Fórum - Zobrazit téma - To naše malé, citlivé já.... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - To naše malé, citlivé já....
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

To naše malé, citlivé já....
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 11:36 am    Předmět: x Citovat

Milá, hluboká duše, tooro,
už zase máš potřebu řešit můj duchovní život?
Znáš mě snad líp než já sama? Co o mě a mém životě vlastně víš?

Dovoluji si hádat, že toto téma nebylo myšleno jako vědecká studie
termínu " malé citlivé já", ale jemný hravý a kreativní nápad našeho
přemýšlivého zetíka.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 11:48 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Roso: proč bychom to dělali? My ostatní se v našich odpovědích nepotřebujeme rýpat a hledat jakési definice!
Pokud se potřebuješ ty ptát sám sebe, tak to klidně udělej.

samanka


Nepsal jsem to, abych něco definoval nebo abych někoho poučovat. Důvod proč jsem to napsal bylo ukázat, těm ktěři chtějí, že jsme jako cibule, složeni z mnoha slupek a lze proniknout dovnitř. Ti kteří nevěděli a chtějí proniknout, tak si cestu najdou.

Vono totiž, jakoby "náhodou". Jsem byl minulý týden 2x na vnoru, kdy jsem si právě tohle prožil.


VNORY, technika HEART TRAVELLING
Heart travelling je metoda vyvinutá německým psychologem a jogínem Rolandem Seyboldem. Nabízí tuto techniku k psychoteapii a vyučuje její metodu v Německu již mnoho let.
Jedná se o vnor hluboko do naší psychiky, kde sídlí naše archetypální bytosti (vnitřní Dítě, vnitřní Žena, Muž, Matka – Země, Otec – Bůh, nejhorší Já, vyšší Já – náš vnitřní Guru atd.) Tyto archetypy popsal důkladně již C. G. Jung.
Je to cestování skrze srdce, nikoliv mysl. Nepředstavujeme si, nevymýšlíme si, obrazy se z nitra objevují samy, archetypy k nám promlouvají, sdělují nám důležité věci o nás samých, lidech v našem životě, našem životním stylu. Touto metodou se učíme naslouchat našemu nitru, přepnout z hlavy do srdce.
Můžeme tak „vrátit“ lidem z našeho života to, co nám dali, co však nikdy nebylo naše (názory, postoje). Ale my jsme to z lásky k nim přijali a teď to zatěžuje naše nitro.
Můžeme se tak energeticky odpojit od blízkých (rodičů, partnerů, dětí, přátel), se kterými je – ať už jednostranně nebo oboustranně – upírský vztah (tj. nezdravý, manipulační). Nebo osvobodit bytosti z našeho „vězení srdce“.


RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 12:12 pm    Předmět: Citovat

No a u nás totéž dělám já - seminář Cesta intuice: v druhém semestru analýza archetypální vnitřních osobností - mimochodem nevynalezl to zmiňovaný něměcký terapeut, snad tu metodu, to ano, ale ono se přesněji dá asi říci, že jen sestavení dílčích částí do jednoho semináře.
Osobně k tomu připojuji ještě skupínové terapie s týdenním pobytem v létě - Čas pro vnitřní dítě a Vnitřní žena - vnitřní muž, terapie partnertství.
S terapií vnitřního dítěte jsem začal před 3 lety a ten druhý seminář loni v Koutech nad Desnou - viz www.centrumkruh.cz - letní kurzy.
Tím chci říci, že to zřejmě dělé po světě více lidí - tak i u nás.
Samozřejmě pak ještě jde o to, jakou tomu kdo udělá reklamu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 12:32 pm    Předmět: Citovat

Bylo by zajímavé sledovat, jak se změní vnímání těch, kteří tady napsali svoje pocity, až se vrátí od Damaa Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 12:38 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Znáš mě snad líp než já sama?

Milá, zbrklá Šamanko Very Happy
to co vím, víš zrovnatak, jen třebas o něčem z toho ještě něvíš, že to víš.

...potom taky...líbí se mi když se čertíš, ono se to aspoň dřív vypůsobí... Wink
A skrývání těhle obranných mechanismů je o mnoho horší.


samanka napsal:
Dovoluji si hádat, že toto téma nebylo myšleno jako vědecká studie termínu " malé citlivé já", ale jemný hravý a kreativní nápad našeho přemýšlivého zetíka.

Však povídám, jen taková zábava... Laughing

Měj tedy prosím trochu trpělivosti s námi, co to hned neodhadly a vzali to příliš vážně.
Díky.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 6:17 pm    Předmět: Citovat

Zábava? Co takhle "správná" mluva a "správné" chování? (samozřejmě ve smyslu buddhistickém) Dle Usuiho "laskavost k ostatním bytostem".

Mudrovat o cizích vnitřních světěch je docela zlozvyk, pozor na něj. Je slušností druhého alespoń varovat, že tak hodlám činit. V ideálním případě se ho zeptat na souhlas a nejhůře ho poprosit aby si nás vyslechl, neboť i přes jeho nesouhlas svůj vnitřní dojem říci chceme.

Teď mám pocit, že se tu někdo moc šťourá a někdo na to moc reaguje. Jo jo, i přes veškeré duchovno jsme lidé. Malá citlivá já na pískovišti.

Efekt vypůsobení se rozhodně nerovná efektu nasrání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 7:38 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Teď mám pocit, že se tu někdo moc šťourá a někdo na to moc reaguje.

Trochu konkrétněji by to Naryo nešlo?

A kdože to tu posuzuje "správnou mluvu" druhých? Wink


Citace:
Efekt vypůsobení se rozhodně nerovná efektu nasrání.

Dejme tomu... že dle všech „vstupních dat“ něčí karmy (dosavadní naprogramovanosti) má v tomto životě 2528452 naštvání se (jedno na co, nebo na koho). A když se naštve takhle virtuálně, třeba na mě (ať už z jakéhokoli důvodu), tak mu jich xy ubude. A navíc bez rizika, že by přišel k nějaké vážné úhoně
A vypůsobí se jednou úplně všechno, jen nevíme komu, co, a kdy se tak stane.
A nebo se třeba, ještě před tím "vypůsobením", zeptá, co tím, co napsal, má ten dotyčný vlastně na mysli.
Kdo ví?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 8:16 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Milá, hluboká duše, tooro,
už zase máš potřebu řešit můj duchovní život?
Znáš mě snad líp než já sama? Co o mě a mém životě vlastně víš?

Dovoluji si hádat, že toto téma nebylo myšleno jako vědecká studie
termínu " malé citlivé já", ale jemný hravý a kreativní nápad našeho
přemýšlivého zetíka.

šamanka


Áále hóólky, milé holky, nejste snad pomocnice "Cecilčiny" Razz a nevyplňujete taky nástěnku " kdo, kde, s kým, jak a proč" Laughing u faráře duchovního Otíka /pardon duchovního Zetíka/ ? Laughing Laughing Laughing

Hele v poho Razz , je to troška "Troškoviny" ze Slunce, seno... Srandička Razz

Jste prima přemýšlivé a vůbec to není tak jak " ono hoštické: když oni doktora, tak my inžinýrku z Prahy Exclamation " Laughing

Jenom jedno mi vrtá hlavou, že mě jsi, Šamanko, ještě tady pořádně nevosolila Evil or Very Mad Exclamation Razz, a to jsem do Tebe valil, že se mi jevíš jako třísk bum prásk, milej, ale třísk bum prásk. Hele v poho, srandička. Laughing

Malé Já? Nebo mě to připomíná i termín vnitřní dítě ? Je to součást naší osobnosti a individuality. Není to pojem jen ze vzdělaného světa, má tradici i např. v polynéské oblasti. I velký Goethe říkával: " Dvě duše bydlí v mé hrudi!" A moderní psychologie potvrzuje, že člověk se skládá hned z několika " spolupracujících". Potvrdili by to zajisté místní experti. My v reiki kursech a srazíkách pracujeme v meditaci a oslovujeme své dítě v nás. Měl jsem životní dar se setkat s prima reiki mistrovými a jedna to nazývá totemové zvíře a druhá silové zvíře. V meditaci se každému zjeví nějaké zvíře, v nějakém okolí, příběhu apod. Mně například přišla medvědice s mládětem a hrály si...druhému se zjevil lev, třetímu hrající si veverky... Proč? Jak to?
Vnitřní dítě je zodpovědné za city, myslí v obrazech a vzorech. Logika je cizí....
Střední "Já"- myslí logicky a věří jen tomu, co osobnost už zažila. Vytváří zvykové vzory, automatismy v chování.

Příklad- autonehoda. Vnitřní dítě netřídí zážitky logicky, ale citově. Takže když se v obyčejném všedním dni objeví např barva spojená s hrůzou a bolestí, vyvolá pocit ohrožení a paniku.

No a komunikují spolu vnitřní dítě a střední/logické/ Já pomocí snů, symbolů. No a to znáte perfektně všechny vy Šamanky apod. ve formě intuice....
No a pak je další dílčí část osobnosti- "vyšší Já". Ta bdí nad životním plánem člověka. Neurčuje, kdo, co, kdy, kde a kým prožije, jestli při tom zažije štěstí nebo neúspěch. Obsahuje pouze okruhy zkušeností, co má člověk zpracovat během jedné inkarnace.

No a všechna Já se spojují energeticky pomocí meditace, snu, vize, modlitby, pokynem osudu, intuice, prosbou o vedení /to děláme všichni reikisti.../, přinášením obětí...

Závěrem poznámka, že ani jedno Já není dokonalé. Mají fantastické schopnosti, ale i nedostatky. Když v dobrém vychází, nenajde se skoro nic, s čím by si člověk nedokázal poradit. A obráceně, hádá-li se to, je život peklem a nic se nedaří.

Takže se každý snažme, duchovní cesta je i o námaze. Ať ten život stojí za to Exclamation Exclamation Exclamation

Více Walter Lubeck-Práce se životní energií.

Mějte se krásně, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 9:04 pm    Předmět: Citovat

Téma bylo zadáno:
Citace:
Zajímalo by mě jak každý vnímáte své malé citlivé já.......... máte o něm představu, vnímáte ho? jaké je?


Zajímá mě jen konkrétné odpověď každého jednotlivce. To že vnímáme rozdíly v pojmech a pocitech je přirozené, stejně ajko nás nesouhlas s tím a vyjádření tohoto nesouhlasu.

Ano, bouří se v nás emoce, když má někdo něco jinak. Je to tak a je to tak správně.

Mluvím pořád o mém malém citlivém já, mém moudrém malém citlivém já, mém malém soucítícím já......mém malém věřícím já............ je jich spousta a stejně utváří jednu bytost, mou bytost. To je mé....... vy si vemte zase to své.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 9:06 pm    Předmět: Citovat

Harmoniku, ať ten život stojí za to Smile))), souhlasímSmile)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 9:53 pm    Předmět: x Citovat

toora: milá ženo, budu muset jednou zajet k tobě na nějakou osobní psychoanalýzu, duchovní poučení a načerpání hlubokého moudra, protože tvoje neustálé rozebírání mé osobnosti a hledání mých chyb a nedostatků, sledování co napíšu, kdy se rozčílím a na čem bys mě zase mohla nachytat mě upřimně vadí. Chápu, že se cítíš nade mě dostatečně nadřazena, protože moje vnímání je postaveno víc na jednoduchém praktikování a snaze o srozumitelné diskuze a ne na hlubokých moudrech a citacích z duchovní literatury, ale už jsem prostě taková.
Tak se zkus pro změnu věnovat zvelebování někoho, kdo to ocení, třeba Narya jako znalec by jistě takové odborné dikuze uvítala. Nebo nějaký jiný fajnšmekr.

harmonik: milý chlapče. Když někam přijedu a jsou tam lidi, kteří mě osobně ještě neznají, tak kromě bežného představování mám ve zvyku všem vysvětlit, že skutečně nekoušu, nevozím s sebou bič ani nikoho
na potkání neseřvávám. Lidi z webíku se smějí, lidi odjinud na mě udiveně zírají.
Vášnivý diskutér nerovná se Igor Hnízdo. Nevím, proč bych se do tebe měla jen tak obouvat nebo s tebou polemizovat, když v tom nevidím smysl. Když mám potřebu se nějak vášnivěji vyjádřit, tak to udělám
a nebudu se přetvařovat a dělat ze sebe ušlápnutou myšku. Navíc
stejný text na jednoho působí jako červený hadr na býka a druhý mu rozumí jinak. Mnohdy sama zírám, jak za nevinně vyhlížejícím textem
někdo vidí tu pomyslnou zenovou hůlku.

Tak dobrou ve spolek

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:08 pm    Předmět: Citovat

Šamanko: Nemáš to tu lehkéSmile přesto jsem moc rád že si nad náma nezlomila hůl (ani tu zenovou)Very Happy navíc někdy je lepší nám holí napráskat nebo nás popostrčit, boť si to všichni pořádně zasloužíme:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:11 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:50 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Když mám potřebu se nějak vášnivěji vyjádřit, tak to udělám a nebudu se přetvařovat a dělat ze sebe ušlápnutou myšku. Navíc stejný text na jednoho působí jako červený hadr na býka a druhý mu rozumí jinak. Mnohdy sama zírám, jak za nevinně vyhlížejícím textem
někdo vidí tu pomyslnou zenovou hůlku.


Milá Šamanko,
dovolím si souhlasit a bez zírání vnímám právo projevu stejně.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 11:37 pm    Předmět: Citovat

A nyní přehazujeme výhybku do nicoty. Jedna píseň při níž moje malé citlivé já vždy zaplesá:

http://www.youtube.com/watch?v=3z2U1pu492A
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund