Fórum - Zobrazit téma - testík dominance mozkových hemisfér - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - testík dominance mozkových hemisfér
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

testík dominance mozkových hemisfér
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 9:13 pm    Předmět: testík dominance mozkových hemisfér Citovat

tak už pár dní přeposílám přátelům odkaz, na který jsem natrefila, a setkává se se zájmem - tož to hodím pro pobavení i sem Smile
jenom jedno mi není jasné - opravdu to vypovídá o dominanci, nebo o úplně něčem jiném? Rolling Eyes
http://kineziologie.celistvost.info/?do=test-hemisfer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ANAJ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 8.5. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 9:22 pm    Předmět: Citovat

Very Happy To nemá chybu,pravá strana vítězí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 9:25 pm    Předmět: Citovat

Tak to je dobrý Lenko, protože před několika měsíci jsem na tohle narazil taky a teď před pár dny jsem si na to vzpomněl, že bych to mohl dát na reikiwebík Razz Jenže jsem na to zapomněl, ale vidím že ty si to intuitivně zjistila a dala to sem místo mě Laughing

Jinak mě se otáčí pravotočivě. Zaujalo mě že jsou prý lidé, kteří to dokáží měnit tj. chvíli to vidět levotočivě chvíli pravotočivě. Ostatně by mě zajímalo jestli se to vůbec někomu otáčí doleva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 9:41 pm    Předmět: Citovat

Pepíku třeba zrovna mě.A jeden moment po přečtení i obráceně,pěkně mě to zmátlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 9:44 pm    Předmět: Citovat

2Beppe: plním i nevyslovená přání Smile
První večer se mi to otočilo doleva jenom jednou, na chvilku; druhý večer vůbec. Včera jsem přišla na to, že když se zaměřím na stín volné nohy, který kmitá ze strany na stranu, tak se směr může otočit. A dneska jsem přišla na další techniku: když začnu koukat jako "do blba" (zaostřím do dálky), a vnímám jenom kyvadlový pohyb siluety (přesněji nohy atd) do stran, a představím si, že se točí doleva, tak se začne točit doleva... Smile
Jinak takto tvrdošíjně pravotočivý byl pouze jeden kamarád; ostatním se to střídalo, ale nezávisle na jejich vůli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 9:48 pm    Předmět: Citovat

jo; a ještě jsem cítila, hlavně zpočátku, jak je pro mě točení doleva jaksi "nepohodlné", jako když si přeložíš ruce nebo nohy opačně, než jak jseš zvyklej; pak se mi ovšem ten pocit začal líbit - jsou to v mysli (hlavě) takové "nevyježděné" koleje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 11:15 pm    Předmět: Citovat

U mě je to teda totální pravotočivost, ani ty "finty" nepomáhají. Jsem zvědav jestli to někdy uvidím levotočivě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 7:48 am    Předmět: Citovat

Teda to je ale pakárna!
Nejdřív se samozřejmě točila doprava, ale pak jsem zkusil tu fintu se stínem nohy a najednou se točila doleva a já nemohl pochopit, jak jsem ještě před chvílí mohl vidět pravotočivý pohyb. Na přepnutí směru zpět už ale žádná finta nezabírala a událo se v momentě, kdy jsem to přestal "tlačit" násilím.
No a teď mi to přepínání už celkem jde, ale raději si nezjišťuji o čem to vypovídá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 10:02 am    Předmět: Citovat

RE - Kamo
Finta je tom, že pokud rozebereš filmový záznam, rozložíš obrázky na vteřiny, dojde k výpadku, poruše, zastávce. Mozek to zaznamená, je z toho zmaten a panenka se začne otáčet na jinou stranu.
Mně se točí stále stejně. Asi, protože o tom fíglu vím. Nic složitého v tom není. Zdravím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 10:39 am    Předmět: Citovat

Heuréka !!! Razz Tak už se mi to povedlo ! Daří se mi to i vědomě přepínat z jednoho směru do druhého. Zaměřím se na oblast boků a volné nohy, kde poprvé uvidím levotočivý pohyb a pak se rychle podívám na hlavu a tím je to přepnuto. Pokud bych zůstal pohledem dole, tak se mi tam zase vrátí pravotočivý pohyb.
Ta pravotočovost má ale tendenci se tam "cpát" zpátky, takže se do té levotočivosti musím nutit.


Naposledy upravil Beppe dne út březen 16, 2010 10:47 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 10:41 am    Předmět: Citovat

Sanmoon,
já naopak myslím, že v tom žádný fígl není. Kdyby ten obrázek šel zastavit, zpomalit, rozfázovat a čĺověk měl možnost si pouvažovat co a jak, tak by se to otáčení dalo obrátit mnohem snáze.
Jenže tady to nejde zastavit a hledat fintu. Jede to pořád dál a nečeká až vymyslím jak mozek oblbnout, jak mu přikázat jak to má vidět. Je to o tom, JAK to CHCI vidět. A pak není třeba hledat fígle a funguje to.
Je to šikovný trénik vlastního vnímání s širokými možnostmi aplikace v podstatě na cokoli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 11:52 am    Předmět: Citovat

Leni, zajímavý odkaz, díky....

Ty jo, ten mozek na nás používá teda pěkný finty.
Když jsem se na to podívala, tak samozřejmě první co bylo, viděla jsem, že se holka jedna ušatá točí doprava....a připadalo mi naprosto nemožný, že bych to někdy mohla vidět jinak, když je to tak jasný pohyb doprava...přece... Laughing

Ale po chvilce koukání se potvůrka sama!!! začala točit doleva.........hmmmm...........záhada.

Tak jsem tady do toho chvilku "čučela" a zhruba po 10 minutách jsem se naučila "přikázat" tý pěkný tanečnici, kam se má točit.

Zajímavý... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 12:09 pm    Předmět: Citovat

RE Kámo

Můj syn ten fígl odhalil. Dělá postprodukci k filmům. Udělal to, že točící panenku rozfrázoval na jednotlivé části, snímky, sekvence.

Je tam v tom zdánlivě jednotném pohybu malá pauza, můžeš si jí všimnout, když sleduješ plynulý pohyb. Najednou je "škub". V ten moment tento škub zaznamená Tvůj mozek a přepne, prostě vidíš, že se panenka točí jiným směrem.

Když jsem se pokoušela škub zachytit a vyloučit ze své paměti, panenka se točila furt stejně.
Hledej tedy ten škub. Nejlépe ho uvidíš, když se budeš dívat jen na nohy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 12:53 pm    Předmět: Citovat

Sanmoon,

já ten škub hledat nebudu, já si chci zachovat pocit (i kdyby to byla jen iluze), že dokážu vidět i jinak, když chci. Pro mě to je neporovnatelně přínosnější než odhalení triku samého.

Potřeba všechno rozebrat a rozložit nejlépe až na atomy už zničila tolik krásných věcí, že já v tom nehodlám pokračovat.
(mimochodem - i některé ženy jsou hezčí zahalené, než odhalené Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 1:05 pm    Předmět: Citovat

sanmoon: Já to normálně vědomě měním a žádné škuby na to nemají vliv. Fór je v tom, že to co vidíš jakoby zepředu (přední část těla) si přepneš jakože je to odvrácená část těla. Jediný trik je tedy v tom, že ta silueta je nakreslená tak, že ten samý obrázek se dá vykládat jako pohled zepředu i pohled zezadu. Podle toho kterou variantu si vybereš se to pak točí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund