Fórum - Zobrazit téma - Bludné balvany Jiřího Grygara - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Bludné balvany Jiřího Grygara
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Bludné balvany Jiřího Grygara

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 6:40 pm    Předmět: Bludné balvany Jiřího Grygara Citovat

Včera večer jsem náhodou shlédl na Public TV rozhovor s Jiřím Grygarem o spolku Sisyfos a Bludných balvanech.

Pokud to ještě nevíte, svět se dělí na vědce a šarlatány. Medicína se dělí na tu správnou a alternativní. Ta alternativní je samozřejmě špatná, protože nevědecká. O tom, co je správné a vědecké rozhoduje samozvaný spolek Sisyfos. (Já bych ho osobně doporučil rozšířit ještě o akční a uliční výbory, které se v minulosti tak osvědčily. Ostatně inkvizice taky nebyla špatná a odvedla pořádný kus poctivé práce)

Tak se nad sebou konečně zamyslete, protože všichni jak jste tady jste šarlatáni!!!

A ti co mají nedejbože nějakou tu vysokou školu (ti jsou prý nejhorší), ať okamžitě vrátí diplom, nebo ať ihned skončí s podvodnou pavědou zvanou Reiki (tu tam sice pan Grygar jmenovitě neuváděl, ale my víme svoje).

A vůbec, nechte toho všeho rovnou a všichni, protože slovutné pány vědce ten věčný boj s pavědou hrozně unavuje, ale oni ho nevzdají a nevzdají. Tak mějte sakra trochu uznání.

A nakonec malej testík, jak jste na tom s pravidly Reiki v praxi:

http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoarchiv/clanek-563-mikrofon-andreje-halady/1425/ (to je ten pořad)
http://www.sysifos.cz/ (spolek Sisyfos v celé své názorové kráse)

Pro ty, co ještě váhají, malá ochutnávka
Citace:
Oblasti našeho kritického zájmu

Klasickým skeptickým tématem jsou všechny okultní, ezoterické a paranormální názory, aktivity a jevy. Patří sem astrologie, keltománie, numerologie, tzv. ufologie, téma mimozemšťanů, proutkaření, poltergeisti, posmrtný život, kryptozoologie, pseudohistorie, zázraky, kreacionismus. Dalším širokým tématem je parapsychologie s jejími četnými fenomény: spiritizmem, psycho- event. biotronikou, radionikou, i pseudovědeckým hledáním tzv. psychických sil. Důležitým tématem je tzv. alternativní, resp. nekonvenční medicína, jejíž šíření je vážnou hrozbou pro zdraví občanů. Nejvýznamnějšími směry v této sféře jsou homeopatie, clusterová medicína, akupunktura, biotronika, chiropraxe a desítky dalších, často kuriózních metod. Vyjadřujeme se i k jiným „alternativním“ oborům: ve školství k waldorfským školám, v zemědělství k tzv. ekologickému zemědělství. Upozorňujeme na významnou negativní roli našich médií v šíření iracionality.


PS: Pořady pana Grygara o astronomii jsem míval rád. Škoda.

PPS: Největší sranda je, že jsem dostal od kamaráda pozvánku (jako host) na letošní vyhlášení Bludnejch balvanů. Tehdy jsem porušil první pravidlo Reiki, a to tak, že velmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 9:04 pm    Předmět: Citovat

Kašli na tenhle ješitný spolek.
Stejně když už jim je moc blbě a věda selže, tak nakonec tajně za těmi šarlatány zajdou. Anebo hrdě trpí.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 9:52 pm    Předmět: Citovat

http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoarchiv/clanek-552-fenomeny-kolem-nas/1435/

něco na spravení nálady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 9:57 pm    Předmět: Citovat

Grygar je celkem sympaťák, ale v tomhle je docela za kašpara. Už tím, že sám věří v Boha, vlastně tenhle svůj boj s nevědeckými přístupy popírá a musí si tento rozpor obhájit úkrokem stranou alá Jára Cimrman. Cimrman totiž aby obhájil svojí teorii, tak musel z této teorie na chvíli vystoupit, učinit prohlášení a pak se zase mohl vrátil zpátky Razz jinak by si totiž Grygar "vědecky" existenci Boha těžko obhájil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 11:08 pm    Předmět: x Citovat

Pánové, tak to jste neviděli v pondělí v Šípovinách pana profesora Heřta. Tento bývalý předseda spolku Sisyfos dneska působí jako dost smutná figurka. Energie chi neexistuje, čínská medicína je podvod, všechno je podvod. Jakoby už dneska nemohl ustoupit ze svých pozic: alternativní medicína je podvod. Bylo to až smutné. Argumentoval napříkal jak prokazoval, že akupunktura nefunguje - nic mu nebylo a nechal si napíchat jehly. A skutečně, když odcházel, zase mu nic nebylo. Na Šípův dotaz, proč tam tedy nešel když měl nějaké potíže, tak odpověděl, že to není špatný nápad a příště by to mohl zkusit. Hloupé co?
Co prý je nejhorší je homeopatie. Vědci dělali pokus: vybrali nejmenované homeopatikum (údajně nebezpečné, což nevím co mělo být ani neuváděl potenci) a nasypali si půl tuby do pusy a nic se nestalo.
No možná by bylo dost zajímavé, kdyby tento výzkum ukazoval, co se dotyčným vědcům dělo v životě řekněme další příští měsíc. To víte placebo je leckdy potvora nevypočitatelná hehehe.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 11:34 pm    Předmět: věda, nevěda, sežrali by i třeba medvěda Citovat

samanka napsal:
No možná by bylo dost zajímavé, kdyby tento výzkum ukazoval, co se dotyčným vědcům dělo v životě řekněme další příští měsíc.

Něco podbného mě při tom taky napadlo.

Jenže po případném delším pozorování "následků" onoho požití, by se tihle vědci tuším stejně řídili oním: "zatloukat, zatloukat, zatloukat..." Cool

Věda je holt někdy docela věda. Very Happy

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 11:06 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Pánové, tak to jste neviděli v pondělí v Šípovinách pana profesora Heřta. šamanka


Viděli, bylo to v úterý, čekal jsem, kdo po dvou alternativních MUDrech přijde a tenhle člověk je skutečně taková smutná figurka.
Tolikrát opakoval, že už je "starej a blbej", až bych mu to i uvěřil.

Já se jim ani nedivím. Oni roky studují a biflují kolikrát nesmyslné věci, procházejí atestacemi, celou tu dobu je jim vštěpováno že jsou v podstatě pány nad životem a smrtí a pak si obyčejný smrtelník dovolí mít stejné, či nedejbože lepší výsledky než oni...to naštve Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 11:44 am    Předmět: Citovat

Nejsmutnější je to, že "vědeckost" a tzv. "objektivita" je propagována takovýmito způsoby.

Ono na samostném vědeckém přístupu a metodě vědy není nic špatného. Z pozice vědy se máme ptát - co se to tam děje, jaké efekty za jakých podmínek se dějí, nejsou tam i jiné další vlivy. Nelze k tomu samému řešení dojít jednodušeji?

Sestavit dobrý výzkumný design (plán) co a jak, kde, čím, kdy se bude měřit a co budeme sledovat) je docela fuška. Uvědomit si že jsme zkoumající, poznání si vytvářející bytosti a že současná úroveň poznání se bude rozvíjet a to čemu věříme dnes (tzv. paradigmata) se bude měnit.

Takže oblast "vědecká" nemá stát proti "alternativní", to je naprostý nesmysl. Jak ve vědě, tak v alternativní oblasti existuje mnoho nemyslů, nepřekonaných pověr, které je potřeba zkoumat a dále rozvíjet. Někdy je těžké toto poznání dále rozvíjet, předávat si informace mezi obory. Zkoumat nezaujatě, být ochotni se zbavit starých předpokladů. Navíc každé nové vědecké poznání je vlastně alternativní a musí se mezi kolegy obhájit, prokázat,...

Neexistuje objektivní poznání, vždy jen na základě nějakých argumentů se dojde k nějakhé shodě (paradigma - převládající názor). A pro mě osobně je rozdíl jestli je to na základě víry (mistr to řekl, mám to z channelingu, my si to v naší ezo skupině ozkoušeli) nebo na základě zkoumání jak to v tom našem obyčejném životě funguje - a poctivém zkoumáním z mnoha úhlů pohledu. Nemám problém s proutkařem (i když nerozumím tomu, jakým způsobem se chová), když mi tu vodu vážně najde - člověk musí být pragmatický.

Vemu si homeopatikum a následný měsíc se mi budou dít divoké věci. Je to efekt homeopatika, ročního období, organizačních změn ve firmě, mých vztahů a čeho všeho vlastně ještě, mé víry, sugestivního příjemného vlivu homeopata? Nemůžeme věci vidět izolovaně, a zvláště ne mezi lidmi. A to je těžké, místo zjevného = tzv. objektivního najednou pracujeme s korelacemi, skrytými vlivy (intervenující proměnné), s pravděpodobnostmi a vůbec základním úhlem pohledu (jaké si nasadíme brýle). Je fakt, že s tím dost tradičních např. přírodovědců může mít problémy - pak je otázkou s čím to vlastně bojujíSmile

PS: A to jsem si myslela že metodologie, filozofie vědy jsou naprosté nesmysly a proč nás to ve škole učí, teď už chápu a jsem za to ráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund