Fórum - Zobrazit téma - pomočování - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - pomočování
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

pomočování

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morava
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 12.1. 2008
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 4:16 pm    Předmět: pomočování Citovat

Přátelé,
dívenka osm roků a má únik moče přes den i v noci.
máte žkušenosti s ošetřením dítětě?
Díky morava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 4:55 pm    Předmět: Citovat

Mohu k tomu říct pár slov. Netýká se to ale příliš reiki.

Týká se to makrobiotiky a jejího pohledu na věc.

Makrobiotická filozofie, pokud vím, pokládá za hlavní příčinu konzumaci potravin, které příliš uvolňují. Vše se v těle povoluje a rozvolňuje. Pochopitelně i psychika.
Toto nastává tehdy, pokud člověk konzumuje příliš (u někoho stačí málo a nebo jen trošku): ovoce (u tropického je to ještě mnohem rizikovější), cukru (jakéhokoli), mléka, jogurtů (u sladkých to je ještě mnohem rizikovější), sladkostí, kakaa, sladidel, konzervantů a různých aditiv, džusů, mražených či hodně studených věcí, kečup, běžné prodávaná hořčice. Možná by za to mohly také: rajčata, brambory, lilek baklažán atd.
A samozřejmě byliny - také velmi uvolňují.

Nyní se podělím o svou zkušenost.
Když jsem byl na vejšce, tak jsem se pokusil svůj mozek ovlivnit spoustou věcí, které by mně mohly pomoci učit. Jelikož jsem bral léky, které velmi stimulovaly mozek, bral jsem i další věci, které ho zase uklidňovali. Makrobiotika pokládá většinu léků za velmi uvolňující, stejně jako drog.

Denně jsem užíval:
alkohol, marihuanu, meduňku, ginkgo bilobu, brahmi, tabák, lapačo, DMAE, enerbol, piracetam, třezalku a k tomu občas L-tryptofan a L-tyrosin.... a coca-colu light (tu jsem měl také denně a ne jednu a hned z rána - dokonce občas se sladkou koblihou).

V určité chvíli, jsem začal mít potíže během dne udržet moč. Byl jsem naprosto překvapený, neboť se to do té doby nikdy nedělo.
Po pečlivé analýze jsem za to obvinil:
Vysoké dávky marihuany, alkoholu a třezalky (kolem 2000mg extraktu denně). Spolu s DMAE a meduňkou. A samozřejmě lehkou coca-colou.Tyto věci jsou všechny sami o sobě VELMI UVOLŇUJÍCÍ. Pokud člověk bere jednu z těchto věcí, zřejmě energetický stav organismu není tak mimořádně uvolněn jako kombinací těchto všech extrémních látek, které při dlouhodobém užívání organismus natolik uvolní, že prostě už nic neudrží. Ani sílu, ani energii, ani moč. V psychické sféře se ztrácí jakýkoliv směr.

Jakmile jsem vynechal třezalku a lehkou coca-colu, problémy přestaly (i přes pokračující masivní konzumaci marihuany atd....).

Nedávno jsem prošel obdobím vysokých dávek marihuany a nízkých dávek třezalky. Problémy s udržením moče se nevrátily. Věřím ale, že by možná stačilo zvýšit dávky třezalky a možná by už byl problém na světě.

Takže to je má zkušenost.
Zajímavé ale je, že třezalka se dle konvenční medicíny užívá také na pomočování. Když se děti pomočují ze stresu.

Nicméně má zkušenost je taková a myslím, že krásně dokládá makrobiotickou teorii o extrémním uvolnění organismu a následných prolémech s udržením moče, případně s nočním pomočováním.
Myslím, že z hlediska MB je tomuto tématu věnován prostor v knize: Chudáci děti od Jarmily Průchové.

Nakonec pro úplnost dodatek:
Dítě snídající ráno kakao s chlebem s medem, v poledne sladší pitíčko se svačinou a k tomu občas sladkost od kamaráda, k tomu vysedávání u PC (záření také uvolňuje), na svačinu banán a k večeři sladký jogurt. Po jedné z těchto věcí se dítě pravděpodobně neuvolní natolik, aby mělo problémy s močením. Ale pokud se to nasbírá (jako v mém případě), tělo je prostě už uvolněné příliš.

Ještě jedna vzpomínka:
Když jsem se staral o jedno postižené dítě, mělo problémy s udržením moči. Na snídani mělo sladkost, na svačinu mělo sladkost a po obědě také. Jako pitný režim popíjelo sladkou limonádu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 11:12 pm    Předmět: Citovat

Bylo by dobré se dozvědět čeho se děsí její matka. Odhaduji to na strach, že se něco, co se stalo (možná v jejím životě) bude opakovat znovu....
Děti do 12 let žijí často strachy a emoce svých matek.... spíše než svoje vlastní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
TierraZ
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 8:47 am    Předmět: pomočování Citovat

také bych sázela na psychiku. Chtělo by to citlivý přístup k holčičce, zjistiť z čeho má strach a pak podle toho dále postupovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 3:39 pm    Předmět: Citovat

Mnoho cest, těžko říct, která vede k urovnání nejrychleji.

1. Celkovým ošetřením holčičky s použitím 2. a 3. symbolu určitě nic nezkazíš.

2. Otázkou však je na co ta její potíž ukazuje:

- problémy v rodině, napětí, špatná komunikace, úzkostnost mámy, přísnost táty, tj. oblast, kterou je nutno primárně řešit s rodiči a nemá smysl do toho dítě tahat...

- problémy ve škole a v povinnostech "školáka" - tedy velké vnitřní napětí, nejistota, snaha vrátit se do dětství (podvědomé - ve školce se ode mě tolik nechtělo, etc.) - ano vše je ovlivněno vzorci v rodině, ale primárně jde o vývojový úkol, který si musí holčička (za pomoci / komplikování ze strany rodiny) zvládnout sama. Někdy je potíž i třeba jen v tom, že se dítě bojí říct paní učitelce že potřebuje,...)

- otázky výživy - necpou do ní příliš sladkého a pití spočívá v neustálém přísunu přeslazených limonád, džusů? Případně cokoliv močopudného?

- otázky hygienických návyků a vnímání vlastního těla. Někdy mají děti s vylučováním spojeno mnoho dalších psychických obsahů. Znám i dospělé co mají zácpu jsou-li někde na návštěvě a jdou na záchod až doma, etc. Někdo má s vylučováním spojeno příjemné uvolnění a podvědomě to vyhledává, někdo může mít naopak slabé propojení vůle a svěračů. V tomhle se psychoanalytici docela trefili - když nás rodiče učí / nutí ovládat svěrače a nepoužívat je, když chci / je potřeba - učí nás tak používat a ovládat vlastní vůli. Dítě tak může mít i velmi silnou kontrolu nad rodiči - jak tím "udělám to abych získal (pozornost / péči / blízkost). jsou to samozřejmě podvědomé programy - dítě to nedělá schválně, hledá prostě rovnováhu a klid ve svém současném světě a podmínky mu umožňují tuto cestu.

Takže těžko říci o co se opřít v tomto případě...? Zkus zvážit souvislosti. Rozhodně a zvlášť ne u dětí neplatí, že je jedna jasná příčina. Dám krk na to, že to bude kombinace různorodých vlivů...

Osobně bych se nebála pracovat přímo s holčičkou pomocí Reiki. Dostat jí do zklidněného uvolněného stavu a pracovat s vizualizací a obrazy spojené s jistotou, bezpečím, vnímáním těla a kontrolou nad tím co tělo dělá - zavírání brány, hlídání dveří aby žádná z oveček neutelka, pohádka o husopasce, která hlídá své husy sama a její rodiče jí věří, že to umí a jsou na ni hrdí - ideální je když se pro volbu příběhu využijí věci, události, znalosti z jejího vlastního života.

Držím palce.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund