tomu říkal moudré podvědomí. Já tomu říkám tělo ví víc než hlava. Tak nachystej svým klientům kyblíček na hlavu - na očekávání, představy, přání. Popros je ať si před ošetřením laskavě odloží a nechají to jen na té vnitřní moudrosti no a pak uvidíme co jiného, nového je napadne, zda si budou chtít své představy po ošetření vzít zpět, nebo zjistí, že mohou mít i jinéSmile

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 7:03 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Tak nachystej svým klientům kyblíček na hlavu - na očekávání, představy, přání. Popros je ať si před ošetřením laskavě odloží


Skvělé ! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 8:44 am    Předmět: Reiki a víra a placebo efekt Citovat

Jé to je hezké téma, to jsem si početl. Hmm, a aby to bylo spravedlivé musím dát zase kousek ze mě, svůj názor.

Vždy jsem byl velmi racionálně založený a domníval jsem se, že reiki působí placebo efektem. Co mě přimělo věřit tomu, že to tak není? Pes.

Kamarádka dělala reiki a bylo to příjemné, ale příjemných je spousta věcí. Pak u nás na zahradě viděla našeho pejska a ten měl bolavou nožičku, kulhal a ona mu dala reiki. Přijímal úplně v klidu a ještě se natáčel tou stranou, kde potřeboval. Druhý den přestal kulhat. Pomohlo mu to. No a když jsem o tom přemýšlel, tak u psa by nejspíš nějaký placebo efekt těžko zafungoval. To bych musel být nejdříve schopen mu umět předem vysvětlit, co to je reiki a jak si myslím, že na něj bude působit. A to já neumím.

Tak tohle byl zážitek, který osobně mě přesvědčil, že reiki funguje nezávisle na tom, zda v její fungování věřím nebo ne.

U lidí možná může ten placebo efekt působit i zároveň, možná léčbu podpoří, to už je otázka pro psychologa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 9:01 am    Předmět: Osobní víra a reiki Citovat

A aby byla odpověď úplná, tady je ta druhá část. Vztah osobní víry k reiki.

U mě se moje osobní víra v osobního Boha nejvíce projevuje v mém vysvětlení, co to vlastně je reiki. Domnívám se, že reiki je jen jiný název pro božskou energii, která vše uvádí v chod a věci oživuje. Centrem vyzařování, Zdrojem a Příčinou je Bůh.

Z toho pro mě plyne, že musím být pokorný, protože to ne já, ale Bůh léčí, jen si ve své obrovské milosti vybral, mezi mnoha jinými i mne, abych působil jako kanál, jako prostředník, abych konal při léčení Jeho vůli. (Protože kdyby to nebyla Jeho vůle, nezmohl bych zhola nic.)

Jako další důsledek, který jde ruku v ruce s léčením, s tím, že si tě někdo pustí do aury přichází i určitá schopnost ovládat lidi. Nevím, zda jste si to vy ostatní všimli, ale je tomu tak. Léčením si získáváme důvěru lidí a můžeme z určité míry ovlivňovat i jejich osud, osud - to je příliš silné, lépší je říci jejich další chování.

A tady je ta osobní víra, ať už v osobního Boha nebo něco vyššího neosobního, v co věří většina reikistů zde, a z ní plynoucí morální síla strašně důležitá. Ona, moc nad lidmi, to je strašně silné lákadlo a vyrovnat se s ní a nezneužít jí, to je náramně těžké ale naprosto nutné!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 11:23 am    Předmět: Reiki a víra Citovat

Zbultrane.... ten popis co vlastně Reiki je -
Citace:
název pro božskou energii, která vše uvádí v chod a věci oživuje


tak to se mi moooc líbí, krásně vyjádřeno Smile
a vůbec - moc hezky jsi to vyjádřil Smile Jediné, co se mi nelíbí je to označení kanál Smile) Smile)

díky Smile[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 8:33 am    Předmět: Re: Reiki a víra Citovat

Aika napsal:
Jediné, co se mi nelíbí je to označení kanál Smile) Smile)



No jo, ale jak to jinak vyjádřit aby se ti to líbilo? Poraď. Rolling Eyes

Důležité je, že to není tvoje osobní síla (tu používají léčitelé), ale něco jiného mimo tebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund