Fórum - Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rozdíly západní a východní Reiki
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nod321
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.4. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 11:32 pm    Předmět: Rozdíly západní a východní Reiki Citovat

Jaké jsou vlastně rozdíly u západního stylu Reiki a u východního stylu (tradničního japonského) Reiki?
Podle mého názoru je rozdíl mezi západním stylem Reiki a tradičním japonským stylem Reiki hlavně v síle a objemu přijímané energie. Člověk je blíž ke středu a podstatě Reiki. Podle mě je u japonského Reiki silnější energie. Víc cítím její proudění a to jak ve formě opravdu silného tepla v dlaních rukou, tak také v podobě brnění, chvění, pichlavých jehliček v dlaních a chladu.
U západního stylu jsem toto vnímal samozřejmě také, ale nebylo to v takové síle,intenzitě a hloubce, jako u japonského Reiki a v tom je podle mě jedna ze zásadních změn oproti západnímu stylu Reiki.
Dalším rozdílem je také jednoduchost. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a je to opravdu tak. Západní styl využívá 27 pozic rukou na těle, které ho mají dokonale zharmonizovat. Naproti tomu japonský styl Reiki využívá 12 pozic rukou. Podle mě 12 pozic bohatě stačí a hlavně je to pro mě silnější zážitek, než u 27 pozic. U západního stylu Reiki se také říká, že by se ruce neměli pokládat na temeno hlavy, aby nedošlo k zablokování energie. Podle mě je to hloupost. Sám dělám japonské Reiki a dávám ruce i na temeno hlavy a ještě se mi nestalo, že by se mi zablokoval průtok energie. Také využívání japonských názvu jako je např. GASSHO meditace nebo HATSUREI HO vás ještě více dostane a vtáhne do středu této starobylé léčebné japonské metody. Mě se velice líbí tyto japonské názvy.
Posledním rozdílem je také množství technik, které lze u japonského Reiki provádět. Je to např. ona zmiňovaná GASSHO meditace, dále HATSUREI HO, nebo např. u 2. stupně technika foukání, detoxikace přes pupek, vnímání těla jako celku, BYOSEN. Technik je mnohem víc a to se mi právě líbí, že se u japonského Reiki pracuje intenzivněji s energií a hlavně můžete tyto techniky kombinovat s meditacemi a to je něco nádherného. Mě osobně pomáhá k práci hudba a můj DOGI (oděv pro práci s Reiki, jedná se o druh Kymona) oděv.
Nejlepší způsob, jak si toto vše vyzkoušet a dozvědět se víc je podle mě zúčastnit se kurzu.
Já osobně pracuji s Reiki už 6. rokem. V roce 2004 jsem se poprvé s Reiki seznámil a to konkrétně na Reiki večeru v Regeneračním centru Srdíčko (Varšavská 13, 360 01 Karlovy Vary), který vedl mistr a učitel Reiki MUDr. Petr Kadleček (Swami Prem Shaan).Jednalo se o západní styl Reiki. Reiki mě okamžitě oslovilo a proto jsem se rozhodl, že budu pokračovat dál. Zúčastnil jsem se kurzů a postupně jsem absolvoval 1. stupeň západního stylu Reiki a poté 2. stupeň západního stylu Reiki. V roce 2008 začal pan Kadleček vyučovat tradiční japonské Reiki a já jsem přešel na tento východní styl Reiki. Po čase jsem absolvoval 1. stupeň (SHODEN) tradičního japonského Reiki. Rozdíly jsem pociťoval už během kurzu a také jsem je popsal v tomto příspěvku(viz. výše).Poté jsem absolvoval 2. stupeň (CHUDEN) tradičního japonského Reiki. Osobně jsem s tímto stylem Reiki velice spokojený a pracuji s Reiki i nadále. Je to prostě úžasné!!! Díky tomu, že jsem prošel jak západním stylem Reiki, tak také východním (tradičním japonským) stylem Reiki, mohu popsat rozdíly v obou stylech Reiki. Na internetu je hodně mistrů a druhů Reiki, ale podle mě tradiční japonské Reiki je tou nejlepší cestou. Líbí se mi i to, že se nejedná o žádné rychlokurzy, kdy za víkend jste postupně zasvěceni do 1. stupně, 2. stupně, někdy i do 3. stupně. To je podle mě blbost! Nikdo se nestane pokročilým žákem Reiki za jeden víkend a už vůbec ne mistrem. To vše je otázkou několika let. Reiki je dlouhá cesta, na které se člověk pořád a pořád učí a zdokonaluje se.
Samozřejmě že vše, co jsem zde napsal je pouze můj názor, dojem a pocit.Záleží pouze na každém, jak se sám rozhodne...



Naposledy upravil nod321 dne ne duben 18, 2010 10:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 12:30 am    Předmět: Citovat

Přijde mi zvláštní rozdělovat energii na západní a japonskou ....je to dle mého stále to samé.
Snad bych jen pojmenovala toto je technika tato a pochází odtud a tato technika zas odtud a od toho......
To je snad možnost,kde se vyskytuje rozdílnost.

.....chm chmm skutečně mi nejde nijak do hlavy,jak to může být rozdílné....

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 12:47 am    Předmět: Citovat

Auto vyrobené v Japonsku a v USA, má smysl je rozlišovat? když jde přeci o to stejné? Obě jsou přeci auta!!!!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 8:27 am    Předmět: x Citovat

Nechci tě urazit, ale koukám, že ti lecos ani po 6 letech absolvování reiki nedošlo. Pokud to není reklama na Pandíkovy kurzy.

Je jedno reiki a možná, že ani není reiki jen práce s energií. Postup jakýchsi přísných pozic, které se musely dodržovat nejen co do postupu, ale i času (typu 5 minut tady, pak posunout o kousek doprava a zase 5 minut) tu učilo jen pár lidí. hlavně ovlivněných školou Marry Hall a stejně časem od něho upouští. Základní otlapkávací systém po zasvěcení byl, podle mě důležitý z toho důvodu, protože člověku evropského typu se těžko jinak vysvětluje, jak je důležité pracovat nejdřív sám na sobě, k čemuž ho ta (skoropovinná) 21 po zasvěcení měla vést, teprve pak se věnovat ostatním. Později už si skoro nikdo na takové celkové ošetření sám sebe nenajde čas. A kde jinde než na sobě můžeš vnímat obě strany mince - jak působí reiki zvenčí a jak ho vnímáme zevnitř, tedy pocity jak dávajícího, tak přijímajícího a odlišnosti ve vnímaní na různých místech těla i to, jak se tato citlivost postupně rozvíjí, byť někdy hodně, hodně pomalu. Což někteří lidé západního typu reklamují pod: já nic hned necítím, tak to určitě nefunguje!!!

A v tom je jediný rozdíl mezi tzv. východním a západním způsobem.
V přístupu. Východní styl prostě preferuje práci na sobě, meditace, praktická cvičení na sobě i ostatních (např. dalších žácích) ne ve smyslu léčení, ale nejdřív se naučit vnímat - zvýšit vnímavost, naučit se s tím POŘÁDNĚ pracovat, chápat o co jde, zkoušet, učit se dál, jít do hloubky. Tohle člověka našeho typu nezajímá. Chce rychle zasvětit a šup do života Chybí trpělivost k učení, jde se po povrchu a pak tu dochází k tomu, že nad tím někteří ohrnují nos jako slabým odvárkem nebo tvrdí, že jedině to JEJICH reiki je to pravé a jediné. Ale tyhle debaty už tu byly a nehodlám se do nich pouštět znovu.

Tzv. východní styl udělal taky chybu v tom, že pod nátlakem komerce
a rychlého vydělávání peněz ustoupilo od kvality a začalo chrlit kvantitu.
Zaplať, dostaneš zasvěcení do všeho co si koupíš a když to bude málo, tak vymyslím další kurzy s takovým reiki až zrak přechází (mořských panen, duhy, mého psa,...) a je šumák co za rychlokvašky z mé produkce vycházejí, hlavně když mě to slušně uživí.
Další věc je ta, že tenhle systém se spoustě lidí moc líbí. Kromě vynaložení určitých prostředků se po nich nic nechce. Nechtějí kromě zasvěcení nic, dokonce se ani ptát, protože mají ve všem jasno.
Setkávám se i s lidmi, kteří mají jasno a ví všechno předem, naopak
člověka poučí o všem možném. Neboli MAJÍ NAČTENO.
Proč jít někam do hloubky, když už mají všechno zmáknuto.

A v tom vidím ten nejpodstatnější rozdíl - pokud se v učení podle východního stylu postupuje: můžeš dostat další stupeň až pochopíš ten předešlý a slovo reiki MISTR už něco znamená. Měl by to být člověk
v oboru vzdělaný, určitých kvalit osobnostních, se zkušenostmi
a pochopením všech možných souvislostí. Tam se taky klade naprosto nezbytný důraz na osobní rozvoj. Skutečná práce na sobě, ne ve smyslu:
když máš reiki, tak tě to povede k osobnímu rozvoji samo. Tady je myšlen aktivní osobní přístup - snaha a námaha opravdu AKTIVNÍ, vyhledávání toho, kterým směrem zaměřit svůj růst a taky styl vzájemné pomoci, sdružování, výměny zkušeností atd. Je kladen důraz na samostatná cvičení, která mají svůj postup a která se podle něho praktikují (přirovnala bych to k tomu, když cvičíte jógu, taky je tam určitá forma, která se prohlubuje), ale to je jen jedna část, určená k učení. Pak je tam druhá část, která učí prakticky rozšiřovat intuitivní práci, pochopení reiki v její podstatě i praktickém použití a nakonec třetí část, kterou je tady ochoten dělat opravdu málokdo je ta výše jmenovaná aktivní práce na sobě, která zahrnuje i různé formy meditace a osobního rozvoje.

Jestliže pravidelně několik let opravdu poctivě pracuješ s reiki a dostává
se ti dobrého vedení a kvalitních informací, pak je logické, že se tvoje vnímání těchto energií prohlubuje a poznání jde někam mnohem dál, za možnost pojmenovat co to je. Je to takové souznění, kdy není potřeba vůbec nic, kromě prosby a děkování, ale přesto je možnost používat
těchto nástrojů, včetně symbolů a pozic volně podle toho, jak to každý
v danné situaci cítí. Pak ta "síla" přichází bez ohledu na styl.

Není to o východním nebo západním směru, je to o rozvoji a kvalitě.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 8:33 am    Předmět: x Citovat

Ještě poznámka k pozicím a harmonizaci. Člověka klidně můžeš báječně rychle zharmonizovat pár pozicemi na hlavě, nebo zhramonizováním čaker nebo taky projetím celého těla na místech, kam tě vede tvoje intuice, nebo jen tím, že ho jen dobiješ jedním jediným způsobem....
Těch možností je hodně.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 9:48 am    Předmět: Citovat

zeto: Reiki se nevyrábí ani v USA ani v Japonsku,. Ta existuje nezávisle na svých "objevitelích" a producentech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 10:28 am    Předmět: Komentáře Citovat

Zdravím příznivce západního i východního směru REIKI!
Jsem rád, že zde bylo zrovna toto téma otevřeno. Díky Nod321.
Dle zatímních příspěvků vidím, že je stále koluje mnoho dezinformací a jednostranných pohledů na téma REIKI. Nedá mi to a musím napsat pár komentářů.
Ruku na srdce, kdo z vás se napil z obou pramenů, aby mohl porovnat?
To Dzarmi: Reiki nelze chápat jen jako energii. Reiki je hlavně cesta. To, že Ti to nejde do hlavy ukazuje jasně, že vše řešíš hlavně hlavou. Najdi si někoho, kdo prošel kvalitní výukou východního směru a nech si od něj dát reiki. Potom možná ucítíš rozdíl.
To Zeto: Opravdu si myslíš, že mezi autem vyrobeným v USA a v Japonsku nebude rozdíl? Potom jsi asi zapomněl, že auta nevyrábějí jen stroje, ale na jejich výrobě se podílejí lidé. Je to otázka kvalitně odvedené práce. A platí, že když dva dělají totéž, tak to není totéž.
To Beppe: Samozřejmě, že se reiki nevyrábějí lidé. Ale byl to právě pan USUI, který ji přivedl na svět v podobě podobné té, jakou známe dnes.
To Šamanka: Zdá se, že Ti Nod321 šlápl na kuří oko, nebo ne? On tu píše o svých prožitcích, o svých zkušenostech, o cestě, kterou prošel a prochází dál a ty jsi schopná vše jedním příspěvkem zadupat do země. Máš pravdu v tom, že je to hlavně o rozvoji a kvalitě. To je právě to, na co je ve východním směru Reiki kladem důraz. To je taky důvod, proč mnoho lidí po "povrchním" kurzu Reiki přestane dělat. Také se zmiňuješ o intuici. To je věc, která se rozvíjí právě praxí Reiki a ne debatami o Reiki. Rozdíl je v tom, že ve východním směru se učí BYOSEN, který je při ošetřování možno používat již poměrně brzy, kdežto intuice se rozvíjí dost individuálně.
Tak brzy napísanou!
Pandík
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 11:37 am    Předmět: x Citovat

Pandík: léta jsi tu nepsal a ejhle jen je tu chvála na tvoje kruzy a už jsi tady jako na zavolanou. Ano, možná máš to pravé jediné a nejlepší reiki východního směru (což je podle tebe jiné reiki než západní), super. Tleskám a přeju ti to.

Sorry do těchhle debat jsem se pouštěla před mnohla lety, kdy to tu ještě zpestřoval svými výpady pan Tokár a dneska už mě to nebere.
Nevím, proč bys mi měl na cokoliv šlapat. Možná sis nevšiml, kam
se časem posunulo reiki západní, co tu psal dotyčný v prvním příspěvku už dneska u spousty učitelů neplatí.
Je to tvůj názor, můj jsem napsala výše, jestli s ním máš problém, tak holt máš smůlu.


šamanka
PS: nevím kde jsi v Japonsku studoval, ale nejsi tu sám, kdo má s oběma
směry v českém provedení, zkušenost. Těším se co tu napíše Narya....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 11:44 am    Předmět: Re: Komentáře Citovat

Napsal jsem:
Citace:
Auto vyrobené v Japonsku a v USA, má smysl je rozlišovat? když jde přeci o to stejné? Obě jsou přeci auta!!!!! Very Happy


Pandik napsal napsal:

To Zeto: Opravdu si myslíš, že mezi autem vyrobeným v USA a v Japonsku nebude rozdíl? Potom jsi asi zapomněl, že auta nevyrábějí jen stroje, ale na jejich výrobě se podílejí lidé. Je to otázka kvalitně odvedené práce. A platí, že když dva dělají totéž, tak to není totéž.

Wink


Odpověd:
Ano Pandíku, k tomu směřovalo to co jsem řekl, ale z opačného úhlu řečeno. Jasně že jsou rozdíly, dokonce třeba v Británii jezdí na jiné straně vozovky tudíž mají jinde volant:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 11:53 am    Předmět: x Citovat

Pandík: ještě dotaz dobře odvedená práce v USA je horší než dobře odvedená práce v Japonsku?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 11:58 am    Předmět: Citovat


To Zeto: Jsi šibal, ale pořád vedle, jak ta jedle.
To Šamanka: Řekněme si to na rovinu. Je to jen otázka času a priorit. Když mám čas a chuť, tak se na reikiwebík podívám. Kvůli tomu se nemusím hned přihlašovat. Takže nemůžeš vědět, kdy jsem tu byl naposled. Pokud mne nějaké téma zaujme a chci k němu napsat komentář, tak se samozřejmě přihlásím. No a protože se takové téma objevilo, tak jsem tady. Já Tobě na nic nešlapal. Ty, co se Ti nelíbí, hnedka zadupáváš svými nepříliš pádnými argumenty. Netvrdím, že je moje Reiki nejlepší. Nebo jsi to někde četla? Každopádně existují propastné rozdíly mezi kvalitní a povrchní výukou Reiki. nebo to snad chceš popírat?
Bajky!
Pandík
Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 12:05 pm    Předmět: x Citovat

Ano, to je pravda. Ale ten rozdíl v kvalitě se nejmenuje východní
a západní reiki, kdy východní je ta kvalitní a západní slabé a na nic.
Jmenuje se to přístup k reiki.


šamanka
PS: nepsala jsem o tom, kdy jsem koukáš, psala jsem o té nápadné shodě, kdy sem po létech napíšeš a podělíš se o názory a zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 12:25 pm    Předmět: Citovat

No asi trochu tomu pomohlo, že mi kamarád, který sem téma vložil poslal e-mail.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 12:57 pm    Předmět: Re: Komentáře Citovat

Pandik napsal:
Ruku na srdce, kdo z vás se napil z obou pramenů, aby mohl porovnat?
To Dzarmi: Reiki nelze chápat jen jako energii. Reiki je hlavně cesta. To, že Ti to nejde do hlavy ukazuje jasně, že vše řešíš hlavně hlavou. Najdi si někoho, kdo prošel kvalitní výukou východního směru a nech si od něj dát reiki. Potom možná ucítíš rozdíl.



Právě to dělám,navštěvuji směsici západní,východní,severoirské,moravské,pražské......reiki Smile

Mno teď beze srandy.
Pandíku,nic o mne nevíš a dle pár mých větiček mi dáváš doporučení,co bych mohla asi tak dělat.
Na reiki cestě jsem čtyry roky,to ještě věru nic neznamená,berme ohled na mé zkušenosti.
Reiki se věnuji každý den.Někdy systematicky pomocí technik a někdy čistě intuitivně.V tuto chvíli navštěvuji seminář reiki 3 probíhající celoročně v deseti víkendech,kde je seskupení reiki učitelů Damao,Narya,Šamanka,Aika.
Jsou to učitelé vesměs z rozdílných ,,linií'' ,jak západních a tak východních.
Nevšimla jsem si,že by Damaova reiki byla ,,jiná'' než Narya reiki.
Cítím,že podstata reiki cesty nás všechny vede stejným směrem a to k naší jedinečnosti,otevřenému srdci.
Necítím,že je východní a západní jiná v prožitku.
Vím,že to,co se vyučovalo za pana Usuiho se velmi liší od toho,co se vyučuje dnes tu na západě nebo k nám přes ten západ přišlo.Technika je jiná.
Vnímám ,že tu zkušenost a procítění mám.

Snad by jsme nemuseli být tak ,,nechápající'' vůči Nodovi321,snad by jsme mohli být laskavější.Jen nějak jsem svou větou chtěla vyjádřit,že věru má zkušenost je jiná.
Zdraví Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nod321
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.4. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 1:08 pm    Předmět: Zasvěcovací obřad (REIJU-KAI) Citovat

Zasvěcovací obřad (REIJU-KAI) je u tradičního japonského REIKI hlubší. Já sám cítím např. intenzivní brnění po celém těle,silné, opravdu silné teplo, jako kdyby ruce a dlaně hořely, intenzivní teplo na temeni hlavy (oblast 7. čakry) a další pocity. Vnímám také různé vizualizace. Samozřejmě vnímám a cítím i další pocity, které se dají jen těžko vyjádřit slovy. V takovéto míře jsem to u západního stylu REIKI nevnímal a necítil.
Já prostě cítím, že u tradičního japonského REIKI je síla té energie mnohem mnohem silnější, než je tomu u západního stylu REIKI. I když sedíme např. v kruhu a sdílíme ve skupině energii (REIKI MAWASHI), tak je to obrovská síla a příval energie, která se ve skupině několikanásobně zvyšuje a přesto je energie v tom kruhu také vyrovnaná. Je to síla! Některým lidem v kruhu vstávají např. i vlasy na hlavě, jaká je to obrovská síla. Já cítil i intenzivní brnění v oblasti 6. čakry (ČAKRA TŘETÍHO OKA) a další a další pocity a vjemy. Jste prostě daleko blíž ke středu a podstatě REIKI. Také se mi velice líbí i další techniky,které děláme při zasvěcovacím obřadu, jako je např.HATSUREI HO spojené s GASSHO MEDITACÍ, KOKI HO a REIKI MAWASHI a další techniky.
A kdybych se měl rozhodnout jestli se vrátit zpátky k západnímu stylu REIKI nebo si vybrat tradiční styl REIKI, tak bych si jednoznačně opět vybral bez váhání cestu tradičního japonského REIKI.
Kdybych to měl srovnat v síle a objemu energie, tak podle mého názoru 1. stupeň (SHODEN) tradičního japonského REIKI je sílou a prouděním energie srovnatelný s 2. stupněm západního stylu REIKI. A to je opravdu rozdíl!!
Tak to vnímám a zatím si stojím. A jsem strašně šťastny, že dělám tradiční japonské REIKI, že to neumím ani slovy vyjádřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Další
Strana 1 z 26

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.25 sekund