Fórum - Zobrazit téma - Poselství z Ruska - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poselství z Ruska
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poselství z Ruska
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 8:24 am    Předmět: Citovat

Možná jsi Lendulko nepochopila smyslu mého sdělení. Já to co píše Arohoj neodsuzuji. Jenom mu říkám, že podle reakcí zdejšího osazenstva a i je to můj pocit, lidi vůbec nerozumí jeho větám. Někdy mně to přijde, že kdybych vybral náhodně libovolná slova ze slovníku, tak to vyjde na stejno. Nebo kdybych tady psal čínsky.
Píšu tedy sám za sebe. Rád bych se hlouběji zamyslel nad smyslem tvých sdělení ale piš to prosím normální řeči. Řekl bych, že bych k tvým příspěvkům potřeboval výklad asi jako když se k pasážím s Bible dává popis co tím autor vlastně myslel.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 9:17 am    Předmět: Posudek versus odsudek. Citovat

Je to tak, že když chce někdo být za každou cenu duchovní. velmi často si potom plete bdělé rozlišení, tedy nutné posouzení (čehokoliv), s odsudkem, tedy s odsuzováním.
Bez rozlišování bychom nemohli existovat a toto činíme na základě zkušeností.
Těžko se asi někdo z nás bude cpát kravský koblížek do vázičky nebo do salátu, z toho důvodu, že by dosud nerozlišil kravské lejno od sedmikrásky. Smile
Posuzujeme tedy neustále, neboť nám naše posouzení umožňuje přežít, jinak bychom už dávno pozřeli jedovaté plody a páchali kdovíco.

To, co je na místě je tedy neodsuzování a to čehokoliv a kdykoliv.
Problém přecitlivělého (zakomplexovaného) člověka je spíš v tom, že jakékoli hodnocení své činnosti nesnese a ihned ho bere jako odsouzení, v prvé řadě odsouzení jeho osoby.

Dalším nedorozuměním v mém případě může být to, že si někdo může myslet, že tím, že se vyjádřím nelichotivě k jeho projevu, tak mu nerozumím. Opak je pravdou, k příspěvku se vyjadřuju proto, protože dotyčnému rozumím (jeho právě probíhající fází procesu jsem také prošla), a pokud něco okomentuji, je to především proto, že vím, jak a čím si dotyčný ubližuje, samozřejmě především sám sobě.
Že ho tím občas naštvu? Tohle „riziko“ už nějak unesu.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:10 am    Předmět: Citovat

Ahoj Roso,
já tvůj příspěvek pochopila-líbil se mi, jen jsem to asi špatně formulovala.

Ráda bych teď odcitovala kousek z jedné knihy, který jsem nedávno psala do vlákna Kniha, která se mi líbí:

Co se týče povídky samotné, tak ta byla nadepsána "Roztančený blázen". Pojednávala, jako tolik jiných Troutových povídek, o tragické nemožnosti komunikace.
Zápletka byla následující: na Zemi přistál s létajícím talířem tvor jménem Zog, aby lidi poučil, jak zabránit válkám a jak léčit rakovinu. Přinášel tyto informace z planety Margo, jejíž obyatelé se dorozumívali pouštěním větrů a stepováním.
Zog přistál v noci ve státě Connecticutu. Sotvaže se dotkl země, spatřil hořící dům. Rozběhl se k domu a začal před ním pšoukat a stepovat, aby lidi varoval před hrozným nebezpečím, v němž se ocitli. Hlava domu roztříštila Zogovi lebku golfovou holí.



Prostě třeba AHOROJ pšouká a stepuje a já ho nechám pšoukat a stepovat, páč, třeba se buď naučím jeho řeči já nebo mojí řeči on a pak si porozumíme.......ale nebudu brát do ruky golfovou hůl, co když říká něco důležitýho a .................. Wink


Moje mluva může přeba mým kolegyním v práci připadat taky jako pšoukání................... Laughing Laughing Laughing


PS: Katko, myslím, že se nesnažím být za každou cenu duchovní, jsem ženská z masa a kostí, jenom se mi třeba líbí kravský koblížek ve vázičce........... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:29 am    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Katko, myslím, že se nesnažím být za každou cenu duchovní, jsem ženská z masa a kostí, jenom se mi třeba líbí kravský koblížek ve vázičce........... Laughing


Fajn Leni. Wink
Důležité přeci je, že rozlišíš vázičku od koblížku a pak sama nejlépe posoudíš, jak s tím naložit, stejně jako každý z nás, a o tom to je. Very Happy

Prima den.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:55 am    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
jsem ženská z masa a kostí, jenom se mi třeba líbí kravský koblížek ve vázičce...........

Už jsem viděl ve vázách ledacos, i čabajku a paprikáš, ale tohle... Laughing Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 11:30 am    Předmět: Citovat

Lendulko, ta historka se mně líbí... Very Happy
Já ale Arohoje nemlátím golfovou holí, právě naopak. Snažím se mu říct, že tomu jeho pšoukání nerozumím... Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 11:48 am    Předmět: Citovat

Jsem chlap z masa a kostí a líbí se mi třeba královská lilie ve váze. Třeba ta, kterou jsem dal své ženě k narozeninám. Mimochodem - královská lilie je očistný symbol.

Příspěvky Arohoje mi nevadí, přináší jiný pohled.

Zrovna před půl hodinou cestou do schodů mne napadla při pohledu na jednu krásnou ženu klasická otázka, "co my vlastně víme? Říkal jsem si, "co všechno se musí stát, jaký byl vývoj, aby vznikl takový krásný člověk. Víme něco? Nic. Všechno jsou to jenom domněnky. Nevíme kdo, jsme, odkud pocházíme, z čeho pocházíme ani jak jsme se vyvinuli do současné podoby a co nás do ní utváří. Jenom geny? Nevíme vůbec nic, jenom se domníváme na základě toho zlomku, co vypozorujeme, co vědci vyzkoumají. A týká se to naprosto všech oblastí života a vesmíru.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2011 11:04 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Krabasi za tvá slova, tyhle myšlenky ohledně těchle věcí mě také napadají....

Někdy mi přijde, že čím víc vím, tím méně tomu rozumím.
Těch věcí, které nás ovlivňují z nás samotných zevnitř i zvenku je taková spousta a současně je vše v pohybu a proměnlivé.

Mám pocit, že za svůj život nestačím vše prozkoumat, že ta pestrost života a to co nám vesmír, universum, Bůh nabízí je tak velkolepé a obsáhlé.
Třeba, že jsme opravdu provázání, že pra, pra ...předkyně v mém rodě začne něco nějak žít, naučí to svou dceru, ta svoji a program se uchytí a mne to dnes neskutečně ovlivňuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2011 11:15 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Tak to si Lendulko asi opravdu ušla kus cesty. Blahopřeji. V těhle případech není vůbec jednoduché neposuzovat, neodsuzovat atd. když se to jeví na 99,9 pct jako snůška naprostých blábolů Razz To já zatím neumím. Měj se.


Ono to není ani tak o odsuzování nebo posuzování, ale o tom, že si člověk pro sebe tu situaci nějak vyhodnotí - třeba je to blbost... a přesto si tam nechá prostor pro to, že na tom může něco být.

Někdy se stane to, že ze svého momentálního stavu vývoje pravdu, kterou vidíme zavrhneme jako blbost a po čase duchovního vývoje najednou pochopíme, o čem to vlastně bylo.

Tímhle přístupem si dovolujeme, aby k nám další poznání, které momentálně nevidíme-nechápeme mohlo přijít.

Myslím si, že Lendulka mluvila spíše na obecné než konkrétní rovině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2011 11:31 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
AROHOJi, jedna věc je, jestli lidi přijmou či nepřijmou pravdu, kterou hlásáš. Druhá věc je jestli vůbec rozumí smyslu vět, které tady píšeš. V tvém případě je odpověď 2x NE.

Měl by sis požádat shůry, aby alespoň smysl tvých sdělení byl srozumitelný normálním lidem. Jinak to co píšeš strácí smysl a je to ztráta tvé energie a to jediné co se tady děje je odpor k tobě a tomu co píšeš. Zajímalo by mně jestli tady je alespoň jeden člověk, který rozumí tomu co píšeš.

RoSo


Tak s tímhle souzním.
Určitě by to chtělo provázat s uzeměním. Informace k nám přicházejí, tak jak jsme je schopni vidět, slyšet, vnímat.... zrovna mi sami.
Pak je potřeba je někdy přetlumočit do obecné roviny a ideálně k nim připojit energii, která mi k tomu přišla.

Uzavíráním se , že nám to osvícení stejně budeš sdělovat je vcelku k ničemu, protože vzhledem k tomu, že tomu lidé nerozumí, tak si z toho - pokud na tom něco je - stejně nic nevezmou.
Ale jestli to takto v životě potřebuješ mít, tak si to měj, nicméně je to ztráta kontaktu s realitou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2011 6:19 pm    Předmět: Re: Posudek versus odsudek. Citovat

toora napsal:
Dalším nedorozuměním v mém případě může být to, že si někdo může myslet, že tím, že se vyjádřím nelichotivě k jeho projevu, tak mu nerozumím. Opak je pravdou, k příspěvku se vyjadřuju proto, protože dotyčnému rozumím (jeho právě probíhající fází procesu jsem také prošla), a pokud něco okomentuji, je to především proto, že vím, jak a čím si dotyčný ubližuje, samozřejmě především sám sobě.


Ne nadarmo je v učení buddhismu pýcha až tou poslední z tzv. neprospěšných vlastností, jejíž rozpuštění bezprostředně předchází plnému probuzení.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2011 7:26 pm    Předmět: Re: Posudek versus odsudek. Citovat

sunnyi napsal:
toora napsal:
Dalším nedorozuměním v mém případě může být to, že si někdo může myslet, že tím, že se vyjádřím nelichotivě k jeho projevu, tak mu nerozumím. Opak je pravdou, k příspěvku se vyjadřuju proto, protože dotyčnému rozumím (jeho právě probíhající fází procesu jsem také prošla), a pokud něco okomentuji, je to především proto, že vím, jak a čím si dotyčný ubližuje, samozřejmě především sám sobě.


Ne nadarmo je v učení buddhismu pýcha až tou poslední z tzv. neprospěšných vlastností, jejíž rozpuštění bezprostředně předchází plnému probuzení.

Mirek


Ahoj Mirku.

To, co píšeš o pýše a učení Buudhismu, to je celkem pochopitelné.
Pýcha je nepokora a vykonává svoji úlohu, tedy než přijde ta skutečná, ne jen ta domnělá. Tedy jistý díl nepokory je potřebný k úsilí, do doby, kdy této její "úloze" vyprší jistý čas.
Tohle se ale taky nestane jen tak samo od sebe, ale nastane to díky sebereflexi, konkrétně stálým zkoumáním vlastních pohnutek a motivací, až do vypůsobení (pýchy)... Smile

Zrovna teď ale Mirku nevidím, jak se to, co píšeš, vztahuje k tomu, co jsem napsala a Ty ocitoval.
Můžeš mi na tu spojnici nějak blíže poukázat, trochu vysvětlit?
Děkuju.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2011 7:41 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
...nicméně je to ztráta kontaktu s realitou.


Ahoj Polgaro.

Touhle větou, jsi vyjádřila něco, co bývá v obecné rovině (nemám teď na mysli žádnou konkrétní osobu) v tzv. esoterických "vodách" dost častý jev, a velmi často bývá poněkud přehlížen, nebo dokonce chápán jakožto jev žádoucí. Confused

P.S.
Toto prosím neberte jako odsouzení (kohokoli a čehokoliv), ale konstatování, se kterým lze souhlasit, nesouhlasit, vést o něm polemiku, ale to je tak vše, co se s tím dá dělat.
Děkuji.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po duben 11, 2011 8:45 am    Předmět: Citovat

Já o tom polemizovat nebudu, protože tomu tak je. Všechny "ulítlé" informace jsou prostě ulítlé neboli chybí jim kontakt se zemí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: ne červenec 17, 2011 8:28 pm    Předmět: Citovat

NAMASTÉ
Krabasi-a co kontakt s vesmírem a energijemi-Jsou u tebe funkční?
AROHOJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund