Fórum - Zobrazit téma - neschopnost cítit reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - neschopnost cítit reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

neschopnost cítit reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 7:21 pm    Předmět: Citovat

I ten nejzářivější diamant se zapráší pokud se pravidelně neleští. Každá dovednost a schopnost vyžaduje pozornost, procvičování a čas. Je pravda, že někteří lidé mají k citlivosti blíž a jiní dál, ale rozvinout jí mohou všichni. Jak?

Učitel by ti měl předat několik cvičení, která ti umožní posilovat kontakt s Reiki. To je ta podstatná dovednost. Aby jsi cítil kontakt s Reiki a aby jsi vnímal problémová místa v těle ošetřovaného, případně u sebe (to je náročnější). Takovéhle dotazy mě mrzí (dříve mě přímo rozčilovaly), ukazuje to na pokleslou kvalitu Reiki výuky. Po dobrém kurzu ať osobním, nebo dálkovém, by jsi neměl mít takovéto trable nebo by jsi měl aspoň vědět co s tím. Dálkové zasvěcení je technicky možné, mám několikrát odzkoušeno, ale zisk z něj je problematický. Spousta věcí se manuálem nepředá, zkušenost pod vedením učitele k nezaplacení. Věci, které se načnou, dostanou šanci se rozvinout a následně se ukotví. Učitel tě vidí a pomáhá tam kde je potřeba.

Takže, dost již mnohokrát mnou opakovaného lamentování, k věci:

1. Máš možnost najít nějakou praktikující Reiki skupinu? Nemyslím tím debatní kroužky u čaje a andělských karet, ale možnost dávat a přijímat Reiki ošetření, procvičovat citlivost, společně se ladit na Reiki. Myslím, že skupina lidí by ti teď hodně pomohla.
2. Skvělou věc poradil Filip, cvičit se ve vnímání a přesouvání pozornosti, jak ve svém těle, tak v pozorování druhých.

3. K tomu se potřebuješ uvolnit a zklidnit, vypnout mysl, zaměřit svoji pozornost uvolněně na stav klidu, vyrovnání, což je stav, kdy se ladíš na vesmírnou harmonii - v našem pojetí Reiki. Prostě napojení na to, co drží celý život pohromadě, nevím jak to nazvat, každé slovo je zkreslující.

4. Usaď se do pohodlné pozice a zkus toto http://www.reikicz.eu/jap.tech/hasturei.ho.htm . Když to budeš chvíli cvičit, mělo by ti to pomoci. Je to docela dlouhý postup, to podstatné jsou kroky 1-5. Ideální je, kdyby ti to někdo znalý ukázal a mohl sis pak v klidu cvičit sám.

5. Neočekávej zázraky, tím se zbavuješ šance všimnout si jemných, ale o to podstatnějších detailů. Práce s Reiki je jemná a rozvoj schopností nastává postupně a vyžaduje žákovu snahu, ne jenom zasvěcení nasázená jak brambory do brázdy. Spousta lidí má naprosto stejné dotazy jak ty a ukazuje, že tak uplně to nefunguje. Ti spokojení pak jsou většinou ti, co už dávno uměli s energiemi pracovat nebo mají bujnou fantazii.

Držím palce.
Btw. v sobotu večer bych mohla mít čas a chuť na práci na dálku.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 5:17 pm    Předmět: Citovat

Alisarrian:
A jak jsi na tom s Usuiho pravidly Reiki? Já jsem učinil tu zkušenost, že když mám problémy s pravidly (nějaká ta depka, někdo mě rozčílí...), "ucpou se mi trubky". To samé se mi zpočátku stávalo, když jsem CHTĚL. Teď už nechci. Jenom poprosím a funguje to.


Naposledy upravil Baldwin dne st duben 14, 2010 2:02 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 2:12 am    Předmět: Citovat

Jémine jaké trubky?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 2:02 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Jémine jaké trubky?


Dzarmi, promiň, nechtěl jsem tě vylekat Very Happy

Ty trubky jsem myslel samozřejmě obrazně a asi jem to vyjádřil trochu neobratně. Myslel jsem tím, že když nejsem v pohodě s Reiki pravidly, Reiki cítím slabě nebo vůbec a to jak v rukou, tak po těle, kam si ruce přikládám. Toť vše. Radši dám ty trubky do uvozovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 2:27 pm    Předmět: Pocity Citovat

Mě to nedá a napíšu sem Very Happy

Napadá mě, že ty pocity nejsou až tak důležité, že reiki máme proto, aby pomáhalo lidem a ne proto, abychom zažívali nějaké extatické pocity.

Já sám příliš proudění necítím, zato ti lidé (pacienti) prý ano a tvrdí, že jim to pomáhá. Tkže určitě je možné dělat nějaké cvičení na zvýšení vnímavosti toku reiki, ale nejspíše to není to nejdůležitější.

Na minulém reikiwebu se dokonce řešilo, že ty pocity tepla v rukou nastanou v případě, že je něco v nepořádku, že právě ta energie neproudí, ale někde se zablokovala. No a cílem reiki je právě obnovit to přirozené proudění energie, odstranit případné blokace ... tedy možná, když nic necítíš, je to v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 6:55 pm    Předmět: Citovat

Baldwin napsal:
Dzarmi napsal:
Jémine jaké trubky?


Dzarmi, promiň, nechtěl jsem tě vylekat Very Happy

Ty trubky jsem myslel samozřejmě obrazně a asi jem to vyjádřil trochu neobratně. Myslel jsem tím, že když nejsem v pohodě s Reiki pravidly, Reiki cítím slabě nebo vůbec a to jak v rukou, tak po těle, kam si ruce přikládám. Toť vše. Radši dám ty trubky do uvozovek.



Uff,to jsem ráda Smile)))

Džarmí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 11:40 pm    Předmět: Citovat

já osobně mám občas pocit, že (ač se reikiji prakticky každý večer na noc) mi to nestačí, že dělám někde něco špatně a nedostavují se výsledky typu léčení zraku atp. A když nejsou výsledky, tak má člověk pocit, že dělá něco chybně... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 5:51 am    Předmět: x Citovat

Třeba se mezitím léčí něco dalšího na jemnějších rovinách, co nechceš vidět a tím pádem ani nevnímáš. Zkus se nesoustředit na jednu věc, ale pozoruj co se děje i na dalších rovinách v těle, životě, situacích.
Zklidni mysl a vnímej informace, které ti chodí.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 7:26 am    Předmět: Citovat

Obávám se, že úvahy typu, "něco cítím, fajn proudí" a naopak "necítím nic, sakra neproudí, kde je problém" odvádějí naši mysl úplně špatným směrem. Důležitý je záměr, poprosil jsem, tak posílám a nepochybuji o tom, že proudí. To jestli cítím nebo necítím je naprosto irelevantní. Problém je, že my lidé si musíme pořád hledat nějaké berličky. Mně se naprosto běžně stává, že já necítím nic a druhá strana se "utápí" v přívalech energie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 11:29 am    Předmět: Citovat

HonzaD napsal:
Obávám se, že úvahy typu, "něco cítím, fajn proudí" a naopak "necítím nic, sakra neproudí, kde je problém" odvádějí naši mysl úplně špatným směrem. Důležitý je záměr, poprosil jsem, tak posílám a nepochybuji o tom, že proudí. To jestli cítím nebo necítím je naprosto irelevantní. Problém je, že my lidé si musíme pořád hledat nějaké berličky. Mně se naprosto běžně stává, že já necítím nic a druhá strana se "utápí" v přívalech energie.

Toto je pravděpodobně velmi typické pojetí západního učení Reiki. Původní japonské Reiki (Usui, Hayashi, Yamaguchi) používalo a dodnes používá mnohem víc zaměření na konkrétní problém a k tomu je ta citlivost (Byosen) často nutná a cvičí se na naše poměry velmi dlouho a velmi důkladně.

Který přístup je účinnější, nedovedu posoudit. Výsledky mají jistě oba, ale relevantní srovnání asi neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

Z mé vlastní zkušenosti si myslím,že k tomu člověk dojde tak i tak.Počátky jsou takové,že se orientujeme,co to ten stav reiki vlastně je.Naciťujeme se a překládáme si to přes hlavu.Pak najednou zjistíme,že cítíme to a ono.
Teď jsem vedena na reiki 3 učiteli,kteří mě těmito technikami provádí,jsou pojmenované a mají nějaký řád.U většiny si uvědomuji,že jsem je praktikovala už nějakou chvíli,aniž bych věděla,že pochází z Usuiho prvotní výuky.Nějak mě celá ta cesta reiki navedla sama :)To mi i potvrzuje,že to co jsem teď učena je ,,skutečné''.Mam to procítěné,prožité a silně ,,zakořeněné''.
Jakoby se oživilo dědictví reiki rodu samo od sebe nebo co hehehehehee.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 6:38 pm    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
já osobně mám občas pocit, že (ač se reikiji prakticky každý večer na noc) mi to nestačí, že dělám někde něco špatně a nedostavují se výsledky typu léčení zraku atp. A když nejsou výsledky, tak má člověk pocit, že dělá něco chybně... Confused

Přemýšlím, jaké mohou být příčiny:

1. důležitost - možná, jak píše Šamanka, se čistí zásadnější problémy, které si třeba ani neuvědomuješ. Já když mám občas pochybnosti, dělám si rekapitulaci, jak píše Šamanka. A on ten seznam pomalu, ale jistě narůstá. Ale v uších mi taky hučí pořád, ať dělám, co dělám.

2. intenzita - možná je samoošetření méně účinné, než od někoho jiného (i dlouhodobě praktikující reikisté mívají nemoci a chronické potíže), nevím. Také nevím, jaký máš stupeň a jaké techniky používáš. Zkoušel jsi třeba působit přímo na oči (např. podle Hayashiho)?

3. doba působení - možná si dáváš Reiki málo, nebo je to ještě krátká doba. U Reiki zatím nevím, ale třeba u jógových ásan je potřebná doba působení na chronické potíže dost drastická - desítky minut, až hodiny denně. Navíc je to určitě hodně individuální.

Taky jsem šel na Reiki s přesvědčením, že co do té doby nezvládla jóga, to zvládne Reiki. Zlatý voči. Ale co by taky člověk za třičtvrtě roku chtěl Very Happy

Džarmí:
Mám podobnou zkušenost. V průběhu času se mi ruce samy začaly zaměřovat na podbříšek a zátylek a nevěděl jsem proč. A kdybych si dosáhl na záda, tak taky přesně vím, kam by to chtělo. No a pak jsem si přečetl nějaké japonské techniky a bylo to jasné. Před pár týdny jsem se rozhodl, že je čas jít na dvojku. Pak jsem si pročítal Essential Reiki od feministky Steinové a co nevidím - linie Hara a probírá se v druhém stupni. Ono si to Reiki s náma klidně dělá, co chce Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 8:13 pm    Předmět: Citovat

Baldwin napsal:

1. důležitost - možná, jak píše Šamanka, se čistí zásadnější problémy, které si třeba ani neuvědomuješ. Já když mám občas pochybnosti, dělám si rekapitulaci, jak píše Šamanka. A on ten seznam pomalu, ale jistě narůstá. Ale v uších mi taky hučí pořád, ať dělám, co dělám.

2. intenzita - možná je samoošetření méně účinné, než od někoho jiného (i dlouhodobě praktikující reikisté mívají nemoci a chronické potíže), nevím. Také nevím, jaký máš stupeň a jaké techniky používáš. Zkoušel jsi třeba působit přímo na oči (např. podle Hayashiho)?

3. doba působení - možná si dáváš Reiki málo, nebo je to ještě krátká doba. U Reiki zatím nevím, ale třeba u jógových ásan je potřebná doba působení na chronické potíže dost drastická - desítky minut, až hodiny denně. Navíc je to určitě hodně individuální.

Taky jsem šel na Reiki s přesvědčením, že co do té doby nezvládla jóga, to zvládne Reiki. Zlatý voči. Ale co by taky člověk za třičtvrtě roku chtěl Very Happy


Myslím,že velmi záleží,kam my sami si dovolíme jít ohledně našich osobních změn.Reiki je velmi trpělivá,dá nám na návrat sám k sobě ke své jedinečnosti tolik času,kolik my sami chceme,nikam nás zbytečně nenutí a netlačí.
Ze své zkušenosti mohu říci,že první dva roky tlapkání sama sebe bez průvodcovství zkušeného psychoterapeuta a reiki učitele vedlo sice k uvolňování emocí a uvědomění si určitých nevhodných mentálních vzorců a jejich následným změnám,ale vesměs to bylo takové šolichání po povrchu.
Bolesti na čas ustoupily,pak se vrátily....objevily se nové.....
Poté jsem ,díky pánu Bohu,potkala Damaa tady na reikiwebu a začala navštěvovat jeho velmi kvalitní prožitkové semináře,reiki semináře a dostalo se mi průvodcovství v podobě reiki cesty založené na pevných základech psychoterapie a nejen.
Od té doby se věci systematicky a pěkně popořadě řeší a léčení jde až do rodu,do kořenů,odkud většina našich nemocí - mentálních vzorců,které nemoci mohou způsobovat,přichází.Nebo spíše jsme si podědili,naučili,převzali.
Nic není tak jednoznačné,toto je má cesta a jsem ve stavu klidu,spokojenosti a schopnosti se uzdravovat.Je mnoho cest,ale pevně věřím tomu,že cesta bez směrovek může být poněkud zmatená a únavná.
Doporučuji si najít dobrého průvodce - směrovky a určitě vše dostane pevný a smysluplný spád.

Hodně štěstí přeji

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund