Fórum - Zobrazit téma - Alergie na kočky v bytě - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Alergie na kočky v bytě
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Alergie na kočky v bytě
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 2:14 pm    Předmět: Alergie na kočky v bytě Citovat

Milí, zpracovával jste na sobě či na klientovi alergii na kočky?
Co je za ní a jak?
Děkuju za informace, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 10:35 pm    Předmět: Citovat

Milá,
na alergii na kočku zabrala jednoduchá metoda, kterou vyučoval pan Radim Grebeníček (myslím že ji mírně pozměněnou stále učí a určitě se dá vygooglit) a zabralo to. Pacoš měl pokoj asi rok a od té doby o něm nevím. Teda doufám, že neumřel, ale že snad spokojeně žije i s kočkami dál. Wink
Pokud se ptáš, co za tou alergií bylo, tak to nevím, protože touto metodou se spouštěč neodhaluje, jen se nahradí pozitivní vizí.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 1:02 am    Předmět: Citovat

Míšo, probíral jsem svůj "archiv" a vyhodnotil jsem, že s obavami z koček, nebo také alergiemi z koček, jsem se setkával u lidí, kteří měli jednu společnou zkušenost - období, kdy byli týráni (často jako děti - doma, ve škole - šikana atp.). Většinou to byl jejich autentický zážitek, ale v několika případech i přenos z rodiny - rodu. Třeba Ti to pomůže se odpíchnout dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 7:54 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
vyhodnotil jsem, že s obavami z koček, nebo také alergiemi z koček, jsem se setkával u lidí, kteří měli jednu společnou zkušenost - období, kdy byli týráni (často jako děti - doma, ve škole - šikana atp.).


A může to být i opačně ? Když byl můj známý ještě dítě - velmi tlusté, podotýkám, byl vychováván matkou a babičkou. Otec zemřel.Na obě byl zlý, týral je fyzicky i psychicky.
Pak zemřela babička i matka, to mu bylo asi 15. Nějakým způsobem se zařídilo to, že nebyl umístěn do Dětského domova, ale žil sám v domku .

Byl si vědom své agresivity a psychiatr mu doporučil, aby si pořídil kočky a aby je hladil. Od té doby na kočky nedá dopustit ( ty čtyřnohé ) a dnes, kdy je mu skoro padesát, je docela mírumilovný člověk.
( Ta šílená otylost v dětském věku asi také hrála svou roli Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 11:40 am    Předmět: Citovat

S alergiemi všeho druhu (ekzémy, alergická rýma, astma) na různé druhy alergenů (prach, pyly, plísně, srst, peří) mám bohužel vlastní bohaté a dlouholeté zkušenosti a nemyslím si, že by za nimi byla pouze jediná příčina. Například to, co píše Damao (týrání), v mém případě vůbec neshledávám. Zato si dovedu představit celou řadu jiných, ale která z nich to je, to dodneška nevím.

To, že alergie úzce souvisí s psychikou je zřejmé. Ale obávám se, že k odstranění, nebo alespoň potlačení alergií je třeba pracovat na všech úrovních a řešení může být dost individuální. V některých případech může pomoci dieta s vyloučením živočišných bílkovin, hlavně mléka, ale striktní vegetariánství asi není pro každého. Velice účinné jsou také jógové techniky, které automaticky pracují současně na fyzické i psychické úrovni. Významně pomoci může také otužování (studená sprcha). Na pylové alergie paradoxně pomáhá konzumace včelího pylu (lžička denně).

Jako zcela zásadní považuji zbytečně se nevystavovat působení alergenů, pokud člověk nemá jistotu, že je z alergie TRVALE vyléčen (a kdo tu jistotu má). Alergie je divá sviňa a člověk nikdy neví, kdy a jak se zase projeví. Jednou, když jsem si taky myslel, že už mám alergie za sebou, přinesly děti domů kotě. Čtrnáct dní mi spalo v noci za krkem a byl jsem úplně v pohodě. O to větší rána to byla, když se alergie znovu projevila a byla to tenkrát síla. Oznámil jsem, že buď půjde z domu buď kotě, nebo já. Naštěstí jsem (o vlásek) vyhrál a kotě se vrátilo k původnímu majiteli Very Happy. Nechápu lidi, kteří mají alergii na domácí zvíře a raději se ládují chemikáliemi, než by si život s tímto "mazlíčkem" odpustili.

Jako u každé chronické nemoci je u alergie zvlášť důležitá vůle postiženého svou situaci změnit. Setkal jsem se s mnoha alergiky a naprostá většina si k lékařům přicházela jen pro úlevu. A některým, zejména astmatikům, už ani nezbývala síla cokoli měnit, i kdyby byli nakonec přece jen chtěli - tristní obrázek totální fyzické a psychické devastace.

Já osobně jsem v současné době díky upravené stravě (není čistě vegetariánská), jógovým technikám a Reiki prakticky bez potíží a bez léků, ale mám už dostatek zkušeností, abych věděl, že při návratu k "běžnému" způsobu života, by se mi alergie po čase vrátily. V této souvislosti by mě vážně zajímalo, jak je to s tou Grebeníčkovou metodou, kterou uvádí Kamo, jestli je trvalá. Ten rok nebo dva podle mých zkušeností vydrží obykle každý "alternativní" způsob potlačení alergií. Grebeníčkovy webové stránky www.radimgrebenicek.cz bohužel (alespoň dneska) nefungují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 2:32 pm    Předmět: Citovat

Baldwin napsal:
V této souvislosti by mě vážně zajímalo, jak je to s tou Grebeníčkovou metodou, kterou uvádí Kamo, jestli je trvalá. Ten rok nebo dva podle mých zkušeností vydrží obykle každý "alternativní" způsob potlačení alergií. Grebeníčkovy webové stránky www.radimgrebenicek.cz bohužel (alespoň dneska) nefungují.


Já byl u něj na kursu někdy snad počátkem roku 2008 a to i na základě dobrozdání lidí, kteří i rok předtím jeli na terapii za p.Grebeníčkem tenkrát ještě do Elementy v Uherském Hradišti a protože jsem s nimi v občasném kontaktu, tak vím, že jsou dosud v pohodě. Jednalo se hlavně o pyly.
Je fakt, že ani jeho, ani stránky Elementy jsou momentálně nefunkční a to co vyhodí Google jsou spíš starší věci.
Ale protože jeho metoda je podobná s kinezkou (zjednodušená), tak by to měla umět vyřešit i ona.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 4:26 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Já byl u něj na kursu někdy snad počátkem roku 2008 a to i na základě dobrozdání lidí, kteří i rok předtím jeli na terapii za p.Grebeníčkem tenkrát ještě do Elementy v Uherském Hradišti a protože jsem s nimi v občasném kontaktu, tak vím, že jsou dosud v pohodě. Jednalo se hlavně o pyly.

Pyly jsou asi nejsnáze řešitelné (p. Grebeníček to ostatně ve svých článcích také uvádí), ale i tak by to bylo skvělé.

kamo napsal:
Ale protože jeho metoda je podobná s kinezkou (zjednodušená), tak by to měla umět vyřešit i ona.

Sice nemám s kinezkou žádné zkušenosti, ale podle toho, jak p. Grebeníček svoji metodu popisuje, mě taky napadlo, že by to mohlo jít i jinak.

Jinak díky za info. Zas mám o čem přemejšlet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 12:13 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

A může to být i opačně ?

Samozřejmě - aktivuje to zážitek (spoluzážitek) týrání - je z tohoto hlediska jedno, jakou roli dotyčný v tom hraje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 7:59 am    Předmět: Citovat

Aha. V mém případě je to tedy tak, že výjimka potvrzuje pravidlo Wink .
Dítě, které týralo psychicky a fyzicky své nejbližší nebylo na kočky alergické, naopak, v dospělém věku mu právě kočky pomohly agresivitu tlumit. Vlastně úplně odstranit.

V jeho případě asi měla agresivita jinou příčinu a asi by nebylo zas tak těžké jí dešifrovat.

Ale jinak Damao děkuji za odpověď, budu si pamatovat, že společným jmenovatelem alergie na kočky je v převážné většině týrání. Ať osoba je jako týrající a nebo týraná.

Asi se to nemusí týkat jen současného života, že ? Vím, že úplně největší problémy si uděláme v současnosti, ale i z minulých životů si leccos přitáhnem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 11:06 am    Předmět: x Citovat

Přidám sem poslední zkušenost z jiného soudku i když...

Náš hrubosrstý pejsek je čerstvě ostříhaný a stal se z něho heboučký živý plišák plný živočišného tepla. To člověk raz dva pochopí báječné účinky hlazení psů (a dalších srstnatých zvířat) zvané canisterapie.
Protože náš divoch nemá pro ošahávání až takové pochopení (kdybysme
místo toho raději házeli míček a nezdržovali), tak jsem vymyslela
bezva hru pro obě strany. Schovám míček u sebe, pejsek hledá, hrabe,
poskakuje a já si užívám hlazení. Není nad oboustrannou spokojenost!

No asi nic pro alergiky. I když jsem četla o speciální rase nebo rasách koček, které alergici můžou, ale jak víme o chlupech to není.
Kromě toho, co tu psali ostatní, tak vidím, že tzv. alergii mají někdy
lidé, kteří prostě nemají rádi zvířata nebo jejich variantu, ve smyslu:
vidíš, že mám alergii, tak tohle zvíře musí pryč! Teď mě napadá, že by to mohla být i hezká forma trestání spolubydlícího...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 12:06 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Protože náš divoch nemá pro ošahávání až takové pochopení (kdybysme
místo toho raději házeli míček a nezdržovali), tak jsem vymyslela
bezva hru pro obě strany. Schovám míček u sebe, pejsek hledá, hrabe,
poskakuje a já si užívám hlazení. Není nad oboustrannou spokojenost!
šamanka


No tohle...zneužití přirozené hravosti nejlepšího přítele člověka, hraničící s vydíráním.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 1:53 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
No asi nic pro alergiky. I když jsem četla o speciální rase nebo rasách koček, které alergici můžou, ale jak víme o chlupech to není.

Tady si, Šamanko, poněkud sama odporuješ. Jak vysvětlíš to, že lidé, kteří mají alergii na chlupaté psy a kočky, nemají alergii na ty holé a mají je rádi? Primárně to asi o chlupech není, ale když se neodstraní ta primární příčina, tak to o chlupech je. Měli jsme doma labradora, kterého jsem měl michochodem velmi rád, a žádnou alergii jsem neměl, pokud jsem ho chodil alespoň obden koupat do řeky. Žil s námi v domě plném koberců a mohl kamkoli, kromě ledničky. Pokud se z nějakých důvodů déle než týden nekoupal, musel jsem brát léky.

Jen pro upřesnění, aby tady někdo nespekuloval o nelidském týrání chudáka labradora. Labradoři jsou psi, kteří se rádi koupají a potápějí a to i v zimě. Když je člověk nehlídá, vykoupou se v jakékoli tekutině, včetně močůvky.

samanka napsal:
Kromě toho, co tu psali ostatní, tak vidím, že tzv. alergii mají někdy lidé, kteří prostě nemají rádi zvířata nebo jejich variantu, ve smyslu: vidíš, že mám alergii, tak tohle zvíře musí pryč!

Někdy to tak asi může být, ale velmi často ne. V tom je ta potíž. Velmi bych všechny prosil, aby se zejména u alergií vyhýbali jakýmkoli zjednodušujícím schématům. Zvlášť pokud nemají vlastní zkušenosti. Ona je totiž alergie od nějakých pupínků, které jsou jen drobnou nepříjemností až po těžké astmatické záchvaty kdy člověku stačí dech sotva na to, aby ještě dýchal.

Pokud se týká mnou uváděného případu s kotětem, rozhodoval jsem se tenkrát mezi dvěma variantami:

1. děti nebudou mít kotě, ale budou mít normálně fungujícího tátu
2. děti budou mít kotě, ale táta bude muset brát léky a bude mít co dělat sám se sebou

Já jsem zvolil tu první. Jakou bys, Šamanko, zvolila ty?

samanka napsal:
Teď mě napadá, že by to mohla být i hezká forma trestání spolubydlícího...

Možná. Ale bez znalosti konkrétní situace bych si netroufal rozhodnout, kdo koho trestá. Znám i úplně opačné případy ve stylu: "Na tu chalupu prostě jezdit budeme. Vem si léky a hotovo."

Na závěr si dovolím položit kontrolní otázku. Jaká je asi psychická příčina alergie na plísně? Plísňové sýry a houby všecho druhu odjakživa miluju a jím bez sebemenších potíží, plísně ve starých sklepích a chalupách mi vždycky vyvolávaly astmatické záchvaty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 2:08 pm    Předmět: x Citovat

Baldwin: to, že někdo snese kočku bez chlupů (což je mimochodem dost příšerné stvoření) ještě nic neříká o tom, jestli ho má nebo nemá rád, jen že by se pravděpodobně neměl osypávat. Nebylo to na tvůj konkrétní případ. Nevím, proč si bereš moje psaní tak osobně.

Alergie na konkrétního psa nebo kočku - just toho partnerova jsem už viděla nejednou osobně a přitom ten člověk neměl takové alergické reakce v přítomnosti jiných zvířat. Není to trochu zvláštní pseudoalergie?
O jiných specialitách jako přenášení nenávisti a nevyřízených účtů apod. místo partnera na zvíře nemluvě.

Vlastnit zvíře a mít ho rád nemusí být totéž.

šamanka
PS: pořád nemluvím o tvém případě, ani nevidím nic špatného na tom, že jsi dětem nepořídil koťátko. Píšu o tom, co jsem v životě viděla a slyšela (konkrétně např. reportáže o těchto "antialergických" kočkách).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 2:52 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Baldwin: to, že někdo snese kočku bez chlupů (což je mimochodem dost příšerné stvoření) ještě nic neříká o tom, jestli ho má nebo nemá rád, jen že by se pravděpodobně neměl osypávat.

No a já právě píšu o tom, že se člověk může osypávat, přestože to zvíře rád má.

Mimochodem, proč myslíš, že kočka bez chlupů je příšerné stvoření? Je i člověk bez chlupů a vlasů příšerné stvoření?

samanka napsal:
Nebylo to na tvůj konkrétní případ. Nevím, proč si bereš moje psaní tak osobně.

Já si ho osobně neberu. Proč taky? Já tu jen uvádím zkušenosti, které mám osobně odžité, abych ilustroval, že se nejedná o nic jednoduchého. Ty uvádíš svoje, já zase svoje.

samanka napsal:
PS: pořád nemluvím o tvém případě, ani nevidím nic špatného na tom, že jsi dětem nepořídil koťátko.

O mě tady přece vůbec nejde. Jen mě zajímal tvůj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 2:56 pm    Předmět: x Citovat

Aby bylo ještě jasné, nechci zlehčovat potíže alergiků.

Ale uvedla bych jeden zajímavý příklad z vlastní zkušenosti
a zajímal by mě názor Damaa:
dítě trpí od malička potravinovou alergií. Matka na každé
objevení reaguje velice bouřlivě (někdy dítě až vyděsí),
dítě jí léky jak preventivně tak při každém sebemenším
náznaku co by mohlo jako alergie vypadat. Chápu, má obavy.
Jednou jsem viděla jejího otce v době, kdy už se blížili
k rozvodu, jak dítěti klidně dává zakázanou potravinu
(záměrně, nebudu komentovat) a dítě to v klidu snědlo
a reakce nebyla vůbec žádná. Docela mě to překvapilo.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.28 sekund