Fórum - Zobrazit téma - odstranění bloků - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - odstranění bloků
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

odstranění bloků

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nicaa
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 2.4. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po duben 05, 2010 9:54 pm    Předmět: odstranění bloků Citovat

Dobrý den,
prosím poradíte mi někdo, jak odstranit bloky z minulosti například, když někdo nemůže otěhotnět nebo trpí nespavostí atd.Embarassed
Mám reiki II stupeň, ale jak zjišťuji, že nevím nic, dle mého mistra (žena) je energie reiki inteligentní a sama nejlépe ví kam se nasměrovat, ovšem četla a slyšela jsem, že se třeba nesmí dávat reiki na srdce, ale při harmonizování čaker, II.čakra je přeci na srdci... také jsem četla, že se nesmí dávat reiki (přikládat ruce) na ženské orgány, vaječníky a tak.

Prosím budu moc ráda za každou radu Sad , kterou mi dáte. Někdy se až bojím na sebe sáhnout jindy si říkám, že ať si dám ruce kamkoliv nic se mi nemůže stát Exclamation .
Nyní jsem ve fázi, kdy si posílám reiki přes fotografii, pomocí všech tří symbolů, tak tím snad nic nepokazím....

Pěkný týden všem Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nicaa
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 2.4. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po duben 05, 2010 9:58 pm    Předmět: odstranění bloků Citovat

Omlouvám se a opravuji, že srdeční čakra je IV.čakra. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po duben 05, 2010 10:25 pm    Předmět: Citovat

Na tohle téma fám okolo reiki (jakože se na některá místa nesmí reiki dávat, nebo se nesmí reikovat v určité hodiny atd.) už tady bylo více diskuzí a pokud si pamatuji, tak ze všech byl ten závěr, že si reiki můžeš bezpečně dávat kdykoliv kamkoliv. Já ovšem nejsem žádný znalec, takže ti to tady snad ještě potvrdí někdo povolanější než sem já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po duben 05, 2010 10:32 pm    Předmět: x Citovat

Nevím, co jsi přesně četla, ale nepřikládat ruce na ženské i mužské pohlavní orgány se doporučuje z toho důvodu, že by to mohlo být
pro pacienta nepříjemné. Pro někoho je nepřijatelné i sahání na tělo jako
takové a působí se bezdotekově.
Jinak mám pocit, že máš takovou spoustu otázek, že by bylo dobré požádat o osobní konzultaci buď tvoji mistrovou (třeba došlo k nedorozumění nebo jste některé otázky neměly čas probrat) nebo někoho
jiného s delší praxí. Aby sis mohla popovídat i o dalších otázkách, které se ti budou průběžně vynořovat.

Ještě bych měla takový nápad nejdřív si všechno vyjasnit a odzkoušet na sobě, pak teprve aplikovat na ostatních.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po duben 05, 2010 10:37 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

pokud máš Reiki 2.stupeň, lze použít třeba mentální léčení pomocí mantry SHK (vyžaduje soustředění pouze na jednu myšlenku, což je potřeba před použitím této techniky dobře zvládnout), posílání energie do minulosti nebo pomocí svíčky. Tyto postupy jsi se ale měla dozvědět na příslušném kurzu.

O tom, že by se energie Reiki neměla posílat na konkrétní nějaké orgány nebo že by se nesměly ruce přikládat na nějaké konkrétní orgány jsem neslyšel.

HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 8:56 am    Předmět: Citovat

Nicaa,

asi to nejsou přímo Tvé osobní problémy, protože jak už napsali přede mnou - máš těch otázek asi i ještě víc a to je spíš o přímé konzultaci s
Tvou učitelkou, než na sáhodlouhou výuku tady na RW.
Např. nemožnost otěhotnět je kromě psychického i fyzický tělesný problém a je třeba jej řešit i čistě fyzickou cestou a to bychom tu odbíhali od reiki už hodně daleko - když tak v SZ.
A připojím se k nim i v tom, že "zakázané" polohy opravdu neexistují a že ruce se na genitálie a u žen na hrudník přímo nepokládají skutečně jen ze společenských důvodů. V případě potřeby to řeším tak, že si tam tu ruku položí sama dotyčná/ý a já pak působím kontaktně přes ni - někomu je totiž nepříjemné i to, když se mu ta ruka nad "necudnými místy" jen vznáší. Pokud je to přes jejich ruku, působí to naopak uklidňujícím dojmem.

Jinak na odblokování je dobrá i One Brain, hlavně pro ty, kterým nestačí "jen" působení reiki, ale potřebují si ten problém přímo pojmenovat a uchopit. Ale reiki to dokáže taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 9:35 am    Předmět: x Citovat

Ještě k problému otěhotnění: je to tak složitá otázka, že se na ni nedá odpovědět univerzálně, ale je to o individualitě - od fyzična až po duševno (od slabého svalstva pánevního dna až po "je třeba mít dítě, ale já ho vlastně ani nechci" atd.)
A tak je to se spoustou problémů.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nicaa
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 2.4. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 9:43 am    Předmět: Citovat

Dobrý den, moc děkuji za odpovědi:wink: .
Ano, otázek mám mnoho:roll: , ale jen vyplývají z toho co se dozvídám v průběhu používání reiki. Člověk se pořád snaží zdokonalovat a dozvídat se co nejvíce.
Někdy jsem až dost překvapená, co vše se o reiki říká, jako, že je nebezpečné a tak.
Já vše zkouším na sobě, to je jasné, ale člověk nikdy neví...

Pokud ještě mohu poprosit, zda je dobré působit na sebe či jiné pouze přes foto a všechny tři symboly.
Teď mi to přijde nejpohodlnější, ale mám pocit, že v době působení nic necítím. Tedy v rukou ano, ale ne po těle...

Ještě jednou díky za odpovědi a uklidněníVery Happy
N.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nicaa
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 2.4. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 9:51 am    Předmět: Citovat

Šamanko:wink: , mám stejný názor, takže souhlasím.
Spíše jsem měla na mysli odblokování přes reiki, zda to vůbec lze?
U nich je menší problém, který je lékařsky zjištěný, ale dotyčná si myslím, že má nějaký blok a chce se jej zbavit.... je jasné, že nebudu experimentovat, jen jsem si říkala, zda i v tokovém případě jde pomoci přes reiki.
Dotyčná je objednaná na kineziologii, tak doufám, že jí pomůže.
Mistr reiki nám říkala, že reiki umí vše, jen nám už neřekla jak a člověk zjišťuje mnoho věcí až s tím pracuje a má stále více otázek, aspoň já ano.

Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 1:29 pm    Předmět: x Citovat

nicaa: v každém případě asi většině z nás reiki působení udělá dobře, pokud to tak cítíme. Myslím tu paní, co by ráda otěhotněla.
Jak už jsem tu psala, ráda si občas zajdu za svojí kamarádkou, která
mi udělá celkové ošetření a já to mám jako lázně.
Nebo když si v reiki škole vzájemně děláme cvičení, to je blaho!
Málokdo je na tom ve všech oblastech tak dobře, aby se mu trocha péče nehodila. Už jenom to, že se mu někdo v klidu a s láskou věnuje.

K těm pocitům. Na sebe zkus působit rovnou a budeš mít víc bezprostřední zážitek. Jinak když máš pocity v rukou, tak máš přece určitou odezvu, tak si s tím nelam hlavu. Stejně je to pokaždé jiné
a když reiki působí na jemnějších úrovních, tak nemusíš vůbec nic cítit, když nad tím mudruju, tak třeba něco ve smyslu harmonizace polarit by se snad dala cítit jako zklidnění nebo pohoda(?).

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 1:13 pm    Předmět: Citovat

Doporučuju spíš pracovat s každým symbolem zvlášť a vnímat jejich odlišné vlivy, než to míchat všecko zaráz. Přes fotografiii můžeš působit i bez symbolů, vše je jen o schopnosti udržet pozornost. A k tomu mají symboly sloužit, ovlivňovat naši pozornost či pozornost ošetřovaného.

Čím více do toho intuitivního budeš přidávat další úvahy, techniky převzaté bůhvíodkud, babské recepty, pověry a povídačky, poroste pravděpodobnost škody, nevhodného vlivu, zmatení ošetřovaného. Klidná, vyrovnaná, plně soustředěná na práci, uvolněná jemnému vlivu Reiki můžeš mít mnohé intuitivní pocity kam šáhnout, na jak dlouho, jaký symbol použít (proto je musíš mít naučené používat a vnímat každý sám o sobě) a v tom stavu je následovat. Proto je metoda reconnection tak úspěšná, pan Pearl lidi k tomuto vede už od naprostého začátku. Otevřenost, absence nadbytečných technik a plná pozornost na procesu ošetřování.

Nakresli si před sebe jeden symbol, klidně velký, aktivuj ho mantrou, pomocí dlaní ho v představě zvedni a vlož do celého těla (od hlavy, ruce po stranách těla, skonči s dlaněmi na stehnech), uvolněně dýchej a vnímej co se děje, zaměřuj se na význam toho symbolu. A to si trénuj delší dobu.
Než začneš zkoumat další, často nesmyslně komplikované techniky a léčení bůhvíčeho.

PS: někteří ví, že mám trochu ryze učený problém s filozofií odblokování. S Reiki to "odblokování" určitě jde - ale je to spíše nepřímý vliv, který ale často může být účinější v tom, že člověku intuitivně dojde, co mu brání být ve spokojeném harmonizovaném stavu a něco s tím udělá, aniž by jednou padlo slovo jako blobk, odblokování - prostě získá sílu ke změně a změnu udělá.
Technika, která se k Reiki také učí: mentální / emociální léčení. I když jde o oblast, která je u mě na hranici toho co by měl dělat běžný laik a nebo zkušený terapeut (ideálně s psychologickýcm nebo kvalitním psychoterapeutickým vzděláním - tj. několikaletý, profesionálně vedený výcvik). Trápení se nějak označní, pojmenuje, dá se mu barva, tvar - terapeut i léčený se pak soustřědí (s použitím 2. symbolu) aby se trápení rozpustilo / proměnilo v užitečný nástroj / dalo léčenému důležitý vzkaz co je potřeba v životě změnit / nebo se léčený od trápení odpoutal (např smutek ze smrti blízkého, ztráty domova po povodni,...) a působí se.

Jiná varianta je, že se vytvoří pozitivní prohlášení (afirmace) - a vytvořit kvalitní fungující afirmaci není žádná sranda, předpřipravené z knížek zdaleka ne vždy sednou. Na afirmaci se pak soustředí léčený i léčitel, ten navíc používá i druhý symbol. (mě osobně více sedí třetí symbol - intezivně působí v úrovni myšlení a představ, druhý ale rozhodně není chyba, případně kombinace).

Vyhni se především škodlivé myšlence že "odblokování" musí být bouřlivé a emotivní, aby se to všechno odžilo. Pro mě je to spíš znak toho, že se do nečeho necitlivě rýplo a ještě víc se to tlačí (no tak to ze sebe dostaň, vyřvi,....). Ano, může se objevit hodně emocí, může to být silné, ale přeci jen tak nějak bezpečné, nebo taky naprosto rychlé, klidné, člověk spontánně otevře oči, usměje se na vás a jen prohlásí, už je dobře, nechte to tak. A provokativní myšlenka - až se tedy něco odblokne ... co bude dál, jakou bude mít klient podporu, na čem si v životě bude pracovat, na co zaměří pozornost, kam povedou další kroky... Není těžké podráždit emoce, potrápit nervové stopy v mozku, vytvořit si v představivosti problém, ale to podstatné je v té další části, co potom.

Milton Erickson byl ve své práci legendárně dobrý právě proto, že neřešil minulost, bloky. Plně respektoval minulost lidí, chápal souvislosti, prostě to bral jako rozdané karty (je snad naprosto jasné že naši osobu formuje naše dětsví, minulost, rodina a společnost, tak proč z toho dělat takovou vědu) a soustředil se na pomoc s vytvářením nových zkušeností, novým učením, prostě podvědomě (byl vynikající hypnoterapeut) i vědomě vytvářel cesty k novému dříve "zablokovanému" - přesněji nenaučenému, nezažitému jednání, myšlení, prožívání. To jen tak bokem.


M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 1:47 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Doporučuju spíš pracovat s každým symbolem zvlášť a vnímat jejich odlišné vlivy, než to míchat všecko zaráz. Přes fotografiii můžeš působit i bez symbolů, vše je jen o schopnosti udržet pozornost. A k tomu mají symboly sloužit, ovlivňovat naši pozornost či pozornost ošetřovaného.

Naryo nesouhlasím.
Symboly jsou jenom klíče. Klíče pro naší mysl, že se má něco sepnout. Ve své podstatě nejsou vůbec potřeba. Možná na začátku, aby člověk získal jistotu v sebe sama, že to funguje, že to dokáže. Když používáš symboly na konkrétní věci, tak to řídíš, ovlivňuješ.... A co když se dotyčnému má řešit úplně něco jiného o čem ty ani ošetřovaný nemá ani ponětí?
Ze začátku jsem vždy nasázel všechny symboly a požádal ať se děje vše pro dobro přijímajícího a podle Boží vůle. Teď symboly nepoužívám vůbec. Dokonce ani neurčuji, která energie (a mám jich dost) se má použít. A taky proč bych to potřeboval vědět? Vyšší inteligence ví, já jsem jenom prostředník.

Říkám to pořád. Největší omezení není prostor ale MYSL!!!

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: so duben 10, 2010 9:58 am    Předmět: Citovat

Ale vždyť já tvrdím to saméSmile akorát jsem možná neřekla, že jsou to pouhé nástroje a mají se používat s citem. Pomáhají zaměřovat pozornost, to mi přijde to samé jako když ty říkáš "klíče pro naši mysl, že se má něco sepnout".
A jak poznat kdy co použít? Citlivost, zkušenost. Použít všechny symboly zaráz aby to tedy jako bylo silnější, nebo vnímat, žě člověk při ošetřovaní začne řešit emoční napětí, tak použít 2. symbol, aby se mu pomohlo. Je teda fakt, že v Usuiho škole se, dle dostupných pramenů, symboly používaly jen a pouze když člověk pracoval sám se sebou - tedy cvičil svoji duševní vyrovnanost, necpat se do života jiným.

V tomhle světě se nevyhneš tomu, aby jsi druhé ovlivňoval. To podstatné je, jaký ten vliv je - je to mu člověku užitečný, nevnucuju mu něco svého, umím ho respektovat nebo aspoň vím, kdy má smysl tlačit a kdy se jím nechat vést - náročná věc.

(čistě filozoficky, nechci tu stočit debatu na klasické téma):
Ŕíkáš, že za vším je mysl a symboly není nutné používat, proč se tedy tvá mysl pořád drží iluze, že 10 energií (i když už neurčuješ, která a kdy) - ono jich vlastně může být milión, záleží jen na nás, jak celek budeme dělit a štěpit. Ty druhy energií jsou pro mě jako symboly. Některé mohou být užitečné, jiné zbytečně zesložiťují to prosté jednoduché a dokonale efektivní. Ne, nemáme to s naší myslí a představivostí jednoduché.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so duben 10, 2010 4:56 pm    Předmět: Citovat

Pak se tedy Naryo omlouvám. Pochopil jsem to jinak.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nicaa
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 2.4. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 4:25 pm    Předmět: Citovat

DĚKUJI všem za odpovědi Wink

Ještě bych se vrátila k těm symbolům. Bylo nám řečeno, že druhý symbol je aktivován prvním a třetí druhým, a vždy se musejí používat spolu
(tedy aktivovat první, po něm druhý a třetí).
Vůbec jsem netušila, že lze pracovat třeba jen s druhým nebo třetím symbolem...
Už nám přišlo na semináři docela divné, že nám "mistrová" říkala, že symboly se musím pouze rýsovat (přesně), což ve vzduchu fakt asi nejde... a že když se spleteme musíme hned přestat, ale když jsme se to učili, tak jsme si mnohokrát ani neuvědomili, že jsme na nějakou čárku zapomněli.
(myslím, když jsme zkoušeli symboly malovat a nepůsobili přes ně).

Prosím, můžete mi někdo poradit ověřeného mistra reiki nejlépe v okolí Brna.
Wink
N.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund