Fórum - Zobrazit téma - Léčba vitamínem C - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčba vitamínem C
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčba vitamínem C
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 11:06 am    Předmět: Léčba vitamínem C Citovat

Ahoj.

Před nedávnem tady probíhala diskuze nad tématem koloidního stříbra, které se některým lidem jevilo téměř jako všelék. Popisovali případy, v jakých tuto léčbu stříbrem prodělali, v čem jim to pomohlo.

Hodně podobně na mne svými účinky zapůsobil vitamín C po přečtení jedné knihy, která se tomuto tématu věnovala.

Stejně jako u stříbra se jednalo o nadlimitní hodnoty které je nutno do těla přijmout. Například u některého typu nemocí je doporučeno přijmout třeba 100 gramů vitamínu C denně (po dobu třech dnů)! Ano, slyšíte dobře.

Vzhledem k tomu, že vitamín C je zde popisován téměř jako všelék, a autor dává svolení k volnému šíření této knihy, tak ji mohu případným zájemcům zaslat emailem. Je v pdf a má velikost 5 mega.

Autor upozorňuje, že případnou aplikaci vitamínu C je nutno konzultovat s lékařem a nenahrazuje klasickou medicínskou léčbu. Přesto jsem od pár lidí slyšel že to funguje a ze své vlastní opatrné zkušenosti musím říct, že mi razantněji zvýšená dávka vitamínu C neublížila a naopak zapůsobila velmi příznivě.

Ten kdo má zájem o možná nové a trochu jiné informace, než se obecně traduje, tak si může knihu přečíst. Přirovnávám to k experimentům se stříbrem, možná tuto cestu vnímám subjektivně jako bezpečnější.

Kniha je psána ve slovenčině, takže mladší ročníky s tím mohou mít problém!

Tedy - kdo z dobrodruhů má zájem? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 11:54 am    Předmět: Citovat

100 gramů to je asi 1600 násobné překročení doporučené denní dávky, která je tuším asi 60-70 mg, už to u mě vzbuzuje značné obavy z takového testování svého těla, přetížení vnitřních orgánů apod. Já bych do toho tedy nešel, ale jsem laik, nevím jaký to může nebo nemůže mít vliv.
Co jsem ale o vitamínech pochytil je, že si tělo vezme jen to co potřebuje a zbytek se vyloučí močí. Zajímalo by mě proto, jak se zajistí aby ten vitamín skutečně působil a neměli jsme pouze mimořádně koncentrovanou vitamínovou moč Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 12:01 pm    Předmět: Citovat

v knížce se píše, že DDD je životní minimum, které je určeno z nějakých zastaralých vědeckých poznatků a slouží k přežívání a ne k prospívání. Skutečná lidská potřeba je prý podstatně vyšší ( pro zdravého člověka je prý DDD cca 4 gramy).
Těch 100 gramů bylo tuším určeno pro léčbu mononukleozy po dobu 3 dnů.

Je tam uvedeno pár protočtů a poměrně logických zdůvodnění, proč tak tvrdí. Kniha má 200 stránek, takže materiálu k prostudování je tam dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 5:50 pm    Předmět: x Citovat

Pan Janča zase píše, že vitamín C je dobrý, ale nemá se s ním přehánět. Dává se přednost přirozenému vitamínu obsaženému hlavně v šípkách, rakytníku apod. Jeho potřeba kolísá podle momentální potřeby (zdravotního stavu, různé životní etapy, stres, apod.).
Pochopitelně každý děláme na sobě různé experimenty, tak doufám, že sem dáš zprávy co se dělo u tebe.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 8:02 pm    Předmět: Citovat

já jsem žádný problém neměl, který bych tím potřeboval řešit, takže nemůžu říct, že by mi to něco uzdravilo.
Ale zkusil jsem spolykat 15 gramů během dne a pohoda - žádný problém, naopak, cítil jsem se suprově.

Ty zdroje vitamínu C, co zmiňuješ, jsou tam uvedeny také. Vstřebatelnost z těchto přírodních produktů je určitě lepší než z klasických pilulek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

Já teda za svý vnitřní prostředí nadměrný dávky vitaminu C jak v přírodní formě, tak ve formě tablet, moc nedoporučuju. Sice se s tím tělo pak rychle popere a dá do normálu, ale nic úžasnýho. Určitě ale v době chřipek atp. zvýšený dávky naopak doporučuju Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 8:11 pm    Předmět: x Citovat

V každém případě mám pocit, že nezvykle tuhá a dlouhá zima nám všem dala dost zabrat. Kolkolem vládne únava a vitamínová kůra se vždycky hodí. Ostatně třeba pohanka (rutin a spol) podporuje právě dobré vstřebávání vitamínu C.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2010 8:04 am    Předmět: Citovat

Very Happy Já doporučuju na vitamín C jablka, u nás vypěstovaná.

Také si myslím, že přebytek vitamínu C se vyloučí v moči. Nevidím důvod, proč tomu nevěřit.

Ale na 100g vitamínu C z jablek, to by jich asi muselo být Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2010 10:54 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Very Happy Já doporučuju na vitamín C jablka, u nás vypěstovaná.


No to mě taky zajímá - kde vlastně nejlépe vzít ten vitamín C, protože pilulky se mi nezdají být nejlepší volba.
Např. kysané zelí, nejlépe domácí? Nepohrdám kupovaným, ale v tom domácím přesně vím co jsem tam dal a není problém si ho udělat i v paneláku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2010 12:02 pm    Předmět: Citovat

Domácí kyselé zelí - mňam Razz

Od té doby, co si ho občas dám, jsem nepoznal kurděje Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2010 12:36 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem našel na internetu, že 100 g kysaného zelí obsahuje průměrně 20 mg vitamínů C. Takže na tu Krabasem inzerovanou denní dávku 100 g vitamínu C denně musíte spořádat 500 kg kysaného zelí Razz Takže pokud nemáte žaludek jako slon nebo spíš stádo slonů tak to asi jinak než tabletkami nepůjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2010 1:03 pm    Předmět: Citovat

No to by byla pořádná hromada kysaného zelí Shocked

Ale cpát se tabletkama, nevím, něco se mi na tom nezdá Question Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2010 1:05 pm    Předmět: Citovat

No ze čtvrt kila, možná víc - plnou malou misku - toho zelí spráskám v pohodě na posezení u televize, jako lahůdku, ono to i dobře protáhne a pročistí trubky a tím k tomu nepotřebuji žádné zázračné cizokrajné přípravky.
Ale týden v kuse bych taky asi nedal Very Happy

Ty tablety mi taky moc nevoní, přece jen je v tom kus všelijaké chemie - pokud to přímo není kompletně syntetický vitamín, za což by nám naše tělo mělo nakopat do zadku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2010 1:14 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
No to by byla pořádná hromada kysaného zelí Shocked

Ale cpát se tabletkama, nevím, něco se mi na tom nezdá Question Wink


Ahoj Zbultrane,
ještě se tam píše o aplikaci injekcí, infuzí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2010 1:14 pm    Předmět: Citovat

Já pochybuju, že existuje nějáký přírodní prostředek jak takové absurdní množství vitamínu do těla dostat. No a v tom je možná taky klíč k problému, to že to příroda nedovoluje, tak někják naznačuje, že to možná není nejlepší nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund