Fórum - Zobrazit téma - Jaké je zasvěcení do reiki II a co se děje potom? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jaké je zasvěcení do reiki II a co se děje potom?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jaké je zasvěcení do reiki II a co se děje potom?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jann1
Nováček
Nováček


Registrace: 10.4. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so duben 10, 2010 9:31 pm    Předmět: Jaké je zasvěcení do reiki II a co se děje potom? Citovat

Chtěl jsem se zeptat na jednak zasvěcení do reiki II, jak probíhá ale především pak na to, co se děje potom. Po reiki I se prožívá detoxikace těla, oragnismu, poznávání energie apod. už si to přesně vše nepamatuji, ale vím, že jsem nějaký pár dní, spíše týden po zasvěcení hodně s energií reiki pracoval a měl jsem celkem silné zážitky. Zajímalo by mě, zda-li je po reiki II. podobné nebo zda-li už je tělo zvyklé a není to tak citelné. děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 2:49 pm    Předmět: Citovat

To je tak různé, že ti stejně nezbyde nic jiného, než si to na vlastní kůži vyzkoušet. Ideálně u toho samého učitele - pokud jsi byl s jeho prací spokojen a chtěl by ses od něj učit dál.

Může to být zážitek ještě intenzivnější - a mnozí ti budou tvrdit, že proto, že dostáváš "silnější energie", ale taky všecko může proběhnout v poklidu, protože díky vlastní poctivé práci s tím co jsi se naučil v 1. stupni, jsi dostatečně harmonizovaný, takže další technický stupeň je pro tebe, skutečně jen technický (dostaneš další nástroje) a nemusíš toho moc dohánět (přijetím dalšího zasvěcení, požehnání).

Samozřejmě pokud žiješ neharmonický, stresující, nevyvážený život, každý návrat k harmonii (=zasvěcení), pro tebe buď bude silný (bude mnoho reakcí, budeš se srovnávat déle,...) nebo ho přehlédneš (budeš tak zahlcen, že jen těžko budeš vnímat jemné vlivy). Vzpomínám si na své zasvěcení do 3. stupně - bylo velmi intenzivní a neskutečně příjemné, přesto poté jsem žádné výraznější reakce neměla - prostě jsem si uvědomovala, že je mi dobře.

Průběh zasvěcení ti nebudu popisovat do detailů. Je to prostě opět intenzivní kontakt s Reiki a 2. stupeň je hlavně o tzv. symbolech - nástrojích pro koncentraci tebe a síly na určitá témata. Tradičně jsou 3 a přijde mi zbytečné přidávat cokoliv dalšího. Já osobně to dělám tak, že s každým symbolem pracuji zvlášť a pak ještě jeden rituál pro celkové naladění a ukotvení zkušeností - symboly jsou jen pomůcky. To podstané je pokračovat v tom, co jsi začal na 1. stupni. Síla je v jednoduchosti, ne množství technik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 12:54 am    Předmět: Citovat

Vnímám zasvěcení do Reiki 2 jako osobní zaslíbení se Cestě Reiki. Osobní závazek pokračovat v učení se jak žít Reiki - umění ladit se (ladit svoji mysl) na různé úrovně (frekvence) podle toho, co si potřebujeme hlouběji prožít a osahat. Jednoduché Reiki určitě je, ovšem podle toho, jak to cítím, pod hladinou jednoduchosti je hodně prostoru pronikat i do složitějších a ne zcela jednoznačných či jednoduchých vztahů, postojů a naladění mysli.
Asi by člověk neměl propadat žádné krajnosti - to podotýkám k tomu, co napsala Martina, že síla je v jednoduchosti. Jistě je a nemá cenu věci komplikovat, na druhé straně přichází časem velká potřeba proniknout do větší hloubky a porozumět detailům. Nakonec se stejně všichni scházíme u společného cíle: vytvit ve svém životě pevné základy pro šťastný, tvůrčí a mírem a vděčností naplněný život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 4:53 pm    Předmět: Citovat

jann1:
A proč to chceš vědět dopředu? K čemu ti to bude? Taky se (snad už) chystám na dvojku a s důvěrou přijmu zasvěcení i všechno, co přijde po něm. Stejně bude všechno jinak Very Happy

Damao:
Ačkoli mám teprve jedničku, Reiki 2 vnímám když ne stejně, tak určitě velmi podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jann1
Nováček
Nováček


Registrace: 10.4. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 9:45 pm    Předmět: Citovat

to Narya: děkuji za vylíčení situace. Chápu, že může být souvislost s vlivem stresu na život. Těžko mohu soudit, ale každopádně myslím, že občas mu vystavený jsem. Možná to byl důvod mé otázky, protože bych si chtěl zasvěcení a vše s tím spojené užít a patřičně prožít. Takže jsem chtěl vědět, zda-li si mám zařídit nějaký čas navíc na určité seznámení se s reiki II. Po jedničce jsem byl za volný čas docela vděčný, ne že bych nebyl schopen věnovat se nějaké činnosti, ale přeci jenom ten klid a čas sám sebe se myslím trochu hodí a tehdy jsem ho ocenil..

to Bladwin: to víš, asi zvědavost:)) A taky jak už jsem psal výše, chci si to nějak patřičně užít a prožít. Rozdíl mezi jedničkou je ten, že už tak trochu vím, o co jde.. Vím, že to nemá smysl moc řešit.. těch vlivů je asi hodně.. Pamatuji se. že po jedničce jsem měl potřebu celkem nově nabité znalosti ventilovat směrem do okolí.. myslím, že s dvojkou to bude podobné.

to Damao: souhlasím s tebou.. co nepřijde hned, to přijde později:))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 7:41 am    Předmět: Citovat

jann1 napsal:
Pamatuji se. že po jedničce jsem měl potřebu celkem nově nabité znalosti ventilovat směrem do okolí.. myslím, že s dvojkou to bude podobné.



To si piš Very Happy .

Asi 3 dny po zasvěcení do R 2 u mě proběhla taková detoxikace, že jsem skončila na neschopence. Jsem přesvědčená o souvislosti s R 2 a dost mě to zaskočilo.
A jak už řekl Baldwin, nic neočekávej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cerchenka
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 6:29 pm    Předmět: zasvěcení Citovat

Má zkušenost se zasvěcením u Reiky II., které se konalo na dálku. U zasvěcení jsem usnula, po 30 min. se vzbudila, na nějaké zážitky si nevzpomínám a měla jsem strašnou migrénu hlavy. 2 týdny po zasvěcení se neustále čistím, občas bolí to a pak zas támto Smile. Prosím poraďte mi, Reiky neumím cítit přes ruce, co s tím mám dělat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 7:07 pm    Předmět: x Citovat

Cvičit, cvičit, cvičit.
Používat, používat, používat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so červenec 24, 2010 6:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj taky mám jen jedničku ale už dlouho přemýšlím,že si dvojku udělám zajímá mě hlavně práce s krystaly a hlavně kontakt s vnitřním dítětem a vyšším já,prostě na sobě potřebuju pracovat myslíte že mi R2 otevře dveře do mého nitra? Laughing Taky třeba sebevědomí to je velký problém.Odjakživa mi to dělá potíže.Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červenec 24, 2010 7:15 pm    Předmět: x Citovat

Když už jsem tady, tak se pokusím odpovědět i když asi tě moc nepotěším.

Čím dál víc docházím k názoru, že se vůbec nedá odhadnout, co s kým
a jak udělá. Cesty boží jsou nevyzpytatelné, jak píše klasik.

Jednoho cokoliv posune dál, druhý stejnou věc odloží a nepronikne mu
pod kůži.
Nejpodstatnější bych viděla: Hlavně nic neočekávat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Protože je to největší kámen úrazu a zklamání.

Když mám dobrý pocit do něčeho jít, tak jdu a nechám volný prostor tomu, co se bude dít. Nikdo ti neřekne, jestli a kdy získáš větší sebevědomí (protože je to velmi dlouhá cesta, podle toho v čem jsou zádrhele) a hlavně se určitě z tebe nestane jiná osoba. Komunikaci
s Vnitřním dítělem i Vyšším Já můžeš pěstovat a zlepšovat neustále.
Nejpodstatnější je s tím co máš stále pracovat (to je po dvojce stejné).
Postupně pronikáš dál do zážitku a prožitku reiki až se ti stane součástí
života. Ne jako něco vnějšího, ale těžko popsatelný vnitřní pocit.
A to je radost a potěšení. Zlom není zasvěcení, zlom je tvoje vlastní
rozhodnutí co s tím provedeš. Po dvojce k tomu máš jen víc informací
a zbraní.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Sadhana
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.8. 2009
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 10:41 am    Předmět: Citovat

Reiki 2 byl pro mě silný zážitek a připadala jsem si jako kdybych se vznášela,po zasvěcení jsem odjížděla domů,asi 250 km a byla jsem velmi unavená..pak jsem celý týden prožívala jako ve snu pořád jsem myslela na to co se bude dít,jestli se něco změní tím,že mám 2.stupeň a ono se nedělo nic. Jenže pak to začalo necítila jsem se dobře,měla rýmu,kašel a tak jsem si říkala,že to je v pořádku že se moje tělo zbavuje všeho špatného a čistí se no a tak jsem se dokonale očistila až jsem skončila v nemocnici s akutním žlučníkem na operaci.Moje probuzení po operaci bylo nádherné...nic mě nebolelo a neuvěřitelně rychle jsem se hojila a tak na mě paní která se mnou byla na pokoji koukala jako na nějaký zázrak,tak jsem si v duchu říkala ano to je síla reiki energie a ten žlučník to bylo to moje minulé trápení, které jsem si několik let nechávala pro sebe.A tak jsem moc ráda,že jsem o 2.stupeň mého mistra poprosila protože od té doby se cítím mnohem líp a také okolí mě vnímá nějak jinak,někdo lépe a někdo na mě kouká jako na zázrak který, nemůže pochopit a reiki je pro něj jen slovo.....Sadhana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 10:59 am    Předmět: Citovat

Sadhana napsal:
okolí mě vnímá nějak jinak,někdo lépe a někdo na mě kouká jako na zázrak který, nemůže pochopit a reiki je pro něj jen slovo.....Sadhana

Very Happy

Vždyť ty jsi zázrak. Okolí tě přeci vnímá tak, čím se cítíš být ty sama.

Přeji hodně štěstí na Tvé cestě Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 11:05 am    Předmět: Citovat

Děkuji vám oběma to mi hodně pomůže v rozhodování,ještě budu chvíli zdokonalovat možnosti R1 a až přijde vhodný čas obrátím se na mého mistra a udělám si R2.Stejně je to bezva,že se vždycky stane to co se stát má asi to chce víc věřit svému vnitřnímu hlasu.V dnešní době je těžké ho slyšet a dát na něj,když je tolik rušivých elementů jako mobily a televize.Určitě mi reiki pomohlo být vnímavější k přírodě a věcěm okolo mě.Jak vidíte svět po reiki vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 11:44 am    Předmět: x Citovat

Teď jsi na to přesně kápla - je tolik lákadel a rušivých elementů.
Jednu dobu jsem si hodně zvykla pouštět si TV jako kulisu hned když jsem přišla domů. Mám rada detektivky, takže jsem si jich užívala!
Teď se s tím snažím bojovat a nepouštět zbytečně. Co jsem už dávno naprosto vypustila jsou zprávy. I když je neprožíváme osobně, mám pocit, že se odtud valí tolik humusu a neštěstí, které se nenápadnými cestičkami vtírají do podvědomí. To stejné mobil a internet a...
Myslím, že jeden z nejgeniálnějších nápadů v tomto směru bylo vymyšlení facebooku.
Tohle si každý musí vyřešit a vyjasnit sám, co chce a co ne, opravdu se to dá vypnout a člověk přežije i bez internetu a mobilu několik dní bez úhony (týden jsem byla na místě, kde O2 nemělo signál, jen na kopci
a ještě slabý!).

No změna před a po. Protože postupuju krůček po krůčku už spoustu let, nemám pocit nějaké změny ve smyslu přelomu, který by mě posadil
na zadní část. Je pravda, že první setkání s reiki velký zlom byl v tom, co odstartoval za novou cestu. Nebylo na ní nic co by připomínalo úder hromu a osvícení, které by moji osobu naprosto proměnilo. Všechno šlo tak nenápadně, najednou koukám jak to, co jsem potřebovala změnít se změnilo aniž bych si toho všimla. Někdy se ovšem příště ukázalo, jak jsem se hluboce mýlila, když jsem si myslela, jak mám cosi vyřešeno.
Žádná zkouška nepřichází v úplně stejné verzi, to by bylo moc jednoduché a prokouknutelné.
Taky je dobré se umět poradit a požádat o pomoc, když stojím na místě.
Změny a nové pohledy nepřichází samy od sebe, člověk na nich musí zapracovat. Nepřijde to zvenčí, ale zevnitř.

Ten pohled na svět a jeho změny, aspoň u mě a lidí, se kterými se potkávám, probíhají postupně. Možná někdo bleskově prozřel a zbavil se všech problémů najednou, ale rozhodně bych na to nespoléhala. Vždycky mě naopak překvapí u lidí, kteří jdou už delší cestu za změnami svého života, co se u nich zase vyvrbí, když "odblokují a vyřeší" nějakou záležitost. Možná je tohle právě smysl našeho života v téhle době
a téhle společnosti - procházet zkouškami a odhazovat spoustu slupek, které na sobě máme díky době v niž žijeme, díky tomu, co nám předaly naše rody a díky tomu co se nám k tomu podařilo přidat vlastními silami.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 5:38 pm    Předmět: Citovat

Jo pohromy to znám můj přítel děsně žere noviny a zprávy pak se diví že je stále podrážděný jen vidím ty politiky a mám zkažený celý den,taky se na to nemůžu dívat.Některé věci je lepší nevědět.Za to rádio poslouchám ráda hudba má blahodárné účinky i při meditaci a léčení no ale takhle daleko ještě nejsem moje soustředění je velice mizivé.Snadno mě odvádí rušivé vlivy máte někdo radu jak najít klid k meditaci a soustředění na své nitro?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund