Fórum - Zobrazit téma - Staré a nové - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Staré a nové
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Staré a nové
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 10:24 am    Předmět: Staré a nové Citovat

Je nutné odhodit všechno tradiční a pořád hledat něco nového, modernějšího?

Kdosi tu nedávno napsal, že nejsou nutné rituály, vždyť nežijeme
ve středověku. I když to zřejmě dotyčný nemyslel univerzálně, tak si myslím, že vzdávat se rituálů by byla velká škoda a nepochopení o čem jsou.
Stejně tak odhazovat něco o čem si myslíme, jak tomu rozumíme a co už považujeme za staré a překonané. Takové věci nás můžou velice překvapit. Rozšiřovat a prohlubovat naše poznání je stejně důležité jako se učit novým věcem. Paradoxně ty nové věci se můžou týkat a navazovat na naše "staré" znalosti.

Jsem teď ve velmi zajímavém a hlubokém procesu, ze kterého mám velikou radost a který mě ohromně naplňuje po všech stránkách.
Být současně v roli žáka i učitele, tvůrce i toho, kdo se podřizuje jinému tvůrci, vést i nechat se vést, vidět věci očima různých lidí s odlišným pohledem,... Chce to hodně pokory i zodpovědnosti vůči sobě i skupině.
Otevřenost i hledání si svého místa mezi silnými osobnostmi, jakými jistě Damao, Narya a ostatní jsou. Mám tam i svého hodného andílka jménem Aika.

Vidím i to, jak jsou důležitá osobní setkávání. S překvapením zjišťuji, že
i když máme podobný pohled na svět i duchovno, tak jsou věci, které vnímáme trošku odlišně. Proto se stále víc přikláním k tomu mluvit nebo psát si spolu. Zatím nejsme tak daleko, abychom si informace sdělovali telepaticky a vyjasnit si dojmy - pojmy je velice důležité.
Je např. velice zajímavé a poučné si popovídat po praktickém cvičení co kdo vnímal a jak to prožíval. Stejně tak při pravidelných setkáváních co se nám událo v době, kdy jsme se neviděli. Mám tohle povídání moc ráda a mám radost, když se někomu něco podařilo.
K tomu malá vsuvka: po Novém roce jakoby se něco konečně pohlo
a spousta z mých single kamarádů a kamarádek se dalo s někým dohromady, možná to jaro (?)! To je dobře, zamilovanost je báječná!

Abych se vrátila k tématu. Je pozoruhodné, kolik houbky a šířky můžeme
objevit ve známých věcech. Vezměte si třeba meditaci - kdo může říct, že jí opravdu dobře zná, že není co objevovat, že nás nemůže překvapit?
Jen hlupák pořád dokola čeká, že určitě za tím dalším rohem a za dalším rohem a jistě za tím příštím rohem už už bude ta dokonalost, jenže, co když to ještě není tenhle roh, ale ten příští?

Mám v tomto směru nový, překvapující zážitek s jedním ze symbolů, který ráda používám. Mám ho zažitý určitým způsobem, vnímám ho jako silný a pevný, dobře použitelný. A najednou jsem ho při zasvěcení poznala z jiného úhlu, s jinými pocity. Přesto se stejným zaměřením, jak se dál ukazuje.

Prostě je pořád co objevovat i v tom starém a je o co rozšiřovat a prohlubovat i když se to některým jedincům nezdá možné a slabé.
Není.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 11:39 am    Předmět: Citovat

Staré a nové

Nové a staré.
Jo u mě to je zase tak trošku takhle.

Ale na tom není vlastně nic tak nového.

Jo a vlastně....

Včera když jsem šel domů, tak jsem si vzpomněl, jak jsem nedávno cosi řešil a psal o tom v deníku. A udělal spoustu zajímavých závěrů. A pak si dal reiki a přestalo to být důležité.

jako když člověk zfoukne prach

A přišli ty ještě méně důležité věci, které však ožili a řekli "my chceme být vidět". Věci dávno mrtvé.

To mi připomíná něco o světcích a vzkřišování mrtvých.

Všechno nemusí být metafora

Abych se vrátil k tématu.
Rád bych psal odlehčeně. I když už mě to tak nejde od (čeho?) Měl jsem miso polévku, jenž mě trošku stáhla.

Abych se vrátil k tématu.
Věci nové a staré. A staré a nové.
Vlastně mi to připomnělo, že poslední dobou přicházejí ti mrtví, o kterých jsem psal výše.

Poslední dobou jsem se vrátil zpět k marihuaně. Jeden z nebožtíků, který mi říká, že mi pomůže se na tom hřbitově trochu orientovat.
Nebo se aspoň nebát

Uvolnění. Ochutnávání slov.

To mi připomíná tu spirálu, kdy člověk prochází různé zkušenosti již na vyšších úrovních než dřív. Přijde mi to nyní jiné a opět objevné. Cítím v tom nakloněnou plochu - ach, kolikrát jsem se po ní již klouzal a padl. Zároveň cítím neuvěřitelnou expanzi, estetika, uvolnění. Otročina. Těšení se. A tak trochu pocit určitého uličnictví.
Bylo pro mě náhle zajímavé dát si čokoládu ( na THC jako makrobiotik jsem z toho měl erekci) a cigáro. A absint. Ale ne, to nebylo dobré, to je příliš silná liga. Opět chuť se vrátit k psychedelickým látkám. Obdiv. Potenciál. Laškování. Úsměvy. Svoboda.
Vidění starých přátel, jenž někteří jsou ve velmi vysokém stádiu úpadku.
Uživatelé tvrdých drog
Zároveň říkání si, že právě toto se na psychedelických drogách neděje.
na makrobiotice ale také ne

A pak je zde samozřejmě ta spousta negativ.

A od Novýho roku hodně taky přemýšlím nad sexem. Když jsi Mílo říkala o tom, že někteří nejsou již singl, tak se mě to lehce dotklo a tak nějak to semnou souznělo.
A pak jsem si vzpomněl na tu konstelaci, kde při hledání partnera bylo důležité nechtít partnera dřív než ho bude "chtít Bůh".
Lovci prožitků chtějí ale všechno hned

Hezký den


Naposledy upravil Psychedelic dne ne březen 07, 2010 12:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 11:54 am    Předmět: Citovat

Tak dobrou chuť Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 2:04 pm    Předmět: Re: Staré a nové Citovat

Šamanko, moc hezky jsi to napsala. Oslovilo mne těhle pár myšlenek, kterým jsi dala slova.

samanka napsal:

Stejně tak odhazovat něco o čem si myslíme, jak tomu rozumíme a co už považujeme za staré a překonané. Takové věci nás můžou velice překvapit. Rozšiřovat a prohlubovat naše poznání je stejně důležité jako se učit novým věcem. Paradoxně ty nové věci se můžou týkat a navazovat na naše "staré" znalosti.


Ano. Také díky novým věcem se nám otvírají další dveře a my opravdu zjišťujeme a poznáváme, jaké další možnosti máme. Je tu zjištění, že rosteme a že se opět vracíme ve správný čas k již pro nás poznanému abychom se naučili, že stále je co poznávat a rozvíjet. Skutečně vše na sebe navazuje a vše souvisí se vším. Je to škola hrou. My jsme těmi žáky.

samanka napsal:

Je pozoruhodné, kolik houbky a šířky můžeme objevit ve známých věcech. ... Jen hlupák pořád dokola čeká, že určitě za tím dalším rohem a za dalším rohem a jistě za tím příštím rohem už už bude ta dokonalost, jenže, co když to ještě není tenhle roh, ale ten příští?

Prostě je pořád co objevovat i v tom starém a je o co rozšiřovat a prohlubovat i když se to některým jedincům nezdá možné a slabé.
Není.


Trochu jiný příběh na stejné téma.
Zrovna nedávno jsem se nechala hodně unést svým Matrixem. To vše pro pocit ztráty pevné půdy pod nohama. Až udělám tohle a tohle, bude lépe. Až budu mít tamhleto a udělám to či ono, ... . To jsou také ty rohy, o kterých píšeš. Byla jsem nervózní, nespokojená a nedočkavá - už aby to bylo vše, tak jak chci já. Vlastně nikdy nevím, co se za kterým rohem skrývá - to je budoucnost. I když to vše bude tak jak si to přeji, nikde není psáno, že se budu mít lépe. Vždyť já se mám i teď dobře. Stačí si to jen uvědomit. Nemám si teď ani nač stěžovat. Pár věcí řeším, ale netlačím na pilu. Vše má svůj čas. Když jsem si to uvědomila, jak blbnu, vzpomněla jsem si na slůvko "Namasté". V mém nesmyslném běhu a zmatku mě to zastavilo. Uvědomila jsem si, co dělám. Jako bych otevřela knihu, kterou důvěrně znám. Vzpomněla jsem si na vše tzv.staré, na své poznání a zkušenosti, na sebe a lidi kolem, přírodu, na ta kouzelná slůvka Teď a Tady, ... . Najednou mi ten shon v mém Matrixu připadal tak malicherný i ty drobné neshody ke kterým občas dojde. Připadala mi i naprosto hloupá snaha vrátit se duchovně tam, kde jsem se zadrhla. Uvědomila jsem si, že ta snaha je také ten roh. Vše je nyní tak, jak má být. Nemám nic, co bych měla dohonit nebo popohnat. Vždyť já se mám opravdu nyní dobře a jsem za to vděčná.

Tobě Šamanko děkuji za ten inspirativní text, kterým jsi mne zase nějak popostrčila, abych se nad sebou opět trošku více zamyslela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 3:01 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Opět chuť se vrátit k psychedelickým látkám. Obdiv. Potenciál. Laškování. Úsměvy. Svoboda.
Vidění starých přátel, jenž někteří jsou ve velmi vysokém stádiu úpadku.


To ale nemyslíš vážně, že ne ??? Místo slova svoboda se tam hodí třeba uvolnění . Ale svoboda to není. Je to spoutanost.

Tak tohle jsi kdysi napsal
Citace:
Jsem rád, že můj příspěvek pomohl zasadit jeden z kamínků, který zpevňuje hrad jménem ABSTINENCE, který se musí stále udržovat a ochraňovat Wink .

A tak jsem si to napsala i já pro sebe, abych na to nikdy nezapomněla. Věřím, že jsem to, co jsi dnes napsal, jen špatně pochopila. Ale zdálo se mi, že píšeš jinak, než jsme od tebe zvyklí...Promiň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 4:57 pm    Předmět: Citovat

Evik:
Děkuji za reakci. Je pro mě cenná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 5:32 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: pamatuješ na tu konstelaci o návykových látkách?¨
Jak byla pravdivá....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 6:07 pm    Předmět: Re: Staré a nové Citovat

samanka napsal:
Je nutné odhodit všechno tradiční a pořád hledat něco nového, modernějšího?


Šamanko rád bych reagoval pouze na toto, je to pro mě nejdůležitější i když jsem pozorně rád četl jak jsi popsala svůj vnitřní vývoj.

Je třeba hledat v SOBĚ, tam je cesta pro uzdravení mého . Pokud mám strach a pokud mám obavy, budu dělat JAKO že hledám všude jinde a klidně celý život a všemi způsoby. V tomto vyjádření, věřím, že je všeho, co nás činní živými, starostnějšími i bezstarostnými, uvědomělými i neuvědomělými. V této chvíli věřím že v tom je obsaženo vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:21 pm    Předmět: Re: Staré a nové Citovat

zeto napsal:

Je třeba hledat v SOBĚ, tam je cesta pro uzdravení mého . Pokud mám strach a pokud mám obavy, budu dělat JAKO že hledám všude jinde a klidně celý život a všemi způsoby. V tomto vyjádření, věřím, že je všeho, co nás činní živými, starostnějšími i bezstarostnými, uvědomělými i neuvědomělými. V této chvíli věřím že v tom je obsaženo vše.


Nechybí ti Zeto na horolezčení po horách svého JÁ nějaký dobrý průvodce?
Dle mého skromného názoru by ti nějaký bodl Smile

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:32 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi, každý z nás hledá........Smile i TY, i JÁSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po březen 08, 2010 11:59 am    Předmět: Citovat

O tom není pochyb Zeto,to snad ani moje podotknutí nevyvrací,hezké hledání přeji Smile Měla jsem potřebu se podělit o můj vjem z tvých příspěvků.

Zdraví Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 4:29 pm    Předmět: Citovat

RE Psychedelic
Gaston Bachelard - Plamen svíce

Tady začíná dialektika pasivního a aktivního, pohyblivého a pohybujícího se, spáleného a hořícího - dialektika příčestí minulých a příčestí přítomných, která dává satisfakci filosofům všech dob.
Avšak takovému "mysliteli" nad plamenem, jako byl Vigenere, musí fakta otevřít obzor hodnot.Světlo je zde tou hodnotou, které má být dosaženo. Světlo je tedy vyšším hodnocením ohně. Je to vyšší hodnocení, protože dává smysl a hodnotu skutečnostem, které dnes pojímáme jako bezvýznamné.Osvětlení je opravdu vymožeností. Vigenere nám dopodrobna líčí, jaká muka postupuje obyčejný plamen, aby se stal bílým plamenem, aby dosáhl té dominantní hodnoty, totiž bělosti.
Tento bílý plamen je vždy stejný, aniž by se měnil, nebo přetvářel, jak je tomu s druhým, který hned černá a potom se stává červeným, žlutým, indigovým, modrozeleným, blankytným.

Nažloutlý plamen tedy bude antihodnotou bílého plamene.

Plamen svíce je uzavřená aréna pro boj hodnoty a antihodnoty. Je třeba, aby bílý plamen vyhubil a zničil veškerou hrubou hmotnost, která jej živí. Pro autora předvědeckého období hraje tedy plamen v ekonomice světa pozitivní roli. Je tím, čím lze vesmír zdokonalit.
Morální ponaučení je tedy nabíledni : Morální vědomí se musí stát bílým plamenem, "spalujíc bezpráví, která přechovává.".

A kdo hoří, hoří do výšky. Vědomí a plamen mají stejný úděl vertikality.Prostý plamen svíce jasně označuje tento úděl, plamen, "který odhodlaně směřuje vzhůru a zase se vrací k místu svého vlastního pobytu, když vykonal své dílo, totiž dolů, aniž by vyměnil svou zář za jinou barvu, než je bílá".

Jean de Boschére píše :

V ohni mé myšlenky ztratily tuniku
nač jsem je poznával,
Jsou zničeny v ohni
Jehož jsem původcem a stravou.
A přece již nejsem
jsem nitro, osa plamenů.
A přece již nejsem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 5:16 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: asi v tom nebudeš sám.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 8:14 pm    Předmět: Citovat

Šamanka

Nechápu. Mělo to být pro Filipa zamyšlení. Je to z velmi dobré knihy. Vždy máte na mne poznámky, proč? ( řečnická otázka )

Nerozumím Vašim podivným invektivám. Už sem psát nebudu. Všem, kteří mi rozuměli, děkuji a přeji vše dobré.
Není důležité, co do úst vchází, ale co z úst vychází. Jedy by vycházet neměly. Ono se to časem k původci vrací jako bumerang.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 8:27 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Nechápu. Mělo to být pro Filipa zamyšlení. Je to z velmi dobré knihy. Vždy máte na mne poznámky, proč? ( řečnická otázka )

Sanmoone, sice nejsem Šamanka ale rád bych Ti to objasnil. Stále žiješ na světě a smiř se s tím, že budeš dostávat zpětnou vazbu na to co děláš, říkáš a dokonce nad čím přemýšlíš. Vím že hlavou to co říkám znáš, ale evidentně si to ještě nepochopil, vnitřně. Věřím, že každá rána od Šamanky je dobře mířená a s láskou zacílená. Můžeš tedy zareagovat způsobem že se schováš, ale tím utečeš od vlastní zodpovědnosti.
Citace:

Nerozumím Vašim podivným invektivám. Už sem psát nebudu. Všem, kteří mi rozuměli, děkuji a přeji vše dobré.
Není důležité, co do úst vchází, ale co z úst vychází. Jedy by vycházet neměly. Ono se to časem k původci vrací jako bumerang.

Je stejně důležité co do úst vchází, tak i z těla odchází. Když si nadhodil takovéto krásné téma, přenesme to do roviny jídla (mého oblíbeného)......... můžeš sníst krásné a chutné jídlo, ale jakmile tvoje tělo není v harmonii, tedy ani tvoje trávení, to co z tebe po několika hodinách odejde by odstrašilo i sebeotrlejšího trávníka:)))

Btw. přeješ nám vše dobré, ale je to jen fráze. Vyjádři tvou nespokojenost. Svět není jen o úsměvech. Je i o kopancích tak nám taky jeden uděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund