Fórum - Zobrazit téma - Staré a nové - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Staré a nové
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Staré a nové
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 5:52 pm    Předmět: Citovat

Pokusím se trošku dotknout makrobiotiky, jak zde o tom bylo psáno a co si pamatuji a jak jsem to pochopil.
Pan Oshawa v podstatě učil a jedl poměrně jangovou makrobiotiku. Jeho talíře obsahují méně zeleniny a více obilí. Jeho žák a nástupce Kushi učí makrobiotiku více jinovou, která tolik nejangizuje. Tvrdí, že jeho přístup je harmonický. Že Oshawaův přístup byl příliš jangový. Na jednom makrobiotickém setkání jsem se dozvěděl, že je ještě jeden následovník Oshawy, který tvrdí, že Kushiho makrobiotika je příliš sentimentální - tedy příliš jinová. Obecně však lze říci, že makrobiotika jak je ve většině případů následovaná, je makrobiotika navrhovaná Kushim.
Zazněla zde obava: "jak poznat, zda nejsem v jangu a Ohawův přístup tedy pro mě bude spíše přítěží?, neboť mě ještě více zjangizuje - tedy stáhne, utvrdí?". Existuje energetická konstituce a energetická kondice. Konstituce je to, co nám dali do vínku naši rodiče tím jak se stravovali. Například pokud máme menší postavu, vyšší hlas atd. (znaků je více) můžeme říci, že máme jangovou konstituci. Přesto se díky jinovému stravování - cukr, tropické ovoce atd. můžeme dostat do jinové kondice. Jangová konstituce totiž může vést k tomu, že máme tendeci se více jinově stravovat - abychom náš konstituční extrém jaksi vyvážili. Tedy díky tomu, že pozorujeme jak se stravujeme, můžeme už tímto říci, zda se nacházíme v jinu či jangu. Pokud v naší stravě převažuje vejce, maso, sýry, pečivo a hodně solíme, dostáváme se do silného jangu. Pokud k tomu začneme jíst Oshawovu dietu, jsme nadále v jangu. I když - obiloviny Oshawou doporučované určitě méně zatíží tělo, takže i tak to bude pro tělo úleva. I určité energetické zlepšení, neboť energie v obilovinách obsažená má jiné kvality než maso, byť oboje je jangové. Nicméně nejedná se o zlepšení ve smyslu zharmonizování jin a jang. Abychom toho docílili, je třeba konzumovat více zeleniny, jenž je JIN a tedy UVOLŇUJE.
Abych odešel od teorie. Sám mám jinovou konstituci. A přesto nemám rád, když se dostávám do jangu, kamž je možné se dostat Oshawovou dietou. Cítím se příliš vážný, příliš rychlý, neschopný se zastavit a odpočinout si. Když jím samotné jáhly, připadám si jakobych byl na poušti a foukal mi písek do tváře. Suchost. Vyprahlost a rychlost. Jakoby mě někdo bičoval a říkal - kupředu, kupředu. Dávka zeleniny v té chvíli působí jako když si konečně sednu a mohu odpočívat.
Já tedy mám blíže ke Kushimu než k Oshawovi. Oshawův příptup ze mně dělá pracovitého, ustaraného člověka neschopného sebereflexe a odpočinku. Kushiho dieta mi dává sice rychlost a dostatek dostředivné energie, ale také uvolnění, které je pro mě důležité.
Je krásné, že zde jsou tedy určité přístupy. Každý přístup má své příznivce. A zastánce, kteří tvrdí, že jejich přístup je ten pravý. Mně se líbí, že to ukazuje relativitu. Makrobiotika ve své podstatě, pokud člověk pomine doporučení, je nauka o zákonech. Tedy je v podstatě možné držet makrobiotiku a nectít ani Oshawu ani Kushiho. Ale držet dietu svou, vědom si zákonů energie, které Oshawa i Kushi dodržují, jen každý se přiklání k jiné energetické "bilanci". Konec konců, recepty, které byly ve starších MB knihách se v nových knihách mění, díky tomu jak rostou zkušenosti s MB a uzdravováním. Což krásně ukazuje, že MB není dogma, ale hra energií, zkoumání a dobrodružství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 7:11 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: Ten dotaz byl ode mne. Díky za odpověď. Teorií je na internetu spousta, ale makrobiotika je hooodně složitá a není nad praktické zkušenosti. Ještě to proberu s kamarádkou, která tomu taky rozumí a uvidím, jak se rozhodnu. Ještě jednou díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 9:47 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
Lendulka napsal:
Okénko, drž se.............. Wink Wink Wink

A Lenap se taky doufám drží........ Laughing

A Eviku, myslím, že mě čeká taky doživotní abstinence....asi ze mě příležitostnej kuřák nebude. Páč do tohodle bych šla zas naplno!!! Blééééé

Jsem šťatná, že mi nesmrdí z pusy.....chichiiiiiiiiiiiiiiii


Ty jo holky... budeme tady za chvíli samé vzorňačky.. Very Happy
Zrovna v neděli jsme si s Dzarmi povídali v čajovně jak je skvělé nekouřit, Jarmilka má šesti-měsíční výročí a já už Shocked dvou- leté.


Věru krásná nádhera,líbí se mi náš spolek nekuřaček.
U mě to má i ten efekt,že si mé tělíčko najednou přeje častěji a častěji sportovat.Nakoupila jsem sportovní oblečení a oprášila lyže a koupila kolo.Každý večer vyrážím mezi louky na projížďku a beru sebou mou zrcadlovku a prokládám to naciťováním se na jarní vůně a tak i na svěží zeleň ,o kterou tady v Irsku skutečně není nouze.

Svěžímu dechu zdar milé dámy

Džarmí

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 6:21 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Jakpak vám jde jarní očista - odhazování starého a ukázání toho nového, očištěného, na těle i na duchu?

Idea

šamanka

Šamanko:
Na těle- - jarní pochod, zdravější strava, úbytek 5 kg, více pohybu, a teď poslední týden snížení mé oblíbené kávy o polovinu a přestala jsem jíst maso. Kromě ryb. Vegetariánem ani makrobiotikem se stát ovšem nehodlám Wink .

Na psychice -nová práce, úplně nové prostředí a pracovní náplň, skvělý kolektiv, seznamování s novými lidmi, jiné zkušenosti a zážitky a situace ze kterých denně čerpám. Dojíždění, kdy mohu využít čas pro sebe .


Po duchovní stránce - vykročila jsem před pár dny, ale nechci o tom psát, musím si to postupně prožívat a veškerou svojí energii tomu věnovat.Nechci tříštit mé poznatky, ale určitě se k tomu chci později vrátit, až vše budu mít jaksi ucelené a učesané.

Tož tak a hezké jarní svátky všem na RW
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 7:45 pm    Předmět: x Citovat

Ahoj Evíku,
ty tedy umíš být tajemná!
Vzhledem k tomu, že v poslední době trénuju trpělivost, tak
z tebe nebudu nic páčit Laughing
Ale až bude čas určitě se o novinky podělíš sama.

S tím jídlem ti naprosto rozumím. Moje kolegyně v práci si
nasadila speciální dietu kvůli zdravotním potížím. A když vidím
jak se každý den snaží s odporem do sebe dostat jídlo, které
ji nechutná, tak nevím, jestli to má ty správné účinky.
Proč nepotěšit něčím dobrým to zařízení, které se nám snaží
sloužit, ne?
Ty jsi vážně moc šikovná. Jen tak dál!

Pěkný víkend

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 10:10 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Vzhledem k tomu, že v poslední době trénuju trpělivost, tak
z tebe nebudu nic páčit Laughing


Vzhledem k tomu, že máme stejné znamení ( podle číny ) , tak s trpělivostí mám své neblahé zkušenosti a plně tě chápu.

Naučila jsem se být hodně trpělivá k lidem. Horší je to s očekáváním nějakého výsledku Very Happy . Tak se učím raději nic moc neočekávat. Je to jistější a ušetří to občas i zklamání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 10:21 pm    Předmět: x Citovat

Joooo trpělivost růže přináší, ale někdy taky ne Laughing Laughing Laughing
Zrovna mudruju kde je hranice trpělivosti a tolerance a kdy už ne... Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2010 12:15 pm    Předmět: Citovat

Kde je hranice mezi trnem růže a jejím květem ? Obojí patří k růži.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2010 12:48 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
Kde je hranice mezi trnem růže a jejím květem ? Obojí patří k růži.


Ta hranice je v pozornosti, zda a jak růži uchopit. Někomu stačí pohled na květ, někdo se chce dotknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 7:24 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Jakpak vám jde jarní očista - odhazování starého a ukázání toho nového, očištěného, na těle i na duchu?

Jak to mám na duchu, to si netroufám sám posoudit. On mi to určitě někdo brzo připomene Very Happy

Ale ta jarní tělesná očista skončila. Po dvou březnových třídenních a dnes dokončeném sedmidenním půstu jsem odhodil asi tak kbelík starého vlastního sádla a doufám, že žádné nové hnedtak nikomu neukážu. Jenže když vono mi pořád tolik chutná a zase bude zima a zase budou vánoce...

Nikdy bych nevěřil, jaká lahůdka je v páře napůl uvařená paprika, kterou jsem měl dneska k snídani a co je v ní energie. Jedl jsem ji a vychutnával si ji celou hodinu. A ten první bylinkovej čaj... Ten úžasnej pocit, když v tý teplý vodě je aspoň něco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund