Fórum - Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rozdíly západní a východní Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 10:15 am    Předmět: Citovat

toora: Můj názor je takový, že by nám všem prospělo mluvit přímou řečí a nekádrovat, jestli je tazatel hoden přímé odpovědi nebo ne. Prospělo by to i diskuzi jako takové, její přehlednosti a čitelnosti.
Je to ale samozřejmě tvoje věc, jakou komunikaci používáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 10:46 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Můj názor je takový, že by nám všem prospělo mluvit přímou řečí a nekádrovat, jestli je tazatel hoden přímé odpovědi nebo ne. Prospělo by to i diskuzi jako takové, její přehlednosti a čitelnosti..


Houbeles kádrování, Beppe. Smile
Buď něco přirozeně plyne, nebo to prostě drhne. A jestliže bude někdo na Tvoje slova reagovat jako bejk na hadr, těžko mu budeš vyprávět o něčem, co bereš vážně, co je Ti drahý. Protože - k čemu by to použil? Zase jen aby si našel něco dalšího k potvrzení svého zabetonovanýho postoje, potvrzení toho, proč ho štveš.

Určitá zralost a „rovnost“ nespočívá Beppe v tom, že každýmu řekneš úplně všechno. O to se stará zákon akce a reakce, a ten neměří rovným dílem, zato spravedlivě.
A to skutečný umění nespočívá v hrnutí něčeho, padni komu padni, ale ve schopnosti dobrýho rozlišení - komu, kdy a co říct, tomuhle je třeba se neustále učit.

Zkus se třeba zamyslet nad tím, jak na jednu stejnou otázku odpovíš svojí partnerce, jak svýmu tátovi, a jak někomu od vedlejšího stolu v hospodě, co tě spíš provokuje, než aby to myslel vážně, tzn. že bys ho snad nějak, v dobrý víře, dovopravdy zajímal.


Citace:
Je to ale samozřejmě tvoje věc, jakou komunikaci používáš.

V ideálním případě odpovídající, Beppe, tj. ráda bych, aby tomu tak bylo.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 11:09 am    Předmět: Citovat

toora: Tomu, že každýmu neřekneš úplně všechno a reaguješ různě v různých situacích rozumím. Ale otázka na to čím se zabýváš v oblasti reiki a duchovna mi přišla celkem neškodná navíc otázka "čím se asi zabývají ostatní diskutující ?" pochopitelně občas napadá asi téměř každého kdo tady diskutuje. Já bych proto normálně odpověděl a pak bych se teprve zeptal proč se zmíněný ptá, když bych měl pocit, že je ta otázka motivována něják "jinak" . Když neodpovíš tak to zase generuje další otázky a dohady, typu "proč to tají ? " atd. Ale to nemá cenu rozpitvávat, každý jsme jiný a máme svůj způsob komunikace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 12:09 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Ale otázka na to čím se zabýváš v oblasti reiki a duchovna mi přišla celkem neškodná"...

Sama o sobě je každá otázka neškodná. Jen holt u každé otázky záleží na tom „..a kdo se na tohle ptá?“ Protože když dva dělají totéž není to totéž. Smile


Beppe napsal:
Já bych proto normálně odpověděl a pak bych se teprve zeptal proč se zmíněný ptá, když bych měl pocit, že je ta otázka motivována něják "jinak".

Jo, to můžeš, já už ale neignotruju fakta, tj. jistou návaznost na to, jak na můj projev stejný člověk neustále reaguje. Ale vždycky je samozřejmě možné začít s čistým stolem, jen to nemůže být věc jen té jedné strany. A myslím, že s někým tady, kde v minulosti vnikaly nějaké ty „vlnky,“ jsme si je srovnali.


Citace:
Když neodpovíš tak to zase generuje další otázky a dohady, typu "proč to tají ? "

Tohle už je Pepo každého věc, co si v hlavě pěstuje, jaký je jeho způsob uvažování a jeho směřování pozornosti. Dovolím si tvrdit. že jestliže se mi kdy někdo soukromě ozval (ať už byla jeho reakce na mne a nebo vystupování na RW jakýkoliv) potom jsem mu s nejlepším svědomím a vědomím odpověděla. S někým si občas dál napíšeme pár řádek, když to není nic samoučelného, a s tím je vždycky na co navázat, i kdyby mezi tím psaním uplynula už bůhvíjaká doba.

Celkem častou motivací zájmu bohužel ale je jen pouhá zvědavost a všechny ty opičí manýry mysli, co k tomu patří. Ráda se totiž zaobývá někým jiným, jen aby se nemusela věnovat sobě a pracovat tak sama na sobě. A uspokojování téhle bulvární potřeby, ať už se týká kohokoli, není ničím užitečným, spíš naopak, nevidím tedy důvod proč bych tomu měla vědomě pomáhat.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 12:18 pm    Předmět: Citovat

Tooro,

možná to vypadá jako házení perel sviním, to je fakt, ale na druhé straně - jak můžeš nabeton vědět, že zrovna těm lidem, kteří Ti teď nestojí za to, bys tím neukázala, že jsi přece jen člověk a ne marťan?
Např. není to tak dávno, co bych s Tebou asi ani nediskutoval, a teď? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 12:47 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
...jak můžeš nabeton vědět, že zrovna těm lidem, kteří Ti teď nestojí za to, bys tím neukázala, že jsi přece jen člověk a ne marťan?
Např. není to tak dávno, co bych s Tebou asi ani nediskutoval, a teď? Wink

Nějaké to „stojí za to“, nestojí za to, to by znamenalo, že je tady někdo, kdo tohle posuzuje z nějakého mimořádného postu, ale tak tomu není. Prostě jen rozlišuju, co má smysl dělat a co smysl nemá. A fut se učím. Tak, jak to v životě jistě děláš i Ty, aniž bys to považoval za něco zvláštního. A věřím, že úplně stejně to dělaj třebas i ty Marťani. Smile

Nejsem tady od toho, abych někomu ukazovala „že jsem člověk“, to buď ten spolu-diskutující pozná (z toho co jak píšu o tom, co je předmětem diskuse), nebo nepozná.
No a nakonec...o co jde? Když je vůle k dorozumění, pak je to fajn, ale s každým se stejně domluvit nelze, a taky se nic neděje, Svět se točí dál...


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 12:50 pm    Předmět: Citovat

harmonik:
"Ankur mě sdělil, že píšu až moc "západními písmenky". Píšu, jak jsem se naučil. Prostě slovanský základ, vylepšený "Cyrilkem s Metúdkem o čárky a háčky". Laughing To byli inovátoři! Změnili zaběhnutý systém a dodnes je hlavně na Moravě uctívají jako patrony země. Prošlo by něco takového u Ankurovců, kteří se důsledně drží tradice a původního?
Ironií osudu je, že jsem se octl ve Slezsku a víc jak polovinu kolegů se píše "polsky", kam oni mudrci nedošli nebo tamní nepřijali jejich zlepšováky. "

Vis celou dobu tady pisu o zdravem rozumu a pokore a pravdomluvnosti. Reiki vzniklo v Japonsku a jako vse i zde se vyvyjelo. Nicmene inovatori byli do prichodu reiki na zapad vetsinou velmi soudni, plni pokory a ucty ke svemu Mistrovi. Z Havaje s velkou lzi ve vinku (obsah, vznik,...) vzeslo neco, co sice asi mnoho lidi jistym zpusobem obohatilo ,ale mnoho lidi si na tom take nalestilo Ego a nacpalo penezenku. Zapadni reiki se tak hodne rozsirilo take diky poruseni slibu ve vztahu ucitel/zak. (slib, dany Takate, ze se mistrovsky stupen bude predavat za 10 000 USD, ci kolik) Tedy ne diky uzasne kvalite teto mutantni verze, ale diky opetovne lzi. Z jednoduche metody to i diky temto okolnostem explodovalo do stovek verzi, tak jak si to kazdy chtel spalcat a jak to dnes kolem sebe vidime.

Ja jsem vcelku jednoduchy clovek, ale nejsem rigidni. Delam Oshovky, delam cchi kung a delam reiki. Zajimam se o nove veci a metody. Jen to neplacam dohromady, jako pejsek s kocickou do dortu. Vazim si vsech Mistru a ucitelu, kteri mi neco predali a dali mi duveru, ze to mohu ucit dalsi lidi. Kdyz si misto gassho prejmenuji techniku na Namaste (coz je v podstate technicky to same) tak tim podle me plivu na duveru sveho Mistra. Zvlaste, pokud bych to nazyval dale jmenem jeho stylu. Je jasne, ze casem mohu dojit poznani, ze neco v tom, co jsem prevzal chci delat jinak. Potom je to otazka komunikace s Mistrem, pripadne jeho svoleni, nebo jasne odliseni toho, co delam od toho, co mi predal. To se podle me v cele linii zapadniho reiki nedelo a nedeje. Zravy rozum, pokora a ucta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 12:52 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Tooro,

jak můžeš nabeton vědět, že zrovna těm lidem, kteří Ti teď nestojí za to, bys tím neukázala, že jsi přece jen člověk a ne marťan?...


Člověk, který je sám sebou, nemá potřebu druhým něco dokazovat. Ti, kdo mu nerozumí Question , a považují ho třeba za marťana Shocked , by měli hledat příčinu sami v sobě Idea . A pokud jde o člověčenství, tak to by Katce mohl leckterý člověk závidět Smile .

Mirek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 1:21 pm    Předmět: Citovat

Dobrý pokus Sunnyi,
akorát že jsme zase u těch neblahých prkotin - slovíček, která ovšem dokážou mnohé změnit.
Mé "ukázat" je i v daném kontextu dosti odlišné od Tvého "dokázat". A dále jsi to asi pochopil i tak, že tooru označuji za marťana...ale kdepak, ta není marťanem, jen jsem se snažil přiblížit její obrazné rétorice. Neúspěšně jak vidno, budu se tedy držet své.

Ono "ukázat" jsem použil ve smyslu "učit, navést" tzn. ukázat těm zatím nevhodným lidem, že se dá vnímat i jinak, i za cenu toho, že se trochu poodhalí. Když ji uvidí jinak, znamená to, že se tím pádem změnilo i něco v nich, tudíž že se něco naučili - a na oplátku ona od nich. Což si myslím, že není k zahození a že to stojí za pokus.
Každý z nás se přece učí od těch druhých a ti druzí si berou něco od nás, nebo ne?

Ale je hezké jak ses jí gentlemantsky zastal.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 1:51 pm    Předmět: Citovat

Ankure, O.K. Rozumím ti, jsi tak trochu bojovník za čistotu učení reiki původního stylu. A dávám ti 99,9 % za pravdu. Nemůže si tam každý házet, co mu napadne. Ale v jako jiných činnostech se mnohé dá provádět odlišně i při srovnatelném základu. Třeba sázením brambor do brázdy nebo do jamky. příklad. Máš můj obdiv, mě jenom popichovalo to tvé a kolegů Pandík a spol. výsměšné a přezíravé hodnocení reiki stylu ze západu. Přímo to odsuzujete. Stejnak se má jít cestou k osvícení, to ostatní jako léčení apod. je jenom vedlejší. Sice podstatné, ale vedlejší.

Hajaši se obával, aby reiki nezaniklo a bylo k dispozici dalším lidem. Proto taky konal jak konal a dovolil reiki učení vycestovat a rozšířit se do světa.Takatu odsuzuješ, nenecháváš na ní nit suchou, ale snažila se. O penězích nic nevím, ale jestli za utržené jmění třebas vybudovala něco záslužného, na tom nevidím tolik zla.

Takže Ankur, Pandík, v poho a ať je svět lepším a lepším, byť všelijakými cestičkami, hlavně v souladu s duchovními zákony.

Mějte se všichni krásně, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 1:58 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Člověk, který je sám sebou, nemá potřebu druhým něco dokazovat. Ti, kdo mu nerozumí.

Zdravím Tě, Mirku! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:01 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Každý z nás se přece učí od těch druhých a ti druzí si berou něco od nás, nebo ne?

Jo, tak to je, Kámo.
Jen to zase nelze „naprogramovat“. A tak se asi budu opakovat s tím, že musí jít o přirozený proces, kdy jde v první řadě o to, jestli mi to, co ten dotyčný píše něco říká a jestli k tomu mám sám co říct.
A tohle Kámo nelze nahradit nějakým apriori zájmem o čísi osobu. Jestliže toho člověka neznám osobně, potom až v diskusi s ním můžu tohleto poznat - zda si spolu máme co říct.

Tenhle postup nelze obrátit, jakože mne nejdřív bude zajímat osoba a všechny její okolostojíčnosti, a pak uvidím, jestli mne to může nějak obohatit. Zkrachuje to na tom, že neznáme ten tzv. „celý příběh“ a zaobírání se tím „kdo“ namísto tím „jak“ je jen zavádějící a především jde zase jen o uspokojením zvědavosti. Zkrátka to, co nás může nakopnout není samotný zájem o tu, či onu osobu.

Když ale tuším, že je tu někdo, kdo by mohl vědět něco, co mě zajímá, co by mě třeba mohlo posunout...cosi, na co hledám odpověď, pak si prostě za tím jdu, ptám se, hledám si k tomu cestu.
Pokud potom dojde k opravdový vzájemný komunikaci, tak se o sobě lidé dovídají tyhle všechny osobní danosti, dovednosti, záliby a činnosti, zkrátka vše, co k tomu patří, automaticky, jaksi mimoděk, je to takový vedlejší produkt plynoucí ze vzájemného porozumění.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:07 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
... Mé "ukázat" je i v daném kontextu dosti odlišné od Tvého "dokázat".
...

Ono "ukázat" jsem použil ve smyslu "učit, navést" tzn. ukázat těm zatím nevhodným lidem, že se dá vnímat i jinak, i za cenu toho, že se trochu poodhalí..


Dík kamo, za vysvětlení. Smile Stejně nad tím ale budu muset ještě přemýšlet, jestli je mezi "ukázat - dokázat" v tomto kontextu tak velký rozdíl, když by se Katka měla otevírat "jen" proto, aby ji druzí možná začali vnímat nějak jinak, když se jí do toho nechce. Mně to opravdu téměř splývá s dokazováním.

kamo napsal:
... Každý z nás se přece učí od těch druhých a ti druzí si berou něco od nás, nebo ne?.


To, ano, ale každý má právo zvolit si otevřít se natolik, nakolik je mu to příjemné. A věřím, že Katčiny příspěvky tady patří k těm nejpřínosnějším, i když si drží určité soukromí, což je navíc naprosto pochopitelné.

kamo napsal:
A dále jsi to asi pochopil i tak, že tooru označuji za marťana...ale kdepak, ta není marťanem, jen jsem se snažil přiblížit její obrazné rétorice.


No, dobře. Ale Katčina barvitá rétorika je roztomilá Smile . Nebyla by to nuda, kdyby se všichni vyjadřovali holými větami? Pokud jde o mne, tak hovoří jasně a srozumitelně, i když obrazně, a někdy i košatě.

Mirek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:11 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
sunnyi napsal:
Člověk, který je sám sebou, nemá potřebu druhým něco dokazovat. Ti, kdo mu nerozumí.

Zdravím Tě, Mirku! Smile


Taky Tě zdravím, Katko. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:22 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
... i když obrazně, a někdy i košatě.


Mirku, já s tímhle budu muset něco udělat, protože to, co říkáš je fakt.
Furt hledám nějakej kompromis mezi tím, abych trochu omezila dezinterpretaci toho, co říkám (ve veřejný diskusi), a na druhý straně, abych zase nebyla tak moc ukecaná. Confused
Jak je vidět, moc se to nedaří, a to tedy někdy... babo raď! Cool

Jen jestli se třeba z toho diskutování nevyléčím dřív než se tohle vůbec naučím... Wink Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Další
Strana 24 z 26

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund