Fórum - Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rozdíly západní a východní Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 10:06 am    Předmět: Citovat

Ankur napsal:
Damao:
Nevim o zadnych vyrazne negativnich nazorech na Takatu v Japonsku. Takovi jsou to pokorni a velci lide, diky sve praxi (tradicniho jap. reiki Smile))))) ) Me kdyby toto udelal muj zak, tak bych byl asi mnohem mene zdrzenlivy.
Hm. Mam jeste pred sebou hodne prace Smile



Ankure, začni už na tom pracovat, prosím tě.

Nebo pro tu tvojí "starost", co udělala Takata špatně a ještě špatněji ti nezbyde prostor na tvůj osobní rozvoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 10:30 am    Předmět: Citovat

Lendulka: Razz No já bych především řekl, že to jestli paní Takata byla taková nebo maková je úplně ale úplně jedno. Samozřejmě si tady každý může řešit co chce, ale můj dojem je takový, že to jsou problémy zástupné, které člověka odvádí od řešení problémů vlastních - svých.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 11:32 am    Předmět: Citovat

Neboj se nic Ankure, jednou i Tebe zhodnotí tvoji žáci nebo další.... A můžeš si být zdrženlivý nebo né...

Ptám se: co s tím /dle tebe fujtablíkem/ made in Takata uděláš?

Její kariéru ananasové sběračky vylepšenou o profil nadané žačky a zasvěcené vesmírné energii nevylepšíš zrovna tak jako pověst " paní se zázračnýma rukama ", vždy vypadající o desítky let mladší...
Není to i tak trochu úspěšné zvládnutí životní existence jedince, který se rozvinul a zvládl životní pouť této inkarnace, zvlášť když pokořil těžkou nemoc v mládí? Napojením na vesmírnou energii dal průchod procesu tvoření mocné energii.... a vyléčit sebe....a uzdravovat druhé......

Učitelování, výuka, výchova? Na to může mít tisíc lidí tisíc názorů. A i ty už víš a tvoji žáci též, že jestli ti něco provedou, nebudeš zdrženlivý./dle tvých slov/.

No tak zvolila jiný přístup, chtěla reiki co nejvíc rozšířit, zpřístupnit.... Nedávno jsem měl v ruce knihu o reiki od Diane Steinové- ta přímo na sebe práskla, že chce reiki zpřístupnit co nejvíce lidem, hromadně zasvěcovala, snad přímo na mítincích nebo setkáních.... Ano, jistě to nemá tu kvalitu, ale kdo chce jít dál, nastoupit tu cestičku, tak po ní bude šlapat i kdyby měl dorazit až na samý vrcholek, třeba tradiční reiki japan.
/Trochu kvasnic dá vykynout celé díži./

Je to o přístupu, stylu života... Včera si byl pán kupovat nový rýč, že dvakrát zabral a zlomil násadu. A to si tam ještě dovolili napsat, že násada je speciálně vyrobená z odolného dřeva. Popisoval, jak jeho tatík zkoušel utnout třísku, aby zjistil kvalitu. Holt dneska to ostrouhá stroj a kvalita je loterií. Je to mnohdy jinak jak dřív, kdy fortel a poctivost se cenila. A tak koupil druhý rýč a snad mu bude sloužit déle.

Jestli se holky reikistky "poTakatily", budou minimálně nádhernější a dobře vypadat Shocked Laughing Laughing Laughing A svět bude hned krásnějším. Rolling Eyes Laughing

No a my další... čas ukáže, jestli jsme se po... nebo nepo.... Idea

Roso, ten tvůj příspěvek na mě zapůsobil velkou a rozvinutou duchovností. Zrrovna tak Damao.

Čau všichni, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 11:56 am    Předmět: Citovat

harmonik napsal:

Jestli se holky reikistky "poTakatily", budou minimálně nádhernější a dobře vypadat Shocked Laughing Laughing Laughing A svět bude hned krásnějším. Rolling Eyes Laughing





Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 1:32 pm    Předmět: Citovat

Roso:
"Jo, nizke sebevedomi cili cesky receno mindrak. Pokud je to tedy tak jak ty rikas."

He, at to koumam jak koumam, odsouzeni v tom neni. Kdyz o nekom reknu, ze ma nizke sebevedomi (mindrak), tak je to popis jeho mentalniho vzorce. Bylo to tam v Damaove textu zmineno nekolikrat. "Potreba se zviditelni, karuiera privdanim se, novy kabat, poamerictit." Tuto nalepku ji v podstate tim vysvelovanim stylem "potrebovala se zviditelnit" dal sam Damao. Myslel to dobre, ale vyznelo to takto, tedy minimalne pro me. Smile Muzes na to mit jiny nazor, ale nevidim sva slova jako odsouzeni. V cele teto dlouhe diskuzi hovorim o diskutabilnosti jejiho chovani k reiki a ke svym ucitelum a pratelum. Nejsem si vedom, ze bych ji nekde jasne odsoudil. Jeji motivace (pokud jsme vubec schopni ji nejak rekonstruovat) je mi cizi (to co tady o ni pisete ) a nesouhlasim s tim jak se to tady snazite bagatelizovat pripadne glorifikovat. Tento nazor zde jasne sdilim. To take neni odsouzeni. Smile)) Kde jsi tedy prosim nasel odsouzeni?
PS:
Urcite mas samozrejme pravo na nazor na me nazory Smile

Lendulka:
"Ankure, začni už na tom pracovat, prosím tě.
Nebo pro tu tvojí "starost", co udělala Takata špatně a ještě špatněji ti nezbyde prostor na tvůj osobní rozvoj."

He, to je docela smesne, co tu pises. To, ze s nekym nesouhlasim, nebo mam jiny nazor nez vy na jeho skutky, je brzdou osobniho rozvoje? Smile))
Opet se zbytecne uchylujete k osobnim narazkam. Proc jsem tu ten spatny jen ja? Smile Protoze rikam, co si myslim o nedotknutelne pani T.?
Jak ta tva utocna narazka a postoj vuci me ovlivnuje tvuj osobni rozvoj? Smile))

Beppe:
Jedno to upne neni. Muzeme se poucit ze skutku druhych. V tom je to dulezite. Jinak jsme souzeni stejne situace prozit take.

harmonik:

"Neboj se nic Ankure, jednou i Tebe zhodnotí tvoji žáci nebo další.... A můžeš si být zdrženlivý nebo né... "

Ja, to vim. Proto se snazim vse, co ke me prichazi vnimat co nejsirsim pohledem - z vice stran. Proto zde diskutuji, i kdyz se stale dostavam do hledacku osobnich utoku ostatnich Smile

"Není to i tak trochu úspěšné zvládnutí životní existence jedince, který se rozvinul a zvládl životní pouť této inkarnace, zvlášť když pokořil těžkou nemoc v mládí? Napojením na vesmírnou energii dal průchod procesu tvoření mocné energii.... a vyléčit sebe....a uzdravovat druhé...... "

Jeji osobni uspechy a zasluhy tu nikdo nezpochybnuje. To co pises je asi pravda a za to si zaslouzi uctu. Jako kazda lidska bytost. Za to o cem pisu ja uz asi tolik ne. To je cele. Jen ji nevnimam jednostranne pozitivne. Kazdy mame sve maslo na hlave. Kazdy selhavame v mnoha situacich - jsme jen lide. To, ze to u ni jasne popisu neznamena nic vic, nez ze Takata byla taky jen clovek.

"Učitelování, výuka, výchova? Na to může mít tisíc lidí tisíc názorů. A i ty už víš a tvoji žáci též, že jestli ti něco provedou, nebudeš zdrženlivý./dle tvých slov/. "

Doufam ze budu. Smile Uvidime. Zatim se snazim ucit tak, aby me zaci podvadet nemuseli. Jestli budu uspesny rozhodne az cas.

"Roso, ten tvůj příspěvek na mě zapůsobil velkou a rozvinutou duchovností. Zrrovna tak Damao. "

Ty tvoje ftipky na konec prispevku jsou super. Vzdy me to rozesmeje. Diky za to. Smile))))))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 1:49 pm    Předmět: Citovat

Ankur napsal:

Lendulka:
"Ankure, začni už na tom pracovat, prosím tě.
Nebo pro tu tvojí "starost", co udělala Takata špatně a ještě špatněji ti nezbyde prostor na tvůj osobní rozvoj."

He, to je docela smesne, co tu pises. To, ze s nekym nesouhlasim, nebo mam jiny nazor nez vy na jeho skutky, je brzdou osobniho rozvoje? Smile))
Opet se zbytecne uchylujete k osobnim narazkam. Proc jsem tu ten spatny jen ja? Smile Protoze rikam, co si myslim o nedotknutelne pani T.?
Jak ta tva utocna narazka a postoj vuci me ovlivnuje tvuj osobni rozvoj? Smile))



Ne, Ankure, špatně sis má písmenka vyložil. Můj příspěvek nebyla rozhodně útočná narážka, (dokonce jsem tě poprosila) nýbrž jemné, přátelské šťouchnutí a reakce na to, co jsi psal předtím - sám jsi psal, že máš ještě před sebou hodně práce........psal jsi to v souvislosti s velikostí a pokorou praktiků tradičního japonského Reiki. Mrzí mě, že sis to vyložil jako útok, nechápu to. A za špatného ses označil ty sám. V mém příspěvku jsem rozhodně nehodnotila tvoji osobu. Přečti si to prosím ještě jednou a nezaujatě.

Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 2:22 pm    Předmět: Citovat

Ehm, zpátky k věci. Nebo vás tu rozebereru všecky naráz. Na každém příspěvku se dá najít spousta komunikačních faulů, nedorozumění, chybování v logických typech jazyka a jiné. Zkusme to vydržet, nereagovat na styl příspěvků a autorovu povahu, ale víc se zaměřit na obsah sdělení.

Damao popisuje snahy H. Takatové smířlivě.
Ankur velmi tvrdě a hrubě. Já v tom čtu, že te na ni zlobí co udělala.
Já se snažím podávat informace a osobně si myslím, že tu největší proměnu udělalo Reiki až u jejích žáků - možná pro to, že vše měla zjednodušené a tudíš s velkým prostorem pro doplnění a "vylepšení".
No a ostatní si myslí to své, nebo poprvé v životě zjistili, že nějaká H. Takatová vůbec existovala:)

Hezký víkend vám přeji.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 3:34 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
harmonik napsal:

Jestli se holky reikistky "poTakatily", budou minimálně nádhernější a dobře vypadat Shocked Laughing Laughing Laughing A svět bude hned krásnějším. Rolling Eyes Laughing





Džarmí


No to je mi ale symbol... Shocked . To je který směr nebo styl.... ? Z toho by "hafnul" nejeden ostrozubý vlčák. Laughing Laughing Laughing

Kdyby jen tušila--ta...taká...ta.... ---jak žije stále v jedné cé zetkové zemičce. Shocked

Ta Narya ale umí dávat do latě! Embarassed Rolling Eyes Crying or Very sad

K věci- a "všeci" Exclamation

Jenže ona na to má.

Taky hezký víkend, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 3:58 pm    Předmět: Citovat

To o co se Ankure snažíš je srovnávat nesrovnatelné. Nemůžeš srovnávat a posuzovat Takatu ani nikoho jiného s nikým jiným. A to je základní kámen úrazu. Každý jsme unikátní a každý máme jinou cestum jiné POSLÁNÍ a jiné prostředky jak toho dosahujeme. Nemůžeš vědět co bylo její poslání a jestli se ho zhostila tak jak měla nebo ne.
Když přijde žák nějakého gurua a prozradí nějaké super tajné učení, tak tobě nepřisluší hodnotit jestli to bylo správně nebo ne. Protože ty to nemůžeš vědět. Ty nejsi hlavní režisér, neznáš celá scénář, neznáš všechny puzzle mozaiky.
A když přijde tvůj žák a udělá něco jiného než jsi ho učil, tak bys musel být realizovaný mistr abys mohl vzít hůl a prásknout ho po zádech.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 10:29 pm    Předmět: Citovat

Lendulka:
Ok, beru zpet. Omlouvam se, ale nerozpoznal jsem stouchnuti od utoku Smile
))
He.

Roso:
No dyt o tom pisu, ze mam hodne prace pred sebou Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 12:39 pm    Předmět: Citovat

A když přijde tvůj žák a udělá něco jiného než jsi ho učil, tak bys musel být realizovaný mistr abys mohl vzít hůl a prásknout ho po zádech.

RoSo
Mistr se utiší a poslouchá co mu tím žák říká. Kdyby to nebylo určeno pro něj,tak by to neslyšel, i kdyby žák řval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 8:06 pm    Předmět: Citovat

clovek

"A když přijde tvůj žák a udělá něco jiného než jsi ho učil, tak bys musel být realizovaný mistr abys mohl vzít hůl a prásknout ho po zádech. "

A ty bys musel byt nemene realizovany Mistr, abys toto doopravdy vedel. Jinak jsou to teoreticke reci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
ZK
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.5. 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 10:48 pm    Předmět: Citovat

Pokud se smím jako nováček vmísit do diskuze...

Přiznám se, že mne toto vlákno velice zajímalo, ale s vypjetím všech sil jsem dokázala přečíst pouze prvních šest stran vzájemného napadání se, uražených reakcí, totálního nepochopení se a vyřizování osobních sporů.
Připomíná mi to tu kočičí náboženské války ohledně barvy čepiček z Červeného trpaslíka (jedni válčili za červené, druzí za modré a ve finále měly být stejně zelené).

Každý si volí styl podle toho, na jaké "úrovni vývoje" se zrovna nachází. Nejde říci, že Usuiho je špatné, Takata to celé podělala a Komyo je jediné správné. Přeci to, že se se stylem druhé strany neztotožňuji, neznamená, že je nutně pro všechny lidi špatný. A i kdyby stokrát byl, kdo mi dává právo soudit volbu druhých lidí?

Omlouvám se, že vystupuju jako mravokárce, což mi vůbec nepřísluší. Mluví ze mne pravděpodobně zklamání z faktu, že cenné informace musím hledat v balastu lidských emocí. Ale i tak za ně děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: so květen 29, 2010 1:21 am    Předmět: Citovat

Jémine,jémine........Svatá Karmilko,vidíš to ???!!!

Ne teď jemně vážně.
Někdy děláme jako by jsme nebyli tím,kým jsme.Sama to mam v oblibě.
Já nic ,já muzikant.

Dobrou

Džarmí
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
Strana 26 z 26

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund