Fórum - Zobrazit téma - testík dominance mozkových hemisfér - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - testík dominance mozkových hemisfér
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

testík dominance mozkových hemisfér
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

Já tam žádné škuby nevidím.... a navíc jsem teď zkoušela, že dokážu tou tanečnicí otáčet v různých intervalech a v jakékoli fázi pohybu, škub neškub.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 3:12 pm    Předmět: Citovat

já zadrhnutí vidím (někdy se pozastaví třebas i na cca čtvrt vteřiny); to však podle mě nemá vliv na to, jak po něm náš mozek vyhodnotí směr pohybu (i kdyby se zastavovala po každé točce nebo půltočce). Zajímavé je, že my, co primárně vidíme otáčení vpravo, musíme přiložit jisté úsilí ke zvratu.
Na druhou stranu, vysvětlivky na tom webu (i naše zkušenosti) vlastně odporují rozšířenému tvrzení, že neustálým tréningem logického uvažování odmalička máme víc rozvinutou levou hemisféru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 3:40 pm    Předmět: Citovat

To by nám musel potvrdit nějáký psycholog nebo možná spíš neurolog, jestli se podle tohoto dá opravdu klasifikovat, která hemisféra dominuje nebo to závisí na jiných věcech.

Pro ty kterým změna otáčení nejde doporučuji zaměřit se na nohy. Já když se na to dívám tak vidím půl otáčku doprava, půlotáčku doleva, pořád dokola. Tam se můžete rozhodnout jakým směrem se má točit. Když pak v příslušnou chvíli např. po půlotáčce doleva zdvihnu zrak na horní polovinu těla, tak se bude celá postava točit doleva. Analogicky samozřejmě platí i pro pravou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 4:01 pm    Předmět: Citovat

Nechci vám kazit radost, ale to škubnutí dělá .gif formát obrázku. Pohyb je vytvářen sérií po sobně jdoucích obrázků a je tam prodleva, kdy se ta sekvence těch obrázků opět spouští.

Nevím jestli dnes, ale zkusím si projít ten popis a teorii okolo hemisfér.

Každopádně bych to spíš zatím vsázela na zrakové vnímání a schémata, něco doma nastuduju a napíšu. Funkční specializace hemisfér je trochu o něčem jiném. Figuru se mi otočit taky v pohodě povedlo - teda až na druhý pokus:) No aspon mám cestou domů nad čím přemýšlet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:37 am    Předmět: Citovat

Tak mám takovou zajimavou zkušenost.
Dopoledne jsem se na to díval v práci a točilo se to doprava a nedokázal jsem to otočit. Pak jsem si přiložil na hlavu obě ruce a požádal o harmonizaci obou hemisfér. No, výsledek se nedostavil.
Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem se na to podíval doma večer. Točilo se to doleva. Dalo mi nějakou práci, abych to otočil doprava a od té doby se to zase furt toči doprava a nejde mně to otočit.

Moje 11 letá dcera dokázala lehce měnit směr otáčení.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 12:18 pm    Předmět: Citovat

Něco asi je na tom, jak to "uchopíme" bez rozumování. No, já vnímám bezprostředně otáčení do prava, ovšem jakmile na chvilku zavřu oči a představím si, že pohyb jde do leva, tak po otevření očí vidím dost často - ale ne vždy, to, co jsem si přál vidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 2:06 pm    Předmět: Citovat

Jde to nějak shrnout ? Třeba, Ty, Kámo, to umíš logicky, jednoduše a srozumitelně popsat.

Jakože ženy vidí převážně pohyb takový a muži "makový". Ať dělám, co dělám, když pananku sleduji - točí se stále jen doleva. Mám to v hlavě špatně ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 2:25 pm    Předmět: Citovat

Jé to je hezký. Otáčela se mi na jednu stranu a pak jsem kouknul jinam a ejhle otáčela se na druhou Laughing .

Pak jsem zjistil, že se směr otáčení změní vždycky, když se mrknu na text nad obrázkem. Rolling Eyes Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 2:30 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
Ať dělám, co dělám, když pananku sleduji - točí se stále jen doleva.

Sanmoon, umíš se "rychle" dostat do tzv. 3D obrázků ?
Jestli ano, tak zkus podobnout techniku dívání se na tento obrázek.
Mě to totiž pomohlo.

Moje zkušenosti:
-při prvním pohledu se točila doprava
-pak jsem si otočila od monitoru, vzala brýle(na blízko), tanečnice se zastavila, chvilku stála a pak se točila doleva
-nezávisle na mém přání se po nějaké chvíli začala otáčet doprava

Večer jsem zkoušela otáčení měnit, nedařilo se, ať jsem se dívala bez brýlí či s brýlemi Smile Ale nezkoušela jsem to moc dlouho, jen jsem szjistila, že rady, které fungují jiným, mně negungují Idea

Teďka jsem to náhodně zkusila rozostřeným pohledem, kterým se dostávám do 3Dobrázků a když ještě tím rozostřeným pohledem si udělám očima něco jako ležatou osmičku, tak mi to jde jedna báseň Idea

Nejenže si ji zastavuji a měním směry otáčení jak chci. Dokonce jí "umím" vidět jak je ke mně přední stranou těla a nohou kývá ze strany na stranu-zprava doleva a leva doprava ale neotáčí se Exclamation

Čili: každý nechť hledá svůj recept.
Díky těm, co psali návod přede mnou, protože bez jejich příspěvků bych to asi nezkoušela. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 2:43 pm    Předmět: Citovat

BLANKAS
Kdyby jsi potřebovala, 3D obrázky mám doma, několik knih, můžeš si to na tom zkoušet. Klidně si napiš, máš můj mail a já knihu hned pošlu. Výhodou u toho je, že se zklidní oči. Prostě vidíš jako v akváriu. Všem vřele doporučuji.

Ještě jsem tu neuvedla svou nefér reklamu na Feng-shui koberečky. Jsou fakt zadarmo, jen počítám cenu materiálu. Podívat se můžete zde, http://sumyslem.nolimit.cz/jen-tak
Doporučuji i k přečtení :
GASTON BACHELARD - PLAMEN SVÍCE
http://sumyslem.nolimit.cz/osobnosti/gaston-bachelard-plamen-svice-4.html
a druhá část je tady
http://sumyslem.nolimit.cz/osobnosti/gaston-bachelard-plamen-svice-2.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 2:51 pm    Předmět: Citovat

Btw. Sanmoon nejsi náhodou typický levák? Tj. kromě psaní i většinu věcí musíš dělat levou?

Jinak tohle je v podstatě optická iluze a útočí na schémata mozku, který si je zpracuje více možnostmi, protože je to docela neurčitý obrázek. Nevypovídá to o dominanci té či oné hemisféry, zrakové podněty jso zpracovávány v obou hemisférách, i když se zdá že přeci jen pravá hemisféra má více neuronálních sítí které odpovídají spojování neurčitých signálů, vytváření nových spojení a obecně se říká že s tvořivostí - neverbálního charakteru.

Mozek se ze své neurčitosti postupně specializuje, ale mnoho činností vykonávají obě hemisféry. Nejde říct, že kdo má aktivní víc pravou hemisféru je takový, či makový. To je přílišné zjednodušení situace. Mnohem vhodnější je říct, že dává přednost určitému způsobu fungování. V tomto případě určitým schématům vnímání.

Přiřazování např. emotivity k fungování hemisfér je ze své podstaty nesmyslné - emoce dominantně ovlivňují jádra amygdaly a celkově limbický systém a ty jsou uloženy středově a nepatří k systému hemisfér. Prostě klasický případ kdy jsou poznatky užívány k vysvětlování více, než mají skutečně sloužit.

Až se k tomu dostanu, zkusím sem napsat jak ten mozek zrakové vnímání zpracovává než to dojde až do té úrovně - pocit, že něco vidím, vjem.
A taky to na co se ty hemisféry teda postupně specializují.

M.
P: je fakt, že tohle by mohlo zajímat pana docenta Vašinu v Brně a mohl by dát zajímavé vysvětlení. Možná mu zkusím napsat:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 3:05 pm    Předmět: Citovat

Naryo: ty mi kazíš iluzi ... Sad ... už jsem si myslel, že přepínám pravou a levou hemisféru jak mě napadne Laughing

Ale postavu ma ta panenka docela dobrou Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 3:07 pm    Předmět: Citovat

NARYA RE-
nejsem levák, aspoň si to myslím. Ačkoliv levou rukou uděám všecho, co pravou. Ale pravá ruka mi vyhovuje víc. Jsem s ní jistější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sun
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 3:26 pm    Předmět: Citovat

Já jsem zase zjistila, že panenka změní směr vždy, když odvedu svoji pozornost. Např. zkusím sečíst dvě čísla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 3:25 pm    Předmět: Citovat

Testík znám už dlouho a obvykle se mi také točila kamkoliv jsem chtěla.
Nicméně dnes je to beznadějně doleva...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund