Fórum - Zobrazit téma - Alergie na kočky v bytě - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Alergie na kočky v bytě
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Alergie na kočky v bytě
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 12:03 am    Předmět: alergie Citovat

Ahojky lidi,
alergie na cokoliv jsou hodně zvláštní "potvory".....
Sama několika alergiemi trpím celý život v menší či větší míře. Teď cca dva roky s Reiki je to mnohem mnohem lepší. To bych měla na několik Reikiwebích vláken...........

Mám alergii na morčata, na NĚKTERÉ kočky, na sušící se seno, na plesnivý baráky (chichiiii), na mýho psa, když ho koupu.....nevím, možná bych si ještě na něco vzpomněla. K tomu trpím od dětství astmatem - mírným - nicméně jsem několikrát skončila houkačkou v nemocnici. Zajímavé je, že astmatický záchvat jsem nikdy nedostala v době, kdy jsem byla v psychický pohodě a mohly se mi procházet kočky po hlavě v plesnivým baráku - plným morčat. Když nebyla pohoda, dostala jsem záchvat jen při vzpomínce na jakejkoli alergen.....

Jinak alergolog mi kdysi sdělil informaci, že lidi nejsou alergický na kočičí CHLUPY, ale na bílkoviny ze slin, jak si kočky pořád lížou kožich. Takže nevím, jak je to s těma holejma kočičíma dámama.... Idea


Mějte se krásně a do boje za život bez alergií se připojuju............. Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 11:43 am    Předmět: Citovat

Alergie je hodně jasným příkladem, jak se psychika projevuje na fyzickém těle.
Proto je medicínský způsob léčby kolikrát jen experimentováním který lék zabere.
Reiki na ni někdy nezabírá proto, že je paradoxně málo názorná a dotyčný vlastně ani neví, jestli a co se s ním děje (hovořím o lidech bez zkušeností s energiemi). Pro mnohé je vhodnější One Brain, protože tam se lze dobrat konkrétního spouštěče, konkrétního původce té alergie. A to je snáze stravitelnější, když je možnost si na ten konkrétní blok "sáhnout", pracovat přímo s ním, když je alergik takto přímo a aktivně zatažen do procesu odblokování. Pokud jen pasivně příjímá reiki, nebo léky a čeká co s ním udělají, nemusí to stačit.

Takže bych doporučil tu kinezku, která je rozšířenější než mnou zmíněná metoda pana Grebeníčka. Samozřejmě ale hodně záleží na terapeutovi. Pokud si půl hodiny jen cosi nesrozumitelně rychle mrmlá pod nosem a pak řekne: hotovo!, tak to asi taky nebude to pravé ořechové. Toto se při kinezce někdy děje, že je pacoš osloven jen výjimečně a většinu času se ho terapeut jen drží za ruce a cosi si mumlá. Pro terapeuta je to sice trochu otrava to říkat pořád každému znovu, ale ten člověk by měl slyšet co se s ním právě děje, aby neměl pocit, že je s ním nějak nevhodně manipulováno.

Když už tady vzpomínám toho pana Grebeníčka, tak tam ta pacošova spolupráce byla přímo vzorová - terapeut ho vedl a on sám si musel vyvolat nepříjemný pocit, pak sám si našel svou nejvhodnější kladnou asociaci a aktivně se podílel i na její fixaci. Takže byl přímým účastníkem, ne jen divákem a snad i proto to fungovalo.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 11:52 am    Předmět: Citovat

Měla jsem chlupatou kočku, na kterou alergici téměř nereagovali a mám čičinu, na kterou reaguju lehce i já (šimrání v nose, občas výtok z očí), sama mám alergii na pyly trav. To co je u koček dráždivé jsou ty bílkoviny, které jsou samozřejmě na chlupech:) Takže prolo laické - vadí chlupy.

Tj. každá kočka je jinak dráždivá a každý člověk jinak reagující. Otázky imunologie, reakcí na okolí a vůbec celý chumel fyzicko - emočně - duševních a sociálních souvislostí je tak složitý, že se necítím být kompetentní cokoliv radit - krom naprosto obecných věcí, některých osobně vyzkoušených.

Každopádně nepovažuji za rozumné zaměřovat se pouze konkrétně na léčení (odblokování,...) alergie, protože celá věc je daleko náročnější, než příčina a následek. Sice mohla být na začátku čistě psychická, např. opakovaná. (viz mé jarní mučení na seně a bezmoc vůči velkým hrábím a ještě větším kupám). Ale zastavujte si rozjetý a naučený imunitní systém a podvědomí. Není to taková sranda, zvláště, je-li i na té fyzické úrovni ten imunitní systém vyladěn, nebo rozladěn.

Rozhodně jakékoliv metody, které pracují s podvědomín (hypnoterapie, modrá alfa, asi i kineziologie,...) - prostě to vevnitř trochu poopravit, uvolnit, nasměrovat užitečnějším způsobem. Konkrétní postup na naprosto konkrétního člověka a situaci - obecně to bude fungovat jen krátce. Příliš se nerýpat v minulosti - jen v nezbytně nutné míře.

Dále pak úprava životosprávy. Porušit dráždivé věci, nevhodné kombinace jídel, začít pít víc čisté kvalitní vody. Chce to ale trvalé změny:)

Rozumné soužití s kočkou - pravidelný úklid, snadno ukliditelné pelíšky, neumožnit kočce pobyt v ložnici (naše mají vyjímku, alergik nakonec stejně nejsem), občas jí vyčesat chlupy.

Celkový psychický stav. Tabletka antihistaminika + práce na duševní vyrovnanosti udělá mnohem více, než tvrdohlavé odmítání prášků s tím, že jen potlačují a nic vlastně neléčí. Co já sem se natrápila, když mi došlo, že vzít si prášek a projít se v klidu rozkvetlou loukou tvoření nové nealergické zkušenosti prospívá mnohem lépe.

Zajímavé úvahy jsou také o tom, že žijeme v tak sterilním prostředí, že se náš imunitní systém "nudí" a pak přecitlivěle reaguje téměř na cokoliv, aby měl co dělat... takže nebojme se občas něco chytnout a pronemocnět si to:)

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 12:03 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Dále pak úprava životosprávy. Porušit dráždivé věci, nevhodné kombinace jídel, začít pít víc čisté kvalitní vody. Chce to ale trvalé změny:) M.


S tím rušením bych nebyl tak radikální, spíš jen výrazně omezit a pokud člověk zjistí, že se bez nich i obejde, tak si je zruší sám. Ale někdo se bez svých dobrot (ať je to bůček nebo dort) prostě momentálně neobejde a když mu to usekneš a sebereš, tak si zadělává na další blok.

Narya napsal:
Co já sem se natrápila, když mi došlo, že vzít si prášek a projít se v klidu rozkvetlou loukou tvoření nové nealergické zkušenosti prospívá mnohem lépe.


Souhlas, ale asi jsi měla štěstí na ten prášek. Někdo ho neúspěšně hledá roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 2:36 pm    Předmět: Citovat

Já vycházím z toho, že když člověk nechce, tak to stejně neudělá a samozřejmě všechno má svou rozumnou míru. Menší vytrvalejší kroky jsou fajn, ale někdo potřebuje ten jasný práh - přechod.

Zyrtec, Analergin, je to víceméně to samé, prostě zablokuje to rozjetí se histaminové reakce. Jenže já končím s výtokem nosu a svědícíma očima, tam někteří alergici teprve začínají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 8:56 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Aby bylo ještě jasné, nechci zlehčovat potíže alergiků.

Ale uvedla bych jeden zajímavý příklad z vlastní zkušenosti
a zajímal by mě názor Damaa:
dítě trpí od malička potravinovou alergií. Matka na každé
objevení reaguje velice bouřlivě (někdy dítě až vyděsí),
dítě jí léky jak preventivně tak při každém sebemenším
náznaku co by mohlo jako alergie vypadat. Chápu, má obavy.
Jednou jsem viděla jejího otce v době, kdy už se blížili
k rozvodu, jak dítěti klidně dává zakázanou potravinu
(záměrně, nebudu komentovat) a dítě to v klidu snědlo
a reakce nebyla vůbec žádná. Docela mě to překvapilo.

šamanka

Pokud je dítě malé, reakce, které se u něj projevují, jsou zrcadlem nervozity a strachu matky. Z toho, co píšeš, je zřejmé, že neklid v rodině šíří právě ona. Dítě má pravděpodobně silnou emoční vazbu na tátu - tíhne k tomu z rodičů, který je "silnější" v jeho očích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 1:44 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Kromě toho, co tu psali ostatní, tak vidím, že tzv. alergii mají někdy lidé, kteří prostě nemají rádi zvířata nebo jejich variantu, ve smyslu: vidíš, že mám alergii, tak tohle zvíře musí pryč! Teď mě napadá, že by to mohla být i hezká forma trestání spolubydlícího...

O tomhle jsem hodně přemýšlel a napadly mě dvě věci:

1. Nemůže neláska některých alergiků ke zvířatům (nebo v krajním případě odpor, fobie) vznikat jako důsledek podvědomých signálů těla, ve smyslu "Na tohle nesahej, to pro tebe není dobré"? Tělo vždycky pozná, že je něco špatně, mnohem dřív, než se spustí pozorovatelná alergická reakce.

2. V tom, co v uvedeném citátu popisuje Šamanka, vidím primárně spíš problém narušených vztahů, které se možná mohou projevovat formou pravé (histaminové) alergie, zvlášť pokud se jedná o zvíře, většinou to ale vede k "alergii" na psychické úrovni (nepřiměřeným až hysterickým reakcím). Pak by to zvíře ovšem nepůsobilo jako zdroj alergenů, ale jenom jako spouštěč podmíněné alergické reakce - obdobně, jako může být astmatický záchvat spuštěn pocitem strachu a/nebo ohrožení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 3:33 pm    Předmět: Citovat

Milí,

děkuji za sdílení Vašich zkušeností.

Krásný víkend, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: čt květen 06, 2010 12:40 am    Předmět: Citovat

Já mám kočky zafixované ve spojitosti s ženskou energií.
Kája-Damao nám říkal, že kočky jsou předzvěstí bohyní.

Ve starověkém Egyptě byli kočky posvátné. Bohyne Bastet by ztělesňována s kočičí hlavou a ženským tělem.

V kartách Poselství Bohyní si vybavuji namátkou dvě Bohyně-Bast (Nezávislá) a Freyja (Odvaha)

Od jednoho muže jsem slyšela vysvětlení, proč nemá rád kočky a velmi zdařile tam vyprojektoval popis ženské energie.

O alergiích je zde napsáno moc hezky, tak jen dávám k dispozici další úhel pohledu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt květen 06, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
kočky jsou předzvěstí bohyní...

Jestli mi ještě jednou jedna z těch bohyň posere auto, tak zažije peklo.
Twisted Evil

polgara1 napsal:
Já mám kočky zafixované ve spojitosti s ženskou energií.

Na tomhle ale asi něco bude. Daly by se najít i společné povahové rysy (nebudu tady jejich výčtem dráždit tygřice Smile ) a pak by tedy bylo snad i logické, že se ženy občas s kočkami nesnesou a projeví se to alergií. Například si nevzpomínám, že bych znal chlapa alergického na kočky, což určitě neznamená že nejsou.

Jsem nakloněn tomu, že daná alergie má svůj původ v nějakém stresujícím momentu, kde se zažere do podvědomí a pak už si žije svým vlastním životem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 12:52 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
Já mám kočky zafixované ve spojitosti s ženskou energií.

Jakpak jsou asi na tom s ženskou energií kocouři, zvlášť ti mlsní? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund