Fórum - Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rozdíly západní a východní Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 1:33 pm    Předmět: Citovat

Node a jak se toto vše co popisuješ podílí na tvém denním životě? Myslím tvých vztazích k tobě,rodičům,partnerovi....na zdraví,spokojenosti,zaměstnání?

Mam pocit,že snad o to tu jde ,ne?Ve vysledku.

Smile Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nod321
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.4. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 2:29 pm    Předmět: Citovat

To Dzarmi: Vztahy jak k rodičům, tak k sobě samému mám velice velice dobré.Mám tolik energie, že přikládám ruce na sebe, na druhé, posílám na dálku, očišťuju si prostor, ve kterém se vyskytuju, nebo budu vyskytovat, posílám si energii na různé údálosti, které mě čekají.Nabíjím vše, co se dá, i rostliny, různé předměty atd... Pokaždé jsem se přesvědčil, že to funguje a také se mi stává, tím jak dělám to tradiční japonské Reiki a proudí mnou daleko více energie, že ke mě přiběhnou zvířata a chtějí dodat energii.Také lidé mě prosí o léčení, takže je vidět, že je ta energie silnější a že to ať už zvířata nebo lidé vycítí. Proto jsem velice spokojený. Tohle se mi předtím, než jsem začal dělat tradiční japonské Reiki nestávalo a to jsem na sobě poctivě a soustavně pracoval,ošetřoval jsem se, dělal jsem různé techniky, meditace, které jsem se naučil, ale nebylo to ono a po čase mi v tom něco chybělo a nebylo to tak silné. Naopak teď cítím, že je to to pravé. Nevím, jak Ti to jinak popsat, to ani slovy nejde, to musíš zkusit. Prostě mě tradiční japonské Reiki naplňuje víc, než když jsem dělal Reiki dříve. A je pravda, že člověk kráčející na cestě Reiki směřuje ke stavu duševní, psychické a fyzické vyrovnanosti.A díky tradičnímu japonskému Reiki cítím, že mi to jde daleko lépe, než předtím, kdy jsem dělal západní styl Reiki.A co se týče zdravotního stavu, jsem chronické onemocnění (nechci o tom mluvit blíž) a právě Reiki mě udržuje v dobré psychické, duševní a fyzické pohodě. Ale dřív, tím, že mi něco v západním stylu Reiki chybělo a nebylo to ono, se můj stav zhoršil, protože mě to nenaplňovalo,nebyla to taková síla. To se teď právě s tím, jak dělám tradiční japonské Reiki a je ta energie daleko více silnější dost rapidně změnilo.A je to tím, že u tradičního japonského Reiki dělám ty techniky, které se v západním stylu nevyskytují (GASSHO MEDITACE, HATSUREI HO, KOKI HO a další...)a které mě dovedou jak k psychické, duševní, tak také fyzické pohodě daleko intenzivněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 4:09 pm    Předmět: x Citovat

nod321: pak ti nezbývá než gratulovat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 6:11 pm    Předmět: Citovat

Jémine

A funguje to tak v celém vašem společenství japonského stylu reiki ?


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 6:32 pm    Předmět: Citovat

Západní a východní Bůh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 6:52 pm    Předmět: zpět k tématu Citovat


To Psychedelic: Téma je o rozdílech ve směrech Reiki, v pojetí západní a východní školy Reiki, ve stylu výuky, v předávaných zkušenostech...
Není to o Bohu, o jednotě Reiki, ale o různém přístupu těchto směrů.
Pandík
Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 7:00 pm    Předmět: Re: Zasvěcovací obřad (REIJU-KAI) Citovat

nod321 napsal:

Tak to vnímám a zatím si stojím. A jsem strašně šťastny, že dělám tradiční japonské REIKI, že to neumím ani slovy vyjádřit.

Je to nádherný, že máš to, co si hledal. Žij a jednej tak, jak ti káže srdce a ostatní neřeš. Je to tvoje cesta ! Žádná omezení neexistují, ta si vytváříme sami.
Hodně štěstí a dík, že si se podělil o své pocity a názory Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fogel
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.6. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 7:28 pm    Předmět: Ano, proč by ne ? Citovat

Ano funguje nám to všem....

Ahoj všem zúčastněným této debaty !
Pročítám to tak tady a dělám si obrázek.... Tak mne tak napadlo jestli si tu někdo neobhajuje svoje.... Asi ano ,a každý to svoje... že.
Reiki je opravdu jen jedna , je to přece energie pro všechny a pro vše , jen je rozdíl, jak je vnímána a kým... ,,Hoď kamenem kdo znáš pravdu !"
A ten rozdíl KAŽDÉMU kdo o to stojí předává jeho učitel. A samozřejmě záleží hlavně na něm, co člověku umí a chce předat.... A záleží samozřejmě na učiteli jak a koho povede dál.... To co píše Nod je pravda.
Je to pravda pro mne a mé blízké , protože jsem tu pravdu zažil.
Pravda je i to , že bez tradičních technik pana Usuiho by se nikdy nedostala Reiki přes oceány a kontinenty až sem k nám.... A to že tato,vlastně originální technika Reiki vyžaduje mnohem více píle a práce jak žáka , tak učitele je jasné.... A hle : Máme tu ,, Západní směr " .
Je přeci jednodušší se nechat poučit o tom co je Reiki a jak jí mohu použít pro svoje blaho, a nemuset tomu nic dát....
Znám docela dost lidí ze svého okolí , kteří jsou ,,DRŽITELI " minimálně II stupně Reiki , dokonce i jednoho člověka se 3tím stupněm , kteří o sobě mluví jako o ,, vyjímečných " neboť byli zasvěceni. Ale mají jen pocit , že ví víc než ostatní a proto s nimi mohou tajuplně manipulovat....
A hle : Tito lidé ( které znám osobně ) netuší co je třeba Kundalini meditace , nebo Dýchání do čaker....
A v tom vidím ten základní rozdíl : Když se chci věnovat Usuiho Reiki tak prostě musím MAKAT hlavně sám na sobě , a to hlavně pro to , že jsem se narodil tady v Evropě , a prostě jsem se stím nenarodil....
A koupit se to nedá... Ani vyčíst z knížek od Mary Hall nebo Diane Stein.
Reiki se prostě musí žít. A ne jen teoreticky.... A teď klidně hoďte tím kamenem....
ps: Já Reiki opravdu prožívám , tak ten kamínek od Vás všech rád chytím a unesu , nebojte !

Ahojky Všem ! Pavel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 7:58 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Node a jak se toto vše co popisuješ podílí na tvém denním životě? Myslím tvých vztazích k tobě,rodičům,partnerovi....na zdraví,spokojenosti,zaměstnání?

Mam pocit,že snad o to tu jde ,ne?Ve výsledku.

Smile Džarmí


Já zatím nedostala odpověď na mou otázku.Vaše odpovědi zatím jen popisují váš japonský styl praktikování reiki.Myslím,že rozumím tomu,že to je cesta skvělá,sama vnímám,že to je skvělá cesta,ale skutečně stále se nějak nedočítám,jak to má na rozdíl od západního stylu lepší vliv na celistvost.
Pro jasno,nestojím ani na té a ani na onaké straně stylu,pravděpodobně žiju oba.
Baví mě tato debata,je pro mnoho z nás velmi přínosná.

Děkuji

Jarmila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nod321
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.4. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 8:03 pm    Předmět: Citovat

To Dzarmi: Na to by si se musela zeptat reikistů z naší skupiny, kteří jsou žáky tradičního japonského Reiki, sama. Ale mám kamarádku, jmenuje se Eva a je jí kolem 73. let a ta se mnou absolvovala 2. stupeň tradičního japonského Reiki a při sdílení se s námi podělila o to, že když prodávala byt a přišel si ho prohlédnout starší manželský pár, tak jí pán odpověděl toto: "Cítím tady energii Reiki". Nevím, jestli to byl reikista, nebo byl hodně vnímavý. Každopádně Evu to překvapilo, jak je ta energie silná, že jí poznal i někdo jiný.Mě to ohromilo také.Podotýkám, že to bylo před absolvováním 2. stupně tradičního japonského Reiki, takže byla zasvěcená pouze do 1. stupně tradičního japonského Reiki a tady je další ukázka toho, jak je energie u tradičního japonského Reiki obrovská. To je jenom zlomek toho, co se dá zažít. Ale to už by Ti museli říct ostatní, kteří se mnou dělají tradiční japonské Reiki.

To Evik: Děkuji Ti moc za podporu. Určitě budu na své cestě tradičním japonským Reiki pokračovat a nenechám se nijak omezovat. O své pocity a názory jsem se rád podělil, protože to šlo z mého srdíčka a psal jsem pouze a jenom tak, jak jsem to já sám osobně vnímal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fogel
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.6. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 8:13 pm    Předmět: To Dzarmi Citovat

Nevím jak Ti to posat....
Možná jsem jen v životě přišel na to , že nic nepřijde samo ke mně , ale musím si vše zasloužit a hlavně přát (ne koupit )... A proto asi mne naplňuje tahle cesta.... Víš , když se ohlédnu do historie , tak třeba pan Usui k Reiki také nepřišel zrovna snadno... A nevím Ti proč , ale připadá mi ta jeho cesta tak trochu poctivější a hlavně pravdivější....
No a to je asi ten důvod,proč se věnuji jeho cestě....
Ale to neznamená , že by všechny ostatní cesty byly špatné !
Jen mi tahle připadá poctivá a čistá.

Ahojky Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 8:20 pm    Předmět: Citovat

nod321 napsal:
"Cítím tady energii Reiki". Nevím, jestli to byl reikista, nebo byl hodně vnímavý. Každopádně Evu to překvapilo, jak je ta energie silná, že jí poznal i někdo jiný.

Ceteris paribus.
Kdyby měla to slabé západní Reiki, třeba by to pán také cítil?!

Jsou tyhle vaše příspěvky jen nějaký nábor nových žáčků či ne? Kdo ví, nepoví. Četl jsem knihu Jikiden Reiki, tam se taky mluví o tom, jak je to tradiční japonské Reiki úžasné... A třeba skutečně je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 8:30 pm    Předmět: Citovat

Přístup Hyakutena Inamota, není tradiční japonské Reiki - protože tradiční japonské Reiki, jak ho vyučoval Usui sensei je mrtvé - zemřelo s ním. Přesto ten potenciál žije dál.
Žije v Komyo Reiki, žije v Gendai Reiki (i když pod značně moderním nábalem), žije i v Usui Reiki Ryoho Gakkai (společenství založené těsně před, nebo po Usuiho smrti dvěma námořními kapitány - Ushida, Taketomi), žije i v tom co učí David King.
Viz kniha D. King - O-sensei, případně většina webu R. Rivarda (www.threshold.ca). Pokud neumíte anglicky, zaplatte si dobrý překlad. A terpve pak se pojdme bavit o tradici východní a západní.

Já jsem vzdělána v Komyo Reiki (i když bohužel ne panem H. Inamotem) a absolvovala jsem část výuky pod vedením D. Kinga (a moc ráda bych ho jednou pozvala, aby celou svoji práci zopakoval). Velkým zdrojem pro mě byl i onen Radovan Tokár, kterého ostatní šmahem odsoudili a ke své škodě málokdo poslouchal.

Japonský přístup, tak jak ho znám a praktikuji já, má oproti mnohým školám západního Reiki, sílu v tom, že je jasný, přímý, dává stejně nástrojů pro práci s druhými lidmi jako se sebou. Trpělivě a neustále svého praktika rozvíjí. Neřeší mnohé zbytečně složité víry a filozofie okolo toho jak má vypadat správné léčení nebo terapie. Dle zenového ducha míří přímo a neřeší evropské mentální obaly (kde se dá vždy najít něko k "terapii" a "léčení" a lze to tak dělat až do své smrti).

Silné je to prostě pro to, že je to dobré, efektivní, přímé - prostě pořádně dělané Reiki - doporučuju všem, absolvujte to - a zkuste přijít s myslí začátečníka. Vím, že mnohé děláte a přijde mám podobné o čem tu Pandík, já a další píší - i to odložte. Jasné je, že poctivou prací dojdete dál než pouhým kopírováním a přepisováním manuálů předchozích učitelů, ale přesto se s čistou myslí můžete jako "začátečníci" naučit daleko víc než jen pouhé "no to znám, to už sem dělala".


Naposledy upravil Narya dne ne duben 18, 2010 10:06 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
nod321
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.4. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 8:33 pm    Předmět: Citovat

To Kwisatz_Haderach: Jenomže ona to slabé západní Reiki měla, ona totiž dělala také západní styl Reiki několik let a poté co přešla na tradiční japonský styl Reiki cítila ten rozdíl. Při sdílení doslova řekla toto, cituji: "Je to intenzivnější, silnější, účinější".Ale to si musí každý zkusit, aby mohl porovnávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fogel
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.6. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 8:33 pm    Předmět: Citovat

A kterých žáků ? Ti ,kdo čtou tohle forum už asi něco o Reiki ví.
No tak tady bych asi nové adepty nehledal.... Být komerčním vyučujícím....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Další
Strana 2 z 26

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund