Fórum - Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rozdíly západní a východní Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:31 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Furt hledám nějakej kompromis mezi tím, abych trochu omezila dezinterpretaci toho, co říkám (ve veřejný diskusi), a na druhý straně, abych zase nebyla tak moc ukecaná. Confused


Tohle sice nebylo určeno mně, ale za sebe říkám, že občas už píšeš docela srozumitelně. Smile

Hezký den všem.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:52 pm    Předmět: Citovat

Já nevím Katko,

mně opravdu ukecaná nepřijdeš Smile . Chodím na jedno zahraniční fórum a to bys viděla, co to je být ukecaná Shocked . Spousta příspěvků je tam hrozně dlouhých, že se to člověku ani nechce číst, a vlastně na to ani nemá čas.

A krom toho, tady se většinou vyjádří lidé, kteří mají k danému tématu co říct. Ale tam se do toho plete snad každý, i kdyby měl říct jen: "Tak s tím teda nemám žádnou zkušenost." Jenomže i tito lidé jsou často schopni zplodit dlouhé elaboráty, jenom že o ničem. Jako by hlavní bylo to, aby byli vidět nebo se snad nudí či co. A přitom se ještě tváří strašně důležitě Rolling Eyes .

V té záplavě se však najdou i užitečné příspěvky a jejich zajímaví autoři.

Takže bych Ti chtěl říct, že Ty jsi úplně v pohodě. Píšeš hezky, zajímavě a hlavně je z Tvých slov cítit hluboká moudrost. Já sem sice už zajdu jen málokdy, ale určitě je zde i spousta dalších, kteří Tvoji práci a její styl ocení. Smile

Mimochodem, vím, že kamo to tak nemyslel, ale být označen za marťana je veliká pocta Razz . Vždyť na kabalistickém Stromu života je to dimenze, kde panuje Řád, spravedlnost, poctivost, statečnost, hrdinství... a schopnost to všechno přirozeně žít na základě Lásky a schopnosti jasného rozlišování Smile .

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:59 pm    Předmět: Citovat

Jo, a ještě jsem chtěl říct, že Paroubek si strašně fandí, jestli si myslí, že marťani by s ním spolupracovali... Very Happy

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 6:34 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Mirku za tohle Tvoje pěkný psaní, vážím si toho.

sunnyi napsal:
Jenomže i tito lidé jsou často schopni zplodit dlouhé elaboráty, jenom že o ničem. Jako by hlavní bylo to, aby byli vidět nebo se snad nudí či co. A přitom se ještě tváří strašně důležitě.

Faktem asi je, že tahle duchovní fóra mnohdy skýtají možnost bavit se jen kvůli tomu bavení samotnýmu, tedy jako jakýsi volný prostor na zahánění nudy a klábosení o ničem.
A ještě to v dotyčný může mít za bůhvíjakou ušlechtilou činnost, zvlášť, když se s ním dá někdo z pocitvě hledajících do vážného hovoru.
Na webu určeném pragmatičtějším věcem se takový kratochvilník odkope mnohem dřív, když by měl chuť např. vést diskusi o pěstování sukulentů a přitom nemá ani zahrádku, natož jakoukoli vlastní zkušenost s pěstováním těchto rostlin. Tak ho zřejmě ti zběhlí pěstitelé brzy pošlou k šípku. Smile
Ten mechanismus bude v tom, že pokud si hrajeme na něco, čím nejsme, tak to pravděpodobně časem schytáme, ať už je to třeba virtuálně (v diskusi), nebo natvrdo.

Marťana jsem pochopila podobně, a cti úmyslně někdy vracím znovu „na zem“. Wink

V globálu mám spíš za to, že bysme se měli nejdřív naučit pořádně chodit, než začneme trénovat lítání.

P.S.
Jj...Paroubek je holt Paroubek.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 8:12 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
V globálu mám spíš za to, že bysme se měli nejdřív naučit pořádně chodit, než začneme trénovat lítání.


Souhlasím. Jenomže pro většinu lidí je to taková nuda...

Měj se hezky Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 8:20 pm    Předmět: Citovat

harmonik:
"Hajaši se obával, aby reiki nezaniklo a bylo k dispozici dalším lidem. Proto taky konal jak konal a dovolil reiki učení vycestovat a rozšířit se do světa.Takatu odsuzuješ, nenecháváš na ní nit suchou, ale snažila se. O penězích nic nevím, ale jestli za utržené jmění třebas vybudovala něco záslužného, na tom nevidím tolik zla. "

Takatu neodsuzuju. Jen jasne a dle mych informaci sdeluji fakta. Drive jsem jiz o tom psal, ze jeji motivace je zahadou. Hayashi ucil mnoho zaku. Jeho motivace je vcelku jasna,... chtel predavat reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 8:29 am    Předmět: Citovat

No vemte to tak, že paní Takatová měla japonské předky, ale kulturně vyrostla v Americe - přesněji na Hawaji. Byla vážně nemocná, dostala se na léčení do Japonska a zde na Hajašiho kliniku. Vyléčila se, nějakou dobu pracovala na Hajašiho klinice - praktici 2. stupně to měli povinné a pak se vrátila zpět a začala tuto zázračnou metodu používat na Hawaji. (cca rok 1935)
V roce 1938 Hajaši vycestoval na Hawaj aby dokončil výuku, zde je kopie dokumentu
http://www.aetw.org/reiki_takata_cert.html kterým uznal H. Takatu jako schopnou ošetřovat a předávat umění Reiki dál. Zajímavé, že v textu píše, jako jednoho z 13 plně kvalifikovaných učitelů. Proč je to zajímavé pochopíte později.

To bylo pravděpodobně jejich poslední setkání. Později paní Takata cestovala do Japonska zpět, do Hajašiho školy, kterou vedla paní Chie Hajaši, jeho žena. Paní Chie nabídla Hawayo vedení školy, ta odmítla s tím, že už pracuje příliš jinak (dá se dohledat fotka z toho setkání).

H. Takata praktikovala roky na Hawaji (někde jsem i našla reklamu na její ošetření) a učit začala až přímo ve Státech v posledních 10 letech života cca 70. léta 20. stol A tohle mi přijde sakra divný. Co dělala co se týče výuky těch ostatních 30 let? Proč najednou v tak vysokém věku začala učit přímo ve státech (když měla fungující praxi na Hawaji), kdo ji k tomu vedl, proč na letáku má, že je jediný učitel na světě (když věděla že po válce Hajašiho škola dál funguje)? http://www.aetw.org/reiki_takata_reiki_flier.htm


Z deníků a starších informací navíc vyplývá, že Hajašiho tradiční techniky znala, ale dál je nepředala, nebo je velmi pozměnila. Přijde mi, že z boomem new age jí prostě někdo donutil aby učila, rodina? Vnučka P. Furumoto?

Nejsou to zbytečné informace, není to minulost nebo nepodstatnost. Jsou to poměrně zajímavé souvislosti, které poukazují na zdroj zkreslení a nedorozumění. Někteří učitelé se do toho zamotali, jiní i přes jiné kulturní zázemí se dotýkají stejné podstaty jako japonští učitelé (jenže rozlište si, kteří se drží staré tradice, a kteří pojaponšťují západní techniky). Tahle diskuze má smysl, tak se prosím zdržte osobních poznámek a poklepávání po rameni jak je kdo moudrý a píše zajímavé příspěvky nebo naopak kecá nesmysly. Věcnost prosím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 10:03 am    Předmět: Citovat

Ahoj všichni, ahoj Naryo.

Jako vždycky máš perfektní věcný příspěvek. Moc díky za něj. Něco mi to i osvětlilo. No je to i jako detektivka... Jednou mi to třebas /a nejen tohleto/ vysvětlíš.

Když zašňupám po Netu, skoro každý tam tu Takatu v linii má. Byla pověřená Hajašim jako následovník. Vyučovala na příkladech a pokaždé jinak, na tom osobně nevidím nic špatného. To činil i Ježíš, když svá moudra sděloval v podobenstvích. Zřejmě působila reiki energií celý život, ale teprve na konci života vychovávala a zasvěcovala na mistry./Tak jsem to pochopil v jednom článku/. Jinak verzí a variant je velice mnoho, že ani ti zasvěcení už neví, co je původní a co ne.

Hajaši prý vyškolil okolo 13 mistrů /čísla se prý mírně liší/. Jeho klinika dle netových záznamů opravdu musela být zavřená ve válce.

A tak zas podle neoficiálního zdroje byl v Japonsku jeho přímý žák Tatsumi, který ovšem nezasvětil žádného pokračovatele. Zemřel v roce 1996. Hajaši si údajně přál, aby veškeré poznámky učení byly uloženy do hrobu s ním. A stopou pro bádající by mohla být linie mnichů Tendai, kteří prý nějaké informace uchovávají.

Jinak reiki- vesmírná energie snad funguje i mnohým dalším. Linie nelinie.

Ať se daří, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 10:43 am    Předmět: Citovat

Ano přesně detektivka:) A naprosto logické souvislosti ve vývoji. Plus neskutečně mnoho prostoru pro fámy, domněnky, zaručené vševysvětlující channelingy apod.

Hajaši a už sám Usui měli mnoho žáků z různých míst, různě zaměřených. A pouze někteří pokračovali ve veřejné učitelské práci. Jiní se po organizačních změnách (příchod vojenských důstojníků, smrt Usuiho, Hajašiho škola a další změny ve výuce) prostě odpojili a šli svoji cestou (Tatsumi se vrátil domů, Eguči se přidal ke komunitě Itoen,...). O mnohých nevíme a nejvíce jsou vidět ti, co jsou veřejně, dělají velké kurzy, oslovují mnoho lidí, informace se předávají dál. Ani D. Kinga mnoho lidí nezná a to ho považuju za jeden z úžasných zdrojů zkušeností, informací, přístupu - i když i on pracuje s rekonstrukcí systému a výuky - i přesto že byl v kontaktu s Tatsumim a dalšími, včetně Usuiho pamětnic, neprezentuje to jako jediné pravé tradiční japonské Reiki - i když chvíli to tak vypadalo:)

Prostě asi jako informace z bible a informace z dalších evangelií a dopisů, které nebyly součástí oficiálního výběru. Přesto tato apokryfní evangelia i dnes otřásají s nejednou oficiální doktrínou a jsou nástroji vývoje. No jsem zvědavá, kdy církev uzná, že Máří Magdaléna byla v životě ježíše velmi významná postava...Smile

To podstatné však je, že když se člověk obrátí k těm kořenům, jeho vlastní praxi to obohatí, posílí, zkvalitní, jedno z jaké linie, způsobu práce, výuky vychází. Pro tohle jsem příznivcem japonského přístupu - i přesto, že jsme jinde kulturou, časem, vírou - to staré dává smysl, posiluje a navíc rezonuje i s tím moderním. Jsou základy tohoho světa, které jsou neměnné, každá kultura je oslovuje jinak, nevěřím tomu, že dnes jsme úžasnější, než dříve, jen jiní.

Ps: A to jsem tu ještě nezmínila další apokryfní Reiki praktiky a učitele ze starých časů Shou Matsui, Kaiji Tomita, Fumio Ogava - i po nich zůstaly určité dobové knihy, články, jen málokdo má ale upřímný zájem (a v čechách znalost angličtiny, nemluvě u těch co to překládají do angličtiny o znalostech Japonštiny, zvláště té staré!) je studovat. No, práce spíš pro historika a na pár měsícůSmile Snad se k tomu někdy dostanu, teď to jde stranou.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 8:49 pm    Předmět: Citovat

Nikdy bychom neměli říkat nikdy - to píšu proto, že jsem napsal, že toto vlákno pro sebe považuji za uzavřené.
Měl jsem možnost trochu nahlédnout do toho, co vedlo Takatu k tomu, aby v 70. letech začala vytvářet v Texasu workshop Reiki.
Víte, ona měla velkou potřebu být vidět. Po příjezdu do USA čekala, že se lidé v Americe budou o Reiki zajímat, ale nestalo se tak. Jistě - je to pochopitelné pro léta 50. a snad i v následujícím desetiletí byla ještě v Americe silná protijaponská nálada. Nabyl jsem přesvědčení, že tím hybatelem pro pozdajší snahy Takaty vytvořit jakýsi "nový" seminář Reiki byla Universalistická církev v USA, hlavně její kláštery v Texasu. Tito lidé se snaží už programově nachízet pozitivní prvky v náboženských i jiných rituálech z celého světa, cíleně vyhledávají techniky, díky nimž lze dosáhnout harmonického a zdravého života. Myslím, že to byli právě oni, kdo prorocky "uviděli" hodnotu Reiki pro Západ.
My stále máme sklony hodnotit Takatu jako Japonku, ale ona především byla Američanka! Proto také - nebyl to jediný důvod - odmítla vést Hajašiho školu, když ji o to manželka pana Hajašiho požádala.
V Americe tedy Reiki dostala nový kabát podobně, jako dostávají nový kabát filmové příběhy (Sedm samurajů) nebo pohádky (Popelka). Prostě se poameričtila Reiki ne jenom proto, aby pro Američany byla srozumitelnější, ale hlavně proto, aby jí snad Takata dodala "amerického" lesku. V každém případě, jakmile to v 70. letech udělala, mělo to ohromný úspěch - Reiki se začala v USA šířit.
Myslím, že podobné důvody zavedly Takatu i ke stanovení sazeb kurzovného. Jako správná Američanka poměřovala hodnotu Reiki penězi - čím vyšší částky byli lidé za kurzy a zejména za mistrovské osvědčení platit, tím měla asi (podle ní) Reiki vyšší hodnotu.
Chci tím říci, že to rozhodně nebyla ani omezená, ani bláznivá ženská. Prostě to dělala jak to nejlíp uměla.
Protože se vždy snažím vidět v životě určité "synchronní" prvky - podobnost, v životě Takaty se jedna nabízí. V mládí "udělala" kariéru když z dcery sběračů ananasu stala paní správcovou díky sňatku.
Pozdější vzestup její prstiže díky Reiki v USA se tomu - jak to cítím- hodně podobá.
Čest její památce - nebýt jí, vymýšleli jsme si jiné systémy....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 9:39 am    Předmět: Citovat

Damao: V různých zdrojích o Reiki je paní Takata vnímána všemi možnými způsoby. Od naprostého nekritického zbožňování až po úplné zatracování. Pravda bude jako vždy někde uprostřed a myslím si, že objektivní historické zhodnocení role paní Takaty zatím chybí. To co v životě a zejména v mládí prožila paní Takata by asi nechtěl prožít nikdo z nás. Osobně vždycky, když jsem se zamýšlel nad jejím příběhem, mi tam moc nezapadaly negativní pohledy a hodnocení jejích změn v Reiki při přenesení na Západ. Tvoje vysvětlení mi naopak hezky a logicky do celého příběhu zapadá.

HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 10:20 pm    Předmět: Citovat

Damao:
"Měl jsem možnost trochu nahlédnout do toho, co vedlo Takatu k tomu, aby v 70. letech začala vytvářet v Texasu workshop Reiki. "

Muzes byt konkretnejsi? Jak?

"Víte, ona měla velkou potřebu být vidět. "

Hm. Sad Bohuzel.

"Po příjezdu do USA čekala, že se lidé v Americe budou o Reiki zajímat, ale nestalo se tak. "

No jo, oni uz amici ale zazili vlnu indickych a jinych guruu...

"My stále máme sklony hodnotit Takatu jako Japonku, ale ona především byla Američanka! Proto také - nebyl to jediný důvod - odmítla vést Hajašiho školu, když ji o to manželka pana Hajašiho požádala. "

Ne, jako japonku jsem ji nikdy nevidel. Uz pro to, jak se chovala k reiki a ke svemu Mistrovi.

"V Americe tedy Reiki dostala nový kabát podobně, jako dostávají nový kabát filmové příběhy (Sedm samurajů) nebo pohádky (Popelka). Prostě se poameričtila Reiki ne jenom proto, aby pro Američany byla srozumitelnější, ale hlavně proto, aby jí snad Takata dodala "amerického" lesku."

Toto je fakt fujtajbl.

" V každém případě, jakmile to v 70. letech udělala, mělo to ohromný úspěch - Reiki se začala v USA šířit."

Reiki se zacalo opravdu sirit az po jeji smrti, diky jeji zacce, ktera porusila cenovou politiku. Smile Sad

"Myslím, že podobné důvody zavedly Takatu i ke stanovení sazeb kurzovného. Jako správná Američanka poměřovala hodnotu Reiki penězi - čím vyšší částky byli lidé za kurzy a zejména za mistrovské osvědčení platit, tím měla asi (podle ní) Reiki vyšší hodnotu. "

Pridat reiki vyssi hodnotu je fakt super idea. Sad

"Chci tím říci, že to rozhodně nebyla ani omezená, ani bláznivá ženská. Prostě to dělala jak to nejlíp uměla.
Protože se vždy snažím vidět v životě určité "synchronní" prvky - podobnost, v životě Takaty se jedna nabízí. V mládí "udělala" kariéru když z dcery sběračů ananasu stala paní správcovou díky sňatku.
Pozdější vzestup její prstiže díky Reiki v USA se tomu - jak to cítím- hodně podobá. "

Jo, nizke sebevedomi cili cesky receno mindrak. Pokud je to tedy tak jak ty rikas. V podstate odstartovala velke hnuti podobne "emocne vybavenych" spolutvurcu takyreiki stylu. No nevim jestli jsem to chtel vedet. Moc mi to mineni o ni nezvedlo. Nejsem dokonaly, takze nemohu a nechci nikoho soudit a odsuzovat, ale je mi z toho smutno.

"Čest její památce - nebýt jí, vymýšleli jsme si jiné systémy...."

To je ono!!!! Vymyslet systemy. PROBOHA PROC ?!!????
Urcite si zaslouzi, jako kazda lidska bytost uctu. Ale z tveho prispevku citim, ze nechces videt jeji konani realne. Omlouvas ji a to dost neobratne. "Poamerictila reiki a novy kabat" a podobne perly. Je to zbesily pokus natrit hovinko na ruzovo. Nic to nemeni na tom, co se stalo.
Nemyslim si ze Takata je ztelesnenim vseho zla na svete Smile , nicmene to nic nemeni na faktu, ze lhala o O senseiovi (Usui), bez vazneho duvodu pozmenila system ji predany k nepoznani, zaprela vsechny Mistry nejen sveho, z velmi podivnych duvodu se pasovala na jedineho zijiciho mistra reiki a brala za to velke penize. Z japonskeho pohledu na vec uz snad krome osobne vykonane vrazdy sveho ucitele nemohla udelat nic horsiho Smile Sad
Z americkeho pohledu je ovsem vse ok. Sad Normalni inovace a propagace, ze?
Nebyt zrady jeji zakyne, tak ted mozna reiki v americe dela maly okruh velmi bohatych new age nadsencu a jde o exotickou zalezitost zbohatliku.
No a my bychom si vymysleli jine systemy ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 3:00 am    Předmět: Citovat

Ankur napsal:
Damao:
"Měl jsem možnost trochu nahlédnout do toho, co vedlo Takatu k tomu, aby v 70. letech začala vytvářet v Texasu workshop Reiki. "

Muzes byt konkretnejsi? Jak?

Prostě jsem se setkal s Američankami, které "byly při tom". Jeptišky Universalistické církve.
Chlapče - takto Tě oslovuju vzhledem k velkému věkovému rozdílu mezi Tebou a mnou - možná bys mohl být trošku laskavější k tomu, co tu píšou druzí, nebo to nejde? Prostě, kdo nemyslí jako Ty je podle Tebe ....co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 8:29 am    Předmět: Citovat

Damao:
Laskavy vcelku jsem. Velmi decentne jsem naznacil, ze nejsi nestranny pri komentovani cinu pani Takaty.
Samozrejme, ze kdybych byl v jeji situaci, mozna bych se zachoval podobne. To nevim. Ale v tuto chvili to vnimam takto. Privazat na to pentlicku a omluvne se usmivat je hezke, ale nic to nemeni na faktech. Z pohledu jejich kolegu Reiki Mistru, Hayashiho rodiny a lidi, co ji skrze reiki a diky reiki vylecili, je jeji cinnost v USA velmi tezko obhajitelna. Nevim o zadnych vyrazne negativnich nazorech na Takatu v Japonsku. Takovi jsou to pokorni a velci lide, diky sve praxi (tradicniho jap. reiki Smile))))) ) Me kdyby toto udelal muj zak, tak bych byl asi mnohem mene zdrzenlivy.
Hm. Mam jeste pred sebou hodne prace Smile
Kdo nemysli jako ja, ma svuj osobni nazor. Je to jeho pravo a ja mam taky pravo s nim otevrene diskutovat o nazorech svych. Ty mne zde neustale podsouvas mou mladost a nevyzralost (chlapce,..) a ja ti sdilim to, ze to nechces videt realne, protoze se ti to nehodi do kramu.
To je vcelku vse. Neni to idealni, ale je to tak. Idealni by bylo diskutovat bez osobnich narazek, ale v tomto foru jsem se toho uz od zacatku ( mimo jine od tve kolegyne, zapadni reiki mistyne Smile ) nedockal. Tak co se divis, ze jsem pristoupil na hru?
Ohanel ses tady hresenim slovem. To co pises o takate by se do toho krasne dalo zapocitat. Je to jen dalsi pohadka. Usui uz neni krestan, ale ona to tak nemyslela, kdyz o vsem co ji pomohlo, uzdravilo a dalo ji praci, socialni prestiz a osobni rozvoj, si totalne vse vylhala ve svuj prospech. To je nemoralni i na zapade (odhledneme li od vychodniho pohledu na loajalitu k Mistrovi a metode)
Toto neni odsouzeni, jen jiny pohled na vec.
Jak pisu vyse, kdo vi, jak bychom se my, kazdy z nas chovali na jejim miste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 8:55 am    Předmět: Citovat

Ankur napsal:

Jo, nizke sebevedomi cili cesky receno mindrak. Pokud je to tedy tak jak ty rikas. V podstate odstartovala velke hnuti podobne "emocne vybavenych" spolutvurcu takyreiki stylu. No nevim jestli jsem to chtel vedet. Moc mi to mineni o ni nezvedlo. Nejsem dokonaly, takze nemohu a nechci nikoho soudit a odsuzovat, ale je mi z toho smutno.
......
Toto neni odsouzeni, jen jiny pohled na vec.
Jak pisu vyse, kdo vi, jak bychom se my, kazdy z nas chovali na jejim miste.


Na jedné straně píšeš, že nehodnotíš a neposuzuješ a že nevíš jak ty bys v téhle situaci jednal a na druhé straně hodnotíš posuzuješ a dokonce odsuzuješ to co udělala. Protiřečíš si v jendom odstavci. To posuzování a odsuzování se nese v duchu většiny tvých příspěvků. A je z toho cítít, že tvoje ego si myslí, že TY bys to udělal lépe a že to co ona udělala bylo špatně.
No. Já tě nehodnotím, neposuzuji a neodsuzuji. Smile Jenom píšu co vidím a jak to citím. Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Další
Strana 25 z 26

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund