Fórum - Zobrazit téma - Swámí Káléšwar - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Swámí Káléšwar
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Swámí Káléšwar
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 10:54 pm    Předmět: Citovat

Třeba to nejsou žádné exkrementy, třeba jsou to ve skutečnosti perly, akorát že je nedokážeš ocenit Razz Přiznávám že někdy jsou ty perly pořádně maskované a mohou jako exkrementy vypadat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 10:55 pm    Předmět: Citovat

Docela nedávno si tu někdo někde na RW postesknul, že se tu nic neděje - nebyla to zrovna Lendulka?
A za pár dní tu byla mela jak v hospodě Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 10:58 pm    Předmět: Citovat

kamo: To vyprovokoval Káléšwár. A teď se v pozadí dění tajemně chichotá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 11:08 pm    Předmět: Citovat

Jojo, byla jsem to já, ale zas tak moc jsem si to nepřála...chichiiiiiiii Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 11:36 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
A já se tady taky klidně vyčůrám.


Beppe napsal:
Třeba to nejsou žádné exkrementy, třeba jsou to ve skutečnosti perly, akorát že je nedokážeš ocenit.


Ano...v tom případě budeš Pepo zřejmě prdlorodka.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 10:49 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Nevím, ale možná by Tvoje pojetí šlo vyjádřit jednoduše tak, že Vyšší já je vědomí a ego je „naše“ nevědomost....?

Jo. Tohle je přesně řečeno. Přiznám se ale, že pro mně pojem "naše" nevědomost je hodně abstraktní a asi hodně lidí, včetně mně si pod tím dost dobře neumí nic představit.

toora napsal:

Když píšeš „Ten pozorovatel, který "překračuje" toto ego, je naše Vyšší já“.
K tomu, aby mohlo „překročit svůj stín“ muselo by se nalézat nejdřív před ním, pak ho „překročit“, aby se tak dostal před něj.

Myslíš tedy Roso, že to co je výš, nade všemi „stíny“, tj. mimo iluzi, potřebuje ještě „překračovat svůj stín“?

Nebo je to nějak jinak?
Smile


To máš pravdu. Z toho to pohledu se to jeví jako hloupost. Můžeme to tedy brát spíše jako řečnický obrat. Možná by bylo lepší užít pojem "probuzení".
Já to vnímám tak, že většina lidí je odříznuta od svého VJ nebo má jen velmi slabé spojení. VJ se tedy nemůže skrze EGO probourat. Takovým to lidem se nezřídka dějí v životě samé "nepěkné" věci a mnohdy opakovaně a oni nevědí proč. Většinou je to způsobené silnými bloky v tom člověku, které mu brání se otevřít vzhůru. VJ nepotřebuje skutečně nic překračovat. Na druhou stranu ale, patří k této naši pozemské části a vede nás k tomu abychom byli CELISTVÍ a používá k tomu různé nástroje.

A teď navážu na to co vlastně dělám, čimž odpovím i Šamance. Je to mnohem složitější než to tady popíšu ale aspoň rámcově.
Tím, že se odevzdám Bohu se stávám kanálem, skrze který působí VJ daného člověka. Děje se tedy jedině a pouze to, co onen človíček vlastně sám chce. Jediný zdánlivý problém je, že tohle občas dost těžko přijímá jeho ego, protože tím přichází o nadvládu. Skrze mně tedy probíhá čištění bloků (karmických zátěží) daného človíčka. Vždy záleží jak moc toho má kdo na zpracování. Zároveň při tom dochází k rozšířování vědomí. Občas se mně stane, že po harmonizaci se někdo dostane do rovnovážného stavu nula, kdy člověk zároveň prožívá radost a smutek, tj. že se směje a brečí zároveň. Já tenhle stav prožívám denně v meditaci, nebo se mně to stane i v okamžiku, kdy si uvědomím nějakou pravdu.
Kromě toho probíhá harmonizace vnitřních archetypů (Vnitřní dítě, vnitřní muž, vnitřní žena, nejhorší já), propouštění bytostí z vězení srdce a harmonizace vztahu s něma, rušení dohod a smluv, rušení upírských energetických vazeb... Vím, že se toho děje mnohem víc ale ne vždy všechno potřebujeme vědět.
Jak už jsem ale řekl, odevzdávám to Bohu a já do toho nedávám žádné chtění. Děje se je to co je pro dobro daného člověka. Mně jen pak chodí informace, které jsou dotyčnému určeny.

Roso napsal:

Já teď navrhuji, že u mně absolvuješ 2 terapie, tu druhou s odstupem 1 týdne. Pak můžeš napsat příspěvek o mně a o tom co dělám na základě své vlastní zkušenosti. Jdeš do toho?
RoSo

Šamanko. Já jsem neřekl, že po tom přestaneš být mým oponentem. Abychom si to ujasnili. Nemám potřebu se zbavovat oponentů. Já ty oponenty vítám. Jak jinak by se děly tyto diskuze, které nás všechny (i ty co nediskutuji a jen čtou) posouvají vpřed? Jak jinak bych mohl psát svoje reakce? Nic z toho by se nestalo, nebýt vás všech.
Vím, že dávám svou kůži na trh. Tak nějak mně to ale netrápí ať o mně Šamanka napíše cokoliv....

Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 11:06 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Já ty oponenty vítám. Jak jinak by se děly tyto diskuze, které nás všechny (i ty co nediskutuji a jen čtou) posouvají vpřed? Jak jinak bych mohl psát svoje reakce? Nic z toho by se nestalo, nebýt vás všech.
RoSo


S tímhle snad nelze než souhlasit, i v obecné rovině, ne jen v tomto vlákně. Neříkal jsem, že když vynechá ty svoje Indy atd tak píše velmi dobře?
Laughing
Jenže zase asi bez těch Indů by nebyly ty diskuse...
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 8:49 pm    Předmět: Citovat

Uvědomil jsem si, že moje veřejná nabídka směrem k Šamance nebyla správná. Vystavil jsem ji veřejnému tlaku a omezil tak její svobodné rozhodnutí. Omlouvám se ti tedy Šamanko a beru to zpět.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 8:53 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Vystavil jsem ji veřejnému tlaku a omezil tak její svobodné rozhodnutí. Omlouvám se ti tedy Šamanko a beru to zpět.

RoSo


Roso, Šamanka je natolik silná, že se do ničeho tlačit nenechá.
Nikdo nedělá nic, co sám nechce .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
...Neříkal jsem, že když vynechá ty svoje Indy atd tak píše velmi dobře?...

Jenomže Kamo, díky Kaleshwarově učení, díky procesům, které jsem prošel, díky úzkému kontaktu s lidma, kteří prošli jeho Soul University, jsem udělal v poslední době obrovský skok na své cestě. Vyjasnilo se mně mnoho věcí a mé schopnosti pomáhat druhým se zmnohonásobily. Chápu, že vy ty spojitosti nevidíte. Věci jsou někdy jiné než se zdají.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 10:08 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Jo. Tohle je přesně řečeno. Přiznám se ale, že pro mně pojem "naše" nevědomost je hodně abstraktní a asi hodně lidí, včetně mně si pod tím dost dobře neumí nic představit.

Ego je myšlenka, na kterou se postupně nabalí celá tahle naše takzvaná identita. Všechny přívlastky, nálepky, které na ní cestou „nalepíme“ stávají se tou naší živou, tj. žitou, realitou. Při bližším zkoumání se dá přijít na to, že to není to nic s jakousi samostatnou a nezávislou existencí.
Dalším produktem z něj odvozeným je chtění a nechtění, touha a odpor - oscilace mezi těmito dvěma póly (= připoutanost)....
A právě proto se nám dějí tyhle „nepěkné věci“, jak jsi napsal.


Citace:
„Já to vnímám tak, že většina lidí je odříznuta od svého VJ nebo má jen velmi slabé spojení. VJ se tedy nemůže skrze EGO probourat.“

Není tu člověk a VJ, je tomu naopak, je zde VJ a díky tomu tu může existovat „člověk“ i „ego“.
Ono by se zase chtělo probourávat zase jen to Ego, no kdo taky jinej má pořád pocit, že mu ještě něco chybí k tomu správnýmu žití a pravýmu štěstí, a to nastane tehdy „až...“..až se stane to, či ono, to teprve pak bude tam a tam.
Kdepak se kouknout, že je všechno jen právě teď a pořád kompletní, ani kousek nemůže ubejt, ani nic přibýt.
Je to stejný jako s tím příměrem, když chceme vyhnat tmu a lopotili bychom se s kdejakým nástrojem, abychom ji vyhnali, namísto toho abychom rozsvítili, a tma je rázem fuč.
Jenomže na týhle naší cestě je to spíš tak, že čím víc ubývá temnoty, tím zároveň přibývá světla, přímá úměra to vlastně je. A tou temnotou je právě ono Ego - jakási představa o sobě samých, co jsme ju až do té doby považovali za skutečnost.
Čím víc Ego ustoupí ze svých pozic (mysl od svých konceptů), tím dříve se dostane ke slovu tohle Vyšší já. Tak jednoduchý to je a tak ztuha to zpravidla probíhá... Smile
Když odhodíme všechen ten nepotřebný balast, tak Čistota sama zazáří.

Takový zpětněběžný chod, než je běžné u „běžného člověka“, který touží po stále „víc a víc a víc...“ vědomostí, dovedností, čehokoliv. I když to první (získávání) tomu druhému (odevzdání) vždy předchází, nedá se to přeskočit.
A tak taky třeba může přijít poznání, že není žádné individuální „Vyšší Já“, že je jen Jedno jediné, společné, které ovšem ví, co je pro tu kterou naši zdánlivou individualitu právě teď to nejlepší.


Píšeš: „Tím, že se odevzdám Bohu“...
Jasně, bez toho to nejde, ale když se na to podíváme zblízka, jak je to s tím „odevzdání“ doopravdy?
Tj „odevzdání“ jako jakýsi „úkon“, jakože dáváme Pánubohu to, co je, a vždy bylo jeho?
Kdože a proč Ho vlastně častuje takovými nepotřebými dary? (nepřijde Ti to trochu legrační?) Smile Ale rozumím Ti ...a tam si tedy má tohle Ego možnost na chvilku odpočinout od své funkce a důležitosti.

Celé tohle odevzdání, Roso, je prostě tichost mysli, a o tu tady jde především. S tím jejím neustálým lomozem a rámusem se tou rukoupáně prostě stát nelze.
A tak, jednou, až se v tý tichosti najdeme, Roso, pak už z tý boží náruči nelze vypadnout.
Zbyde jen bezeslovné „pochopení“že jsme v ní (Jí) vždycky byli.

Smile

P.S.
Tak mne tak Roso zrovna napadla jedna otázka...jak by jsi popsal obsah pojmu ćlověk, kdo-co to je člověk?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Jenomže Kamo, díky Kaleshwarově učení, díky procesům, které jsem prošel, díky úzkému kontaktu s lidma, kteří prošli jeho Soul University, jsem udělal v poslední době obrovský skok na své cestě. Vyjasnilo se mně mnoho věcí a mé schopnosti pomáhat druhým se zmnohonásobily. Chápu, že vy ty spojitosti nevidíte. Věci jsou někdy jiné než se zdají.RoSo


Já Ti to upřímně přeji.
Každý máme ke stejnému cíli jinou cestu.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 8:27 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

A tak taky třeba může přijít poznání, že není žádné individuální „Vyšší Já“, že je jen Jedno jediné, společné, které ovšem ví, co je pro tu kterou naši zdánlivou individualitu právě teď to nejlepší.

VJ jsem vnímal jako pokračování naši pozemské individuality. Teď vidím, že je to trochu jinak. Leccos mně to pak vysvětluje. Smile A že ti nahoře mně v tom tak dlouho nechali darebáci. Very Happy A nebo spíš ta moje pozemská individualita stále neposlouchá ják má... Embarassed

toora napsal:

Tak mne tak Roso zrovna napadla jedna otázka...jak by jsi popsal obsah pojmu ćlověk, kdo-co to je člověk?

Když jsem o tom večer dumal, tak jsem se začal dostávat do moc velkých podrobností, ve kterých jsem se začal ztrácet. Tak jsem si říkal, že to nebudu pro začátek moc komplikovat a vyjdu ze stvoření. Takže pojem člověk bych definoval jako bytost, která vznikne spojením 5 pozemských elementů s duchem neboli vědomím. Rolling Eyes

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 12:36 pm    Předmět: Citovat

Citace:
A že ti nahoře mně v tom tak dlouho nechali darebáci. Very Happy A nebo spíš ta moje pozemská individualita stále neposlouchá ják má...

Sám dobře víš, že „B“ je správně. Smile Záleží jen na vyladění příjímače, Vysílač vysílá neustále. Wink

Vtělili jsme se ze zvědavosti, chtěli jsme poznat jak to tady je, s těma všema k tomu „uplácání“ potřebnejma elementama, a tak vůbec... No a když jsme pak tohle věčný „teď“ začli považovat za ubíhající čas, tak to holt Vesmír respektuje, prostě nám na to celý poznávání a návrat dává ten „náš“ k tomu potřebný čas, jak se říká, každému co jeho jest. A jediný, kdo si tady dává načas je právě ten „nevědomec“. Jenže...i když se to někdy může zdát dlouho, stejně nakonec nic nezabrání tomu, že: „Bůh ohně si jde pro oheň“.


Citace:
Když jsem o tom večer dumal, tak jsem se začal dostávat do moc velkých podrobností, ve kterých jsem se začal ztrácet. Tak jsem si říkal, že to nebudu pro začátek moc komplikovat a vyjdu ze stvoření. Takže pojem člověk bych definoval jako bytost, která vznikne spojením 5 pozemských elementů s duchem neboli vědomím.

No tak je to takhle dobrý, když se to daří - od složitějšího dostávat se pořád k tomu jednoduššímu.
Však i tohle slovo samo napovídá jedno-duchý, jinde zase třeba ducha-přítomně, tedy vědomě. A taky dost záleží na tom, jestli ty zákonitosti vzniku, zániku a pohybu elementů máme dostatečně prozkoumaný, nebo se jen ztotožníme s tím, co se někde píše.

A když už to tedy víme, že tohle tělo je jen pár elementů, který drží pohromadě a oživuje Vědomí, tak teď už jen záleží na tom, za co se chceme mít, a k čemu soustředit pozornost.
Jestli k nalehavýmu nutkání uspokojování těla a mysli, nebo spíš budeme mít neustále na zřeteli tohle světlo Vědomí.
Čím se cítíme doopravdy být?
Tím shlukem svalů a masa, co se narodilo a co tady jednou shnije, nebo Tím, co je věčné, neměnné a nekonečné...?
No a k tomu zaměřování pozornosti slouží právě ten trénink, co se mu říká „meditování“, a jistou nedílnou součástí sadhány je podobný rozjímání, jako tady teď vedeme spolu. Ale tohle všechno už víš.

Prima odpoledne Ti přeju, Roso.
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 3:10 pm    Předmět: Jeden swami Citovat

Zajimavý článek:

http://www.amateri.cz/m1486-z-hinduistickeho-svateho-muze-se-vyklubal-sexualni-zvrhlik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
Strana 9 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund